Vaka İncelemesi Nedir? (7) – Vaka İncelemesinde Yapı ve Yazım Stili (2)– Vaka İncelemesi Nasıl Yapılır? – Vaka İncelemesi Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Vaka İncelemesi Nedir? (7) – Vaka İncelemesinde Yapı ve Yazım Stili (2)– Vaka İncelemesi Nasıl Yapılır? – Vaka İncelemesi Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

6 Ağustos 2020 Analiz konunuz bir fenomen ise Analiz konunuz sadece bir kişiyse Araştırmanın bulguları Bulguları Benzer Araştırmalarla İlişkilendirme Bulguların Alternatif Açıklamalarını Düşünün Çalışmanın Sınırlarını Kabul Edin İleri Araştırma Alanları Önerme makalenizin sonuç bölümü Ödevcim Akademik örnek olay analiz Tartışma bölümü Vaka çalışmanız 0
Vaka İncelemesi Nedir 7 – Vaka İncelemesinde Yapı ve Yazım Stili 2– Vaka İncelemesi Nasıl Yapılır – Vaka İncelemesi Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

 

On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka İncelemesi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


Vaka İncelemesinde Yapı ve Yazım Stili

Yöntem

Analiz konunuz sadece bir kişiyse: bu özel bireyi neden incelenmek üzere seçtiğinizi açıklayın ve araştırma problemi hakkında yeni anlayışlar geliştirmek için hangi deneyimleri yaşadıklarını açıklayın. Bu kişi hakkında okuyucunun deneyimlerinin önemini anlamalarına yardımcı olabilecek herhangi bir arka plandan bahsedin. Bu, bu kişinin bir vaka çalışması araştırma makalesi için konu olarak kullanılmasını destekleyen diğer kişiler, kurumlar ve / veya olaylarla olan ilişkilerini açıklamayı içerir.

Kişiyi analizin konusu olarak diğerlerinden ayırmak ve kişinin araştırma problemini incelemeyle nasıl ilişkili olduğunu kısaca açıklamak önemlidir (örneğin, belirli bir yerel seçimdeki bir siyasetçi seçmen katılımından herhangi birinden artış göstermek için neden kullanılır? seçimde çalışan diğer adaylar]. Bu konuların örnek olay analiz birimi olarak kullanılan belirli bir grup insan için geçerli olduğunu unutmayın [örneğin, bir öğrenci sınıfı].

Analiz konunuz bir yerse: genel olarak, bir yeri araştıran bir vaka çalışması, bir şekilde benzersiz veya özel olan bir analiz konusunu ve bu benzersizliğin araştırma problemi hakkında yeni bir anlayış veya bilgi oluşturmak için kullanılabileceğini göstermektedir. Bir yerin örnek olay incelemesi, yalnızca araştırma problemiyle ilgili çeşitli özelliklerini [örneğin fiziksel, sosyal, tarihi, kültürel, ekonomik, politik] tanımlamakla kalmamalı, aynı zamanda bu yerin yeni ışık yakacağını belirlediğiniz yöntemi belirtmelisiniz. 

Benzer yerler de varsa, çalışma örneği olarak belirli bir yerin neden kullanıldığını belirtmek de önemlidir [örneğin, açık alanlarda gazilerin evsiz kampları desenleri üzerinde çalışıyorsanız, Los Angeles’ta neden Echo Park’ı incelediğinizi açıklayın Griffith Park yerine?]. Mümkünse, burayı içeren insan faaliyetlerinin ne tür bir çalışma yapmayı iyi bir seçim haline getirdiğini açıklayın [örneğin, önceki araştırmalar, Echo Park’ın daha evsiz gazilere sahip olduğunu gösteriyor].

Analiz konunuz bir fenomen ise: bir fenomen, incelenebilecek veya gözlemlenebilecek ancak söz konusu neden veya açıklama ile birlikte bir olgu, olay veya duruma işaret eder. Bu anlamda, analiz konusunuzu oluşturan bir fenomen, gözlemlenebilen veya var olduğu varsayılabilen, ancak tam olarak anlaşılamayan her şeyi kapsayabilir. Sosyal ve davranış bilimlerinde, vaka genellikle karmaşık bir fiziksel, sosyal, ekonomik, kültürel veya politik sistem içinde insan etkileşimi üzerine odaklanır.

Örneğin, bu fenomen IŞİD savaşçılarının kullandığı birçok aracın, üzerinde İngilizce reklamları olan küçük kamyonlar olduğu gözlemi olabilir. Araştırma problemi, IŞİD savaşçılarının mücadele etmeleri zor olabileceğinden yüksek hareketli olmaları olabilir. Araştırma soruları IŞİD tarafından kullanılan bu araçların militanlara nasıl ve ne şekilde sağlandığı ve bu araçlara tedarik hatlarının nasıl kesilebileceği olabilir. Bu kamyonların tedarikçilerini tanımak, daha büyük ortak çalışan ağlarını ve finansal desteği nasıl ortaya çıkarabilir? Bir fenomenin vaka çalışması çoğunlukla insanlar ve çevreleri arasında bir şekilde etkileşimli bir ilişkiye dayandırılan bir neden ve etkinin derinlemesine analizini içerir.

NOT: Çalışılacak vakanın veya vaka grubunun seçimi rastgele görünemez. Analiz konusunu belirlediğiniz ve seçtiğiniz yöntemi destekleyen kanıtlar, araştırma sorununun araştırılmasını açıkça desteklemeli ve literatür taramanızdaki temel bulgularla bağlantılı olmalıdır. Seçtiğiniz davanın sorunu incelemek için uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olan tüm çalışmalardan alıntı yaptığınızdan emin olun.

IV. Tartışma

Tartışma bölümünüzün ana unsurları genellikle herhangi bir araştırma makalesi ile aynıdır, ancak vaka çalışmasını analiz ettiğinizden elde edilen temel bulguları yorumlama ve sonuçlandırma üzerine odaklanmıştır. Genel bir sosyal bilimler araştırma belgesinin bulguları bildirmek için ayrı bir bölüm içerebileceğini unutmayın. Bununla birlikte, bir vaka çalışması etrafında tasarlanan bir makalede, sonuçların bir tanımını sonuçlarıyla ilgili tartışmayla birleştirmek yaygındır.

Tartışma bölümünüzün amaçları aşağıdakileri içermelidir:

  • Araştırma Problemini Tekrarlayın / Büyük Bulguları Belirtin
  • Araştırdığınız araştırma problemini kısaca tekrarlayın ve örnek olayı tasarladığınız analiz konusunun neden kullanıldığını açıklayın.
  • Daha sonra, çalışma sonuçlarının doğrudan, beyan edici ve özlü bildirimini kullanarak vaka çalışmanızdan ortaya çıkan bulguları tanımlamanız gerekir. Beklenmedik veya özellikle derin olan bulguları vurgulayın.
  • Bulguların Anlamını ve Neden Önemli Olduklarını Açıklayın
  • Vaka çalışması bulgularınızın anlamını ve neden önemli olduğuna inandığınızı sistematik olarak açıklayın. Bölümün bu bölümüne önce en önemli veya şaşırtıcı bulgunuz olduğunu düşündüğünüz şeyi tekrarlayarak başlayın, ardından her bir bulguyu sistematik olarak gözden geçirin. Vaka analizinizin okuyucuyu, incelenen gerçek vakanın ötesindeki durumlar veya koşullar hakkında ne söyleyebileceğini iyice tahmin ettiğinizden, aynı zamanda sonuçlarınızın dış geçerliliğini zayıflatan bir bulguyu yanlış yorumlamamaya veya karıştırmamaya dikkat edin. .

Bulguları Benzer Araştırmalarla İlişkilendirme

Sosyal bilimlerdeki hiçbir çalışma o kadar yeni değildir ya da daha önce yayınlanmış araştırmalarla kesinlikle hiçbir ilişkisi bulunmayacak kadar sınırlı bir odağa sahip değildir. Tartışma bölümü, özellikle önceki çalışmalardan sorulan sorular analiz konunuzu seçme motivasyonu olarak hizmet ediyorsa, vaka çalışması sonuçlarınızı diğer çalışmalarda bulunanlarla ilişkilendirmelidir. Bu önemlidir, çünkü diğer çalışmaların bulgularını karşılaştırmak ve karşılaştırmak sonuçlarınızın genel önemini desteklemeye yardımcı olur ve vaka çalışması tasarımınızın ve analiz konunuzun konuyla ilgili önceki araştırmalardan nasıl ve ne şekilde farklı olduğunu vurgular.

Bulguların Alternatif Açıklamalarını Düşünün

Sosyal bilimler araştırmalarının amacının keşfetmek değil kanıtlamak olduğunu unutmayın. Tartışma bölümünü yazarken, sadece hipotezinize veya önceki varsayım ve önyargılarınıza uyanlar yerine, vaka çalışması sonuçları tarafından ortaya konan tüm olası açıklamaları dikkatlice düşünmelisiniz. Araştırmanın bulguları sizin durumunuzdan bu şekilde yorumlanabiliyorsa, araştırmacıların önceki araştırmalarda söylediklerine karşı bir perspektif sunmak da dahil olmak üzere, davanın derinlemesine analizinin araştırma sorunu hakkında ne ortaya çıkarabileceğine dikkat edin.

Çalışmanın Sınırlarını Kabul Edin

Çalışmanın sınırlamalarını makalenizin sonuç bölümünde belirtebilirsiniz, ancak analiz konunuzun sınırlamalarını tartışma bölümünde açıklamak, sınırlamaları belirleme ve neden önemli olmadıklarını açıklama fırsatı sunar. Tartışma bölümünün bu kısmı, vaka çalışmanızın ele alamadığı soruları veya cevaplanmamış soruları da not etmelidir. Araştırmanızla ilgili herhangi bir sınırlamanın nasıl belgeleneceği hakkında daha ayrıntılı bilgi burada bulunabilir.

İleri Araştırma Alanları Önerme

Vaka çalışmanız araştırma problemi hakkında önemli bilgiler sunabilse de, vakaya ilişkin derinlemesine analizinizin bir sonucu olarak, yanıtlanmamış kalan sorun veya beklenmedik bir şekilde kendini ortaya çıkaran bulgular ile ilgili ek sorular vardır. Daha fazla araştırma için önerilerin araştırma problemiyle bağlantılı olduğundan ve önerilerinizin diğer bağlamlarda neden geçerli olduğunu ve çalışmanızın orijinal varsayımlarına dayanarak açıkladığınızdan emin olun.


On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka İncelemesi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir