Uzun Kuyruk İçerik  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Uzun Kuyruk İçerik  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

31 Mart 2023 Uzun Kuyruk pazarlama Nedir ? Uzun Kuyruk Teorisi Nedir 0
İÇERİK PAZARLAMASI İLE ARAMA 

Uzun Kuyruk İçerik

Hit’ler, geçici hevesler ve modalar dünya çapında warp hızıyla hareket ediyor ve küresel İnternet’e yayılıyor.

Yine de, uzun kuyruk nedeniyle içerik yalnızca gitmiş gibi görünür; sadece kış uykusunda olabilir, yeni bir sezonda geri dönmeyi bekliyor olabilir. Geleneksel içerik pazarlamacılarının zaman içinde içeriğin ömrü hakkında nasıl düşündüklerini karşılaştırır: Bir hit olur, sonra ölür. Bununla birlikte, işler değişti ve bu formülasyon artık içerik pazarının önemli bir özelliğini, tanımlanan uzun içerik kuyruğunu yakalayamıyor.

Başlangıçta kuyruksuz ya da sadece kısa bir kuyruktan memnundu. Geleneksel kitle iletişim araçlarında çalışan pazarlamacılar, pazarlama programlarına çok fazla kaynak ayırmadılar. Bunun yerine, zaten izleyen kitleye ürünlerini tanıtmak için kendi medya platformlarını kullandılar.

Bu izleyicilerin çok fazla eğlence seçeneği olmadığından, popüler bir şovun mevcut izleyicilerin yüzde 30 veya 40’ını çekmesi alışılmadık bir durum değildi. Ve pazarlamacılar, izleyicilerini reklamverenlere sunma konusunda agresif davrandılar.

Bir program ilgi çekmeyi bıraktığında, yapımcılar veya ağlar gösterileri sendikasyon için paketlediler ve bunları bağımsız yerel istasyonlarda ek yayınlar için paketler halinde sattılar. Birkaç yıl sonra programlar o kadar iyi tanındı ki seyirci çekmeyi bıraktılar ve tamamen kaldırıldılar.

Televizyon dağıtım teknolojileri, aynı programı aynı anda milyonlarca hatta milyarlarca kişiye göndermeyi uygun maliyetli hale getiriyor. Havadan yayın yapan televizyon ve uydu, birden çoğa (ya da noktadan çok noktaya) iletim sistemleridir; bir programı beş kişiye göndermenin maliyeti, beş milyon kişiye göndermenin maliyetiyle hemen hemen aynıdır.

Başlangıçta, kablo ağları aynı şekilde tasarlandı; Yerel ana uç, yerel TV kanalından yayın yapmak yerine programları TV evlerine aktardı.

Şimdi, içerik sonsuza kadar ya da o kadar uzun süre yaşıyor ki sonsuza yaklaşıyor. Uzun içerik kuyruğu, birkaç ilerleme nedeniyle son yirmi yılda mümkün oldu. Daha ucuz dijital depolama, hem tek tek siteler tarafından hem de toplu olarak, İnternet Web sitelerinin tümü tarafından çok çeşitli içerik ürünlerinin depolanmasını mümkün kıldı.

İnternet üzerinden daha ucuz ulaşım, bu içeriği talep üzerine herhangi bir bireysel tüketiciye makul bir fiyata göndermeyi mümkün kıldı. Ve daha ucuz çevrimiçi isteğe bağlı ödeme işlemleri, işlem maliyetlerini hem alıcılar hem de satıcılar için kabul edilebilir bir düzeye indirdi.

Tüketiciler az ya da çok sınırsız bir katalog arasından seçim yapabildiklerinde, tam olarak istediklerini ödün vermeden satın alarak dikkatli ve hassas bir şekilde seçim yaparlar. Hemen hemen her büyük katalogda, mülklerin yüzde 98’inin sipariş edileceği bildirildi.

Satışların büyük bir bölümünün, neredeyse herkesin gördüğü popüler içeriklere ulaştığı doğrudur. Ancak, birlikte ele alındığında, uzun kuyrukta uzanan mülklerin toplam satışları, isabetler kadar veya daha fazla gelir getirecektir. Bu eğilimin devam edeceğini ve zamanla gişe rekorları kıran filmlerin içerik pazarı üzerinde daha az güçlü bir etkiye sahip olacağını savunuyor.

Örneğin, Amazon’un gelirlerinin neredeyse yarısını daha önce pazarlanamayan niş kitaplardan elde ettiğini bildirdi, çünkü böylesine büyük bir envanteri korumanın maliyeti, bu tür kitapları kârla satmayı imkansız kılıyordu. Bununla birlikte, yöneticilerin isabet özellikleri için sağlam bir stratejiye sahip olması gerektiğini de öne sürüyorlar.

Bunun bir nedeni, yalnızca mevcut isabetlerin o andaki pazara hakim olması değil, aynı zamanda geçmiş isabetlerin uzun kuyruklu içerik satışlarının büyük bir yüzdesini oluşturmasıdır. Başka bir deyişle, bugünün hiti yarın, gelecek yıl ve önümüzdeki on yılda sağlam bir satıcıdır. Bu nedenle, isabetlerin etkisi herhangi bir zamanda azalabilse de, pazarlamacıların mülkleri büyük ölçekli satışlar için düzenlemesi gerekir.


Uzun Kuyruk Teorisi Nedir
Uzun Kuyruk pazarlama Nedir


Gerçek Zamanlı İçerik

Gerçek zamanlı içerik, diğer içerik türlerinden farklı değerlendirilmesi gereken özel bir türdür. Kategori, radyo ve televizyon haber programlarını, talk show’ları, sporu ve canlı etkinlik kapsamını, trafiği, hava durumunu, sporu ve haber ve spor ağlarını içerir. Her şeyden önce, gerçek zamanlı içeriğin ortak bir özelliği, başarılı olmak için zamanında olması gerektiğidir.

Son yıllar, gerçek zamanlı içerik piyasalarını çok farklı şekillerde etkiledi. Bazı sektörler tüm zamanların en yüksek gelirlerinin tadını çıkarıyor; diğerleri kötü durumda, ciddi bütçe ve personel kesintileri ve hatta iflasla karşı karşıya. Genel olarak, bu içerik türü ilk çalıştırmada karlı olmalıdır çünkü uzun vadede diğer malzeme türleri kadar iyi satmaz.

Gerçek zamanlı içerik, spor ve sohbet programları gibi eğlence veya haberler, trafik ve hava durumu gibi bilgilere dayalı olabilir. Eğlence formatları karlılıklarını ve popülaritelerini korumakta ve hatta büyümektedir.

■ Zorlayıcı anlatılar
■ Yüksek tanımlı televizyon görüntü kalitesi
■ Daha fazla spor ağı, internet ve mobil teknolojiler aracılığıyla daha fazla kullanılabilirlik
■ Fantezi lig sporlarının artan popülaritesi
■ Küresel pazar

Buna karşın haberler, kamuoyunu bilgilendirmede gazeteciliğin demokratik toplumlar için önemi nedeniyle pek çok kişinin endişe verici bulduğu karışık bir tablo sunar.

Rapora göre, 2007 ile 2009 yılları arasında gazete gelirleri yüzde 23 düştü ve sektörün genel mali durumu çok kötüdür. Yerel televizyon haber gelirleri 2008’de yüzde 7 düştü ve reytingler düşmeye devam ediyor. Ağ haber izleyicileri, geçmişe göre daha yavaş da olsa düşmeye devam etti.

Ancak, bazı durumlarda, resim düzelmeye başlıyor. Rapora göre, kablolu haber ağları ve bazı ağ haber programları, özellikle “ciddi bir amaç, sorumluluk duygusu ve önemli olanın ilginç hale getirilebileceğine dair bir güven” sergileyenler olmak üzere izleyici kazanımları gösterdi.

Düşük performans gösteren gerçek zamanlı içeriğin yaşadığı sorunların, ne kadar gerekli olursa olsun, pazarlama yoluyla çözülüp çözülemeyeceği açık değildir.

Bazı eleştirmenlere göre, haber operasyonları, ünlülerin ve diğer önemsiz hikayelerin vurgulandığı tabloid haber kapsamı yaratarak, pazar payı ve gelir peşinde koşmaya yapılan vurgudan olumsuz etkileniyor.

Günümüzün haber sağlayıcılarının en güçlü destekçileri bile, pazarlama çabalarının başarılı olabilmesi için şirketlerin tüketici alışkanlıkları ve yaşam tarzındaki, genel ekonomideki, endüstri maliyet yapılarındaki ve modası geçmiş iş modellerindeki değişiklikleri ele alması gerektiği konusunda hemfikirdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir