MÜŞTERİ VARLIĞI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

MÜŞTERİ VARLIĞI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

2 Şubat 2023 Müşteri odaklı pazarlama Nedir ? Müşteri odaklı pazarlama Örnek 0
Ticari Düşünceler

MÜŞTERİ VARLIĞI

İşletmeler çok sık olarak müşterilerine bir e-tabloda sıralar gibi bakarlar. İşletmeler, onlardan nasıl daha fazla para kazanabileceklerini bulmak, ne sıklıkta geri geldiklerini ve her yolculukta ne kadar harcadıklarını analiz etmek ve bir müşterinin belirli bir ürüne ne kadar harcayacağını bulmak için zaman harcarlar.

Ancak müşteriler sadece bir gelir akışından çok daha fazlası olabilir ve olmalıdır. Müşterilerin deneyimleri, tamamen mutsuzdan son derece olumluya kadar değişebilir. Her iki müşteri türü de şirketinizin itibarını büyük ölçüde etkileyebilir.

Genel olarak konuşursak, müşteriler beş kategoriden birine girer:

• Evangelistler Bu tür insanlar, şirketiniz ve/veya ürününüzle ilgili o kadar çok olumlu deneyime sahipler ki, sohbette şirketiniz, ürünleriniz veya hizmetlerinizle en ufak bir ilgisi bile olsa, konuyu herkese anlatmak zorunda kalıyorlar. 

Pek çok farklı şirket bu tür müşterilerden hoşlanır, örneğin, Apple Computer misyonerleri o kadar tutkulu olabilir ki, Apple’ın bir din olduğunu söyleyebilirler. Bu müşteri misyonerleri, işletmenizi dönüştürecek türden tutkulu insanlardır ve ticaret yaptıkları para birimi olumlu deneyimlerdir.

• Düzenli müşteriler Bu müşteriler, ürününüzden veya hizmetinizden keyif alır. Dünyanın en iyisi olmadığını kabul edebilirler, ancak değeri olduğu, en ucuz olduğu veya daha iyisini bulamadıkları için satın alırlar. Olumsuz olanların kıyaslandığında önemsiz görünmesine yetecek kadar olumlu deneyimler yaşadılar.

• İsteksiz müşteriler Bu müşteriler şirketinizle olumsuz deneyimler yaşadılar ve çoğu zaman olumsuz deneyimler yaşadılar, öyle ki her seferinde olumsuz bir deneyim veya kötü bir ürün bekliyorlar.

Arada sırada hoş bir sürpriz yaşayacaklar ve memnun ayrılacaklar, ancak genellikle sizden satın almaları gerektiğini kabul ediyorlar ve yollarına devam ediyorlar. Birçok yönden, bu müşteriler olumlu, olumsuz ve bıkkın deneyimler dengesi yaşıyorlar.

• Ara sıra sorun yaşayanlar Bu müşteriler ürün veya hizmetinizden hoşlanmazlar, ancak mecbur olduklarında ve sadece mecbur oldukları için sizden satın alırlar. Fast food restoranlarında yemek yiyen bazı insanlar bu pankartın kapsamına girerler, ancak aldıkları şey hakkında asla müjdelemezler ve hatta olumlu konuşmazlar, kesinlikle gerekli olduğunda satın alırlar.

• Sabotajcılar Bu müşteriler o kadar çok olumsuz deneyime sahipler ki (veya belki de yalnızca bir avuç inanılmaz derecede olumsuz deneyim), işinize zarar verebilecekleri her şeyi yapmak için gereken her şeyi yapacaklar.

Bu kişiliklerin her biri, zaman içinde şirketinizle bireysel deneyimlerin bir modeli aracılığıyla yaratılır. Başarılı şirketler, olumlu ortamlar, iyi eğitimli personel, yüksek değer ve kaliteli ürünler aracılığıyla müşteriler için olumlu deneyimler yaratmaya çalışır; Müşterilerinizin aradığı, sizin sağlayabildiğiniz her ne ise, potansiyel olumlu bir deneyimdir.


Müşteri odaklı pazarlama Nedir
Müşteri odaklı pazarlama Örnekleri
Müşteri ODAKLILIK
Müşteri ODAKLILIK örnekleri
Satış odaklı PAZARLAMA


Bir vitrin sağlıyor musunuz? Pozitif bir alışveriş alanına yatırım yapmak çok önemlidir. Yemek veya ağırlama hizmeti veriyor musunuz? Güler yüzlü, nazik ve enerjik personel olmazsa olmazımız. Analiz veya danışmanlık hizmeti veriyor musunuz? Bilgili danışmanlar, katma değerli hizmetler, mükemmel iletişim ve sürekli takip, müşterileriniz için olumlu deneyimler yaratacaktır.

Çoğu müşteri mutsuz olmak için sebep aramaz; Aslında, çoğu olumlu deneyimler arıyor ve müşterilerin o sektördeki her bir hizmet sağlayıcıya bakışını değiştirmek için genellikle belirli bir sektördekilerden yalnızca biri yeterli oluyor.

Olumlu deneyimler yaratan işletmelerin sahip olduğu etki, büyüklükleriyle orantısız: Apple Computers en büyük veya en popüler bilgisayar üreticisi değil (uzun bir ihtimal değil), yine de en çok izlenen teknoloji şirketlerinden biridir.

Amerika’da en çok otomobili BMW ve Mercedes satmıyor, ancak tüketicinin bir arabaya sahip olma arzusu tatmin edici. Starbucks harika kahve yapabilir, ancak insanlar genel olarak olumlu bir deneyim satın aldıkları için yalnızca kahveyi satın almıyorlar.

Ancak olumlu deneyimler yaratmak, kendi sektörlerinde Apple, BMW ve Starbucks gibi lüks bir tedarikçi olmakla ilgili değildir. Güleryüzlü ve bilgili personellere sahip olarak, özel indirimler sunarak ve genel olarak onların deneyimlerine katkıda bulunarak işinizi geliştirerek, hangi işte olursanız olun olumlu deneyimler yaratabilirsiniz.

Pozitif deneyimler duygusal tepkiler yaratır ve işinize karşı hiçbir duygu hissetmeyen bir müşteriden daha kötü bir şey olamaz: hiçbir duygu sadakat olmadığı anlamına gelir, bu nedenle müşterilerin gerçekten kalmak için bir nedenleri yoktur.

MÜŞTERİLERİNİZLE KONUŞUN

Blog yazmanın bu kadar güçlü bir olgu olmasının nedenlerinden biri, pazar araştırması ve ürün testi gibi araçları kuşbakışı bir bakış açısıyla bire bir insan etkileşimi düzeyine taşımasıdır. Şirketiniz hakkında bir blog varsa, ona bazı sorular sormak için blog yazarına e-posta gönderebilirsiniz.

Şirketiniz hakkında bir blog gönderisi sizi endişelendiriyorsa, hatta heyecanlandırıyorsa, size teslim edilen olumlu bir deneyim yaratma ve doğrudan ve uygun şekilde yanıt verme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Tüm bunlardan daha da iyisi, kendi blogunuz varsa müşterilerinize doğrudan ne düşündüklerini sorabilmenizdir. Yeni bir içecek serisi başlatmayı mı düşünüyorsunuz? Müşterilerinize ne tür içecekleri sevdiklerini sorun. Yeni bir yazılım parçası başlatmak ister misiniz?

Müşterilerinize hangi özellikleri istediklerini, hangi özellikleri istemediklerini ve istediklerini elde etmek için ne kadar ödemeye hazır olduklarını sorun.

Bloglar tamamen sohbet etmekle ilgilidir, sadece anlamlı bir şekilde katkıda bulunmayı unutmayın ve yanıt verdiğiniz kişi ve gelecekte gönderiyi okuyacak herkes için olumlu bir deneyim oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz. 

ETKİLİ İLETİŞİM

Müşterileriniz konuşuyor, çalışanlarınız konuşuyor ve ortaklarınız ve tedarikçileriniz konuşuyor. Blog yazarken, konuşma potansiyel olarak sınırsızdır.

Müşteri görüşmelerine katılan çoğu şirket için zorluk, geri bildirim almak değildir; hem olumlu hem de olumsuz geri bildirimlerle en iyi nasıl başa çıkılacağıdır. Günün sonunda, bu konuşmaların mevcut müşterileri, potansiyel müşterileri, çalışanları ve iş ortaklarını kapsadığını anlamanız gerekir.

Bu yorumları görmezden gelirseniz, işinizi tamamen değiştirebilecek değerli geri bildirimleri, potansiyel yeni pazarlama stratejilerini, yenilikçi yeni ürün fikirlerini ve kavramları görmezden geliyorsunuz. Sohbet, siz olsanız da olmasanız da devam edecek ve rakipleriniz kesinlikle dinliyor.

Gerçek dünyadaki bir sohbete katılmanın en iyi yolu, etkili iletişim için aşağıdaki beş adımdan geçmektir: dinle, anla, değer ver, yorumla ve katkıda bulun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir