Ticaret Disiplini

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ticaret Disiplini

12 Temmuz 2023 Az parayla ticarete Atılmak Sıfırdan ticarete başlamak 0
Ticaret Disiplini

Ticaret Disiplini

Piramidin bir sonraki seviyesi disiplindir. Disiplin olmadan ilerleme kaydedemeyeceğiniz söylenir ve doğrudur. Sebep basit ve birkaç şekilde karşımıza çıkıyor. İlk olarak, disiplin olmadan kendi metodolojinizi takip edemezsiniz, aslında hiçbir metodolojiniz olmaz.

Böylece duygusal olarak ticaret yapmaya mahkum olacaksınız ve bu kazanan bir yaklaşım değil. İkincisi, kendi duygu ve içgüdülerinizin üstesinden gelecek öz disipline sahip olmayacaksınız. Dolayısıyla, bazı açılardan bu iki faktör örtüşüyor, ancak ikincisi, metodolojinizi çalıştırmaktan çok daha yaygın.

Buradaki büyük soru, disipline doğal olarak sahip değilseniz geliştirip geliştiremeyeceğinizdir. Cevabın “evet, yapabilirsin” olduğuna inanıyorum, ancak bunu yapmak için gerekli taahhüde sahip olmalısınız.

Açıkça disiplin geliştirilebilir ve bu gerçeği doğrulamak için bir ordu eğitim programına bakmanız yeterlidir. Ancak, üzerinize çullanan ve amacını ortaya koymak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olan geniş ve deneyimli bir organizasyona sahip olmak bir şeydir, bunu kendi evinizin rahatlığında, normalde içerdiği tüm dikkat dağıtıcı şeylerle kendi başınıza yapmak tamamen başka bir şeydir. Açıktır ki, öz disiplin süreci başlatmak için bile bir gereklilik olacaktır.

Bununla birlikte, olabileceği kadar yararlı olmasa da, pazarın kendisi yardımcı olacaktır. Nihayetinde disiplinsiz davranış, piyasa tarafından ya doğrudan kayıplarla ya da başka türlü elde edilecek olan kâr kaybıyla cezalandırılacaktır. Bu nedenle sebat eden özel tüccarlar, sürece yardımcı olan dış uyaranlara sahiptir.

Ancak piyasa, rastgele pekiştirme ilkesi nedeniyle olabildiğince yardımcı olmuyor. Buna tekrar değineceğim. Piyasanın zaman zaman kötü davranışları ödüllendirme eğilimidir. Bir gün işe yarayan şey ertesi gün işe yaramayabilir ve bu “en iyi” ticaret uygulaması için geçerlidir. Benzer şekilde kötü alışkanlıklar da zaman zaman ödül getirir. Bu çok önemli gerçek, ticaret yapmayı öğrenmenin bu kadar uzun sürmesinin nedenlerinden biridir.

Disiplin ve Ticaret Piramidi

Öyleyse, Ticaret Piramidi bağlamında disipline bakalım. Piramidin çeşitli seviyelerinin nasıl etkileşime girdiğini daha önce tartışmıştık. Şimdi bu etkileşimin disiplinle nasıl ilişkili olduğuna odaklanmak istiyoruz. Disiplini sevdiğiniz bir şeyi yapmakla, sevmediğiniz bir şeyi yapmak arasında büyük bir fark vardır.

Örneğin, tenis gibi belirli bir sporu yapmaktan hoşlanıyorsanız, o zaman atış yaparken, skor tutarken, mahkeme görgü kurallarına uyarken ve diğer şeylerde disiplinli olmayı çok kolay bulabilirsiniz. Sorun değil, çünkü her şeyden zevk alırsınız.

Ama diyelim ki balığa gitmek zorunda kaldınız ve buna dayanamadınız. Oltaya yem atarken, oltayı atarken, sabırla oturup bir lokma beklerken vs. aynı disipline sahip olur muydunuz? Hayır, yapmazsın. Hareketsiz kalmanız gerektiğinde muhtemelen ukala ve özensiz olurdunuz, muhtemelen kıpır kıpır olurdunuz. Ticarette de durum aynıdır. Size uygun bir yaklaşım bulursanız takip etmeniz çok daha kolay olacaktır.

Kare bir mandalı (kendinizi) yuvarlak bir deliğe (pazar yaklaşımınız) sıkıştırmaya çalışmaktan kaçınacaksınız. Bu, piramidin her seviyesi için geçerlidir. Para Yönetimi (MM) sisteminiz, rahatlayabilmeniz için sizi güvende tutmak üzere tasarlanmıştır.

Böyle bir ortamda disiplin uygulamak çok daha kolay. Risk Kontrolü benzer bir işleve sahiptir. Her şey sizi rahat ettirmek ve kayıplarınızı kontrol altında tutacak becerileri geliştirmekle ilgilidir. Yine bu, tüccarın durumunu çok daha rahat hale getirir. Bir sonraki seviyeye geçerken, üç basit kurala geliyoruz.

Bu kuralların mantığı tartışılmaz. Ancak, bunları nasıl kullanacağımızı öğrenmemiz gerekiyor ve bu, özellikle kâr etmeyi öğrenmek zaman alıyor. Sonuçta, kayıpları azaltmak için gereken tüm beceriler, kârın devam etmesine izin vermek için gerekenlerin neredeyse tam tersidir.


ticaret kuralları
Ticaretin 5 altın kuralı
Ticarette Altın Kurallar
Az parayla ticarete Atılmak
Ticaret kuralları İslam
Ticaretin Altın Kuralları Kitap
Ticarete Atılmak istiyorum ne satabilirim
Sıfırdan ticarete başlamak


İlki, dikkatli izleme ve hızlı eylem gerektirir (belki bunu sizin için yapmak için pazarda bir durak kullanmak), ikincisi ise çıkmaktan kaçınmak için daha rahat bir yaklaşım gerektirir. Yani biri aktif olarak dışarı çıkmak istiyor, diğeri pasif olarak dışarı çıkmak istemiyor. Dışarı çıkmak için aktif olarak bakmayı öğrendikten sonra, diğerini elde etmek için görüşünüzü nasıl tamamen ayarlayabilirsiniz? O zaman alır.

Bu kuralları nasıl uygulayacağımızı öğrendiğimizde nasıl çok daha rahat ve dolayısıyla daha disiplinli olabileceğimizi görmek kolaydır. Bazı okuyucular, “rahat” ve “disiplinli” sözcüklerini birbirine bağlamanın bir tezat ya da birbiriyle bağdaşmayan iki kavram olduğunu düşünebilir. Katılmıyorum. Benim görüşüme göre gevşeme, “kolay” disiplinin özüdür.

Disiplinli olmak için gergin olmanıza ve dikkat çekmenize gerek yok. Sadece belirli şeyleri belirli bir şekilde yapabilmeniz gerekir. Bu şeyler ne kadar kolaysa, ne olduklarını siz seçerseniz, onları yaparken ne kadar çok deneyime sahip olursanız, o kadar kolay olacaklardır.

Sistem Parametreleri

Bu bizi sistem parametrelerinize getirir. Bunları keşfetmek zaman alacak. Bunun nedeni, parametrelerin kendileriyle ilgili belirli bir sihir olması değil, size neyin uyacağına karar verebilmeniz için önce kendinizi iyi tanımanız gerektiğidir. Bu sürece dahil olan bir geri bildirim döngüsü vardır.

Daha kesin bir metodoloji kullanmaya başladığınızda, geri bildirim döngüsü başlayabilir. Bu noktaya kadar çoğu tüccar çarklarını döndürüyordu. Bir metodolojiyi kullanmaya başladığınızda, kendiniz hakkında çok şey öğrenmeye başlarsınız. Bunun nedeni, metodolojide ne zaman zorluk yaşadığınızı görmeye başlamanızdır. Durup kendinize sormak zorunda kalıyorsunuz.

“Neden o ticareti yapmadım?” ve belki daha da önemlisi, “Metodolojimle hiçbir ilgisi olmayan bu ticareti neden yaptım?” Çoğu zaman, yararlı olmayan belirli önyargılara sahip olduğunuzu, para kazanmakla hiçbir ilgisi olmayan, ancak henüz kontrol etmeyi öğrenmediğiniz çeşitli duygularla ilgili olan ticaret yapma dürtüleriniz olduğunu fark edersiniz. En azından benim deneyimim buydu.

Metodolojinizi değiştirmenize izin veren, kendiniz hakkında öğrendiğiniz bu şeylerden gelen geri bildirimdir. Sizi birçok kez döngüye sokan bu süreç, sonunda sizin için gerçekten yararlı olan bir şeyi keşfetmenizi sağlar. Bir başkası için mutlaka yararlı olmayacaktır.

Bu nedenle ifşa etmeyecekleri piyasa “sırları” olduğunu iddia edenlere her zaman güvenim kalmamıştır. Bana göre bu, tüm sürecin yanlış anlaşıldığını gösteriyor, ancak birinin neden tüm metodolojisini açıklamak istemeyeceğini anlayabiliyoruz.

Ne kadar çok insan “sizin yönteminizle” ticaret yaparsa, o yolun etkili olma olasılığı o kadar azalır. Ancak, başka birinin metodolojisine bakan herhangi bir tüccar onu değiştirmek ve kendi yöntemleriyle ticaret yapmakla yükümlü olduğundan, bu bile tartışmalıdır. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir