Vaka İncelemesi Örnekleri (11) – ARAÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN BİR DURUM ÇALIŞMASI – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü sınavlarda yardımcı olmuyoruz. Teklif etmeyin. - Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Vaka İncelemesi Örnekleri (11) – ARAÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN BİR DURUM ÇALIŞMASI – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

29 Ağustos 2020 GEREKSİNİM YÖNETİM ARAÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN BİR DURUM ÇALIŞMASI Ödevcim Akademik Vaka çalışmasının bulguları Vaka İncelemesi Örnekleri (11) – ARAÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN BİR DURUM ÇALIŞMASI – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma 0
Vaka İncelemesi Örnekleri (11) – ARAÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN BİR DURUM ÇALIŞMASI – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

 

On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


RAPORLAMA

Vaka çalışmasının bulguları, geri bildirim toplantılarında sürekli olarak rapor edildi. Çoğunlukla, toplantıya yalnızca ana irtibat kişisi katılırken, diğer durumlarda farklı özellik ekiplerinden temsilciler hazır bulundu.

Vaka çalışması, önerilen spiral vaka çalışması modeli ile birlikte bir dergi yayınında bildirilmiştir. Replikasyon çalışmaları daha sonra ayrı dergi makaleleri olarak yayınlandı.

Şirket bir dizi kusur, kusurlu bölge vb. Yayınlamakla ilgileniyordu. Bununla birlikte, araştırma açısından bakıldığında, incelenen sistemlerin yaklaşık büyüklüğünün bildirilmesiyle birlikte yüzdeler ve ölçeklendirilmiş veriler yeterliydi.

ALINAN DERSLER

Örnek olay incelemesinden çıkarılan dersler aşağıda ele alınmaktadır:

Örnek olay incelemelerinde nicel veriler. Örnek olay araştırması çoğunlukla nitel veri toplama ile bağlantılıdır. Esnek bir araştırma tasarımı olarak adlandırmayı tercih etmemize rağmen, bazen nitel araştırma tasarımı olarak da anılır (Bölüm 2.3). Bununla birlikte, nicel veri toplamak ile bir vaka çalışması yürütmek arasında bir çelişki yoktur. Bununla birlikte, esnek tasarım çalışmalarından elde edilen nicel verilerle ilgili iki endişe vardır:

1.Tedveri toplama değişebilir veya bazı projeler için bir miktar kantitatif olmayabilir. Dolayısıyla projeler arasında tam olarak karşılaştırma yapılamamaktadır.

2. Vakalar bir popülasyondan örneklenmez ve bu nedenle örnekleme mantığı, nicel veya nitel verilere dayalı olsun, vaka çalışmalarından genelleme yapmak için kullanılamaz. Yinelemeli vaka çalışması. Örnek olay incelemesinin yinelemeli süreci, bir endüstri akademisi ilişkisi kurmada çok etkiliydi. Geri bildirim toplantılarında şirket, operasyonel işlerinde kullanabilecekleri analizleri kademeli olarak teslim etti. Aynı zamanda araştırma, daha uzun vadeli bir hedefi ve yazılım mühendisliğindeki fenomenlerin genel anlayışını hedefleyebilir. Veri toplamaya başlamak için post hoc projesini kullanmak, daha sonraki yinelemeler için bir temel oluşturmak için de yararlı bir uygulamaydı.

Durum araştırması ve eylem araştırması. Sorguyu bir vaka çalışması mı yoksa eylem araştırması olarak mı etiketleyeceğiniz bir dereceye kadar zevk meselesidir. Bununla birlikte, gözlem ve eylem rolleri arasında ayrım yapmanın özellikle yararlı olduğunu gördük. Dışarıdan gelen bir araştırmacı olmak, evde kör olma riski olmadan olayları incelemeye yardımcı olur. Öte yandan, iyileştirme eylemlerine karar vermek ve uygulamak, kuruluşun bağlılığını gerektirir ki bu, dışarıdan biri ile aynı ölçüde teşvik edemez.

GEREKSİNİM YÖNETİM ARAÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN BİR DURUM ÇALIŞMASI

Bu bölümde, Birleşik Krallık’taki bir yazılım geliştirme şirketinde ihtiyaç yönetimi araçlarının (RMT’ler) değerlendirilmesi ve ardından belirli bir RMT’nin seçimi, dağıtımı ve dağıtım sonrası değerlendirmesinin vaka çalışmasını sunuyoruz.

Burada bildirilen RMT değerlendirmesi, Hertfordshire Üniversitesi ile üniversiteye makul ölçüde yakın bir yazılım geliştirme şirketi olan 1Spatial Ltd. arasındaki ortak bir projenin parçası olarak yapılmıştır. Değerlendirme sırasında, şirket küçük ila orta ölçekli bir işletmeydi (KOBİ), yaklaşık 40 yıldır faaliyet gösteriyordu, yaklaşık 100 personel tam zamanlı çalışıyordu ve bu alanda uluslararası düzeyde müşterilerine yazılım ürünleri ve hizmetleri sağladı. 

Şirket ISO 9001: 2000 uyumluydu (önceden ISO 9001: 1994 uyumluydu) ve 2004 yılında şirket Rational Unified Process r (RUP r) ‘yi uyguladı ve ardından RUP’u ISO prosedürlerine ve belgelerine entegre etti. 2004 yılına kadar, kısmen disiplinli gereksinim yönetimi eksikliğinden dolayı, şirket yılda yalnızca iki büyük yazılım yapısını tamamlayabildi.

Şirket, yazılım geliştirmeyi iyileştirmeye yardımcı olmak için bir RMT’yi benimsemeye çoktan karar vermişti ve Üniversite ve şirket, şirketin benimseyeceği uygun RMT’yi belirlemek, değerlendirmek ve karar vermek için birlikte çalıştı ve ardından aracı devreye alıp ardından dağıtım. Genel proje yaklaşık 12 ay sürdü.

RMT değerlendirmesi, şirket ve Birleşik Krallık Teknoloji Strateji Kurulu tarafından finanse edilen Bilgi Transfer Ortaklığının (KTP) bir parçası olarak resmi olarak yapılmıştır.2 KTP’ler, KTP projesinde çalışmak için tam zamanlı bir veya daha fazla KTP Ortağı istihdam etmektedir. Yakın zamanda bir mezun, şirkette uygulayıcı olarak yerinde çalışmak ve şirket içi RMT değerlendirmesini, dağıtımını ve dağıtım sonrası incelemesini yapmak üzere İştirakçi olarak işe alındı. Proje sırasında, Associate Üniversite tarafından istihdam ediliyordu. Projenin tamamlanmasının ardından, Ortak şimdi başka bir şirkete taşınmasına rağmen, şirkette tam zamanlı bir analist olarak işe alındı.

Danışman, değerlendirmeyi yapmak için Üniversiteden akademik destek ve şirketten ticari destek aldı.

Ön seçim değerlendirmesi, esas olarak DESMET metodolojisinin bir parçası olan bir dizi özellik analiz yöntemi kullanılarak gerçekleştirildi. Ön seçim değerlendirme ve dağıtım sonrası değerlendirme, ek veri toplama yöntemleri olarak görüşmeleri ve anket anketlerini kullandı. Değerlendirmeyle ilgili ayrıntılı bilgi Sanderson tarafından rapor edilmiştir. Basit olması için, bu bölümün geri kalanının değerlendiricisi olarak KTP Associate’e başvuruyoruz.

VAKA ÇALIŞMASININ TASARIMI

Gerekçe

Değerlendirmenin vaka çalışması, değerlendiricinin Araştırma tarafından Yüksek Lisans projesinin bir parçası olarak yapılmıştır. Proje, yazılım teknolojisi değerlendirmelerinin gerçek yaşam ortamlarında, özellikle de DESMET’in ticari bir ortamda kullanımını araştırıyordu. Araştırmanın özel bir odak noktası, bu tür değerlendirmelerin ekonomisi, örneğin, yazılım teknolojisi değerlendirmeleri yürütmenin şirketlere maliyeti ve faydaları üzerineydi. Saha ortamlarında yazılım teknolojilerinin fiili değerlendirmelerinin ekonomisi üzerine sınırlı sayıda yayınlanmış araştırma bulunmaktadır ve bu alandaki araştırma gövdesine katkıda bulunmayı amaçlayan vaka çalışması.

Amaç

Vaka çalışması endüstride gerçekleşti; ancak, vaka çalışmasının birincil hedef kitlesi akademi idi ve vaka çalışmasının hedefleri bu kitleyi yansıtıyordu. Genel hedefler aşağıdaki gibiydi:

• Normal değerlendirme metodolojisini kullanarak endüstriyel ayarlarda Toundertakeatoolevaluation.
• Yapılacak dağıtım gereksinimleri yönetimitoolinacomticariayarlama.
• Aşağıdakilerle ilgili değerlendirmeden elde edilen tolearn:
– Ticari faktörlerin etkisi.
– Biçimsel yöntemlerin etkisi.
– Resmi bir yöntem kullanmanın maliyeti ve faydası.
– Bu tür değerlendirmelere uygun kriterler.
– Bir değerlendirme ile teknoloji benimseme karar verme süreci arasındaki ilişki.
• Benimseme ve aletlerin asimilasyonu ile ilgili konuşlandırmadan tolearn.
• Değerleme için DESMETtoaregereksinim yönetimini uygulamak için.

Bu hedefler kesinlikle geniş ve iddialıdır. Kısaca, bu bölüm, ticari bir ortamda resmi bir değerlendirme yöntemi kullanmanın maliyetleri ve faydaları hakkında değerlendirmeden öğrenmenin hedeflerine odaklanmaktadır.


On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir