Web Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Web Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

11 Nisan 2023 Dijital pazarlama alanları Online pazarlama nasıl Yapılır? 0
Piyasalarda Ustalaşmak

Web Pazarlaması

“Web’de yeni” olan ziyaretçiler Web sitenize ilk kez geldiklerinde, ne bekleyeceklerine dair çok net açıklamalar bulabilmeli ve ziyaretlerinden en iyi şekilde yararlanmayı ummalıdırlar. Herhangi bir yardımın “berrak” olması için, daha önce hiç çevrimiçi olmamış biri için anlaşılır olması gerekir.

Gerçekte, bu talimatların çoğu, bilinçsizce ve kaçınılmaz olarak yeni gelenler için jargondan başka bir şey olmayan sözcükler kullanan deneyimli Web kullanıcıları tarafından yazılmış gibi görünmektedir. Web kullanıcıları düzenli olarak alışılmadık bir anlama sahip ortak sözcükler kullanırlar.

Uç bir örnek verecek olursak, sörfçüler bir “ana” sayfanın tam olarak ne olduğunu çok hızlı bir şekilde öğrenirler, ancak yeni başlayanlar için “ana” sayfanın nerede olduğunu ve başarılı gezinmeleri için ne kadar önemli olabileceğini bildiklerini varsayan bir dizi gezinme talimatı vardır. Web sitesinin tamamı çok hızlı bir şekilde yüz üstü düşecektir.

Ortamda yeni olan ilk kez gelen ziyaretçiye hitap etme ihtiyacını göz ardı etmek kolaydır. Olmamalı. Bu, kullanıcıların çoğu için yeni bir ortamdır. Gelişmiş dünyada televizyonlara erişim neredeyse evrensel olabilir, ancak internete erişim öyle değildir. Nüfusun yarısından fazlasının düzenli olarak internet erişimine sahip olduğu çok az ülke var, bu nedenle öngörülebilir gelecekte ortama yeni gelenleri göz önünde bulundurarak tasarım yapmak önemli olacaktır.

Şirketin kişiliğine dair bir fikir, sitenin bilgileri ziyaretçilerine iletme yollarıyla aktarılır. Tutarlı bir sunum stiline sahip olmak, en yeni ziyaretçiler arasında bile hızla bir güven duygusu geliştirir.

Eski veya yeni Web sitesi ziyaretçilerinin Web sitesinin sözcük dağarcığı, dili ve taksonomisi hakkında ortak bir anlayış paylaşabilmesini sağlamak için çok az zaman harcanmaktadır. Bu, Web sitelerinin arama araçlarında en şaşırtıcı şekilde belirgindir. Bir şirketin ürün adlarını şirketin Web sitesi arama aracına girebilmek ve “aradığınız terimle eşleşen hiçbir sonuç” bulamamak çok yaygındır.

Web sitesi arama araçlarının, ürün adlarının yanlış yazılmasını engelleyebilen ve yine de amaçlanan sonuçları bulabilen bulanık mantığı ne kadar nadiren kullandığı şaşırtıcıdır. Buna karşılık, amazon.com’da bir yazar veya google.com’da bir şirket aramayı deneyin: her ikisi de arama araçlarında, arama terimleri yanlış olsa bile doğru sonucu vermek için bulanık mantık kullanır.

Çevrimiçi oldukları ilk yıl boyunca, nispeten deneyimsiz Web sörfçüleri, sık sık ziyaret ettikleri sitelerin tutarlı bir şekilde benzer şekilde davranmasını beklerdi. Bunu başarmak, göründüğünden çok daha zor.

Ziyaretçiler Web sitesinin daha deneyimli kullanıcıları haline geldikçe, daha az ziyaret edilen alanları araştırmaya başlayabilirler. Bu alanlardan bazılarının oldukça uzun bir süredir güncellenmemiş olması oldukça normaldir.

Tasarımları birkaç nesil öncesine dayanabilir ve en sık ziyaret edilen sayfalarda sunulan marka imajından oldukça farklı görünebilir. Bu kadar hızlı gelişen bir ortamda, bir Web sitesinin bazı bölümlerinin diğerleri kadar güncel olamayabileceği ticari bir gerçektir.

Çoğu sayfadaki bilgiler hala doğru olabilir, ancak tasarım genellikle ziyaretçinin tamamen farklı bir siteye girmiş gibi görünmesini sağlayacaktır. Tasarım açısından tüm bir Web sitesini tamamen güncel tutmak mümkün olmasa bile, ziyaretçiler site sahiplerine gezinme bileşenlerini baştan sona tutarlı olacak şekilde güncelledikleri için teşekkür edeceklerdir.


Online pazarlama Nedir
Dijital pazarlama örnekleri
Online pazarlama nasıl Yapılır
Dijital pazarlama Teknikleri
Dijital pazarlama Maaşları
Dijital pazarlama alanları
Dijital PAZARLAMA
Online PAZARLAMA


Deneyimli Kullanıcılar İçin Tasarım

Deneyimli kullanıcı, güven oluşturmaya ve sürdürmeye çalışırken farklı sorunlar ortaya çıkarır. Deneyimli kullanıcılar, bir Web sitesini ilk kez ziyaret ettiklerinde yollarını bulabilmeyi bekleyeceklerdir. Pratikte bu, ya oldukça geleneksel navigasyon ya da çok sezgisel navigasyon tasarımı kullanmak anlamına gelir.

Alışılmadık bir şekilde yapılandırılmış, alışılmadık tabelalarla donatılmış web sitelerini ziyaret etmek çok ilginç olabilir. Bu yaklaşım, macera, oyun, tasarım ve keşif şirketleri için tamamen uygun olabilir, ancak çevrimiçi bir kitapçı için başarılı olması pek olası değildir.

Deneyimli kullanıcılar için tasarım yapmanın bir tehlikesi daha vardır. Bir Web sitesinin nasıl yapılandırıldığına dair ayrıntıları okumak için durmadan bir ekranı taramaları oldukça muhtemeldir. Düğmeler ve simgeler üzerindeki ad etiketlerini okumak için duraklama bile yapmayabilirler.

Acemiler tereddüt eder ve ölçülü bir hızda kasıtlı olarak hareket eder, ancak deneyimli kullanıcılar kendinden emin bir şekilde hata yapar. Sonunda kaybolmaları ve başlangıç noktalarına doğru net navigasyon adımlarına ihtiyaç duymaları da aynı derecede olasıdır.

Bu fenomen “deneyimli kullanıcı paradoksu” olarak bilinir ve en basit eylemlerde bile ortaya çıkması muhtemeldir. Örneğin, geleneksel olarak, herhangi bir çevrimiçi formun altında iki düğme olması muhtemeldir. 

Deneyimli kullanıcı, etiketini okumadan önce sol düğmeyi tıklayacaktır. Düğme konumları değiştirilirse, deneyimli kullanıcıya temizlenmiş bir form bırakılacaktır. Sayfayı okumamak onların hatası mıydı, yoksa tasarımcının geleneksel olmayan hatası mı? Her iki durumda da, kullanıcıların bir kısmı formu yeniden doldurmayı umursamaz; en iyi ihtimalle, muhtemelen ikinci seferde daha az eksiksiz tamamlayacaklardır.

Ziyaretçilerin küçük bir kısmı deneyimli Web kullanıcıları ve belirli bir siteyi sık sık ziyaret edenler olacaktır. Muhtemelen en değerli ziyaretçiler arasında yer alacaklardır. Bunun nedeni, oldukça basit bir şekilde en değerli müşteriler arasında yer almaları olabilir. Ayrıca, siteyi düzenli olarak tekrar ziyaret etmeleri değil, aynı zamanda çok sayıda kişiye tavsiye etmeleri de olabilir. İnternetin sorunsuz ortamında işletmenizin güçlü bir savunucusu, iyi bir müşteriden bile daha değerli olabilir.

Hızlı ve rahat bir şekilde gezinebilmeyi bekleyecekler ve büyük olasılıkla ilk gördükleri sayfaları kişiselleştirmeyi bekleyecekler. Sitenizdeki ana sayfalarının içeriğini uyarlamalarına izin vermek ve onları teşvik etmek değerli bir yatırımdır: bilgileri bir sitede tutmak için ne kadar çok zaman harcarlarsa, o kadar taahhütte bulunurlar.

Sitede depolanan her yeni bilgi parçasıyla, bir rakibe geçmek daha fazla zaman alan ve sıkıcı bir görev haline gelir. Kişisel atalet, genellikle pazarlamacıların “sadakat” olarak tanımlamayı sevdikleri şeye katkıda bulunan en önemli faktördür: Çoğu zaman, başarılı sadakat pazarlamasının, tembel müşteriye tedarikçileri değiştirmenin çok zor olduğunu hissettirdiği söylenebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir