Teknolojik Araçlar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 Teknolojik Araçlar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

1 Aralık 2022 Gelişen Teknolojiyle Birlikte Değişen PAZARLAMA PAZARLAMA teknolojisinin ortaya çıkardığı yeni taktikleri Teknolojinin pazarlama Üzerindeki etkiler 0
Güvenilirlik Önyargısı

 Teknolojik Araçlar

Sanal bir topluluk, çeşitli araç ve teknolojilerin yardımıyla yönetilebilir. Şimdi bunlardan bazılarına nasıl kullanılabileceklerine dair önerilerle birlikte bakacağız:

• Tartışma forumları: Bu araç, bir topluluk üyelerinin bir Web sitesine gönderilen mesajları okumasına, ilgilendikleri bir konu seçmesine (böylece mesajların filtrelenebilmesi için) ve görüntülenen mesajlara cevap vermesine olanak tanır.

Kullanıcıların mesajları görüntüleme şekli, veri tabanını yöneten ve mesajları İnternet’te yayınlayan yazılımın türüne bağlı olacaktır. Bu nedenle, bazı programlar mesajları kronolojik olarak yayınlarken, diğerleri mesajları konuya göre gruplandırarak bir tartışmanın takip edilmesini sağlayan ağaçlar oluşturur.

Son olarak, bu sistemlerin katılımcılara aynı gün veya geçen hafta eklenen mesajları bildirebilmesi veya mesajların özetini e-posta ile gönderebilmesi gerektiğini belirtmek gerekir. Bazı sistemler, birisi daha önce gönderilen bir mesajı yanıtladığında kişiyi bilgilendirebilir.

• E-posta grupları: Genellikle, sanal topluluklar, bir topluluk üyesi tarafından gönderilen mesajların diğer tüm üyelere iletildiği oldukça karmaşık bir yazılım sistemi (list-bot) olan e-posta gruplarını veya posta listelerini kullanır.

Şu anda, tek iletişim kaynağı e-posta olan bazı topluluklar, örneğin belirli araştırma grupları olmasına rağmen, sanal topluluk yönetiminde tek araç olarak posta listelerinin kullanımı oldukça nadirdir. Binlerce posta listesi vardır ve bunlar genellikle haber bültenlerinin gönderilmesiyle ilişkilendirilir.

Bu listelerin (1) uygun olmayan herhangi birinin abone olmasını veya (2) üçüncü tarafların izinleri olmadan başkalarını listeye eklemesini (buradaki seçeneklerden biri onay e-postası kullanımı). Son olarak belirtmek gerekir ki, bu listeler bazen istenmeyen postaların listeye ulaşmasını engellemek için bir moderatör gerektirir.

• Sohbet odaları: Sohbet odası, bir grup bireyin metin mesajları yoluyla gerçek zamanlı olarak sohbet etmesini sağlayan bir araçtır. Sohbet odalarından bahsederken anlık mesajlaşmadan (MSN Messenger ve benzeri) bahsetmek gerekir.

Bu sistemler, sohbet odalarının bir evrimidir, temel farkları, konuşmalarda daha fazla mahremiyet sağlamalarıdır. Ayrıca, geniş bant olanaklarının programlanmasındaki ve yayılmasındaki gelişmeler, bu sistemlerin video konferans veya multimedya dosyalarının iletimi gibi yeni işlevler eklediği anlamına gelir.

Anında mesajlaşma sistemleri olağanüstü bir büyüme hızı yaşıyor ve birçok şirket, kurumsal ortamlara yönelik geliştirilmiş çözümler sunmaya başlıyor.

• MUD (Multiple User Dimension, Multiple User Dungeon veya Multiple User Dialogue): MUD’lar, kullanıcıların istedikleri karaktere bürünmelerini ve başkalarıyla birlikte oyunlarda veya diğer türde etkinliklerde yer aldıkları hayali dünyaları ziyaret etmelerini sağlayan uygulamaları ifade eder.

• İçerik yönetimi: İçerik yöneticisi, özellikle bir sitedeki içeriğin yayınlanması ile bir Web sitesinin yönetimini kolaylaştıran bir yazılım türüdür.


Pazarlamada teknoloji
PAZARLAMA teknolojisinin ortaya çıkardığı yeni taktikler
Gelişen Teknolojiyle Birlikte Değişen PAZARLAMA Yöntemleri ve Dijital PAZARLAMA
PAZARLAMA Araştırması ders notları
Pazarlama Teknolojisi Nedir
Teknolojinin pazarlama Üzerindeki etkileri
Dijital PAZARLAMA PDF
Pazarlama araştırması Nedir


Bu programların avantajı, sadece içeriğin yayınlanmasını değil, e-ticaret platformları veya tartışma forumları gibi diğer işlevleri de yönetmeyi kolaylaştırmasıdır. Ek olarak, bazı durumlarda, kullanıcılara haber göndermek gibi belirli şeyleri yapma izni verme olasılığı vardır ve bu nedenle, kendi kendini yöneten topluluklar oluşturmak için yararlı bir araçtır.

Web sitesi içeriğini yönetmek için piyasada pek çok program bulunmaktadır. Bunlardan bazıları standart paketler halinde satılırken, diğerleri Web sitesi tasarım şirketlerine aittir ve halka açık değildir.

Postnuke gibi ücretsiz sistemleri kullanma seçeneği de vardır. Bu açık kaynak sistemleri, toplulukların ve blogların (kişisel çevrimiçi günlükler) geliştirilmesinde hızla yayılmaktadır.

• Eşler arası sistemler: Bu sistemler, kullanıcıların büyük dosyaları paylaşmasına olanak tanır. Genellikle anında mesajlaşma veya sohbet olanakları gibi ek işlevler içerirler ve ayrıca Web tabanlı sanal topluluklara sahiptirler. Bu topluluklarda, aracı daha etkin kullanmak için gereken kaynaklar bulunabilir.

• Diğer teknolojiler: RSS formatı (Really Simple Syndication) veya SMS (Kısa Mesaj Servisi) gibi teknolojiler, son zamanlarda sanal topluluklarda iletişim araçları olarak önem kazanmaktadır.

RSS, “Wired gibi büyük haber siteleri, Slashdot gibi haber odaklı topluluk siteleri ve kişisel bloglar dahil olmak üzere haber benzeri sitelerin haberlerini ve içeriklerini birleştirmek için bir formattır”. SMS ise cep telefonlarına kısa metin mesajları göndermek için kullanılan bir hizmettir.

Sonuçlar 

Bu bölümde, başarılı bir çevrimiçi iş modeli olarak sanal topluluk kavramını analiz ettik. Çeşitli şirketler, faaliyetlerini bu tür bir sosyal yapıdan yararlanmaya dayandırdı ve çok sayıda durumda önemli başarı oranları elde etti.

eBay’inki gibi örnekler, İnternet’in tüketiciler için bir iletişim aracı olma kapasitesinin, kayda değer ölçüde ekonomik olarak istismar edilmesi muhtemel bir özellik olduğunu göstermektedir.

Sanal topluluklar, diğer şeylerin yanı sıra, viral pazarlama stratejilerinin geliştirilmesini kolaylaştırdıkları, stratejik bilgi kaynağı olarak hizmet ettikleri, yeni rakiplerin girişini engellemek için engeller oluşturdukları ve tüketici güvenliğini ve güvenini artırdıkları için pazarlama üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. 

Sanal toplulukların geliştirilmesi, iki farklı strateji aracılığıyla uygulanabilir. Birincisi, ticari girişimci topluluğa, grup temasının kalitesini ve sıklığını artıran sanal iletişim için bir platform sunabilir.

İkinci bir strateji, şirketin yalnızca grubun iletişim altyapısını sürdüren aracı değil, aynı zamanda topluluğun bir üyesi olarak katılımcı olmasını sağlar.

Bu durumda şirket, topluluğun geri kalanının onu güvenilir bir varlık olarak algılamasını sağlayacak şekilde hareket etmelidir, böylece grup üyeleri taahhüt etmeye istekli olur.

Bununla birlikte, bu stratejilerin başarısı, grup dinamiği üzerindeki kontrolü en aza indirerek ve rolleri tanımlayarak veya uygun teknolojileri kullanarak kendi kendini yönetmeye yardımcı olmak gibi eğilimlerin izlenmesine bağlıdır.

İkincisi ile ilgili olarak, bu bölüm, e-posta, içerik yöneticileri veya cep telefonu aracılığıyla iletişime dayalı en son sistemler gibi topluluk yönetimi için ana teknolojilere işaret etmiştir.

Kısa vadeli gelecek için, sanal topluluklar kavramına yönelik araştırmalar bazı ilginç zorluklarla karşı karşıyadır. İlk olarak, yeni iletişim yöntemlerinin sanal toplulukların nasıl evrimleşeceği üzerindeki etkisinin analiz edilmesine ihtiyaç vardır. Bu yeni iletişim yöntemleri arasında bahsetmeye değer olan, kablosuz İnternet teknolojilerinin yanı sıra son zamanlarda diğer cihazların yaygınlaşmasıdır.

Kablosuz teknoloji, topluluk üyelerine yeni etkileşim araçları sağlarken, aynı zamanda alternatif iş alanlarının yolunu açacaktır. Ayrıca, belirli sektörlere yönelik sanal topluluk pazarlama stratejilerinin uygulanmasının daha ayrıntılı olarak incelenmesine ihtiyaç vardır.

Burada özellikle ilginç olan, seçim kampanyası pazarlama stratejilerinde sanal toplulukların kullanılmasıdır. Araştırmalar, sanal topluluklar aracılığıyla binlerce seçmenin bir şehirdeki aday toplantısına katılmaya veya mali bağışta bulunmaya çağrılabileceğini göstermiştir.

Sanal topluluklar, diğer olasılıkların yanı sıra, etkinliklerle ilgili güncel bilgileri elde etmek, kampanyada önerilen fikirler hakkında fikir toplamak ve kampanya gönüllülerini işe almak için de kullanılabilir. Son olarak, sanal toplulukların kurumsal ortamlardaki rolünü, bilgi yönetimini veya CRM sistemlerine entegrasyonunu daha ayrıntılı olarak analiz etmek faydalı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir