Doğrudan Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Doğrudan Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Ocak 2023 Doğrudan pazarlama çeşitleri Doğrudan pazarlama Örnekleri 0
Dijital Pazarlama Tanımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev YaptırmaDijital Pazarlama Tanımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Doğrudan Pazarlama

Doğrudan e-posta kullanımıyla yakından ilgili olan, e-postanın ağızdan ağza kampanyalar için kanal olarak kullanılmasıdır. Bu tür bir ağızdan ağza yaratma veya teşvik etme viral pazarlama olarak bilinir. Viral pazarlamanın arkasındaki öncül, doğru şekilde sunulursa pazarın kendisinin bilgi yayacağıdır.

Bunu yapmak için, kuruluşun olay veya kuruluşla bağlantılı bir fikir kullanması veya oluşturması ve ardından bu fikri küçük ama dikkatlice seçilmiş bir hedef kitleye (bireyler, gruplar veya web siteleri biçimindeki kanaat önderleri) iletmesi gerekir. Bir e-viral kampanya fikri metin, grafik, ses veya video klip veya web sitesi bağlantısı olabilir, ancak dikkat çekici olması gerekir.

Bu, mizah, şok, aydınlanma, bilgi, özel teklifler veya etkileşim kullanılarak elde edilebilir. Hedef kitle (veya tohumlar) fikirde ilgi çekici bir şey bulur ve bu nedenle bilgiyi başkalarına aktarır, bu diğerleri daha sonra onu aktarır ve böylece virüs yayılır.

E-posta ile sınırlı olmamakla birlikte, her alıcı bilgiyi hızlı bir şekilde, ücretsiz olarak ve birçok kişiye iletebildiğinden, bu yöntem ağızdan ağza yayılma açısından en hızlı yöntemlerden biridir.

E-viral pazarlama, bir etkinliğe ilgi uyandırmanın çok etkili bir yolu olabilir ve özellikle etkinlikler ve sanatçılar hakkındaki ‘içeriden’ sözlerin herhangi bir açık pazarlama iletişiminden çok daha ikna edici olduğu gençlik pazarlarında başarılıdır.

Örneğin, kampanyalar, bu pazarlardaki fikir liderlerinin fikre erişip aktarabileceği müzik ve eğlence uzmanı web sitelerinde ekilebilir. Fikir, bir etkinlikte çekilmiş komik bir fotoğraf, bir reklam kampanyasıyla bağlantılı bir tanıtım klibi veya sadece güncel bir şaka şeklinde olabilir.

Kampanyanın çalışması için iletilen e-postanın etkinlikle bir bağlantısı olması gerekir. Örneğin, Commonwealth Games web sitesi, ziyaretçilere etkileşimli e-kartpostallarını kullanarak arkadaşlarına önceki Oyunlardan bir fotoğrafla mesaj gönderme fırsatı sunuyor.

Bu, bağlantı kurnazsa ve bir web sitesi bağlantısının basit bir şekilde eklenmesiyle yetersiz oynanıyorsa daha iyi çalışır, ancak daha açık teşvik, yarışmalar ve oyunlar kullanma ve bunlardan daha fazlasının vaat edilmesi, iletişim bilgileri aracılığıyla daha fazla bilgi elde etmek için kullanılabilir.

İlk olarak 2003 ABD SuperBowl sırasında gösterilen Budweiser reklamının viral bir pazarlama klibi, Superbowl ve Budweiser web sitelerinde yayınlandıktan sonraki birkaç gün içinde binlerce Avrupalının gelen kutularına ulaştı.

İşletmeler arası viral pazarlamaya bir örnek, e-traction tarafından ve daha sonra bir web konferansı ürün sağlayıcısı olan Convoq için geliştirilen bir kampanyadır. Kampanya, bir ofiste çalışan animasyonlu ofis karakterlerini gösteren “@work” adlı çevrimiçi bir grafik kullandı.

Ofise daha fazla çalışan eklemek için görüntüleyen kişinin “personel ekle”yi tıklaması ve bir arkadaşına siteden bahsetmesi gerekiyordu. Grafik, belirli demografik kriterleri karşılayan kayıtlı alıcıların 97.000’ine e-posta yoluyla ekildi. Viral pazarlama örneklerini toplayan ve dolayısıyla bu kampanyaların ömrünü ve görünürlüğünü uzatan birçok site de var.


Doğrudan pazarlama Örnekleri
Doğrudan pazarlama ürünleri
Doğrudan PAZARLAMA PDF
Doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar
Dolaylı pazarlama Nedir
Doğrudan pazarlama çeşitleri
Doğrudan pazarlama yapan şirketler
Doğrudan pazarlama Ödülleri


Avantajlar

Arkadaşlardan ve iş arkadaşlarından alınan e-postaların, gelen kutusundaki karmaşayı aşması ve alıcının dikkatini çekmesi çok daha olasıdır. Gönderici kaynağın güvenilirliği, sponsor kuruluşun güvenilirliğine katkıda bulunur ve aynı zamanda markayı onaylar.

Bir mesajın bu şekilde gönüllü olarak yayılması, çok düşük bir maliyetle üstel ve kendi kendini devam ettiren teşhir yaratır ve tohumlamadan sonraki haftalar içinde geniş bir küresel izleyici kitlesine ulaşma olasılığı sunar. Dünyada yaklaşık 891 milyon elektronik posta kutusu var ve dünya çapında daha fazla insan bu teknolojiye eriştikçe bu rakam artacaktır.

Dezavantajları

Bu teknik yetersiz medya maliyetleri gerektirse de, e-viral kampanyaların ilk kurulumunda başka maliyetler de vardır. Bu maliyetlerden biri, uygun “tohum” veya fikir liderlerini belirlemek, tercihlerini ve bağlantılarını anlamak ve onlara “fikir” e-postaları göndermek için izinlerini almak için gereken araştırmadır.

İkinci maliyet, uygun bir “fikrin” yaratıcı gelişimidir. Fikri geliştirirken, yenilikçi ve değerli bir şey yaratmak için hedeflenen fikir liderlerinin özelliklerine net bir şekilde odaklanılması da gerekir.

Kampanya yaratıcılığının sunulan ürünü gölgelememesine özen gösterilmelidir. Başarılı bir yaratıcı fikir, markaya, ürüne veya organizasyona yönelik tutum veya davranışsal değişiklikler gerçekleştirmeden mesajın katlanarak yayılmasına ve bu mesaja ilgi, katılım ve sadakate yol açabilir. Bu, fikir akılda kalıcı ve sevimliyse ancak ürünle açıkça ilişkilendirilmemişse de gerçekleşebilir.

E-viral kampanyalarının olası bir dezavantajı, mesajın gelen kutusu karmaşası arasında kaybolabilmesi ve daha da kötüsü spam, zincir e-posta veya birçok e-posta dolandırıcılığından biri olarak algılanabilmesidir. Bunun üstesinden gelmenin bir yolu, onları göndermeye istekli bir kitleyi çeken virallere adanmış web sitelerini kullanarak bir çekme tohumlama mekanizması da kullanmaktır.

Adidas International kampanyası, e-viral etkinliklerin geri kalan çevrimiçi iletişimlerle bütünleştirilmesinin önemini de gösteriyor.

Adidas International, ragbi sporu ve All Blacks New Zealand takımıyla ortaklıklar kurarak on iki ile yirmi yaş arasındaki spor hayranlarından oluşan küresel bir çekirdek kitleyle yeniden bağlantı kurmalarını sağlayan bir çevrimiçi kampanya oluşturdu. Kampanya, İnternet üzerinden erişilebilen etkileşimli bir oyuna ve hayranları Beat Rugby web sitesini ziyaret etmeye teşvik eden bir medya kampanyasına da dayanıyordu.

Kampanyanın bileşenleri şunları içeriyordu:

● oyunun kendisinin geliştirilmesi
● dünya çapında özel rugby sitelerinde ücretli çevrimiçi reklamcılık
● kapsamlı çevrimiçi viral pazarlama
● promosyon kanalları olarak Adidas iştiraklerinin kullanımı
● oyun URL adresini tanıtmak için All Blacks’in kullanımı.

Markayla ilgili çevrimiçi bileşenlerin bu başarılı entegrasyonu, 20’den fazla ülkeden 43.000 ragbi hayranının oyunu indirmesi, küresel bir rugby topluluğunun üyesi olması ve Adidas markasıyla etkileşimli bir deneyim yaşamasıyla da sonuçlandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir