Üretim Organizasyonları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Üretim Organizasyonları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

15 Şubat 2023 üretim organizasyonu- 1 üretim organizasyonu- 1 megep 0
Üretim Organizasyonları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Üretim Organizasyonları

Kanalınız ne kadar uzunsa, genellikle son kullanıcıdan o kadar uzaklaşırsınız. Bir üretim organizasyonunda çalıştığınızı ve iki seviyeli bir kanal tasarladığınızı hayal edin. Tüketici pazarından anında geri bildirim almak kolay bir iş değildir. Genel olarak konuşursak, bir müşteri ürününüzle ilgili bir sorun yaşarsa, şikayetiyle birlikte ürünü satıcıya geri götürür. Satıcı sırayla toptancıya şikayette bulunur ve en sonunda şikayet, üretim organizasyonunda size geri filtrelenir.

Pazarlama stratejiniz üzerindeki kontrolün bazı yönlerini de potansiyel olarak kaybedebilirsiniz. Hangi fiyat noktasına ulaşmanız gerektiğini, pazarda nasıl konumlandırılması gerektiğini vs. anlamak için tüketici pazarında araştırma yapmış olabilirsiniz. Ancak bunları aracılarınıza dikte edemezsiniz. Sizden siparişlerinin bedelini ödedikleri anda, ürünün mülkiyetini ve nihai olarak kontrolü ele alırlar.

Bu daha sonra ilişkinizin gücünü ön plana çıkarır. Kanalınızda gerçekten aracı kullanmayı düşünüyorsanız, size büyük beceri, kaynak ve uzmanlık sunabilirler ve riskleri paylaşabilirler. Ancak uzun vadeli bir bakış açısıyla, onları sadece aracı olarak değil, işinizin ortakları olarak görmelisiniz.

Büyük becerilere, kaynaklara ve bilgiye sahip başarılı bir üretim organizasyonu için çalışabilirsiniz, ancak ürününüzü pazara sunamıyorsanız, işiniz yok demektir. Alternatif olarak, yine alanında büyük yetenek ve deneyime sahip bir perakendeci için çalışabilirsiniz, ancak satış noktalarında satacak ürününüz yoksa işiniz yok demektir. Birbirinize ihtiyacınız var.

İlişkinizi geliştirmek ve güçlendirmek için zaman ve kaynak harcamanız gerekiyor. Güven ve itimat, uzun vadeli bir ilişkinin merkezinde olmalıdır, ancak bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır. Bir veya iki seviyeli bir kanal tasarlamayı ve kullanmayı seçerseniz, yine ne pahasına olursa olsun çatışmadan kaçınılmalıdır, bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır.

Bu potansiyel kontrol kaybı, anında geri bildirim eksikliği ve diğer kuruluşlara güvenme nedeniyle doğrudan dağıtımda büyüme olmuştur. İnternetin ve diğer ilgili dijital teknolojilerin gelişmesiyle birlikte, birçok kuruluş kendi perakende mağazalarını kullanmaya veya çevrimiçi satış yapmaya yöneldi.

Bununla birlikte, müşterileri çekmek ve satın almalarını kolaylaştırmak için web siteleri oluşturulabilse de, tam memnuniyet elde etmek için müşterilere etkili bir dağıtım sistemi geliştirmeniz ve sürdürmeniz gerekir. Müşterilerin ürünleri evlerinin rahatlığında sipariş etmelerini kolaylaştırmak önemli bir avantaj olabilir, ancak teslimat hizmeti ürünleri onlara zamanında ve tek parça olarak ulaştırmazsa müşteri kaybedebilirsiniz.

Pazar Kapsamı

Kanalın uzunluğuna ve aracı kullanıp kullanmayacağınıza karar verdikten sonra, ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz pazar kapsamı miktarını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Genel olarak konuşursak, üç stratejik dağıtım seçeneğiniz vardır: münhasır, yoğun veya seçici dağıtım. Bunların her birini ele alalım.

Özel Dağıtım

Burası, ürününüzün kullanılabilirliğini kasıtlı olarak pazarla sınırladığınız yerdir, bu da bir münhasırlık imajı sağlar. Örneğin, Birleşik Krallık’taki her kasaba veya şehirde satılan Aston Martin arabalarını bulamazsınız. Ürün, özel çekiciliğini vurgulamak için kasıtlı olarak bulunabilirliği ile sınırlıdır.

Yoğun Dağıtım

Bu, münhasır dağıtımın tam tersidir. Bu strateji genellikle tuvalet kağıdı, süt ve patates gibi kolay ve ‘alışılmış kullanım’ ürünleri dağıtan şirketler tarafından kullanılır. Müşteriler genellikle günlük olarak bu ürünlere ihtiyaç duyduğundan, geniş bir dağıtım (yoğun kapsam) gereklidir. Kullanılabilirlik ve rahatlık, burada dikkate alınması gereken temel konulardır.

Seçici Dağıtım

Bu, yoğun ve münhasır dağıtım arasında bir yerdedir. Ürününüz için iyi bir kapsama ihtiyacınız var, ancak özel yaklaşımdaki gibi yoğun yaklaşım veya sınırlı bulunabilirlik kadar değil. Ürününüzü dağıtmak için belirli anahtar mağazaları seçmek istiyorsunuz. Televizyon ve CD çalar dağıtan kuruluşlar bu özel stratejiyi kullanır.

Dağıtımınız için dolaylı bir yaklaşım kullanmaya karar verirseniz (aracıları kullanarak), aracılarla sağlam bir ilişki kurmak ve kimin ne yaptığını belirlemek her zaman yararlıdır. Bu, kanalın sorunsuz çalışmasını sağlar; kanal içindeki aracılar arasındaki çatışma gerçek sorunlara yol açabilir.

Terimler, görevler ve sorumluluklar

Çatışmaların ana kaynaklarından biri iletişim eksikliği ve ‘başkalarının ayak parmaklarına basma’dır. Bu nedenle, rolleri, terimleri ve ilişkileri erkenden net bir şekilde tanımlayın.


üretim organizasyonu– 1
Sanayi İnkılabı öncesindeki Üretim Organizasyonları
üretim organizasyonu- 1 megep
Üretim Organizasyonu ve Kalite kontrol modülü MEGEP
Hazır giyim üretim planlaması
İs yeri Planı ve Üretim Organizasyonu Modülü
Hangisi Sanayi İnkılabı öncesindeki üretim organizasyonlarından biri değildir
Üretim Organizasyonu ve Kalite kontrol Modülü


Dağıtım Lojistiği

“Yer”in bu kısmı, ürünleri fiziksel olarak bir yerden başka bir yere nasıl taşıdığımıza dair pratik gerçekleri ifade eder. Dikkate alınması gereken bir dizi konu var.

Ulaşım

Ürünler hava taşımacılığı, kargo gemileri, demiryolları, kamyonlar, arabalar, motosikletler kullanılarak taşınabilir. Ürünlerinizi bir aracıdan diğerine nasıl taşıyacağınıza karar vermek için çok zaman ve çaba harcanması gerekir. Maliyetler, kolaylıklar ve yetenekler dikkate alınmalıdır.

Hasarlı mallar genellikle bir şikayet kaynağı olduğundan, ambalajın rolü burada da önemlidir. Ambalajın, yolculuğa ve kullanılan taşıma şekline dayanacak kadar sağlam olması gerekir.

Depolama

Pek çok kuruluş ürünleri depolarında muhafaza etmekte ve sipariş alındığında ürünler depoda uygun yerden alınarak gemiye bindirilmekte ve müşteriye teslim edilmektedir. Depolarınızı nerede konumlandırdığınız ve kaç taneye sahip olduğunuz önemli bir karardır. Yine, bu maliyetli bir girişim olabilir. Depoların kaç tane ve nereye yerleştirileceği konusunda çokça düşünmek gerekiyor.

Sipariş

Bir B2B durumunda genellikle bir sipariş işleme sistemi gerekir. Bu sistem aynı zamanda kendisini envanter yönetimi etrafında sarar. Stok, özellikle bir depoda bekleyen mamuller ise, maliyetlidir. Sigorta ve güvenlik açısından maliyetler bu aşamada artmaya başlar. İşletme için gelir ve likidite yaratmak için stokun hızla satışa dönüştürülmesi gerekir.

Ancak, stokunuzu nasıl yönettiğiniz, özellikle günümüzde kolay bir iş değildir. Önemli bir müşteri, bir siparişi hızlı bir şekilde yerine getirmek için size yaklaşırsa ve stokunuz yoksa, muhtemelen onu hayal kırıklığına uğratmak zorunda kalacaksınız ve bu da müşterinin bir rakibe gitmesine neden olacaktır.

Alternatif olarak, özellikle yoğun dönemlerde ortaya çıkabilecek acele siparişleri karşılamak için bir miktar stok tutmaya karar verebilirsiniz. Ancak, bu “acele” siparişler hiçbir zaman gerçekleşmezse, stoklarınız size pahalıya mal olmaya başlar.

Organizasyon ve zaman yönetimi, bu pazarlama alanında çok önemli becerilerdir ve depo ve üretim yönetimi ekipleriyle yakın çalışmanız gerekecektir.

Neden? Çünkü, oldukça basit bir şekilde, siparişler sözleşmede belirtilen veya taahhüt edilen şartlara göre gerçekleştirilemezse, müşteri memnuniyetsizliği bunu takip edecek ve siparişlerini vermek için rakiplerinize bakacaklardır. Aynı şey B2C pazarında da söylenebilir. Dışarıda müşteri için o kadar çok rekabet ve seçenek var ki, siz onları tatmin etmezseniz rakipleriniz memnun edecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir