Doğrudan ve İnteraktif Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Doğrudan ve İnteraktif Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

19 Eylül 2022 Doğrudan pazarlama Çeşitleri Dolaylı pazarlama Nedir Dolaylı pazarlama örnekleri 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

Satış Promosyon Programınızı Geliştirin

Bir veya daha fazla potansiyel hedef kitleniz, satış ekibiniz, bayileriniz ve tüketiciler için hedeflerinize ulaşmak için en uygun teknikleri seçtikten sonra, şimdi kampanyanızın operasyonel ayrıntılarını belirlemelisiniz.

Bu aktivite, programınız için üç tür maliyeti hesaba katması gereken bütçenin belirlenmesini içerir:

1. Yaratıcı yönleri, promosyon malzemesinin üretimini, postalama ve reklamı kapsayan idari maliyet.
2. Prim, kupon, fiyat paketi ve satış gücü veya bayi teşviki maliyetini içeren ve teslimat yöntemine bağlı olarak büyük ölçüde değişebilen olası geri ödeme oranını yansıtan teşvik maliyeti.
3. Farklı bir paketin veya baskının maliyeti gibi marjinal ürün maliyeti veya çıktıdaki geçici artıştan kaynaklanan harcamalar.

Zorunlu olarak, belirli bütçe, genellikle bir şirketin reklam bütçesinin bir yüzdesi olan satış promosyonu için genel yıllık ödeneğin boyutuna bağlıdır ve işletmeler arası firmalar için yüzde 20’den yüzde 60’a kadar herhangi bir yerde çalışabilir. tüketim malları.

Kampanyanızın uzunluğuna karar verirken kendinizi kritik bir noktada bulacaksınız. Promosyon çok kısa olursa, ne siz ne de hedef kitleniz bundan yeterince fayda sağlayamaz.

Çok uzun olursa, markanızın imajının ucuzlaması muhtemeldir ve kampanyanızın ‘şimdi harekete geçin’ aciliyeti sulandırılacaktır. İlgili bir konu, belirli bir ürünü ne sıklıkla tanıtmanız gerektiğiyle ilgili sıklıktır. Kurallar genellikle çok sık, çok kısa ve çok uzun değildir.

Satış promosyonu, uzun vadeli hedefleri yalnızca tamamlayıcı bir kapasitede destekleyebilen kısa vadeli bir araçtır. Bir tüketici franchise oluşturamaz. Aksine çok sık kullanılırsa bir markanın imajını zedeleyebilir. Bu nedenle reklamın ikamesi olarak değil, tamamlayıcı bir çaba olarak kullanılmalıdır.

Doğrudan ve İnteraktif Pazarlama

Terimden de anlaşılacağı gibi, doğrudan pazarlama, aracıları atlatarak ve mal ve hizmetleri satmak için doğrudan alıcı ile etkileşime girerek çalışır. Ayrıca, doğrudan pazarlama teknikleri, ürün veya garanti bilgilerinin iletilmesi, gelecek ürünlerin duyurulması ve müşteri temasını sürdürmek için çeşitli doğrudan yaklaşımların kullanılması gibi başka amaçlara hizmet eder.

İletişim yöntemleri, çeşitli alıcı segmentlerine ulaşmak için doğrudan posta, kataloglar, telefonla pazarlama, interaktif TV, kiosklar, web siteleri ve mobil cihazları içerir. Örneğin, özellikle basılı ve çevrimiçi kataloglarla, belirli ürün verileriyle daha geniş bir ürün yelpazesi sunabilirsiniz.

Ek olarak, posta listelerinin artan karmaşıklığı ile alıcılar gelir, konum, cinsiyet, medeni durum ve hatta yaşam döngüsü içindeki aşamalara göre en küçük ayrıntısına kadar tanımlanabilir.

Özellikle İnternet ile satın alma davranışı kaydedilebilir, analiz edilebilir ve müşteriye özel reklam mesajları ile ilgili ürünleri önermek için kullanılabilir. (Hayır kurumları ve diğer özel çıkar grupları da aynı yöntemleri büyük bir başarı ile kullanırlar.)

Aşağıdaki vaka örneği, doğrudan pazarlama için olasılıkların büyüklüğünü göstermektedir.

Vaka Örneği

Günlük giyim ve mobilya üreticisi Eddie Bauer Inc., İnternet üzerinden bir marka kimliği oluşturarak, baskın pazarlama trendlerinden birini güvenle takip etti. Yine de bu 87 yıllık şirketin liderliği, geleneksel perakende deneyiminin dokunuşuna ve hissine bağlı müşterilere hizmet etmek için geleneksel mağazalarda bir altyapıyı sürdürmenin uzun vadeli coğrafi avantajlarını gördü.

İlk başta yöneticiler, sörfçüleri web sitesine çekmek için İnternet banner reklamlarını denedi. Ancak sonuçlar, bu tür reklamların pahalı olduğunu ve satışa dönüşümlerin düşük olduğunu gösterdi. Ardından, Web sitesini ziyaret eden tüketicilerin yarısının daha önce Eddie Bauer mağazalarından hiç alışveriş yapmadığını öğrenen yönetim, deneyimin ekranda bir katalog sayfasını kopyalamanın ötesine geçeceğinden emin olmalıydı.

Çözüm, aşağıdaki yaratıcı uygulamalarla geldi:

• Alışveriş yapanların bir spor cekete tıklayabilecekleri ve stil efektlerini görmek için renkli bir kazak veya çizgili pantolonu sürükleyebilecekleri çevrimiçi bir sanal giyinme odası geliştirin.
• Çevrimiçi müşterilere yaklaşan doğum günleri, yıldönümleri ve tatiller hakkında e-posta ile sinyal gönderen bir hatırlatma hizmeti sunun. Hizmet ayrıca, kullanıcıların akrabalarının kendileri için satın almasını istedikleri öğelerin elektronik bir alışveriş listesini oluşturmalarına da izin verir.
• Kalıp satın alarak grupları ve bireyleri tanımlayın. Ardından, alıcıların moda profiline uygun olarak seçilen ürünlerde özel tasarrufları iletmek için özel e-postaları kullanın. Ayrıca, çalışan kadınlar gibi belirli gruplara veya okula dönüş gibi mevsimsel etkinliklere yönelik doğrudan takip promosyonları. Hedef, tamamı marka bilinirliğine bağlı olan 7/24 alışveriştir.
• Mobilya serisi için benzer bir etkileşimli deneyim uygulayın. Örneğin, çevrimiçi alışveriş yapanlar evlerinin kat planlarını bağlayabilir ve Eddie Bauer mobilya tasarımlarının odadan odaya nasıl göründüğünü görebilir.


Dolaylı pazarlama örnekleri
Dolaylı pazarlama Nedir
Doğrudan pazarlama Nedir
Doğrudan pazarlama Çeşitleri
Doğrudan pazarlama teknikleri
Doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar
Doğrudan pazarlama Örnekleri
Doğrudan pazarlama özellikleri


Markasını inşa etmek ve yeni pazar segmentlerine genişlemek için çok yönlü bir yaklaşım benimseyen Eddie Bauer yöneticileri, web sitesi, kataloglar, reklamlar, satış promosyonu ve mağazalarının coğrafi konumları gibi her türlü iletişimi karışıma entegre etti. toplam marka stratejisi oluşturun.

Örneğin, Eddie Bauer kataloğu, web sitesini tüm etkileşimli çevrimiçi hizmetlerle tanıtır. Buna karşılık, çevrimiçi hizmetler, ziyaretçileri, Eddie Bauer web adresine çok sayıda çapraz referansın yapıldığı gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarına iade edilen ürünler hakkında bilgilendirir. Size sunulan çeşitli doğrudan pazarlama pazarlama biçimlerini açıklamaktadır.

Doğrudan posta

Potansiyel müşterilere ve müşterilere mektuplar, broşürler, ses kasetleri, video kasetler ve CD’ler göndermek için hedefli posta listelerini kullanır. Yüksek düzeyde seçicilik ve kişiselleştirmeye izin verir.

Katalog pazarlama

Basılı, CD’ler, videolar veya çevrimiçi dağıtım dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde eksiksiz ürün katalogları, özel tüketici katalogları ve işletmeler arası kataloglar kullanır. Posta listelerinin, mükerrer adların ve şüpheli borçların kalitesini izlemek için iyi kontrollere ihtiyaç duyar. Çevrimiçi kataloglar ayrıca küresel pazarlara ulaşmak için mükemmel fırsatlar sunar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir