TİCARET İÇİN ÖNEMLİ OLAN NEDİR?

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

TİCARET İÇİN ÖNEMLİ OLAN NEDİR?

12 Temmuz 2023 En Karlı Ticaret nedir? Ticaretin temel amacı Nedir 0
TİCARET İÇİN ÖNEMLİ OLAN NEDİR?

TİCARET İÇİN ÖNEMLİ OLAN NEDİR?

Karşılaştığımız hemen hemen her başarılı yatırımcı, piyasalardaki başarının iç kontrolden geldiği metafor dersinin farkına varmıştır. Bu, çoğu yatırımcı için radikal bir değişiklik. İç kontrolü başarmak o kadar da zor değil ama çoğu insan için bunun ne kadar önemli olduğunun farkına varmak zor.

Örneğin, çoğu yatırımcı piyasaların kurbanlar yaratan canlı varlıklar olduğuna inanır. Bu söze inanıyorsanız, o zaman sizin için doğrudur. Ancak piyasalar kurbanlar yaratmaz; yatırımcılar kendilerini kurbana çevirirler. Her tüccar kendi kaderini kontrol eder Bu önemli prensibi en azından bilinçaltında anlamadan hiçbir tacir başarıya ulaşamaz.

Bazı gerçeklere bakalım:

. Çoğu başarılı piyasa profesyoneli, riski kontrol ederek başarıya ulaşır. Riski kontrol etmek, doğal eğilimlerimize aykırıdır. Risk kontrolü muazzam bir iç kontrol gerektirir.
. Başarılı spekülatörlerin çoğu yüzde 35 ila 50 başarı oranlarına sahiptir. Fiyatları iyi tahmin ettikleri için başarılı olamıyorlar. Başarılılar çünkü karlı işlemlerinin boyutu kayıplarının boyutundan çok daha fazla. Bu muazzam bir iç kontrol gerektirir.
. Başarılı muhafazakar yatırımcıların çoğu aykırıdır. Herkesin yapmaktan korktuğu şeyi yapıyorlar. Sabırlıdırlar ve doğru fırsatı beklemeye isteklidirler. Bu da iç kontrol gerektirir.

Yatırım başarısı, diğer tüm faktörlerden daha fazla iç kontrol gerektirir. Bu ticaret başarısına doğru atılan ilk adımdır. Kendilerini bu kontrolü geliştirmeye adayanlar, eninde sonunda başarılı olacak kişilerdir.

Ticaret başarısının anahtarı olan iç kontrolü başka bir açıdan inceleyelim. Ticaret için neyin önemli olduğu hakkında tartışmalar yaptığımda, tipik olarak üç alan ortaya çıkıyor: psikoloji, para yönetimi (yani pozisyon boyutlandırma) ve sistem geliştirme. Çoğu insan sistem geliştirmeyi vurgular ve diğer iki konunun önemini azaltır.

Daha sofistike insanlar, üç yönün de önemli olduğunu, ancak psikolojinin en önemli olduğunu (yaklaşık yüzde 60), pozisyon boyutlandırmanın bir sonraki en önemli olduğunu (yaklaşık yüzde 30) ve sistem geliştirmenin en az önemli olduğunu (yaklaşık yüzde 10) öne sürüyor. ). Bu, Şekil 1-l’de gösterilmektedir. Bu insanlar, iç kontrolün sadece psikolojik sektöre gireceğini iddia edeceklerdir.

Ed Seykota bir keresinde bana ticaret üzerine (1970’lerin sonlarında) 10 hafta süren bir üniversite dersi verdiğini söylemişti. Sınıfın ilk haftasını ticaretle ilgili temel bilgileri öğreterek geçirdi. Daha sonra sınıfa lo-20 hareketli ortalama geçiş sistemini öğretmek için bir hafta daha harcadı. Bununla birlikte, insanları öğrettiği sistemi kullanmaya ikna etmek için, sistemin (veya başka herhangi bir iyi ticaret sisteminin) yaratacağı kayıpları kabul edecek kadar kendi üzerlerinde çalışmalarını sağlamak için, dersin kalan 8 haftasına ihtiyacı vardı.

Uzun zamandır alım satımın yüzde 100 psikoloji olduğunu ve psikolojinin pozisyon boyutlandırma ve sistem geliştirmeyi içerdiğini savundum. Nedeni basit: Biz insanız, robot değiliz. Herhangi bir davranışı gerçekleştirmek için bilgiyi beyin aracılığıyla işlememiz gerekir. Bir alım satım sistemini hem tasarlamak hem de yürütmek için davranış gereklidir. Ve herhangi bir davranışı kopyalamak için kişinin o davranışın içeriğini öğrenmesi gerekir: Modelleme biliminin devreye girdiği yer burasıdır.


Ticaret Nedir
Sıfırdan ticaret nasıl Yapılır
Ticaretin temel amacı Nedir
ticaret nedir, nasıl yapılır
İç ticaret nedir
En Karlı Ticaret nedir
Dış ticaret Nedir
Ticaret Nasıl Yapılır


MODELLEME PİYASASI DAHİLERİ

Belki de bir yatırım uzmanının başarı sırlarını anlattığı bir çalıştaya katılma deneyimine sahip olmuşsunuzdur. Örneğin, size az önce 1970’lerin başında dünyanın en büyük tacirlerinden birinin ticaret üzerine verdiği bir dersten bahsetmiştim. Onlara (o zamanlar) çok zengin olacak bir yöntemi öğretmek için 2 hafta harcadı ve ardından onları uygulamaya istekli oldukları noktaya getirmek için 8 hafta daha gerekti.

Sınıftaki insanlar gibi, katıldığınız bazı atölye çalışmalarında uzmanın varlığından ve becerilerinden etkilenmiş olabilirsiniz. Atölyeden onun yöntemlerini kullanarak para kazanabileceğinize dair bir güvenle ayrılmış olabilirsiniz. Ne yazık ki, onun sırlarını uygulamaya çalıştığınızda, atölyeden önceki halinizden çok daha akıllı olmadığınızı keşfetmiş olabilirsiniz. Bir şeyler yolunda gitmedi veya bir şekilde öğrendiklerinizi uygulayamadınız.

Bu neden oluyor? Bunun nedeni, düşüncenizi uzmanla aynı şekilde yapılandırmamanızdır. Zihinsel yapısı, düşünme şekli başarısının anahtarlarından biridir.

Başkaları size pazarlara nasıl yaklaştıklarını öğrettiğinde, muhtemelen size gerçekte ne yaptıklarını yalnızca yüzeysel olarak öğretirler. Seni aldatmak istediklerinden değil. Sadece yaptıkları şeyin temel unsurlarını gerçekten anlamıyorlar. Ve bilseler bile, muhtemelen bu bilgiyi bir başkasına aktarmakta sorun yaşarlardı.

Bu, pazarlarda başarılı olmak için belki de belirli bir “yeteneğe” veya türde bir yeteneğe sahip olmanız gerektiğini varsaymanıza yol açar. Birçok insan, sonuç olarak cesaretleri kırılır ve yetenekli olmadıklarına inandıkları için piyasaları terk ederler. Ancak yetenek öğretilebilir.

En az iki kişi bir şeyi iyi yapabiliyorsa, o zaman bu becerinin diğer birçok kişiye öğretilebileceğine inanıyorum. Son 20 yılda modelleme bilimi adeta bir yer altı hareketi olarak ortaya çıkmıştır. O hareket geliştirilmiş bir teknolojiden çıkıyor.

NLP seminerleri genellikle modelleme sürecinin geride bıraktığı tekniklerin izini sürer. Örneğin, bir seminer verdiğimde, genellikle en iyi tüccarları ve yatırımcıları modelleyerek geliştirdiğim modelleri öğretirim. Ancak, yeterince NLP dersi alırsanız, sonunda modelleme sürecinin kendisini anlamaya başlarsınız.

Ticaret ve yatırımın üç ana yönünü modelledim ve dördüncüsünü modelleme sürecindeyim. Geliştirdiğim ilk model, nasıl büyük bir tacir/yatırımcı olunacağı ve piyasaların nasıl yönetileceğinden oluşuyordu.

Esasen, böyle bir model geliştirme adımları, ortak olarak ne yaptıklarını belirlemek için bir dizi büyük tüccar ve yatırımcı ile çalışmayı içerir. Bir kişiyi modellemeye çalışırsanız, o kişiye özgü birçok özellik bulacaksınız ve muhtemelen modelleme sürecinde başarısız olacaksınız. Ancak bir dizi iyi tüccar ve yatırımcının ortak unsurlarını modellerseniz, hepsinin başarısı için neyin gerçekten önemli olduğunu bulacaksınız.

Örneğin, model tüccarlarıma ilk kez ne yaptıklarını sorduğumda, bana metodolojilerinden bahsettiler. Yaklaşık 50 tüccarla görüştükten sonra hiçbirinin aynı metodolojiye sahip olmadığını keşfettim. Sonuç olarak, yöntemlerinin hepsinin “düşük riskli” fikirler içermesi dışında, başarılarının bir sırrı olmadığı sonucuna vardım. Bu nedenle, tüm bu tüccarların sahip olduğu bileşenlerden biri, düşük riskli fikirler bulma yeteneğiydi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir