Vaka İncelemesi Örnekleri (3) – PLANLAMA – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Vaka İncelemesi Örnekleri (3) – PLANLAMA – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

22 Ağustos 2020 Etik Hususlar Ödevcim Akademik Vaka Çalışması Protokolü Vaka İncelemesi Örnekleri 3 – PLANLAMA – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma Vaka Seçim Stratejisi VERİ ANALİZİ Veri Seçimi VERİ TOPLAMA 0
Vaka İncelemesi Örnekleri 3 – PLANLAMA – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

 

On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


PLANLAMA

Veri Toplama Yöntemleri

Bu sorgulamadaki ana bilgi kaynağı, çalışılan organizasyonlarda ekiplerin yakınında geliştirme ekibi üyeleri ve yönetimle yapılan görüşmelerdir. Mülakatlar yarı yapılandırılmış mülakatlar olarak, daha çok bir tartışma şeklinde, tartışılabilecek alanların bir rehberi olarak mülakat aracı kullanılarak gerçekleştirildi. Belirtilen ilginç gerçekler, aracı sıkı bir şekilde takip etmek yerine her görüşme konusu ile hemen takip edildi. Görüşme aracı iki araştırmacı tarafından oluşturulmuş ve görüşmeler ilerledikçe biraz uyarlanmıştır. Uyarlamalar, öncelikle önceki konular tarafından yapılan açıklamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla yapılmıştır. 

Veri Seçimi

Çokluk, esas olarak, her bir şirkette farklı rollerde mülakat yapılan kişilerin seçilmesiyle sağlandı. ABB vakasında, bir departman yöneticisi, bir alt proje yöneticisi ve üç geliştiriciyle röportaj yapıldı. Ek olarak, ABB vakasındaki kusur raporlarından nicel veriler toplandı. Ericsson vakasında, bir departman yöneticisi ve üç geliştirici ile röportaj yapıldı. Vodafone vakasında 11 görüşme yapıldı, ancak biraz farklı bir odak noktası vardı, çünkü XP uygulamalarını uygulayan ayrı bir proje yoktu, daha ziyade Şekil 10.2’deki farklı bağlamlarda tanımlandığı gibi şirkete bir bütün olarak bazı çevik ilkeler uygulanmıştır.

Vaka Seçim Stratejisi

Şirketler iletişim ağından seçildiAraştırmacılar ve aynı zamanda vakalar arasında olabildiğince büyük bir varyasyon elde etmek için girişimlerde bulunuldu.Çalışma sırasında Ericsson’un savunma dalından bir endüstri doktora öğrencisi, Ericsson Mikrodalga’daki XP ekibinin yolunu açan araştırma grubuna aitti. ABB bünyesindeki otomasyon dalı, araştırma ile uzun bir işbirliği geleneğine sahiptir. grubu ve ayrıca doktora öğrencisi birkaç yıl önce şirkette yaz stajı yapmıştır. Vodafone davası, doktora öğrencisi tarafından kişisel temaslara göre seçildi.

Vaka Çalışması Protokolü

Vaka çalışmaları için resmi bir vaka çalışması protokolü geliştirilmemiştir. Ancak, çalışmanın süresi çok kısa olduğu için – ilk vaka için 2 araştırmacı ile 3 gün içinde 9 mülakat ve kısa bir zaman çerçevesinde ikinci vaka için 11 mülakat – sonuçlar o kadar ciddi değildi. Veri toplama süresinin daha uzun olduğu vaka çalışmaları için protokol, tutarlı çalışma prosedürlerini sürdürmek için daha kritik hale gelir, ancak herhangi bir vaka çalışması için araştırma projesinin bir kaydı olarak önemlidir. Ayrıca, çalışmanın tekrarlanmasını sağlamak için protokol kritik bir kaynaktır.

Etik Hususlar

Ericsson ve ABB’deki görüşmeler, şirketler ve Lund Üniversitesi arasında zaten var olan bir gizlilik anlaşmasıyla korunuyordu. Vodafone davası için yeni bir anlaşma imzalandı. İsveç hukuku ile ilgili bir komplikasyon, bireysel araştırmacı ve öğrencinin fikri mülkiyet haklarına sahip olması ve ikincisi, ifşa edilmeyen hususların üniversite-şirket işbirlikleri için kanunla düzenlenmiş olmasıdır. Dolayısıyla Üniversite araştırmacı adına bir sözleşme imzalayamaz ve herhangi bir gizlilik anlaşması hukukun yerini aldığından anlamsızdır. Bununla birlikte, şirket avukatları, hukukun bu kısmına aşina olmayan birkaç avukat örneğine sahiptir.
yasa ve araştırmacılarla ifşa etmeme anlaşmaları imzalamada ısrar ediyor.

VERİ TOPLAMA

Veri toplamanın ana yöntemi, bu tanımlayıcı ve açıklayıcı çalışma türü için uygun olduğu düşünülen yarı yapılandırılmış görüşmelerdi. Görüşme oturumları, açık bir giriş, ortada daha spesifik sorular ve çok açık sorularla biten bir “zaman camı” yapısını (bkz. Bölüm 4.3) izledi. Görüşme aracı aşağıdaki ana bölümlerden oluşuyordu:

• Giriş.
• Kişisel, grup ve şirket arka planı.
• XP’yi tanıtmanın genel deneyimleri.
• XPandgatemodellerini birleştirme deneyimleri.
• Bitirme.

Görüşmeler, bir konuyla görüşen iki araştırmacı ile yaklaşık 1 saat uzunluğundaydı. Görüşme sırasında bazı notlar alındı, ancak ana dokümantasyon biçimi, analizin bir parçası olarak transkripsiyona yönelik ses kaydıydı. İlk görüşmede, görüşme süresinden dolayı kayıt cihazında teknik sorunlar ortaya çıktı. Bir süre sonra kaydı durdurdu. Ekipman daha kısa süreler için test edildi, ancak görüşmenin tam zamanı için test edilmedi. Bu, veri toplama için kullanılacak teknik ekipmanın kapsamlı bir şekilde test edilmesi gerektiğini gösterir.

VERİ ANALİZİ

Mülakatlar, röportajın kapsamı dışında olduğu açık olan duraklamalar, iç çekmeler ve pasajlar yazılmamış olsa da, neredeyse tam anlamıyla yazıya döküldü. Mülakatların çoğunu doktora öğrencisi yazdı, ancak bazı Vodafone mülakatları için diğer öğrenciler de transkripsiyon için tutuldu. Genişleme oranı 1: 8 büyüklüğündeydi, yani görüşmenin 1 saatini yazıya dökmek 8 saat sürdü.

Analiz sırasında bilgi, farklı soyutlama seviyelerinde çeşitli biçimler alır. Denekler, organizasyonları içinde hareket eder ve gerçekliği gözlemler. Araştırma alanına dair yansımaları ve gözlemleri yarı yapılandırılmış görüşmelerde tartışılır ve ses dosyası olarak kaydedilir. Bu kayıtlar daha sonra tamamen yazıya dökülür ve ilginç alıntılar belirlenir. Daha sonra, alıntılar birbirini destekleyecek şekilde kodlanır ve gruplanır ve son olarak bu gruplardan bireysel sonuçlar belirlenir. Gruplama, bir kelime işlemci programında düz tablolar kullanılarak gerçekleştirildi.

ŞEKİL 10.3 Analiz sürecindeki bilgi ve dönüşüme genel bakış.

Gruplama, her iki araştırmacı tarafından ayrı ayrı yapıldı ve ardından ortak bir görüş bulmak için tartışıldı.
Bilginin bu sorgulamada aldığı farklı formlar Şekil 10.3’te 1-7 arasında numaralandırılmıştır. İlk biçim, çalışma bağlamındaki gerçek olaydır. İkinci biçim, Şekil 10.3’te etiketlendiği gibi öznenin olay hakkındaki algısı vb. Biçimdeki her değişiklik, bir tür muameleden kaynaklanmaktadır ve biz biçimdeki bu değişikliği bir geçiş olarak adlandırıyoruz. Geçişler, Şekil 10.3’te α ila ζ olarak gösterilmiş ve daha sonra, geçerliliğe yönelik bir tehdit perspektifinden analiz edilmiştir.

Çalışmada belirlenen ana analiz kategorileri aşağıdaki gibidir:

• İletişim – yatay, dikey ve dahili.

• Proje içinde planlamave tahmin etme.
• Sürekli geri bildirim.
• Kalite yönleri.
• Teknik özellikler.
• Tutumlar.
• Gatemodelanditsuygulamaları.

Kodlanmış veriler, tam izlenebilirliği sağlamak için verilerin dayandığı bireysel görüşme beyanına referanslarla birlikte tablolarda saklandı. Bu tablolar daha sonra görüşme konuları ve şirketler arasındaki sonuçları belirlemek ve nihai sonuçları çıkarmak için kullanıldı. Analiz, herhangi bir özel araç kullanmadan iki araştırmacı için dokuz görüşmeyi analiz etmek mümkün oldu. Transkriptlerden alınan alıntıların büyük bir kağıda basılması mümkündü, bu da bir genel bakış sağlamaya yardımcı olmuştur.


On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir