Video Paylaşımının Gelişimi

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Video Paylaşımının Gelişimi

3 Temmuz 2023 Yeni medya teknolojileri Nelerdir Yeni medyanın özellikleri 0
Güvenilirlik Önyargısı

Video Paylaşımının Gelişimi

Her 60 saniyede bir YouTube’a yüklenen 600’den fazla video ile çevrimiçi videonun popülaritesi epik boyutlara ulaştı. Videolar, B2C’den B2B’ye, küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar tüm pazarlar ve müşteri türleri için etkilidir. Müşteri araştırmanız bir video biçimindeki içerik tüketimine ilişkin tercihleri ortaya koyuyorsa, bu müşterilerin baktığı yerde keşfedilmeyi optimize etmek için pek çok fırsat vardır.

İpuçlarının yanı sıra, video içeriğiniz için arama görünürlüğünü ve etkileşimi iyileştirmek için kullanabileceğiniz, YouTube ve diğer video barındırma hizmetleriyle ilgili birkaç temel video optimizasyon yönergesini burada bulabilirsiniz.

1. Diğer herhangi bir içerik türünde olduğu gibi, video SEO, hem arama motorları hem de kullanıcı deneyimi için alakalı anahtar kelimelerle optimizasyonu içerir. Ham dosya adında, başlıkta, etiketlerde, URL’de ve video sayfasına bağlantı metninde anahtar sözcükler kullanın.

Bunun ötesinde, videonun kısa bir açıklamasını sağlayan optimize edilmiş bir metin paragrafı ekleyin. Metnin video ile bağlantılı faydaları iki yönlüdür: kullanıcı deneyimi ve arama görünürlüğü. Bu önemlidir, çünkü bir videoyla etkileşim ve bağlılık, alakalı anahtar kelimelerle bağlantılı olarak videonun sıralamasını etkileyebilir.

2. Kanal sayfanızı optimize edin. YouTube ve Vimeo gibi video barındırma ve paylaşım siteleri, görünürlük elde etmek için etkili araçlardır. Video barındırma hizmetleri, yüklediğiniz videolar için bir tür dizin görevi gören bir kanal sayfasının yanı sıra tek tek videoları optimize etme fırsatları sunar. Kanalı adlandırırken ve açıklamada anahtar kelimeler kullanın ve hangi siteye bağlantı verdiğiniz konusunda dikkatli olun.

3. İzleyicileri videolarınızla etkileşimde bulunmaya ve paylaşmaya teşvik edin. Paylaşılan video içeriği için temel başarı ilkesi, gerçekten paylaşmaya değer içerik oluşturmaktır! Videonuz ilgi çekici, alakalı, eğlenceli veya bilgilendirici değilse, izleyicilerin videoyu bırakın görüntülemeyi, paylaşma olasılığı bile yoktur.

Ayrıca görüntüleyenleri video hakkında yorum yapmaya teşvik etmek ve kullanıcıların en sevdikleri sosyal ağlarda paylaşımda bulunmalarını kolaylaştırmak isteyeceksiniz. YouTube, yerleşik paylaşım seçenekleri sunar, ancak video şirketinizin web sitesine veya bloguna yerleştirilmişse, bir paylaşım widget’ı ekleyin.

4. Videolarınızı yeniden kullanın. Video içeriğini yeniden tasarlayarak erişim sağlamanın yanı sıra video oluşturmaya yaptığınız yatırımın değerini artırabilirsiniz. Video barındırma hizmetlerinin sunduğu gömme özelliği, videolarınızın başka web sitelerinde yayınlanmasını kolaylaştırır.

Video içeriği oluştururken bu olasılığı göz önünde bulundurun. Video içeriği oluştururken, kısa ve uzun videolar ile denemeler yapmayı düşünün. Dikkat çekmek için bir ila iki dakikalık tanıtım videoları kullanın ve bu, daha uzun, daha ayrıntılı videolara bağlantı sağlar.


Geçmişten Günümüze sosyal medya
Tematik Medya Nedir
Yeni medya teknolojileri Nelerdir
Yeni medyanın özellikleri
Yeni medyayı oluşturan öğeler nelerdir
Sosyal medya Nedir makale
Modern iletişim Nedir
Sayısal MEDYA


Video için başka bir amaca uygun hale getirme taktiklerinden bazıları şunlardır:

Blog gönderileri veya web sayfaları için içerik oluşturmak üzere videoların transkripsiyonlarını kullanın.
Videolardan ekran görüntüleri alın ve bunları Flickr’a ve diğer görüntü paylaşım sitelerine gönderin.
Eğitim videoları veya bir konferans açılış konuşmasının videoları gibi çevrimdışı içeriği web siteniz için optimize edilmiş dijital varlıklara dönüştürün.

Video optimizasyonunu, markanızın içeriği ve çözümleri aracılığıyla müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş diğer içerik türleri gibi ele alın. Hedef kitlenizin veya kişilerin video gibi içerikleri nasıl tüketmeyi tercih ettiğini düşünün.

Videoyu nerede bulup paylaşıyorlar? Sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili hangi konularla ilgileniyorlar? Video, izleyicileri harekete geçmeye (ör. daha fazla bilgi aramaya, satın almaya ve/veya paylaşmaya) teşvik edecek hikayeleri anlatmanıza nasıl yardımcı olacak?

İçerik pazarlama taktikleri için en yaygın dosya biçimlerinden biri PDF’dir. Şirketler ayrıca MS Word, Excel ve PowerPoint gibi Microsoft Office belgelerini çevrimiçi olarak oldukça sık yayınlar. Bu belge türlerinin tümü, arama motorları tarafından taranabilir ve sıralanabilir. Ve bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz: Aranabilecek şeyler optimize edilebilir.

PDF ve Microsoft Office belgeleri için en iyi SEO uygulamaları, web sayfaları, haber bültenleri ve örnek olay incelemeleri için anlattıklarımla tutarlıdır. Dosya adlarında ve belgelerdeki kopyada ilgili anahtar sözcükleri kullanın.

PDF’ler ve MS Word belgeleri oluşturmak için şablonlar kullanıyorsanız, şablon logosunun şirketinizin ana sayfasına bağlantı verdiğinden emin olun. Altbilgiye anahtar kelime açısından zengin bir kısa açıklama ekleyin ve bu kısa açıklamadaki alakalı metni web sitenizdeki uygun bir sayfaya bağlayın. Yayınladığınız içerik türü için uygun olduğunda, Facebook, Twitter, Google gibi sosyal paylaşım seçeneklerine ve hedef kitleniz için önemli olan diğerlerine bağlantılar ekleyin.

Bir PDF dosyaları koleksiyonu barındırıyorsanız, başlıklarda kullanılan ve gerçek dosyalara bağlanan anahtar sözcüklerle bir dizin oluşturun. Ayrıca her belge başlığının yanına kısa açıklamalar ekleyin. MS Word belgelerinin, PowerPoint dosyalarının ve Excel elektronik tablolarının koleksiyonlarını yönetiyorsanız aynı yönergeler geçerlidir.

Sosyal Medya Optimizasyonu

İçerik ve dijital varlık optimizasyonunda ilerlerken, muhtemelen bir model fark etmişsinizdir. Müşterilerin neleri önemsediğini, bunun anahtar kelimeler açısından ne anlama geldiğini öğrenin ve ardından, insanlar bu anahtar kelimeleri aradıklarında içeriği kolayca bulabilmek için içerik oluşturun veya optimize edin. Bu temel süreç, sosyal medyayı optimize etmenin değerini ve fırsatlarını görmenize yardımcı olacağından, her türlü çevrimiçi içerik için bütünsel olarak geçerlidir.

Aşağıda, doğası gereği sosyal olan içerik ve platformlara SEO en iyi uygulamalarını nasıl uygulayabileceğinizin bir açıklaması yer almaktadır. Anahtar kelime için optimize edilmiş sosyal içerik, insanların aramayı kullanarak bulmasını kolaylaştırır.

Anahtar kelime için optimize edilmiş web içeriğini ve dijital varlıkları sosyal kanallar aracılığıyla tanıtmak, bu içeriği paylaşma ve bağlantı kurma yetkisine sahip bir topluluğa sunar. Bu paylaşımlar ve bağlantılar trafik gönderebilir ve arama motorlarının içeriğinizi arama sonuçlarında konumlandırmak için kullandığı sinyaller olarak hizmet edebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir