Üretim Sürecini Yönetmek – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Üretim Sürecini Yönetmek – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

28 Mart 2023 Genel üretim süreci aşamalar Proje bazlı üretim PLANLAMA 0
Pazarın Doğası

Üretim Sürecini Yönetmek

“Beş, dört, üç, iki, bir” ve “Işıklar, kamera, hareket” medya üretiminin aciliyetini ve heyecanını aktarır. İçerik oluşturmayı çevreleyen romantik bir hava vardır. Sahaya girmek ne kadar zor olursa olsun, birçok insan yaratıcı işler yapmayı hayal ediyor.

Bir televizyon veya radyo programı, film, albüm veya video oyununun getirdiği zevk, bir kişinin medyada çalışmanın tatmin edici bir kariyer seçimi olabileceğine dair ilk sezgisi olabilir. Bazıları için bu seçim ömür boyu sürecek bir hırs haline gelir.

Kamera veya mikrofon önünde, hatta sahne arkasında senaryo yazmak, animasyon hücreleri çizmek veya kamera kullanmak istemeyen insanlar yine de medya endüstrisinde ve yaratıcı süreçte yer almak isteyebilirler. Yönetime girmek, içerik üreten kuruluşlarda bütünleyici bir rol oynamanın bir yoludur.

Projelerin onaylanması, yeşil ışık yakılması ve bu projelerin oluşturulması için doğru kaynakların doğru yerde, doğru zamanda bulunmasının sağlanması konusunda nihai sorumluluk yöneticilere aittir.

Ortakları belirlemek ve onlarla müzakere etmek, insanları işe almak, bütçeleri oluşturmak ve harcamaları izlemek, programları onaylamak ve izlemek ve organizasyonun üst düzeylerindeki yöneticilere düzenli ilerleme raporları hazırlamak dahil olmak üzere projelerin yönetimine imza atarlar. En önemlisi, ikramiyeler, kariyer fırsatı ve kamuoyunun beğenisi açısından hitlerin ödüllerini toplamayı paylaşırlar.

Bu bölüm, yaratıcılar tarafından konsept aşamasından tüketiciler tarafından tüketilene kadar içerik boru hattı oluşturma sürecini kapsar. İçerik, medya kuruluşunun merkezinde yer aldığından, yöneticilerin süreç hakkında çok şey anlaması gerekir.

Her tür içeriğin yer aldığı birçok kongre, gösteri, sergi ve gösteride, “içerik kraldır” ifadesi sıklıkla duyulur. Daha az kabul gören, içerik oluşturma sürecini kontrol eden yöneticinin kral yapıcı olduğudur.

Bugün, geçmişe göre daha fazla üretim yapılıyor çünkü aşağıdaki kutuda tartışıldığı gibi çok daha fazla içerik türü ve dağıtım kanalı var. Üretim sistemi de farklıydı. Eskiden yapımcılar televizyon, radyo, dergi ya da kitap için program hazırlardı.

Her dağıtım kanalının program formatı, uzunluğu ve türleri hakkında bir dizi beklentisi vardı. Televizyon endüstrisinde resim boyutu, çözünürlük ve sinyal kalitesi gibi her içerik türü için bir dizi teknik standart vardı. İçerik üretiminin her alanı kendi ekipmanına, tesislerine, içerik üreticilerine ve yetenekli zanaatkârlara ve teknik insanlara sahipti.

Bu değişiklikler, içerik oluşturma sürecini zorlaştırır. Yaratıcı girişimler her zamankinden daha fazla paraya, maliyet kontrolüne, planlamaya ve gözetime ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle, daha fazla karmaşıklığın, iyi yönetimin ve yöneticilerin önemini artırma olasılığı da daha yüksektir. Bugün yöneticiler ve kreatifler, içeriğin birçok farklı dijital medya platformuna genişletilebileceği yolları önceden düşünüyor.

TV yapımcıları DVD kiralama ve satışını, çevrimiçi indirmeyi, klip satışını ve ekran koruyucuları dikkate alır. Müzik şirketleri artık fiziksel satışlardan ve akışlı indirmelerden gelir elde ediyor.

Zil sesleri için küresel pazarın 2009’da yaklaşık 750 milyon dolar getireceği tahmin ediliyor1 ve arayanın alıcının telefonu çaldığında duyduğu ses olan geri aramaların 235 milyon dolar kazanması gerekiyor.2 Bu gelişme, gelişen içerik pazarının altını çiziyor, bir dilim -ve-gelecek, tüketicilerin istedikleri içerik parçalarını kullanıma göre ayarlanmış fiyatlarla satın alabilecekleri bir gelecek.

Daha güçlü bilgisayarlar ve gelişmiş yazılımların mümkün kıldığı kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin (UGC) yükselişi, video ve fotoğrafları metin kadar popüler hale getirdi. Görsel medyaya sahip şirketler, parçaları pazarlamak veya içerik ürünlerini tanıtmak için içeriklerini parçalara ayırabilir.

Akıllı bir şema, kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten bile para kazanabilir. Örneğin, içerik oluşturucular tarafından gönderilen fotoğraflarla başlayan iStockphoto, şimdi bunları, ayrıca kullanıcı tarafından oluşturulan illüstrasyonları, videoları ve sesleri yayınlıyor.


Proje bazlı üretim PLANLAMA
Ekonomide üretimin faydaları
Genel üretim süreci aşamaları
Siparişe göre üretim planlaması
Üretim Faydaları Nelerdir
Bir ürünün üretim süreci
üretim/işlemler yönetimi pdf
Üretim süreci örnekleri


Şirket, bu içerik öğelerinin milyonlarcasını bir araya toplar ve bunları fotoğraf başına 2 dolardan daha az, kısa Flash videolar için 20 dolardan daha az bir ücret karşılığında halka lisanslar. Gelecekte, film ve televizyon programı kitaplıklarının sahipleri, görüntüleri UGC kreasyonlarına eklemek isteyen kullanıcılara satış yapmak için benzer fırsatlar bulabilir.

Yöneticiler, üretim bütçelerine büyük bir katkı sağlamadan, halihazırda üretilmiş olan mevcut içeriği gelirlerini artırmak için kullanabilirler. Bugünün ticari piyasası, onları bu stratejiyi düşünmeye teşvik ediyor çünkü bir medya platformuna yönelik içerik rutin olarak bir veya daha fazla ek medya platformu için biçimlendiriliyor, paketleniyor ve pazarlanıyor.

On beş yıl önce, DVD oynatıcılar, video ekranları veya web erişimi olan cep telefonları aslında yoktu, ilk grafik özellikli tarayıcı 1993’te piyasaya sürülmüştü; iPod, ilk .mp3 ses kodlayıcıyla birlikte 1994’te piyasaya çıktı.

Etkileşimli kablo hala 2 yıl uzaktaydı. Yüksek hızda internet erişimi olan kişilerin neredeyse tamamı iş yerindeki sistemleri kullanıyordu; çok az kişinin evinde genişbant vardı. Eşler arası ağlar yoktu ve Wi-Fi yoktu. 1994 yılında sadece 15 milyon kişinin cep telefonu vardı; 1999’da Amerika Birleşik Devletleri’nde 104 milyon insan bunlara sahipti.

Renkli ekranlar, kişiselleştirilmiş indirilebilir zil sesleri ve resim arka planları, fotoğraf paylaşımı veya SMS hizmetleri yoktu. TiVo yoktu – hiç kişisel video kaydedici yoktu. Geniş ekran TV veya yüksek tanımlı TV yok, ev sineması veya surround ses yok.

İnanılmaz bir şekilde, ticari olarak satılan DVD oynatıcılar veya DVD’ler yoktu. Otellerde izleme başına ödeme yoktu. Otel odalarında herhangi bir hızda internet erişimi sunulmuyordu. Konukların, yerel bir çevirmeli ağ hizmetinin numarasını aramadan önce “9”u tuşlama ihtiyacını hesaba katmak için modemlerini yapılandırmaları gerekiyordu.

Dijital içeriğin doğası, kolayca kopyalanabildiği, diğer dijital biçimlere dönüştürülebildiği ve tamamen farklı içerik türlerine göre yeniden tasarlanabildiği için şekil değiştiren yeniden kullanıma, yeniden paketlemeye ve yeniden yaratmaya elverişlidir. İçeriği yeniden şekillendirmenin bu kolaylığı, üreticilerin mevcut içeriği sıfırdan başlamadan diğer karlı ürünlere paketlemesine olanak tanır.

Bu tür yeniden paketlemenin birçok örneği vardır. Popüler TV şovlarının tüm sezonları, Blockbuster tarafından kiralanacak ve  posta yoluyla gönderilecek DVD’lerde görünür. Filmler yerel sinemalarda sergilenir, ancak TV şovları gibi İnternet üzerinden de yayınlanır, televizyon ve kablo ağlarının yanı sıra uçaklarda, mobil cihazlarda ve bağımsız DVD oynatıcılarda oynatılır.

Müzik, radyo ve İnternet üzerinden ve bir ücret karşılığında uydu ağları üzerinden ücretsiz olarak çalınır. Müşteriler onu perakende satış noktalarından ve İnternet sitelerinden satın alır ve eşler arası ağlar üzerinden milyonlarca çevrimiçi “arkadaştan” indirir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir