Viral Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Viral Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

22 Kasım 2022 Viral pazarlama kampanyaları Viral pazarlama Nedir Örnek Viral pazarlama Örnekler 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Yönetimsel Etkiler

Pazarlamacıların bu pazarlama stratejisi zorluğuyla yüzleşirken göz önünde bulundurmaları gereken bir dizi faktör vardır. Birincisi, hareketli bir hedef olmasıdır. Önceki bölümde tartışılan pazarlama seçim panosu zaten karmaşıktır; teknolojinin zaman geçtikçe daha fazla seçenek eklemesi muhtemeldir. Yöneticilerin değişen teknolojiye ayak uydurması ve değer sağladığında onu benimsemesi önemlidir. Teknoloji uğruna teknolojiyi reddetmek de eşit derecede önemlidir.

Pazarlamacılar, İnternet’i içeren karmaşık etkileşimli programları kurmanın yalnızca başlangıç ​​aşamasındadır. Bu bölümde sıralanan birçok seçeneğe rehberlik edecek bir yol haritası yoktur. Araştırma önemlidir. Doğrudan pazarlamada yıllardır uygulanan programların test edilmesi esastır.

Araştırmalar, İnternet kullanıcılarının çoğunun görev odaklı olduğunu gösteriyor, ancak eğlence veya deneyim odaklı bölümler de olabilir.2 Pazarlamacıların, görevlerin yerine getirilmesini mümkün olan her şekilde kolaylaştırması gerekir ve bunların çoğu Etkileşimli marka araçları tarafından temsil edilir.

Deneyim odaklı tüketici, genellikle reklam-eğlence, eğitici-eğlence veya geleneksel oyunlarla temsil edilen etkileşim için can atıyor. Amaç, marka mesajını deneyim üreten faaliyetlere yerleştirmek olmalıdır. Tekrar ziyaretler ve sitede geçirilen süre gibi internet ölçümleri, müşterilere ne kadar iyi hizmet verildiğinin değerlendirilmesinde yararlıdır.

Reklam ve e-posta programları için de ilgili metrikler mevcuttur. Müşteri senaryolarının geliştirilmesi, pazarlamacıların tüketicilerin sitelerini ve elektronik iletişimlerini nasıl kullandıklarını anlamalarına da yardımcı olabilir. Bu bölümde sunulan İnteraktif Marka Deneyimi ve onu oluşturmak için kullanılan araçlarla ilgili ampirik kanıtlar, bireysel araçlar hakkında değerli veriler toplamaya başladığımızı gösteriyor.

Ancak bugüne kadar yapılan araştırmalar, neredeyse tamamen bireysel kanallardaki bireysel araçlara odaklanmaktadır. IAB çalışmaları dışında, aynı mesajın çeşitli kanallarda uygulanmasının veya farklı destekleyici mesajların farklı kanallarda kullanılmasının marka gelişimine etkisine ilişkin yayınlanmış neredeyse hiçbir araştırma yoktur.

Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı kanallar ve mesajlar arasındaki etkileşimleri anlamak, çok kanallı pazarlamada başarı için kritik öneme sahiptir. Etkileşimlerin daha iyi anlaşılması, pazarlamacıların, genel müşteri deneyimini destekleyen ve geliştiren ve güçlü marka değerinin gelişimini teşvik eden Etkileşimli Marka Deneyimi oluşturmak için doğru araç kombinasyonunu kullanma zorluğunun üstesinden gelmesine yardımcı olacaktır.

Viral Pazarlama

Viral pazarlama, “müşterilerin bir şirketin pazarlama mesajını arkadaşlarına, ailelerine ve meslektaşlarına iletme süreci” olarak tanımlanmıştır.

Şirket ve ürün ve hizmetleri hakkındaki bilgiler bir virüs gibi müşterilere, müşterilerin müşterilerine vb. yayılır ve hızla devasa bir ağ oluşturulur. Örneğin, mesaj yalnızca 18 ayda 11 milyon kullanıcıya ulaştı ve PayPal ilk 9 aylık çalışmasında 3 milyondan fazla kullanıcı kazandı.

Viral pazarlamanın popülaritesi artık muazzam bir şekilde arttı ve dünyaca ünlü şirketler bu ana akıma katıldı. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniğinin hala sınırlı bir anlayışı vardır.

“Tanımlar ve arka planların neredeyse hiç odaklanmadığını” kimin iddia ettiğini de düşünün. Diğer yazarlar da benzer bir şekilde tartışıyorlar.


Viral pazarlama Örnekleri
Viral pazarlama makale
Viral pazarlama Nedir Örnekleri
Viral pazarlama Nedir
Viral pazarlama kampanyaları
Viral PAZARLAMA sunum
Ağızdan ağıza PAZARLAMA
Viral pazarlama pdf


Yönlendirme pazarlaması olarak da bilinen viral pazarlamanın “müşterilerin bir şirketin pazarlama mesajını arkadaşlarına, ailelerine ve meslektaşlarına iletme süreci” olduğunu kabul eder, ancak viral pazarlamanın maliyetinin yalnızca artımlı olduğunu ekler. Viral pazarlamacılar, hem hızlı hem de ucuz olan tüketiciden tüketiciye iletişimden yararlanır.

Viral pazarlamayı, neredeyse ağızdan ağza reklamcılığın çevrimiçi bir versiyonuna benzeyen bir reklam türü olarak anlar. Viral pazarlamanın mutlaka web üzerinden gerçekleşmesi gerekmez. Bununla birlikte, internetin tüketici ara bağlantılarını önemli ölçüde kolaylaştırmasıyla viral pazarlama, İnternet üzerinden gerçekleşen viral pazarlama kampanyaları için moda bir kelime haline geldi. Viral pazarlama, ürünleri hem tanıtmak hem de dağıtmak için kullanılabilir.

Viral pazarlama kampanyasının en eski örneklerinden birinin İncil ve İsa’nın hayatını ve öğretisini vaaz eden Hıristiyan misyonerler olduğunu savunuyor. Muhtemelen en ünlü viral pazarlama kampanyalarından biri, filmin vizyona girmesi için bütçenin sadece 2,5 milyon dolar olduğu, ancak filmin dünya çapında gişe satışlarında 245 milyon dolar hasılat yaptığı Blair Cadısı Projesi’dir.

Film vizyona girmeden önce filmin yapımcısı, filme bir belgesel havası vererek ve bir internet sitesiyle destekleyerek büyük ilgi uyandırdı.

Peki Viral Pazarlama Nedir?

Viral pazarlama sayesinde ürünler hızlı bir şekilde yayılır çünkü kullanıcılar onları ana sayfaya yönlendiren kişi tarafından ana sayfaya götürülür.

Viral pazarlama (1) birbirini tanıyan kullanıcıları ve (2) birbirini tanımayan kullanıcıları içerir.

İyi viral pazarlama kampanyalarında, ürün yalnızca internette sunulur ve potansiyel müşteri için gerçek değer içerir. Ayrıca bir şirket, viral pazarlama mesajını ilk olarak hangi kişilerin ileteceğini çok dikkatli bir şekilde seçer, çünkü viral ağların oluşturulması bu insanlara bağlıdır.

Viral pazarlama stratejileri, müşterinin viral pazarlama mesajını iletme faaliyetini gerektirme derecesine göre sınıflandırılabilir: düşük ve yüksek entegrasyon stratejileridir.

Önceki stratejiler arasında “Bu hikayeyi bir arkadaşa gönder” simgeleri yer alır ve Web’de barındırılan adres defterleri, takvimler, liste sunucuları, haber grubu okuyucuları ve tebrik kartı hizmetleri için kullanılabilir. İkinci stratejiler, müşterinin özel programlar indirmesi gerekebilecek yeni kullanıcılara ulaşmada aktif katılımını gerektirir.

Kasıtlı viral mesaj yayılımını (örneğin, PayPal veya çok sayıda Web sitesinden bilinen “Tavsiye Edin”) ve kasıtsız viral mesaj yayılımını tartışırken bunu tekrarlayın.

Viral pazarlamaya dayalı çevrimiçi yönlendirmeler genellikle aktif olarak bilgi aramayan ve bu nedenle “önceden onlara dikkat etmeye istekli olmayan” kişilere gönderilir.

Yine de araştırmalar, viral pazarlamanın yüksek yanıt oranları elde etmenin bir yolu olarak etkili olduğunu gösteriyor. Web sitelerine yapılan müşteri ziyaretlerinin yaklaşık %60’ından sorumludur.

Viral bir mesaj alan alışveriş yapanların %15’e kadarı, işletmeler arası pazarlarda en yüksek orana sahip bağlantıları takip ediyor.

Bu, başarısını viral pazarlama üzerine inşa eden şirketlerin değerine yansır. ICQ, 1998’de AOL.com’a 287 milyon dolara satıldı; Microsoft, Hotmail.com’u 400 milyon dolara satın aldı; ve Yahoo, GeoCities’i satın aldı! 4 milyar dolarlık hisse senedi söz konusuydu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir