Web Pazarlama Politikaları 

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Web Pazarlama Politikaları 

22 Mayıs 2023 Dijital pazarlama Maaşları Dijital pazarlama Nasıl Yapılır? 0
Ticaret Disiplini

Web Pazarlama Politikaları 

• Disiplin/sonlandırma politikası: Çalışan el kitaplarının çoğunda, işverenler tipik olarak işin sonlandırılması da dahil olmak üzere disiplin cezasına yol açabilecek davranışları örnekleyen çeşitli faaliyetleri listeler. Sosyal medyanın uygunsuz kullanımına ilişkin örnekleri içerecek şekilde bu listeyi güncelleyin, ancak bazı faaliyetlerin işveren tarafından beğenilmese de yasaklanamayacağını unutmayın. Örneğin, Kaliforniya’da işverenler, çalışanların ücretleri tartışmasını yasaklayamaz.

• Gizli bilgi/ticari sır politikası: İşverenlerin genellikle, çalışanların şirketin ticari sırlarını veya gizli bilgilerini ifşa etmesini yasaklayan politikaları ve/veya anlaşmaları vardır. Bu tür bilgilerin yayınlanmasında bilgisayar, sosyal medya vb. kullanımının yasaklanması için bu politikayı güncelleyin. Bu gözden geçirilmiş politika, şirketin ne tür bilgileri gizli bilgi veya ticari sır olarak koruduğunu açık bir şekilde listelemelidir.

• Cep telefonu/araba kullanma politikası: Birçok eyalet, sürücülerin araç kullanırken cep telefonu kullanmasını yasaklar, ancak şirketiniz, çalışanın yanındayken herhangi bir amaçla (acil durumlar dışında) cep telefonlarının kullanılmasını yasaklayarak kendini korumak için en tutucu yaklaşımı benimsemek isteyebilir.

Bu, sürüş sırasında telefonda sohbet etmek, mesajlaşmak veya sosyal medya durumlarını güncellemek anlamına gelmez. Eyalet yasalarınız telefon görüşmelerinin eller serbest şekilde (örneğin kulaklık kullanılarak) yapılmasına izin veriyorsa, işverenler bu tür politikaları eyalet yasalarına uyacak şekilde güncellemelidir.

• Fazla mesai politikası: Bu politika, muaf olmayan çalışanlara yöneliktir (genellikle fazla mesaiye hak kazanan çalışanlar).

Geceleri e-postalarını kontrol eden ve yöneticilerinden gelen kısa mesajları alan/yanıtlayan, geceleri şirketin blogunu güncelleyen veya başka bir şekilde haftada 40 saatten (ve Kaliforniya’da günde 8 saatten) fazla çalışan muaf olmayan çalışanlar, bunun için fazla mesai tazminatına hak kazanırlar. iş. Fazla mesai politikası, çalışanların ancak önceden onaylandığında fazla mesai yapabileceğini belirtmelidir.

İşverenler ayrıca, çalışanların fazla mesai yaptıkları için ön onay olmaksızın disiplin cezasına çarptırılabileceğini açıkça belirtmelidir. Şirket, çalışanı onaylanmamış fazla mesai yaptığı için disipline etse bile, ücret ve saat talebiyle uğraşma riskini ortadan kaldırmak için fazla mesai ücretini ödemelidir.

• Şikayet/açık kapı politikası: İş yeri, küçük bir maaş çeki veya kaba patron hakkında hava atmayı seçen çoğu çalışan, bunu Twitter veya Facebook aracılığıyla yapmanın küçük bir gruba hava atmak için iyi bir yol olduğuna inandıkları için (çoğunlukla yanlış bir şekilde) bunu yaparlar. 

Bu da diğer şeylerin yanı sıra işverenin kötü görünmesine neden olur. Bu çevrimiçi rantları dizginlemek için, işverenler daha güçlü şikayet/açık kapı politikaları sağlamayı düşünmelidir. Çalışanları, farklılıkları doğrudan iş arkadaşlarıyla çözmeye, insan kaynakları departmanına başvurmaya, bir şirket ombudsmanına gitmeye veya şirketin çalışan şikayetleri için kurduğu anonim, ücretsiz bir hattı aramaya teşvik edin.

Böyle bir politikaya sahip olmanın yanı sıra, işverenler, açık iletişimi teşvik etmek için iyi yöneticilere ve denetçilere güvenerek ve onları eğiterek politikayı destekleyen bir çalışma ortamını teşvik etmelidir. Gerçek bir açık kapı politikasına sahip olan işverenler, yalnızca kirli çamaşırların sosyal medya aracılığıyla yayılmasını önlemekle kalmaz, aynı zamanda çalışanların birçok sorununu daha büyük anlaşmazlıklara ve davalara dönüşmeden önce çözebilir.

Bu altı politika, sosyal medyanın işyerinde yarattığı pek çok sorunla ilgili olarak işverenlerin akıllarında tutması gerekenlerden sadece birkaçıdır. İşyeri mahremiyeti, kabul edilebilir bilgisayar ve ekipman kullanımı ve işyerinde şiddete ilişkin politikalar da dahil olmak üzere dikkate alınması gereken başka politikalar da vardır.


Dijital pazarlama Maaşları
E pazarlama Örnekleri
E pazarlama Nedir
Dijital pazarlama Nasıl Yapılır
Dijital pazarlama hangi bölüm
Dijital pazarlama alanları
Dijital pazarlama Nedir
Dijital PAZARLAMA türleri


Sosyal Medya Politikasını Sürdürme

Sosyal medya stratejisinin düzenli olarak sürdürülmesi gibi, sosyal medya ile ilgili kararların sık sık değişmesi nedeniyle sosyal medya politikasının güncellenmesi de aynı derecede önemlidir.

Bu üç temel alana odaklanın:

1. Politikaları ve/veya el kitabını güncelleyin ve yılda en az bir kez güncel kalmaya karar verin. Bazı politikaların daha sık güncellenmesi gerektiğini bekleyin.
2. Bir işveren, sosyal medyada yayınlanan bir şey nedeniyle bir çalışanını disipline etmek veya işten çıkarmak için adımlar atmak isterse, bunu büyük bir özenle yapmaya karar vermelidir. İşverenlerin, mümkün olduğunda isteğe bağlı istihdam ilişkilerini21 sürdürmeleri gerekir. Ayrıca, işverenler hiçbir zaman dava ile karşı karşıya kalmak istemezler, bu nedenle fesih kararlarını gerektiği gibi araştırın ve bir iş avukatından tavsiye alın.
3. Şirkete dava açılmadan önce bir istihdam avukatı (tercihen şirketinizin eyaletinden biri) ile sağlam bir ilişki geliştirin. Tutmak ve o avukata nispeten küçük bir ücret ödemek, bir haksız fesih davası açmanın maliyetiyle karşılaştırıldığında bile sönük kalır.

SOSYAL MEDYA VE KRİZ YÖNETİMİ

Birçok işletme lideri, bir sosyal medya stratejisini uygulamadan önce, “Sosyal medyada biri şirketimiz hakkında kötü bir şey söylerse ne olur?” diye soruyor. Sosyal medya, doğasında var olan iki yönlü iletişim yeteneği ile kriz iletişimi terimine yeni bir anlam kazandırmıştır.

Şirketlerin, basının kamuoyunun en fazla birkaç sorusunu ele alması ve potansiyel olarak yanıtlaması için yalnızca resmi sözcülerin medyaya bir alıntı sağladığı günler çoktan geride kaldı. Artık 1 milyarı aşkın sosyal medya kullanıcısından herhangi biri, bir dijital mecra aracılığıyla bir markaya doğrudan soru sorabilme olanağına sahiptir.

Sosyal medya alanındaki krizlerle ilgili en zorlayıcı şeylerden biri, doğru faktörlerin bir araya gelmesi durumunda neredeyse her şeyin bir sosyal medya krizine dönüşebilmesidir. Sosyal medya, klasik halkla ilişkiler ve müşteri hizmetlerini ortak bir alanda bir araya getirerek, birbirlerinden beslenmelerini mümkün kılıyor.

15 yıl önce müşteri hizmetlerinde özel olarak çalışan memnun olmayan bir müşteri, yerini sosyal medyada herkesin görebileceği bir şekilde memnuniyetsizliğini dile getiren bir kişiye bıraktı.

Bunun belki de en iyi örneği, bir şarkıdır.  Kanadalı müzisyen şarkısını yazıp YouTube’da yayınladı çünkü hava yolu şirketi gitarını kırdıktan sonra endişelerinin giderilmediğini hissetti. 

Bir gün içinde video 150.000’den fazla görüntülendi ve sonuçta kamusal alanda durumu düzeltmeye çalışmak zorunda kaldı. Durumu yönetmek için elinden gelenin en iyisini yapsa da olay bir İnternet efsanesi haline geldi ve United Airlines’ın imajına bir dereceye kadar kalıcı olarak zarar verdi.

Bu durumu, müşteri memnuniyetsizliğinin sosyal medya amplifikasyonu yoluyla tahmin edilemez bir şekilde kriz düzeyine yükselebileceğine iyi bir örnek yapan şey, başlangıçta, bu özel olumsuz müşteri hizmetleri durumunun dönüşeceğini tahmin etmenin hiçbir yolunun olmamasıdır. yaptığı sosyal medya krizi. Bu alandaki zorluğun bir parçası da budur ve bir sosyal medya krizini tanımlamayı bu kadar zorlaştıran da budur.

Ancak daha kesin bir dille, sosyal medya krizi, Twitter veya Facebook gibi sosyal medya ortamlarında meydana gelen, bir şirketin itibarını ciddi şekilde zedeleme riski taşıyan, kontrolden çıkmış veya çökmek üzere olan herhangi bir durum olarak düşünülebilir. kontrolden çıkıyor.

Bu son nokta, “viral olmak” ifadesinden kastedilen şeydir: Bu, bu durumda olumsuz olan mesaj veya bilginin sosyal medya kanalları aracılığıyla hızlı ve geniş bir şekilde paylaşılması anlamına gelir. Bu bizi, sosyal medyanın insanların doğal sosyalleşme eğilimleri için bir koz olduğu noktasına geri getiriyor.

İnsanların olumsuz veya sansasyonel haberler paylaşması doğaldır. Geçmişte bu, yüz yüze veya telefon aracılığıyla yapılıyordu ve her ikisi de, etkileşimin bire bir doğası nedeniyle sosyal ağlar aracılığıyla bilginin ne kadar hızlı paylaşılabileceği konusunda belirli sınırlamalar getiriyordu.

Sosyal medya ve onun bire çok etkileşimleriyle, paylaşım üstel bir oranda gerçekleşir: Birkaç saniye içinde bir kişi, daha sonra aynısını yapabilecek olan yüzlerce veya binlerce kişiyle bilgi paylaşabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir