Tüketici Pazarlamacıları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Tüketici Pazarlamacıları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Aralık 2022 TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI dersi Tüketici davranışları nelerdir ? 0
Ticari Düşünceler

Doğrudan Tüketici Pazarlamacıları ve Katalog Şirketleri

Ücretsiz numaralar, tüketicilerin doğrudan pazarlama ve katalog şirketleri aracılığıyla telefonla sipariş vermesini kolay ve çekici hale getiriyor. Hemen hemen her doğrudan pazarlama şirketi, ücretsiz bir numara hizmeti sunar.

Uzun yıllar öne çıkan bir durum, 1986’da 800’lü bir numara eklenince, telefon satışları toplam katalog satışlarının yüzde 70’ine fırladı. İnternet satışlarındaki muazzam artışların ışığında bile, milyonlarca tüketici sipariş verirken canlı bir temsilciyle konuşmayı tercih ediyor.

Bu şirketler, gelirlerini artırmak için hem gelen hem de giden telefonla pazarlamayı kullanır. Sipariş vermek için telefonla arayan müşterilere, eklendiğinde sipariş boyutunu önemli ölçüde artırabilecek kısa vadeli özel ürünler ve ilgili ürünler hakkında bilgi verilebilir. Giden telefonla pazarlama, en iyi müşterilerle iletişim kurmak, eskileri yeniden etkinleştirmek ve hatta yeni müşteriler bulmak için kullanılabilir.

İşletmeler Arası Telefonla Pazarlama ve Telefonla Satış

İşletmeler arası ortamlarda, telefonla pazarlama daha doğru bir şekilde telefonla satış olarak adlandırılır. Burada satış, doğrudan bir posta parçası aldıktan bir veya iki hafta sonra bir tüketicinin aranması durumunda olduğu gibi, yalnızca kısmen değil, tamamen telefonla yapılır.

“Tele satış, başarılı olması zor bir iştir” diyor. “Telefonla satış yapan birinin, bir işletmenin ürün veya hizmetten nasıl fayda sağlayabileceğini anlaması için, bir ürünü veya hizmeti baştan sona bilmesi ve müşteri ihtiyaçlarına uyum sağlaması gerekir.

Ayrıca geleneksel iletişim araçlarının yarısından daha azıyla her ikisini de yapabilmelidir. Telefon satış temsilcileri, satış profesyonelleri için çok önemli olan sözsüz veya görsel ipuçlarına güvenemez.”

Bir iç satış temsilcisi şunları yapabilmelidir:

• Şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak bir müşteri adayının ihtiyaçlarının ne olduğunu öğrenin
• Dinleyiciye uygun ürün veya hizmetleri tanıtın ve bunların faydalarını ana hatlarıyla belirtin
• İtirazları yanıtlama, direnci araştırma ve direncin üstesinden gelme ve kapanış dahil olmak üzere geleneksel satış sürecinin her adımını telefonla yürütün

İçeriden profesyonel satış görevlileri (tele satış temsilcileri olarak da adlandırılırlar), bölgelerini bizzat kapsayan dış satış görevlileri kadar kazanabilirler. Hatta bazen daha fazla kazanabilirler çünkü zamanlarının çoğunu randevular arasında arabayla gitmek, otellerde kalmak ve evrak göndermek yerine satış yaparak geçirirler.

Telefonla Pazarlamacılar için Nitelikler

Telefonla pazarlamada kariyer yapmak isteyen insanlar, insanlarla ilgilenmeli, telefonla satış tekniklerinde ustalaşmaya hevesli ve satış yeteneğine sahip olmalıdır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük tam zamanlı ve yarı zamanlı telefonla pazarlama personeli komisyoncusu olan Telemarketing Search/Telemarketing kurucusu ve sahibi “Satış yeteneğinin en önemli kalite olduğunu söyleyebilirim” diyor.

“Telefon bir satış kanalıdır ve satış becerisi gerektirir. Daha spesifik olarak, oturup telefonla satış yapabilmek belli bir tür gerektirir. Satış yapma yeteneği olan herkesin telefonla satış yapma yeteneği yoktur.

“Kariyer basamaklarının yukarısında yer alan yöneticilerin, doğrudan pazarlama, pazarlama ve satış konularında kapsamlı bir anlayışa ihtiyaçları vardır. Bir pilotun bir uçağı uçurmanın özünü anladığı veya bir doktorun tıbbın özünü anladığı gibi, onların da ortamın özünü anlamaları gerekiyor.”


Tüketici Davranışları
Tüketici Davranışları Kitap
TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI dersi
Tüketici davranışları nedir
TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI PDF
Tüketici davranışları özellikleri
Tüketici davranışları nelerdir
Tüketici satın alma davranışları nelerdir


Maaş Aralıkları

Telefonla pazarlamada maaşlar ortama göre değişir. Ortalama satışın küçük olduğu ve iletişimcilerin daha az yetenekli olduğu bir tüketici tele-pazarlama ortamında genellikle daha düşüktür. İletişimcilerin yılda 80.000 dolar kazanabileceği ve denetçilerin ücretlerinin buna bağlı olarak daha yüksek olacağı, işletmeler arası bir ortamda maaşlar çok daha yüksek olabilir.

İlk seviyede, saatte 10.00 Dolar kadar az veya yılda 80.000 Dolar maaş ve komisyon kazanabilen telefon iletişimcileri vardır. Üstlerinde komisyon almayan süpervizörler ve eğitmenler; iletişimcilere satış teknikleri ve ürün bilgisi konusunda koçluk yapar, çağrıları izler ve değerlendirir ve iş yükünü dağıtırlar.

Tipik bir işletmeden işletmeye süpervizör, on iletişimciyi denetler; bir tüketici denetçisi yirmi kişiyi denetler. Ücretleri, işletmeden işletmeye daha yüksek ücretlerle 30.000 ila 60.000 ABD Doları arasında değişebilir.

Endüstri Listesi

Her doğrudan pazarlama girişiminin başarısı, müşteri ve potansiyel müşteri listelerinin gücüne bağlıdır. Kesin bir teklifi ve dikkat çekici grafikleri olan bir paket bile yanlış listeye gönderilirse bomba gibi olur.

Bir liste, bir pazar segmentini temsil eder ve günümüzün çeşitlilik içeren toplumu, artan sayıda segment içerir. Listeler, madeni para koleksiyonerlerinden balıkçılık tutkunlarına, okuyuculara, antika koleksiyoncularına, opera sezonu bileti sahiplerine, çekilişlere katılanlara, bilgisayar analistlerine, milyonerlere, emekli yöneticilere ve daha fazlasına kadar herkese ulaşabilir.

Dört tür liste kiralanabilir:

• Derlenmiş listeler. Bunlar, telefon rehberlerinden ve mülk devir kayıtları, eyalet sürücü belgesi büroları ve seçmen kayıt kayıtları gibi diğer kamuya açık bilgi kaynaklarından derlenen adları içerir.

• Yanıt listeleri. Bunlar, örneğin The Sharper Image’dan ürün satın alan kişiler gibi bir teklife zaten yanıt vermiş olan kişilerin adlarından türetilmiştir; Fortune veya başka bir dergiye abone olmak; posta yoluyla çiçek, biftek, bilgisayar veya şarap sipariş etti; veya 800 numaralık bir promosyona yanıt verdi. Tüketici yanıt listeleri, evdeki tüketicilerin adlarını içerir; iş müdahale listeleri iş yerindeki profesyonellerin isimlerinden oluşur.

• Ev listeleri. Bunlar, bir şirketin kendi promosyonları için kullandığı ve rekabet etmeyen tekliflerle şirketlere seçerek kiraladığı özel müşteri listesidir. Ev listeleri çok büyük olabilir. Minnesota doğrudan pazarlama devi Fingerhut’un ev listesinin altı milyondan fazla güçlü olduğu söyleniyor.

• Çevrimiçi listeler. Bunlar çoğunlukla kendilerini ilgilendiren alanlardaki teklifleri kabul etmeyi kabul eden insanlardan oluşur. İsimlere eşlik eden bir satın alma geçmişi olmadığı için, bunlar yanıt listelerinden çok derlenmiş listelere benzer. Kaydolma e-posta listeleri bir dot-com veya çevrimiçi pazarlamacıdan kiralanabilir.

Ancak, tercih sözleşmesinin şartlarına uymak için kiracının mesajı, müşterilerin iletişim izni verdiği liste sahibinden “gelmelidir”. Kısmen birçok kişinin birden fazla e-posta adresi olması nedeniyle, yinelemeyi ortadan kaldırmak için böyle bir listenin birleştirme temizlemesini çalıştırmak da zordur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir