Vaka İncelemesi Nedir? (46) – VAKA ÇALIŞMALARINI OKUMA VE İNCELEME – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Vaka İncelemesi Nedir? (46) – VAKA ÇALIŞMALARINI OKUMA VE İNCELEME – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

20 Ağustos 2020 Birincil Çalışmaları Belirleme Kontrol Listelerinin Geliştirilmesi Ödevcim Akademik Örnek Olay Araştırması Yürütmek İçin Kontrol Listeleri Uygulama Geliştirme VAKA ARAŞTIRMALARININ TANIMLANMASI VE SENTEZLENMESİ VAKA ÇALIŞMALARINI OKUMA VE İNCELEME 0
Vaka İncelemesi Nedir 46 – VAKA ÇALIŞMALARINI OKUMA VE İNCELEME – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

 

On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


VAKA ÇALIŞMALARINI OKUMA VE İNCELEME

Vaka çalışması raporları en az üç amaç için okunabilir:

  • (i) bir makaleyi incelemek ve bir vaka çalışması raporunun yayınlanıp yayınlanmayacağına karar vermek,
  • (ii) daha fazla araştırmada kullanılmak üzere yayınlanmış bir vaka çalışması raporundan öğrenmek veya
  • (iii) pratikte kullanım için bir vaka çalışmasından öğrenmek.

Genel olarak ampirik araştırmaların gözden geçirilmesi, belirli bir dikkatle yapılmalıdır. Vaka çalışması raporlarını okumak, deneysel çalışmaları daha büyük ölçüde yöneten, örneğin istatistiksel güven seviyeleri gibi katı kriterlerin gücüne sahip olmadan raporun kalitesini değerlendirmeyi gerektirir. Ancak bu, herhangi bir raporun bir vaka çalışması raporu olarak işe yarayabileceğini söylemez. Okuyucunun, hem vaka çalışmasının kalitesini yargılamak hem de çalışmanın bulgularını almak ve bunları uygulamaya koymak veya daha fazla araştırma inşa etmek için alaka düzeyine ilişkin bilgileri bulma konusunda makul bir şansı olmalıdır.

Kontrol Listelerinin Geliştirilmesi

Okumaya ve gözden geçirmeye rehberlik etmek için okuyucuya rehberlik edecek kontrol listeleri geliştirdik. Bu kontrol listeleri ilk olarak 2007’de yayınlandı. Kontrol listelerinin geliştirilmesinde ilk olarak bir literatür taraması yapılmıştır. Bu,daha önce özetlendiği gibi, kontrol listelerinin veya kontrol listelerine benzeyen materyallerin bulunduğu literatürden dokuz kaynakla sonuçlanmıştır. Buna eğitim, sosyal bilimler ve yazılım mühendisliği gibi farklı alanlardaki dergi makaleleri, ders kitapları ve “el kitapları” dahildir.

Tanımlanan kaynaklardan alınan kontrol listeleri, birkaç öğenin çakıştığı uzun bir kontrol listesi halinde birleştirildi. Bu listenin yararlı olması için kısaltılması gerekiyordu. Bu, hem kullanıcı rolü hem de vaka çalışması aşaması dikkate alınarak yapılmıştır. Her bir vaka çalışması aşaması, tasarım, veri toplama, veri analizi ve raporlamaya göre gruplanan 46 maddeyle sonuçlandı.

Bu kontrol listesi, vaka çalışması araştırması üzerine bir doktora kursu da dahil olmak üzere bir dizi kurs ve çalıştayda onaylanmıştır. Doğrulama, katılımcıların yayınlanmış vaka çalışması makalelerinin gözden geçirilmesinde kontrol listesini kullanmalarına izin verilerek yapılmıştır ve bu süreç sırasında kontrol listesi maddelerinin yararlılığı üzerinde yansıtılmıştır. İlk değerlendirme sırasında, vaka çalışması raporlarını okumak için daha yoğunlaştırılmış bir kontrol listesi tanımlamaya ihtiyaç olduğu görülmüştür.

Örnek Olay Araştırması Yürütmek İçin Kontrol Listeleri

Ek A.1 – A.4’te, bir vaka çalışmasının farklı aşamaları için kontrol listeleri sunulmuştur. Bunların, vaka çalışması araştırması yapan araştırmacılar tarafından kullanılması amaçlanmıştır. Her aşamadan sonra, davranışın eksiksiz olup olmadığını kontrol etmek için ilgili kontrol listesi kullanılabilir. Tercihen, bir araştırmacı, vaka çalışmasının yürütülmesini izlemek için kontrol listelerini kullanırken kalite güvence rolü üstlenir.

Vaka çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve raporlanması için kriterler ve rehberlik okuyucu için de önemlidir. Bununla birlikte, vaka çalışması araştırması için kontrol listelerinin türetilmesi ile yaptığımız çalışmamızda, değerlendirme geri bildirimleri bunların pratik kullanım için çok kapsamlı olduğunu buldu ve okuyucular ve hakemler için, örneğin yayın için bir makaleyi gözden geçirirken veya daha yoğun bir kontrol listesi sistematik bir incelemede araştırma kalitesinin değerlendirilmesi istendi. 

Okuyucunun ve incelemecinin kontrol listesi aşağıda sunulmuştur. Gözden geçirmede daha derin kriterlere ihtiyaç duyuluyorsa, kontrol listesindeki maddeler her aşama için kontrol listelerinin maddelerine atıfta bulunur.

Uygulama Geliştirme

Araştırma topluluğu, vaka çalışması araştırmasının artan kabulü ile nasıl ilişki kurmalıdır? Bildiri ve dergilere dahil edilmek için hangi kalite kriterleri belirlenmelidir?

Bir araştırma topluluğu her zaman geliştirme aşamasındadır. Yeni teknolojiler ve metodolojiler, hem çalışma alanında hem de araştırmanın, yani araştırma metodolojilerinin yürütülmesi için geliştirilir veya kullanılır. Konferanslar ve dergiler için kalite kriterleri bu gelişmeyi takip etmelidir ve bazen bu gelişme yeni konferanslara ve dergilere yol açar.

Ancak bu, bildirilenlere ilişkin gereksinimlerin her zaman arttığı anlamına gelmez. Vaka çalışması metodolojisinin uzun süredir kabul gören bir uygulama olduğu araştırma alanlarında, makalelerinin metodolojik kısımlarının oldukça yoğun olduğu açıktır. Araştırma topluluğunda ortak anlayış kurulduğunda ve iyi tanımlanmış bir uygulamaya doğru birleştiğinde, her metodolojik adımın ayrıntılı açıklamalarına duyulan ihtiyaç azalır.

Metodolojik gelişim için önemli araçlar, dergi editörlerinin ve program başkanlarının uygulamaları ve yönergeleri uygulama çalışmalarıdır. Metodolojik standartlar için kriterler oluşturarak ve bunlara bağlı kalarak, standartları yazıp bunlara atıfta bulunmanın yanı sıra, iyi metodolojik uygulamaların uygulanması hızlandırılabilir.

VAKA ARAŞTIRMALARININ TANIMLANMASI VE SENTEZLENMESİ

Araştırma, “başkalarının omuzlarında durmak”, yani başlamak anlamına gelir. Diğer araştırmacıların bulgularına dayanarak. Bu, çoğu araştırma alanında yerleşik bir politika ve uygulamadır. Bununla birlikte, araştırma durumunu gözden geçirmek için farklı yöntemler vardır. Mevcut araştırma makalelerinin ve araştırmaların yayımlanacağı forumların sürekli artmasıyla, ilgili tüm literatürün bir incelemede kapsanmasını sağlamak için daha sistematik yöntemlere yönelik ihtiyaçlar vurgulanmaktadır.

Birincil Çalışmaları Belirleme

Araştırmanın mevcut durumunu gözden geçirmek için sistemik haritalama çalışmaları (SMS) ve sistematik literatür incelemeleri (SLR) yapılmaktadır. Araştırılan orijinal çalışmalar birincil çalışmalar olarak adlandırılırken, sentez çalışmaları ikincil çalışmalar olarak adlandırılır. Haritalama çalışmaları, tanımlanmış bir kapsamdaki her türlü araştırmaya kapsamlı bir genel bakış sağlamayı amaçlamaktadır.

Bir SMS’nin tipik sonuçları, örneğin araştırma türüne ve alana özgü sınıflara göre karakterize edilmiş, yürütülen bir araştırma haritasını içerir. Yazılım ürün hattı testine ilişkin bir haritalama çalışması için örnek bir harita Şekil 8.1’de sunulmuştur. Sistematik literatür incelemeleri, belirli bir araştırma sorusuyla ilgili deneysel kanıtları sentezlemeyi amaçlamaktadır. Bir SLR’nin tipik sonuçları, birincil çalışmalardan elde edilen toplu bulguları içerir. SLR’lerin ve SMS’lerin temel özellikleri Şekil 8.1’de özetlenmiştir.

ŞEKİL 8.1 Bir haritalama çalışmasından elde edilen örnek sonuç [50]. Ürün hattı testi araştırmasının eşlemesi üç boyutta yapılır: katkı türü, araştırma odağı ve araştırma türü. Dairelerin boyutu ve daire içindeki sayılar çalışma sayısını temsil etmektedir.


On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir