Veritabanı Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Veritabanı Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Aralık 2022 Database marketing Nedir İzinli pazarlama Nedir Veri tabanlı PAZARLAMA örnekleri 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Araştırma

Eski günlerde araştırma, bir paketin iki versiyonunun aynı listeye postalanmasını test etmek ve hangisinin daha yüksek yanıt aldığını görmek anlamına geliyordu. Test, temel bir araştırma işlevi olmaya devam ederken, daha önce genel ajanslarla ilişkilendirilen teknikler, doğrudan pazarlamaya girmeye başlıyor.

Çok büyük ajansların, çalışanlarının müşteri ihtiyaçlarının gerektirdiği şekilde tüketici anketlerini, odak gruplarını ve diğer araştırma araçlarını ve tekniklerini yönlendirdiği araştırma departmanları vardır. Daha küçük ajanslar, ajans ve müşteri girdisi ile araştırma görevlerini yürütmek için bir dış hizmete sahiptir.

Araştırma uzmanları, araştırma metodolojisi, nicel ve davranışsal istatistikler ve psikoloji veya sosyoloji konularında güçlü bir geçmişe sahip olmalıdır. Bir MBA yardımcı olabilir.

Veritabanı Pazarlaması

Güçlü bir veri tabanının kanıtlanmış gücü göz önüne alındığında, daha fazla ajans, müşterilerin bir veri tabanı pazarlama programı geliştirmesine, sürdürmesine ve bundan faydalanmasına yardımcı olabilecek uzmanları işe alıyor.

Bu profesyoneller müşterilere şu konularda yardımcı olabilir:

• Hedefli pazarlama için gerekli bilgi türlerinin belirlenmesi
• Verileri toplama ve geliştirme
• Veritabanından yararlanan veya onu bir kâr merkezine dönüştüren pazarlama programları planlamak

Veritabanı uzmanları, bilgisayar bilimleri, yönetim bilgi sistemleri ve istatistiksel analiz bilgisini gerçek pazarlama anlayışıyla birleştirmelidir.

Townsend’de Veritabanı Pazarlama Direktörü, müşterilerin verilerle ilgili ve operasyonel pazarlama ihtiyaçlarını acil ve uzun vadeli girişimleri destekleyen çözümlere dönüştürmekten sorumludur.

Giriş seviyesi unvanlar analist/programcı, program koordinatörü ve teknik destek yöneticisidir. Daha küçük kurumlarda, hesap personeli bir veritabanının potansiyeli hakkında danışabilir ve ardından bir müşterinin veritabanı yönetimi hizmetleri için kendileri halletmek yerine uygun satıcıyı seçmesine yardımcı olabilir.

Etkileşimli Fırsatlar

Birçok ajans, günümüzün en hızlı büyüyen fırsatlarının tam ortasında kendilerini konumlandırmak için etkileşimli bölümler açtı. Yüzlerce daha bağımsız ajans, yalnızca etkileşimli doğrudan pazarlamaya odaklanıyor.

İnternet profesyonel hizmetleri veya e-iş hizmetleri olarak da bilinen bu bağımsız ajanslar, yeni ve mevcut işletmeleri İnternet ekonomisine uyarlamak için çalışmaktadır. Hem bağımsız ajanslar hem de etkileşimli bölümler, yakın zamana kadar birleştirilmesi petrol ve su kadar zor olan strateji, yaratıcılık ve teknoloji disiplinlerini bir araya getirmeye çalışıyor.

Bu mağazalar ve bölümler çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. Leo Burnett’in etkileşimli bölümü Giant Step, web sitesi ve yazılım geliştirme, danışmanlık ve etkileşimli reklam planlama ve yerleştirme hizmetleri sunar. Townsend, içeriğin yanı sıra işlem ve etkileşim özelliklerine sahip web siteleri geliştirir ve barındırır ve bu siteleri bir müşterinin veritabanına bağlayabilir.

Diğerleri, bir şirketin İnternet varlığını bilgisayar sistemlerine ve iş süreçlerine bağlamak için arka uç teknoloji geliştiricileriyle ortaklık kurar. Örneğin, arka uç desteğini, bir reklam için üretim hizmetlerini dış kaynaktan alacağı gibi dış kaynaktan alır.

Townsend Agency’nin Etkileşimli Hizmetler Direktörü, müşteri web sitelerini barındıran şirketin üç dahili bilgisayar ağının sorunsuz çalışmasını sağlayan bir ağ mühendisi; grafik ve animasyon kullanarak programlar tasarlayan etkileşimli sanat yönetmenleri; ve etkileşimli sanat yönetmeninin tasarımlarını yürüten etkileşimli geliştiriciler.

Etkileşimli ekip ve veritabanı personeli, ajansın pazarlama teknolojisi grubu olarak işlev görür. Örneğin grup, GTE Airphone kullanımını artırmak için tasarlanmış bir çevrimiçi program geliştirdi.

Townsend’in veri tabanı departmanı, GTE’nin veri tabanını bilgisayarlarına yerleştirdi, GTE müşteri bilgilerini GTE web sitesine nasıl bağlayacağını buldu ve İnternet’in bir pazarlama mesajını kişiselleştirme yeteneğinden yararlanan bir program tasarladı.

Müşteriler GTE’nin web sitesinde oturum açtıklarında, veri tabanının müşterinin cep telefonu kullanımı hakkında bilgi almasına izin veren bir pin numarası girdiler ve ardından müşterinin modeline göre uyarlanmış bir teklif sundular. Ajans, İnternet ile müşterinin veritabanını birleştirerek doğru mesajı doğru kişiye, doğru zamanda, doğru ortamda ulaştırmayı başardı.


Veri tabanlı PAZARLAMA örnekleri
Veri pazarlama
Viral pazarlama Nedir
Veri Nedir
İzinli pazarlama Nedir
Database marketing Nedir
İlişkisel Pazarlama Nedir
Müşteri veri tabanı Bileşenleri


Telefonla Pazarlama

Bir işletmeci gençken telefon satışları konusunda yetenekliydi. Her şeyi satabilirdi, polis balosu biletleri bile. Omaha’daki Creighton Üniversitesi’nde pazarlama diploması aldıktan sonra, telefonla satış satış uzmanı olarak iş teklif edildiğinde kendi işini kurmaya hazırdı.

Satılan küçük işletmelerden telefonla pazarlama konsepti üzerine. Önce bir işletmenin ne yaptığı hakkında elinden geldiğince çok şey öğrendi ve ardından işletmenin telefonla pazarlamadan nasıl fayda sağlayabileceğini belirlemesine yardımcı oldu.

Daha sonra, işletmenin bu faydaları gerçekleştirmesine yardımcı olacak telefon sistemini belirlemek için, genellikle bir mal sahibi veya yönetici olan muhtemel müşterisiyle birlikte çalıştı. Sonunda, müşteriyi 800 veya WATS hattına kaydettirdi. Genel olarak, her satışın kapanması bir ila on telefon görüşmesi gerektirdi. Ortaya çıkan satış, 50 ila 5.000 ABD Doları arasında arttı – tümü telefonla satıldı.

Bir yıl sonra, yirmi üç yaşında olan Art hâlâ girişimci olmak istiyordu. Tele-pazarlama danışmanlığı ve eğitim hizmetleri konusunda uzmanlaşmış kendi şirketini kurdu.

Ayrıca Shawnee Mission, Kansas’ta bir telepazarlama hizmet ajansının giden telepazarlama direktörü oldu ve burada telepazarlama programlarını bir araya getirdi, yeni telefonla pazarlama temsilcilerini işe aldı ve eğitti ve programları değerlendirip müşterilere rapor verdi.

Sanki bir işletme ve hizmet acentesi yönetmek yetmezmiş gibi, satış temsilcilerine telefonda ne söylemeleri ve bunu nasıl söylemeleri gerektiği konusunda rehberlik eden Telefon Arama ve Satış Raporu adlı bir haber bülteni de çıkardı.

Art, “Danışmanlık işimi yürüterek, bir haber bülteni yayınlayarak ve tele-pazarlama hizmet ajansını yöneterek bir yıl boyunca bütün o toplarla oynadıktan sonra, operasyonlardan çok satışa odaklanmak istediğimi fark ettim” diyor. “Böylece, bölgesel Bells ve tüketici ürünleri gibi büyük müşterileri hedefleyen, giden telefonla pazarlama için ulusal satış müdürü olarak WATS Pazarlama’ya katıldı.”

Kısa süre sonra WATS Marketing’in kardeş şirketi First Data Resources’a katılması istendi ve burada doğrudan pazarlama hizmetleri satın alma pozisyonu aldı.

Şirketi telefonla pazarlama temsilcilerini eğitmeye ve satışlarını artırmalarına yardımcı olmaya odaklanıyor. Alanında tanınmış bir uzman olarak, seminerler yürütüyor, video ve ses kaseti programları geliştiriyor ve Telefon Arama ve Satış Raporu ile eğitim ürünleri kataloğunu yayınlamaya devam ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir