Uygulama Sınıflandırması

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Uygulama Sınıflandırması

8 Haziran 2023 Ana ekranda klasör oluşturma iPhone uygulama otomatik Gruplama 0
Pazar Araştırması

Uygulama Sınıflandırması

Uygulama sınıflandırması, yorumlamada güçlükler görebiliriz. Örneğin Instagram ve Flickr, görsel içeriğin (fotoğraf ve video) çekilip (otomatik olarak ayarlanmışsa) anında çeşitli sosyal medyada (örneğin Facebook, Twitter, Foursquare vb.) paylaşılmasına olanak sağlayan uygulamalardır.

Kullanıcılar, görsel içeriklerini yayınlamak istedikleri sosyal medya karışımını özelleştirebilir ve konumun arkadaş ağıyla gerçek zamanlı paylaşımını tercih edebilir. Bu yeni konum tabanlı hizmetler ve gerçek zamanlı işlevler, Instagram ve Flickr’ı diğer içerik topluluklarının ait olduğu kategoriden (yavaş zamanlayıcılar) ziyade uzay zamanlayıcılara benzer hale getiriyor. Facebook Places, Facebook’un kullanıcılar için konum tabanlı hizmetleri iyileştirmesinden başka bir şey değildir.

Lokasyon bazlı hizmet sunan yeni uygulamaların çoğalması nedeniyle “Foursquare modeli” daha “sosyal” bir yöne doğru değişiyor. Bu, paylaşım ve check-in’lerin tüm işlevlerini birleştiren yeni uygulama Swarm’ın Mayıs 2014’te piyasaya sürülmesiyle doğrulandı.

Coğrafi yerelleştirme sunan yeni dikey uygulamalarda süregelen farklılaşma eğilimini fark edebiliyoruz. Pek çok yeni operatör, en çok temsil edilen sektörlerden biri olan seyahat işiyle bir şekilde bağlantılıdır.

Gerçekten de, artık neredeyse tüm ana seyahat mobil uygulamaları, yakınlardaki hizmetleri ve arkadaşları bulmak, sıralamalara ve derecelendirmelere bakmak, önerileri okumak ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği paylaşmak gibi konum tabanlı hizmetler sağlamak için kullanıcıların konumunu soruyor (örn. , Expedia vb.).

Ayrıca, navigasyon hizmetleri de temel “yol tarifi verme” hizmetinden, kullanıcıların yakınlardaki arkadaşlarını bulmasına olanak tanıyan daha “sosyal” işlevlere (örn. Waze) doğru ilerliyor. Bu nedenle mobil sosyal medya uygulamalarının çeşitlerinin ve kapsamlarının hızla değiştiğini belirtiyoruz. Daha fazla araştırma, gelecekteki yönleri ve sınıflandırma eğilimlerini belirlemeye yardımcı olacaktır.

Turizmde Mobil Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medyanın gücü tüketicilere yönelttiği bir bağlamda, mobil sosyal medyanın, özellikle uzay-zamanlayıcıların yaygınlaşması, bu gücün bir kısmını şirketlere geri verebilir.

Seyahat şirketleri, seyahat planlaması için aynı anda birden fazla cihaz (mobil ve mobil değil) kullanan gezginlerle giderek daha fazla ilgileniyor. “Üç ekran” olarak adlandırılır çünkü birey, elinde bir mobil cihaz varken, TV seyreder, tablet ve belki de bir dizüstü bilgisayar kullanır. Bu davranış, özellikle sosyal ağ faaliyetleri için tüketici rutinlerinin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Yüzdeler yaş bazında biraz farklılık gösterebilse de (genç gezginler akıllı telefon kullanmayı tercih ederken, genç yetişkinler ve yetişkinler tabletleri tercih etmektedir), turistlerin eğlence amaçlı seyahatlerini mobil ortamda planlamak ve deneyimlemek için harcadıkları zaman artmaktadır.

Ayrıca, bir önceki bölümde incelendiği gibi, lokasyon bazlı hizmetler gezginler tarafından giderek daha fazla önemsenmektedir. Bu nedenle, turizm örgütleri bu fırsatı değerlendirmek için ne tür eylemler geliştirmeleri gerektiğini ciddiye almalıdır.

Akıllı telefonlar ve mobil cihazlar, Web üzerinden şirket web sitesine bağlanmaya izin verse bile, web sitesinin mobil cihazların ekranları için optimize edilmesi ve belirli mobil uygulamaların oluşturulması özellikle önemlidir.

İlk durumda şirket, web sitesinin genellikle daha az içerik içeren, ancak kullanıcıların ihtiyaçlarına göre seçilen ve bir mobil ekranda bilgilere kolayca bakılmasına olanak tanıyan bir mobil sürümünü geliştirecektir. İkinci durumda, seyahat operatörü Apple, Windows Mobile ve/veya Android için ücretsiz olarak veya ücretli olarak indirilebilen belirli bir mobil uygulama oluşturacaktır.


iPhone uygulama otomatik Gruplama
iPhone klasör büyütme
iPhone klasör oluşturma
iPhone klasör şifreleme
iPhone uygulama klonlama
Ana ekranda klasör oluşturma
iPhone klasör Rengi değiştirme
iPhone dosyalar Klasörü


Örneğin, birçok havayolunun, bir uçuş için rezervasyon ve check-in gibi temel işlemler için kolayca erişilebilmesi için çalışılan mobil web siteleri vardır. Aynı zamanda havayollarının da benzer amaçlara yönelik mobil uygulamaları bulunmaktadır. Temel fark, uygulamanın bir tarayıcıya girmeden, firma, marka veya ürün ile gezgin arasında doğrudan bir bağlantı oluşturarak cihaza indirilmesidir.

Ancak, turizmin geçici bir faaliyet olduğu düşünüldüğünde, gezginler bölgedeki tekil hizmetlerin tüm uygulamalarını indirmek yerine sadece web sitesine bağlanmayı tercih edebilirler.

Örneğin, trenle çok seyahat eden kişiler veya sadık müşteriler, kolayca erişmek, tarife bilgilerine ulaşmak ve işlemleri kaydetmek için ulaşım şirketinin uygulamasını indirmeyi tercih edebilirler. Öte yandan, treni sadece tatillerde kullanan bir yolcu, herhangi bir hesap oluşturmadan bilgileri çevrimiçi (web/mobil) web sitesinde bulmayı tercih edebilir.

Bir mobil uygulama geliştirip geliştirmeme kararından bağımsız olarak, seyahat tedarikçileri pazar araştırmasını, iletişim faaliyetlerini, satış promosyonlarını ve ilişkileri geliştirmek için mobil sosyal medyanın belirli özelliklerinden yararlanabilir.

Birincisi, Mobil Sosyal Medya (MSM), konumu paylaşmayı kabul eden müşteriler hakkında ek bilgiler sağlar. Günlük ve günün saatine göre check-in sayısı ile ilgili istatistikler ve kullanıcıların profil bilgileri ve gelişmiş veri madenciliği teknikleriyle birleşen yorumlar, şirketlerin segmentasyonu ve hizmet farklılaştırmasını daha da hassaslaştırmasını sağlar.

Örneğin, müşterinin restoranı ziyaret ettiği günün o anını bilen bir firma, Foursquare’de tekliflerle ilgili bölümlerde belirli hizmetleri tanıtabilir. Her cuma aynı restoranda akşam yemeği yiyen sadık bir müşteri, günün özel menüsüyle ilgili bir duyuruyu takdir edebilir.

İkincisi, MSM müşterilerle iletişim kurmanın bir yolunu temsil eder. Yakındaki insanları tanımlayabilen turizm organizasyonları, günün yaklaşan etkinliklerini (örneğin bir konser, festival) iletmeye karar verebilir.

Bir otel, misafirlerini bulundukları yere göre “bugün yapılacak en iyi şeyler” listesiyle güncelleyebilir. Ayrıca, otelde yapılabilecek etkinlikler hakkında müşteriler bilgilendirilebilmektedir. Bu tür eylemler aracılığıyla MSM, kullanıcıların ilgisini çekmek ve viral içerik oluşturmak için bir aracı temsil edebilir.

Üçüncüsü, mobil izleme ve konum tabanlı hizmetler, promosyonların hem konuma hem de zaman dilimine göre özelleştirilmesine olanak tanır. Örneğin, özel bir etkinlik vesilesiyle, bir havayolu, varış yerinin diğer turizm operatörleri ile ortaklaşa olarak, belirli kuponlar yoluyla belirli hizmetleri teşvik etmek için MSM’yi kullanabilir.

Örneğin Lufthansa, Oktoberfest’e katılan gezginler için Foursquare’de bir promosyon oluşturdu. New York Modern Sanat Müzesi (MoMA), “Henri Labrouste e Le Corbusier” sergileri sırasında New York mimarisi hakkında bir hazine avı düzenledi. Bazı güzergahlar düzenlendi ve 21 durak Foursquare’de mekan olarak kaydedildi. MoMA, Facebook ve Twitter üzerinden ipuçları verdi ve mekanda check-in yapan kişiler, Müze biletinde 5 $ indirim aldı.

Dördüncüsü, seyahat operatörleri müşterilerle uzun vadeli ilişkileri geliştirebilir. Bir firma, belirli bir sayıda check-in yaptıktan sonra müşterilerini bir yerin “belediye başkanı” statüsüyle ödüllendirebilir. Bu, ücretsiz hizmetler, indirimler vb. gibi özel avantajlarla ilişkilendirilebilir.

Bir şirket ayrıca sadakat programını Foursquare’e bağlamaya karar verebilir, bu durumda ek avantajlar, ödül puanları veya belirli rozetler sağlayabilir. Foursquare ile birleştirilen ilk otel sadakat programıydı ve grubun bir otelinde check-in yapan konuklar çeşitli avantajlardan (ör. indirimler, ücretsiz konaklamalar vb.) yararlandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir