Temel Faydalar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Temel Faydalar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

13 Ocak 2023 TELEFONDA SATIŞ TEKNİKLERİ Pdf Telefonda satış diyalogları Telefonda Satış Teknikleri 0
Ticari Düşünceler

Telefonla Satışlar

Giden telefonla satış durumunda, artık birçok tüketici, daha arayan konuşmaya başlamadan önce kişisel bir aramadan bir satış aramasını tanıma konusunda deneyimlidir. Bu, otomatik aramadan veya uluslararası çağrı merkezlerinin kullanılmasından kaynaklanan yanıt gecikmesine veya sesin kalitesine ve hatta aramanın yapıldığı günün saatine bağlı olabilir.

Bu sorunların büyük ölçekli kampanyalarda üstesinden gelinmesi zor olabilir, ancak arayanın açılış konuşmasının, yanıtlayanın halihazırda hissedebileceği bazı şüphecilikleri reddetmedeki önemini vurgulayın. Açılış konuşması her zaman arayanın kim olduğu ve neden aradığına dair bir açıklama içermelidir ve mümkün olduğunda alıcının arayanın kendileriyle bu şekilde iletişim kurmasını talep ettiğine veya izin verdiğine dair güvence verilmelidir.

E-posta veya mektup açıldıktan ve telefon kapatılmadan mesajın ana gövdesi iletilebilir. Sanat izleyicileri arasında yapılan araştırmalar, farkı yaratanın araç (telefon, posta, e-posta) veya biçim (bilgi sayfası, haber bülteni, broşür, mektup) değil, mesaj olduğunu buldu.

Araç sadece sunar, format sadece sunar ama ikna eden mesajdır. Ancak format ve sunum, alıcının başlangıçtaki dikkat ve ilgi düzeylerini etkileyecek ve onları mesajın içeriğine çekmesi gerekecektir.

Telefonla satış için format, arayanın tonuna, aksanına ve tavrına bağlı olacaktır. E-posta iletişimlerinde metin, grafik, video, dosya ekleri ve web bağlantılarının kullanımıyla biçim seçenekleri daha geniştir.

Doğrudan posta, metin ve grafiklerle birlikte fiziksel öğeler (örnekler, CD’ler, ticari ürünler, hileler) dahil edilebildiğinden daha da geniş bir olasılık yelpazesine sahiptir. Doğrudan posta, örneğin açılır ekranlar veya katlama ve eklemeler oluşturma gibi üç boyutlu postalardan da yararlanabilir.

Organizasyonu, tekrarlanan bilet satışları oluşturmak için doğrudan e-postayı başarıyla kullandı. Kampanyalarının formatı, çekiciliği genişletmek ve daha kolay tarama okumaya izin vermek için içeriğin kolayca tanımlanabilir alt bölümlere ayrıldığı aylık bir haber bülteni veya e-bültendir.

E-bülten, önceki katılımcıları hedef alır ve alıcının bilgileri kullanılarak ve belirli bir kişiden gönderilerek kişiselleştirilir. Ayrıca her zaman konu satırında tiyatronun adını içerirler. E-bülten formatının kullanılması, kurumun hedef kitleleri ile düzenli iletişim halinde olmasını sağlar ve bu nedenle sürekli ve öngörülebilir bir ilişki geliştirir.

Bu biçim aynı zamanda e-postalara “hemen okunmalı” hissi veren taze, güncel bilgilere odaklanarak mevcut basılı materyallerin basit bir şekilde çoğaltılmasını da önler. Haber değeri, teklifler, anlaşmalar, yarışma girişleri ve bağlantıların dahil edilmesiyle daha da artırılır.

Telesatış için mesajın başarısı, alıcının ihtiyaçlarını bilmek ve öngörmek açısından görüşme öncesi hazırlık ile belirlenir. Telefonun araç olarak kullanılmasında alınan anlık geri bildirim, arayanın alıcıyla empati kurmasını sağlayarak, konuşma geliştikçe mesajın kişiselleştirilmesini artırma fırsatı yaratır.

Bir giden satış aramasının temel yapısı şuna göre:

● ilgili bilgileri elinizin altında bulundurmak için önceden hazırlık yapın
● kim olduğunuzu, kuruluşunuzu ve aramanızın amacını ayrıntılarıyla anlatan kısa bir açılış metniniz olsun
● kendileri hakkında sorular sorarak alıcının ilgisini çekin
● teklifinizi veya talebinizi yapın
● yanıtlarına göre pazarlık yapın, teklifi kişiselleştirin
● neleri tartıştığınızı ve nelerin üzerinde anlaşmaya varıldığını onaylayın
●zamanlarına değer verdiğinizi ve herhangi bir konuda hemfikir olmasalar bile onları “beğendiğinizi” ve takdir ettiğinizi söyleyerek sohbeti sonlandırın
● yapacağınızı söylediğiniz şeyi yaparak aramanın sonuçlarını yönetin.

Daha başarılı telesatış görüşmeleri, sıkı bir şekilde yazılmamış ve bu nedenle doğal bir etkileşimin gelişmesine izin veren aramalardır. Etkinliklerde, bilet satışlarından elde edilen gelirle karşılaştırıldığında tele satış maliyetinin, bu yöntemin yalnızca kilit paydaşlar için ve özellikle potansiyel sponsorlar, kurumsal müşteriler, üyeler, bağışçılar ve sezonluk bilet sahipleri ile iletişim kurmak için kullanılacağı anlamına gelir. bu nedenle buna göre yapılandırılmalıdır.

Bu müşterilerle olan ilişki, uzun vadede geliştirilebilen bir ilişkidir ve bu nedenle, bu aşamada uyumsuzluk nedeniyle kendilerini baskı altında veya cezalandırılmış hissetmemeleri önemlidir. Çağrı, acil bir destek anlaşması oluşturmak yerine gelecekteki ihtiyaçlarını belirlemek ve bir diyalog başlatmak için kullanılabilir.


Telefonda Satış Teknikleri
TELEFONDA SATIŞ TEKNİKLERİ Pdf
Tele pazarlama örnekleri
Telefonda satış diyalogları
Telefonda satış Teknikleri Kitap
Çağrı merkezi satış diyalogları
Telefonda satış Eğitimi
Tele pazarlama Nedir


Doğrudan pazarlama iletişimi, mesajın biçimine ve ana içeriğine ek olarak, başarılı bir şekilde çalışması için başka unsurlara da ihtiyaç duyar. Doğrudan posta öğeleri için, hedef kitleye ve üretilen yanıt türüne uygun bir yanıt mekanizması olması gerekir.

Yanıtları teşvik etmek için ön ödemeli bir zarf veya kart uygun olabilir. Önceden hazırlanmış, açık ve basit formlar ve onay kutusu yanıtları, daha fazla bilgi, program posta listesine dahil edilme, bilet sipariş etme, para bağışlama, telefonla veya bir satış promosyonunda yer almak gerekir.

Her zaman dahil edilmesi gereken yazılı bir yanıtın yanı sıra telefon, e-posta ve web sitesi alternatiflerini sunmakta fayda var. Bu sadece ek yanıtları teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda bu bireylerin gelecekte kullanmak üzere iletişim tercihlerini de gösterir. Benzer şekilde, telefonla satışa anında yanıt verilse de, genellikle görüşmenin sonunda o kişiyle gelecekte nasıl iletişim kurulmasını tercih edeceğini sormakta fayda vardır. Bu, ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olur ve aynı zamanda gelecekteki iletişimler için izin sağlar.

E-postalara yanıt verilmesi, kişiselleştirilmiş bir diyaloğun gerçekleşmesine izin veren gönderene doğrudan bir e-posta yanıtı yoluyla teşvik edilebilir veya çevrimiçi formlar ve web sitesi bağlantıları kullanılarak yanıtlar sınırlandırılabilir. Kuruluşları hedef alan doğrudan e-postalar, alıcının doğrudan yanıt vermesine izin veriyorsa, bir yanıtı teşvik etmede genellikle daha başarılıdır.

Bununla birlikte, durum buysa, olası yanıtı tahmin etmek ve yanıtların alındıktan sonra ele alınabilmesini sağlamak önemlidir. Beklenti, e-postaların yirmi dört saat içinde yanıtlanması ve bunun karşılanmaması durumunda alıcının ilgisinin başka yöne kaymış olmasıdır.

Daha büyük tüketici kampanyaları için yanıtlayanı, yanıt seçenekleri sunan web sitesi bağlantılarına yönlendirmek genellikle daha etkilidir. Bunlar arasında çevrimiçi satın alma, etkinlik programı ayrıntıları, daha fazla bilgi talepleri ve “sıkça sorulan sorular” yer alabilir.

Kuruluş daha sonra yönetimin çoğunu otomatik hale getirebilir ve tüm taleplerin etkili bir şekilde ele alınmasını sağlayabilir. Telefon numaraları ve adreslerin sağlanması yoluyla diğer iletişim seçeneklerini dahil etmek de yine önemlidir.

Doğrudan posta kampanyalarına daha fazla erişim sağlamak için, bilgilerin paylaşılmasını veya iletilmesini teşvik edecek bir viral öğe dahil etmek mümkün olabilir. E-postalar, alıcının arkadaşlarına ve meslektaşlarına kolayca iletilir ve bu nedenle alışılmadık, eğlenceli, komik veya değerli bir şeyin eklenmesi mesajın yayılmasını teşvik edebilir.

Bu, şakalar, oyunlar, grafikler yoluyla ustaca elde edilebilir veya özel teklifler, yarışmalar ve bedava eşyalardan yararlanılabilir. Diğer bir seçenek de yanıtlayandan ilgilenilen bilgiyi bulabilecek bir “arkadaş tavsiye etmesini” istemektir. Bazı durumlarda, alıcı bir tavsiyede bulunursa veya arkadaşı teklife yanıt verirse, alıcıyı ek tekliflerle ödüllendirmek uygun olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir