Yönlendirme  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Yönlendirme  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

11 Nisan 2023 PAZARLAMA İlke Ders Notları 0
Piyasalar ve Ticaret

Yönlendirme

Ziyaretçilerden kişisel bilgileri veya parayla ayrılmaları isteniyorsa, Web sitelerinin açık ‘güven’ işaretleri göstermesi özellikle önemlidir. Dijital, analog ve fiziksel ortamlarda tutarlı olan şirketler, hızla bir güven duygusu yaratır. Değerler, davranış ve çalışma standartlarının tümü, tutarlı bir minimum beklentiyle uyumlu olmalıdır ve dijital ortamın standartları normalde daha da yüksek olacaktır. Müşteriler genellikle dijital kanalların daha hızlı olmasını da bekler.

Anında tanınabilir bir marka kimliğine sahip olmak, herhangi bir çevrimiçi varlığın güvenilir hale gelmesi için atabileceği en basit adımdır. Bu, zaman zaman tasarım açısından bazı sorunlar ortaya çıkarabilir, çünkü bir şirket kimliği logosunda, yazı tiplerinde ve “ses tonunda” yer alır. Her ihtimalde bunlar yazılı medya için tasarlanmıştı. Televizyonun sesine ve hareketine uyum sağlamak için gelişen markaların bile marka değerlerine sadık kalırken nasıl etkileşimli olunacağını öğrenmesi gerekiyor.

Ziyaretçiler genellikle diğer tanıdık rozetleri ve etiketleri arayacaktır. Tanımlanabilir logolar, genellikle kredi kartı logoları, çevrimiçi site doğrulama logoları ve ortak şirketlerin tanınabilir logoları güven oluşturmanın etkili bir yoludur.

Bir şirketin “ses tonuna” biraz dikkat edilmelidir. Bir bilgisayar ekranından okumak çok daha zordur, bu nedenle akıllı yazarlar ziyaretçilerine okumaları için kısa bir kopya verir. İnternet daha gündelik, rahat bir ortam olarak gelişti.

Bu faktörler, bir şirketin ses tonunun biraz geliştirilmesini gerektirebilir. Sıklıkla, örneğin, e-postaya veya bir Web sitesine kaldırılan doğrudan posta veya broşür kopyası, gereğinden uzun ve aşırı resmi görünür. Daha hafif bir ton ve daha hafif bir dokunuş gereklidir.

Görünür şartlar ve koşullar güvene katkıda bulunur. Normalde bir güven tablosu oluşturmak için güvendiğimiz pek çok fiziksel işaretin bizim için mevcut olmadığı bir ortamda, Web sitelerinin ziyaretçileri kuruluşun hüküm ve koşullarını görmeyi bekler.

Ancak, ekranda daha uzun ve daha karmaşık bilgileri okumanın görece zor olduğu göz önüne alındığında, ayrıntılı yasal açıklamalar kısa sürede anlamanın önünde bir engel haline gelebilir. Yasal bilgiler, temel ilkeleri kapsayan ekran metni ile ayrıntılı bilgilere köprüler arasında bir denge kullanılarak görüntülenmelidir.

Pek çok ziyaretçi aslında bağlantıya tıklayıp hüküm ve koşulları okumaz, ancak kuruluşun açık olduğunu ve işletim standartlarını saklamaya çalışmadığını bilmek isterler. Yasal olarak, sipariş sürecinin geç bir noktasında, ziyaretçinin siparişi tamamlamak için son adımı attığı noktaya yakın bir noktada, şirketin hüküm ve koşullarına bir bağlantının gerekli olması oldukça olasıdır.

“Şartlar ve koşullar” ve “gizlilik politikası” yasal olarak genellikle tek bir belgenin iki parçası olarak görülür. Uygulamada, çevrimiçi ziyaretçiler bir şirketin hüküm ve koşullarını kabul etmelerini şirketin gizlilik politikası hakkındaki görüşlerinden ayırmak isteyebilirler. Bu nedenle, çevrimiçi tasarım açısından, iki alanı farklı bağlantılarla erişilen farklı sayfalara net bir şekilde ayırmak mantıklıdır.

Güvenilirlik çevrimiçi güven yaratır. Çoğu çevrimiçi müşteri, sörf yaparak geçirdikleri birkaç günde bir teknik bir sorun bulmayı bekler. Ya gerekli eklentilere sahip değiller, görüntülemek istedikleri bir Web sayfası kullanılamayacak ya da unuttukları bir şifreyi geri alamayacaklar.

Bu, acemi için olduğu kadar deneyimli ve maceracı müşteri için de geçerlidir, tek fark, deneyimli tarayıcıların bir sayfaya neden erişemediklerini anlayabilmeleridir. Eski el veya yeni gelen, hüsran aynıdır.

Çözüm çok basit: basitlik. Çok az şirket, çok basit bir çevrimiçi deneyim sunmayı başarır. Dell Computer ve Southwest Airlines iyi bilinen iki istisnadır: belki de daha sık incelenmeleri gerekir.


Pazarlama Nedir
Pazarlama örnekleri
PAZARLAMA özellikleri
Pazarlama Çeşitleri
PAZARLAMA İlkeleri Ders Notları
Pazarlama Nasıl Yapılır
Pazarlama yaklaşımları Nelerdir
PAZARLAMA stratejileri


Başarılarının bir işareti, anekdot olarak, bu şirketlerin Web sitelerinde alışveriş yapan beş müşteriden dördünün, gerçekten yaptıklarını düşündüklerini yapıp yapmadıklarını kontrol etmek için şirkete telefon etmeleridir. Süreç o kadar basit görünüyor ki müşteriler az önce bir satın alma işlemi yaptıklarına inanmakta zorlanıyorlar.

• Güven, fikir birliğine dayalı pazarlama ortaklıkları kurmanın önemli bir parçasıdır.
• Güven, tutarlı bir şekilde cana yakın, dokunulabilir ve duyarlı şirketler tarafından geliştirilir.
• Dijital tasarım, her kullanıcının kanal ve şirket deneyimine uygun olmalıdır.
• Alıcıların iletişim planlaması üzerinde ne kadar etkiye sahip olduğunu belirlemek için iletişim planlamasını denetleyin.
• Şirketin tüm müşteri temas noktalarında tutarlı bir şekilde temsil edildiğinden emin olun. Dokunsal medya şirketin markasına sadık mı? Yeni gelen biri için (dijital medyaya ve şirkete) yolunu bulması kolay mı?
• Şeffaf müşteri bilgi sistemleri oluşturun. Kendinize sorun, mevcut teknolojiniz müşterilerin şirketle çalışmasına yardımcı oluyor mu veya verilere erişimlerini engelliyor mu?

Müşteri bilgileri, ürün satışlarını değil, dijital hizmet sunumunu yönlendirir. Geleneksel pazarlamanın ‘eski güzel günlerinde’, kampanyalar ürünler etrafında planlanırdı.

Dijital ortamda, kampanyalar müşteriler etrafında planlanıyor: onları bireysel olarak tanımak, farklı kanallar kullanmak ve gerçek zamanlı olarak onlara uygun teklifler yapmak. Promosyon iletişimleri, müşteriler tarafından izinsiz giriş olarak değil, bir hizmet olarak ele alınır.

Başarılı dijital pazarlamacılar, bu fikir birliğine dayalı iletişimi yürütmek için bilgileri nasıl elde edeceklerini öğrenirler ve değerli, kişisel bilgileri kullanma hassasiyetine sahip olurlar. Pazarlama departmanları tarafından sağlanan beceriler, organizasyonlar ürünlerden çok müşterilerin ihtiyaçlarına önem vermeye başladıkça değişti.

1990’ların başından bu yana, artan sayıda pazarlamacı, mesajları giderek daha küçük kitle segmentlerine göre uyarlamaya çalıştı. Henley Centre’a göre, tüketicilerin yüzde 70’inden fazlası şirketlere daha kişisel ve özel ilişkiler kurmak için gerekli bilgileri vermekten mutluluk duyacaktır. Yine de çok az şirket müşteri ilişkilerini başarıyla yönetiyor: Gartner, müşteri ilişkileri yönetimi programlarının yalnızca yüzde 3’ünün orijinal hedeflerine ulaştığına inanıyor.

Dijital pazarlamanın yarattığı asıl fark, bireysel müşterilerin kuruluşlara bilgi sağlamasına izin vermesi, yani veri toplama maliyetini şirketlerden müşterilere taşeron olarak sağlamasıdır.

Aynı zamanda dijital ortam, bu şirketlere müşteri bilgilerini karlı bir şekilde kullanmanın ekonomik olduğu bir ortam sunmaktadır. Bu bir ortaklık olsa da ve her iki taraf da fayda sağlasa da, bu faydaların arkasındaki itici güç müşteri tarafından sağlanan bilgilerdir. Müşteri ne kadar fazla bilgi verirse, her iki taraf da o kadar fazla fayda sağlayabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir