Vaka İncelemesi Örnekleri (4) – Yönetim Arasındaki Zıtlıklarla İlgili Gözlemlerin Özeti – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü sınavlarda yardımcı olmuyoruz. Teklif etmeyin. - Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Vaka İncelemesi Örnekleri (4) – Yönetim Arasındaki Zıtlıklarla İlgili Gözlemlerin Özeti – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

22 Ağustos 2020 Akademisyenler Geçerliliğe Yönelik Tehditler Kontrol altında tutma Ödevcim Akademik Uygulayıcılar Vaka çalışmasının sonuçları Vaka İncelemesi Örnekleri (4) – Yönetim Arasındaki Zıtlıklarla İlgili Gözlemlerin Özeti – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma Yönetim Arasındaki Zıtlıklarla İlgili Gözlemlerin Özeti 0
Vaka İncelemesi Örnekleri 4 – Yönetim Arasındaki Zıtlıklarla İlgili Gözlemlerin Özeti – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

 

On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


Vaka çalışmasının sonuçları, temel olarak ana kategorilerle ilgili bir tanımlayıcı bölüm ve gözlemlerle ilgili üç zıt bakış açısını karşılaştıran bir çapraz durum analizinden oluşuyordu: çevik ve hareketsiz ekipler, yönetim ve mühendisler ve Ericsson ile ABB. Bu sonuçlar, bir Excel sayfasında belgelenen görüşmelerin özetlerinden elde edilmiştir: her görüşülen kişi için bir satır, her kategori için bir sütun verilmiştir. Sayfadan bir örnek, bir mühendisle yapılan görüşmeye karşılık gelen (okunabilirlik nedenleriyle aktarılmış olsa da) Tablo 10.2’de gösterilmektedir.

Zıt perspektifler ayrıca özet veri tablosu kullanılarak elde edilir. Kontrast görünümler için, her bir perspektifi temsil eden görüşmeciler bir arada görünecek şekilde sütunlar sıralanır (Şekil 10.4). Bir kategori analiz edilirken, kategori sütunu görüşmeler arasında incelenir. Zıt analizler için görüşme satırları ;

Farklı analizler için görüşme satırları şirketlere veya rollere göre gruplandırılır ve gruplar arasında karşılaştırılır. Karşıt görüşlerden birinin sonucu Tablo 10.3’te sunulmaktadır. Derinlemesine analiz sırasında, görüşme verilerinin zenginliğinden yararlanmak için altta yatan görüşme transkriptlerine başvurulur.

Analiz prosedürünün bir örneği olarak, Tablo 10.3’teki “Mühendisler çevik proje işini ‘kontrol altında buluyor mu?’, Yöneticiler ise kontrolü kaybettiklerini hissediyorlar” gözlemi Tablo 10.2’nin Takip kategorisinde “Kontrol altında” olarak izlenebilir. , görüşme transkriptinin 198. satırındaki bir ifadeye atıfta bulunarak:

En büyük avantajlardan biri, tüm grupla iki haftada bir yapılan toplantılarımızdı. Daha sonra ilerlememizi inceleyebilir, neleri kaçırdığımızı ve hedefin ötesinde nerede olduğumuzu görebilirdik. Ne kadar ilerlediğimiz ve ne kadar zamanımız kaldığı konusunda bize kontrol verdiğini hissettim.

Yönetim Arasındaki Zıtlıklarla İlgili Gözlemlerin Özeti

 • Soyutlama seviyesi Yineleme sıklığı
  Yönetim, ayrıntılı seviye sorunlarını ele almaktan hoşlanmaz.
  Mühendisler, yönetimden daha yüksek frekansa daha iyi uyum sağladı.

 

 • İyi mikro planlama
  Yönetim bazen paradoksal olarak iyi mikro planlamayı sorun olarak bulur, çünkü makro planlamayla ilgilendikleri için.

 

 • “Kontrol altında”
  Mühendisler çevik proje işini “kontrol altında” bulurken, yöneticiler kontrolü kaybettiklerini hissederler.

 

 • Tutum
  Mühendisler çevik yöntemlere karşı olumluyken, yöneticiler şüpheci.

Diğer dört mühendisle yapılan görüşmelerde de benzer ifadeler var. İşte diğer şirketten bir alıntı vardır:

Araştırmacı: Çok iyi çalıştığını düşündüğünüz belirli bir şeye örnek verebilir misiniz? Görüşülen Kişi: Evet, özellikle herkesin işini kontrol altında tuttuğunuz için fayda sağlar. 

Yönetim şüpheciliği aşağıdaki alıntıda yansıtılmaktadır:
Herhangi bir süreç açıklamasında belirtilmeyen bir şekilde çalıştılar. Bu, bölüm yöneticilerimizin, SQA’nın ve diğerlerinin aleyhte olanı ölçmek için referansları olmadığı anlamına geliyordu ve “bunu, bunu yaptın mı?”
Dergi yayınında [86], bu konularla ilgili sonuç şu şekilde bildirildi:

Kontrol altında tutma

Projelerde yer alan tüm kişilerin güçlü bir kontrolde olma duygusu vardır,
Tabii ki başarı için büyük bir tehdit oluşturan yönetim haricinde. Bu, her iki takımın da yaşadığı belirsizlik hissinin tersidir ve önceki projelerde ilerlemeyi engeller. 

Uygulayıcı odaklı yayında, kısaca şu şekilde özetlenmiştir:

Takımlar daha az kafa karışıklığı yaşadı ve işlerini “kontrol altında tutma” duygusunu dile getirdi.

Gerçekte iki farklı çalışma olarak ortaya çıkan ve toplamda üç çalışma nesnesini içeren bu vaka çalışması, veri toplama açısından oldukça küçüktür. Ericsson ve ABB bölümü için dokuz görüşme (ve Vodafone bölümü için) gerçekleştirildi. Yine de, çapraz durum analizi yapabildiğimiz iki durum sayesinde, incelenen konu hakkında oldukça bazı sonuçlar çıkarılabildi. Mevcut ağımız aracılığıyla şirket vakalarına erişim, başarı için kritik öneme sahipti, bu da muhtemelen
ilişkilerde karşılıklı güveni ima etti.

Geçerliliğe Yönelik Tehditler

Şekil 10.3’teki her geçiş, geçişte gerçekleştirilen işleme bağlı olarak sonuçlara ek geçerlilik tehditleri getirir. Tedaviler, uygulanan geçerlilik tehditleri ve alınan karşı önlemler Tablo 10.4’te özetlenmiştir. İyi bir çalışma tasarımının amaçlarından biri tehditlerin etkilerini en aza indirgemek olduğundan, bu karşı önlemler kısmen çalışma tasarımı boyunca da görülebilir. Analizdeki bazı geçişler, birbirinden bağımsız iki araştırmacı tarafından yedekli olarak gerçekleştirilmiştir. Bu geçişlerdeki bireysel analizlerin sonuçları, ortak bir analiz sonucu ile karşılaştırılmış ve bir araya getirilmiştir.

Çalışmada gerçekleştirilen analiz, tümdengelimli analizde olduğu gibi, veri toplamadan önce empoze edilmenin aksine, modellerin, temaların ve analiz kategorilerinin verinin kendisinden geldiğini ima eden tümevarımlı tiptedir.

RAPORLAMA

Vaka çalışmaları, farklı izleyicilere birkaç farklı şekilde bildirildi. Vaka çalışması raporlarının örnekleri Şekil 10.5’te gösterilmektedir.

Akademisyenler

Bir doktora projesinin parçası olan doktora tezi, vakayı bildirmenin bir yoluydu. Bununla birlikte, tez, tezlerin birkaç makaleden derlenebildiği bir gelenek içinde yürütüldüğünden, vaka çalışması raporları tezde iki bölüm oluşturmaktadır [83] – bunlardan biri Ampirik Yazılım Mühendisliği  alanındaki bir makalenin daha önceki bir sürümüdür. . Bu makale, geleneksel doğrusal analitik rapor yapısını takip etmektedir.

Uygulayıcılar

Üç vaka, IEEE Yazılımında uygulayıcı odaklı bir yayında birlikte rapor edilmiştir. Burada çalışmanın metodolojik kısımları küçültülür ve daha uygulayıcıya yönelik bir stil kullanılır. Makalenin girişi, bir proje yöneticisi ile bir geliştirici arasında, çalışmadan elde edilen bazı bulguları yakalayan çevik planlama hakkında hayali bir diyalog olarak yazılmıştır. Teori ve araştırma metodolojisi ile ilgili kısa bölümler kenar çubuklarında sunulmuştur.

Ayrıca, vaka çalışması sonuçları endüstri seminerlerinde sözlü olarak ve endüstri seminerlerinde poster formatında bildirilmiştir.

 • Orijinal gözlemler
  Benzer perspektiflere sahip birkaç kaynak kullanın;
  Mülakatlar arasındaki tutarsızlıkları belirler.

 

 • Röportaj
  Nihai sonuçlardan önce konulara geri bildirim; görüşme sırasında birden çok araştırmacı.

 

 • Transkripsiyon Teklifleri belirleme ve kodlama
  Yüksek kaliteli mikrofon ve kayıt ekipmanı kullanın. Nihai sonuçlardan önce konulara geri bildirim; alıntı ve kodlamada birden çok araştırmacı.

 

 • Gruplama
  Önceki karşı önlemler; gruplamada birden çok araştırmacı. Önceki karşı önlemler; gruplamada birden çok araştırmacı

 

 • Belirli sonuçları belirleme
  Önceki karşı önlemler; gruplamada birden çok araştırmacı

On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir