Telefonla Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Telefonla Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Aralık 2022 Telefonda ikna etme teknikleri TELEFONDA SATIŞ Teknikleri Pdf Telefonda satış KAPATMA Teknikleri 0
Pazarın Doğası

Telefonla Pazarlama

Sanat, dünyanın telepazarlamanın büyük bir endüstri haline geldiği bir bölgesinde yaşıyor. Merkezi bir saat diliminde ideal bir konuma sahip olan tele pazarlamacılar, sabah 8:00’den akşam 23:00’e kadar çalışabilir.

Uygun bir zaman dilimi ve son teknoloji bir telekomünikasyon sistemi (Nebraska’daki çok sayıda savunma tesisi nedeniyle kurulmuştur) katalog şirketlerini, kredi kartı hizmet merkezlerini ve otel ve havayolu rezervasyon merkezlerini ücretsiz başkent çekmiştir. 

Ancak telefonla pazarlamanın hızla arttığı tek yer Omaha değil. Bazı sektörlerde, telefon satışları pratik olarak yüz yüze satış görüşmelerinin yerini almıştır. Diğerlerinde, telefonla pazarlama kampanyaları, posta kampanyalarının etkinliğini iki katına çıkardı. Telefon ekipmanı daha sofistike hale geldikçe ve insanlar işlerini telefonla halletme konusunda giderek daha rahat hissettikçe, telefonla pazarlama ve telefonla satışların daha da büyüyeceği kesindir.

Telefonla pazarlama neden bu kadar popüler? Birincisi, telefon çok esnek ve kişisel bir ortamdır. İletinin üretimden önce dondurulduğu doğrudan posta parçalarından veya yayın reklamlarından farklı olarak, bir telefon kodu gerektiği gibi anında değiştirilebilir.

Satışlarda, araba bakımı, benzin, oteller, aksama süresi vb. telefon ayrıca anında sonuç verir. Bir telefon kampanyasının mı yoksa bir telefon satış görüşmesinin mi başarılı olduğu hemen anlaşılır.

Bir günün telefon görüşmelerini incelemek şunları ortaya çıkarabilir:

• Saatte veya günde kaç satış, müşteri adayı veya sipariş üretildiği
• Satış yapmak için kaç arama gerekir?
• Kaydedilmiş olan ret sayısına kıyasla reddedilen bir teklifin gerekçelerinin çeşitliliği
• Satış ve retlerin coğrafi dağılımları

Etkili olduğu kadar çok yönlü olan telefonla pazarlama, düzinelerce pazarlama ve satış hedefini gerçekleştirebilir. Tek başına veya bir doğrudan posta kampanyasıyla birlikte şu amaçlarla kullanılabilir:

• Yeni ürün ve hizmet fikirlerini test edin
• Mevcut veya potansiyel müşterilere her türlü özel süreli teklifleri tanıtın
• Bir siparişi yükselterek müşteri siparişlerinin boyutunu artırın. Örneğin, bu, eklentiler veya özel ek teklifler ve teşvikler önererek yapılabilir. Eklentiler, sipariş verildikten sonra veya verilirken siparişe eklenen ürünlerdir. Genellikle aramayı yanıtlayan müşteri hizmetleri temsilcisi veya bir tüketiciyi arayan bir telefon iletişimcisi ilgili ilgili ürünü önerecektir.
• Tüketici sorunlarını ve sorgularını derhal, uygun bir şekilde ve kişisel olarak ele alın
• Satış görevlileri için müşteri adayları oluşturun veya bir satış görevlisi onları şahsen takip etmeden önce gerçekten sıcak olduklarından emin olmak için olası satışları keşfedin
• Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve siyasi kuruluşlar için fon toplayın
• Müşteriler aradıklarında veya iletişime geçildiklerinde onlar hakkında daha fazla bilgi edinerek bir veri tabanını geliştirin

Telefonla pazarlamanın en iyi özelliği düşük maliyetli olmasıdır. Telefonla satış yapmak, müşteri adayları oluşturmak veya siparişleri kabul etmek, her sektörde cazip bir faktör olan her satışın maliyetini düşürebilir.

Ancak birkaç faktör, tüketicilere telefonla pazarlama yapmayı zorlaştırıyor ve hangimiz telefonla pazarlamacılardan şikayet etmedik? Listelenmemiş telefon numaralarının, sesli postanın ve arayan kimliğinin popülaritesi. telefon iletişim cihazlarının evdeki tüketicilere ulaşmasını zorlaştırır.

Ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada tarafından oluşturulan Ulusal Arama Yapma Tescili listeleri, tüketicilerin telefonla pazarlamacıların kendileriyle iletişim kurmasını engellemesini kolaylaştırdı.

Telefonla pazarlamacıların, yasa gereği listelerinde arama yapmaları ve kayıt yaptıran tüm tüketicilerin telefon numaralarını listelerden çıkarmaları gerekmektedir. Bu nedenle, gerçek büyüme ticari telefonla pazarlamada yaşanıyor.


TELEFONDA SATIŞ Teknikleri Pdf
Telefonda satış Teknikleri
Telefonda ikna etme teknikleri
Telefonda satış KAPATMA Teknikleri
Tele pazarlama Nedir
telefonda check-up satışı yapanlar
Telefonda satış Eğitimi
Telefonda satış diyalogları


Telefonla Pazarlamanın Boyutu ve Kapsamı

Telefonla pazarlama, doğrudan pazarlama endüstrisinin büyük bir bölümünü oluşturur. 2002’de telefonla pazarlama, 1996’daki 63.1 milyar dolardan 100.3 milyar dolara yükseldi.

Bu satışların bir kısmı, bir tüketicinin bir havayolu, bir spor etkinliği veya bir konser için bilet rezerve etmek veya mal sipariş etmek için telepazarlama merkezini aradığı reaktif veya inbound tele-pazarlamadan kaynaklandı. Geri kalanı, telefonla pazarlama temsilcisinin müşterileri veya potansiyel müşterileri aradığı proaktif veya giden telefonla pazarlamaydı.

Gelen ve giden telefonla pazarlama çeşitli ortamlarda uygulanmaktadır:

• Müşteriler için tele-pazarlama programları tasarlamaya ve yürütmeye ve telefon görüşmeleri yapmaya veya kabul etmeye adanmış ajanslar içinde
• Müşterileri uzatılmış garantiler veya ek sigorta poliçeleri gibi eklentiler satmaya çağıran Sears gibi büyük tüketici pazarlamacıları içinde
• Temsilcileri ayrıca arayanlara reklamı yapılan ürünle ilgili ek ürünler satmaya çalışan, televizyonda yayınlanan tanıtım reklamlarına yanıt olarak aramaları yanıtlayan şirketlerde
• Ürün siparişi veren müşterilerden gelen aramaları kabul eden ve aynı zamanda müşterileri stereo sete uygun bir çift kulaklık gibi ilgili ürünleri teklif etmeye çağıran Newport News gibi katalog şirketleri içinde
• Dahili satış personeli çok geniş bölgeleri karlı bir şekilde kapsayabilen veya marjinal hesaplara telefonla hizmet verebilen büyük şirketler arası şirketlerde

Telefonla pazarlamanın nasıl uygulandığı ve telefonla pazarlama personelinin nasıl ücretlendirildiği önemli ölçüde değişir. 2001 yılında, giden temsilcilerin ulusal medyan saatlik ücreti 9,67 dolardı.

Telefonla Pazarlama Hizmet Büroları ve Acenteleri

Bin beş yüzden fazla kuruluş telefonla pazarlama hizmetleri sunmaktadır. Telefonla pazarlama hizmet büroları, telefonla siparişleri ve sorguları alır veya aktarırken, tam hatlı telefonla pazarlama ajansları eksiksiz telefonla pazarlama programları oluşturabilir, yürütebilir ve sürdürebilir.

Servis bürolarında, düzinelerce iletişimci gün boyu telefon görüşmeleri yapar veya alır. Bu yarı zamanlı veya tam zamanlı personel, mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalı ve arkadaş canlısı ve cana yakın olmalıdır.

İletişimcilere ürünler ve hizmetler hakkında talimat veren ve onlara dinleme becerileri ve satış teknikleri konusunda koçluk yapan eğitmenlerin kendileri, hizmet bürosu yöneticileri tarafından denetlenir.

Büro çalışanlarının çıktılarını izlerler, saat başına çağrıları, saat başına tamamlanan temasları ve saat başına satışları veya siparişleri ölçerler. Bir hizmet bürosu hem giden hem de gelen hizmetleri sağladığında, her bölüm için bir müdür veya direktör olabilir.

Telefonla pazarlama ajanslarında, hizmet bürosu, programlar geliştirmek için müşterilerle birlikte çalışan pazarlama odaklı personel tarafından tamamlanır; komut dosyaları yazın, test edin ve gözden geçirin; telefon listelerini seçin; ve sonuçları değerlendirin. Hesap yöneticileri, müşterinin programını ajans içinde organize eder ve yönetir. Bu pozisyonların her birinde, telefonla pazarlamanın amaçlarına ve süreçlerine aşinalık şarttır.

Telefonla pazarlama senaryoları geliştiren yazarlar, matbaa ile çalışan metin yazarlarından farklı bir dizi beceriye güvenirler. Telefon işitsel bir ortam olduğu için, bir telefon yazısı akıcı bir şekilde “konuşmalı”, kulağa doğal gelmeli ve telefon üzerinden dinlenmesi ve kavranması kolay olmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir