Müşterileri Tanımak

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Müşterileri Tanımak

15 Haziran 2023 Müşteri pazarlama Nedir Müşteri türü Ödevcim Akademik 0
Ticari Düşünceler

Müşterileri Tanımak

Optimize edilmiş bir zihin durumuna doğru yolculuğumuzun ilk aşaması planlamaya odaklandı ve küçük, büyük, B2B ve B2C şirketler için sosyal medya optimizasyonu ve içerik pazarlaması uygulamalarından içerik ilkelerine kadar pek çok önemli yol kat ettik. keşif, tüketim ve katılım.

Bütüncül bir yaklaşımla, entegre arama motoru optimizasyonu, sosyal medya ve içerik pazarlaması için iş hedeflerini ve stratejilerini tartıştık. Çok fazla temel çalışması var, ancak “Planlamayı başaramayan, başarısız olmayı planlar” (anonim) sözünü değerli kılan bir değer var. İkinci aşama olan “uygulama”da, kişilerden başlayarak bu planlamayı eyleme geçireceğiz.

Daha iyi arama, sosyal medya ve içerik pazarlamasının gizemini çözmek genellikle müşterilerle daha ilgili yollarla daha iyi bağlantı kurmakla başlar. Ancak, kim olduklarını veya neleri önemsediklerini bilmiyorsanız, müşterilerle nasıl bağlantı kurabilirsiniz?

SEO çabalarının çoğu, bir anahtar kelime listesine göre içerik oluşturmaya ve optimize etmeye odaklanır. Ancak anahtar kelimeler, müşterilerin satın aldığı ürün ve hizmetleri satın almaz. Daha etkili çevrimiçi pazarlama ile gerçekten bir fark yaratmak için, işletmeler müşteri ihtiyaçlarını, davranışlarını ve tercihlerini anlamada daha sofistike hale gelmelidir.

Bu, müşteri kişiliklerini geliştirmek için müşteri verilerini araştırıp bölümlere ayırarak müşteriler ve sonuçlar için optimizasyon yapmak anlamına gelir. Peki kişilik nedir? Bir kişi “sizin sattığınız ürünlere benzer ürünleri satın alan veya satın alabilecek gerçek insanların arketip, bileşik bir resmidir.”

1990’ların ortalarında geliştirilen kişilik kavramı, demografik ve davranışsal, ayrıca içerik keşfi, tüketimi önem taşır.

Kişilerle çalışmak, müşteri gereksinimleriyle empati kurma ve ortak özellik kümelerini karşılık gelen bir profilde düzenleme eylemidir. Müşteri ihtiyaçlarına yönelik içgörü, daha alakalı ve etkili bir içerik pazarlama yaklaşımı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Haberlere, eğlenceye ve arkadaşlara dijital olarak bağlanır, ancak profesyonel paylaşım için nadiren sosyal medya kanallarını kullanır. Bill’in tercih ettiği arama motoru Google’dır. Reklamlara nadiren tıklıyor (ancak alakalı olduğunda arada bir tıklıyor) ve çevrimiçi haberlere abone olmak için Google Reader’ı kullanıyor. Meşgul ve Facebook ve LinkedIn dışında herhangi bir sosyal ağda fazla zaman geçirmiyor ve yaptığında da genellikle iPad’i aracılığıyla oluyor.

Sabahın erken saatlerinde ve akşamları her gün ama kısa süreli olarak sosyal ve çevrimiçi haber içeriklerini tüketiyor. İçerik tercihleri arasında spor, teknoloji, oyunlar, elektronik/cihazlar, arabalar ve Maker Faire projeleri yer alır. Bill her zaman basitleştirmenin, otomatikleştirmenin ve ailesiyle daha fazla zaman geçirmenin yollarını bulmakla ilgilenir.

Bill Engineer hakkında bildiklerimize dayanarak, bir markanın ürün ve hizmetleriyle ilgili içerik ve konular hakkında bazı ön kararlar verebiliriz. Bill’in nereden geldiğini ve neleri önemsediğini anlamak istiyoruz. Bilgileri nasıl keşfettiği bağlamı, bu içeriğin konuları ve formatı ve onu etkileşime geçmeye veya satın almaya motive eden şey, Bill Engineer’ın kişiliğiyle anlamlı bir şekilde bağlantı kurmak için çok önemlidir.

Bir müşteri grubunun neye önem verdiğini bilen pazarlamacılar, onları satın almaya ve paylaşmaya teşvik eden arama motorlarında ve sosyal medya web sitelerinde kolayca bulunabilen alakalı içerik oluşturmak konusunda daha iyi bir iş çıkarabilir. Gelişmekte olan kişilerden toplanan bilgiler, anahtar kelime araştırması, editoryal planlar, sosyal ağ ve tanıtım dahil olmak üzere içerik pazarlaması ve optimizasyonunun tüm yönlerine ilham verebilir.


Müşteri odaklı pazarlama Örnekleri
Müşteri odaklı pazarlama stratejisi
Müşteri odaklı pazarlama Nedir
Birebir PAZARLAMA Örnekleri
Birebir PAZARLAMA nedir
Müşteri türleri
Müşteri merkezli pazarlamanın belirlediği müşteri türleri
İzinli pazarlama Nedir


MÜŞTERİ SEGMENTLERİ VE KİŞİLER NEDEN ÖNEMLİDİR?

Çevrimiçi olarak toplanan müşteri verilerinin incelenmesi ile müşteri segmentleri oluşturulabilir ve adlandırılabilir. Çeşitli ürünlerin, hizmetlerin ve fiyat noktalarının test edilmesi, farklı segmentlere genellikle büyük bir doğrulukla farklı tekliflerin yapılmasına olanak tanır.

Ancak veriler bir adım daha ileri götürüldüğünde, “Bunları bundan sonra ne satabiliriz?” sorusuna yanıt vermekten daha fazlasını yapabilir. Kişileri bir araya getirmek için kullanılabilir. Bu kişilikleri oluştururken, zihnimizde şekil alabilirler, tıpkı gerçek mekanda faaliyet gösteren perakende satıcılarının örnek alan ile alıcıyı, ekonomi odaklı müşteriler ile müsrifleri birbirinden ayırmayı öğrenmesi gerekir.

Persona geliştirme, şu anda daha fazla satış yapmanın veya ekonomik müşteriler yerine müsrifleri tercih etmenin ötesine geçer. Müşteriler zihnimizde “gerçek” hale geldiğinde (örneğin, Bill Engineer), onları dinleyebilir ve gerçekten neye önem verdiklerini öğrenebiliriz.

Müşteri gruplarınızı bu şekilde anlamak, onların çevrimiçi içeriği nasıl bulmayı ve bunlarla etkileşim kurmayı sevdikleri konusunda bir fikir edinmemize yardımcı olur. İçeriğin kullanılabilirliği ve alaka düzeyi müşteri çıkarlarıyla ne kadar iyi hizalanırsa, içerik pazarlama çabalarımız satışları ve müşteri memnuniyetini artırmada o kadar etkili olur.

Kişilere odaklanan bir pazarlama, daha hedefli ve etkili bir içerik planı oluşturmaya da yardımcı olabilir. İnternette içerik yayınlamanın ve dağıtmanın kolaylığı, birçok pazarlamacıyı metin yazarlığı ve SEO’ya keskin bir yaklaşım benimsemeye motive etti.

Bu tür taktikler, dönüşümlere yol açacağı umuduyla yeni içerik oluşturmak için ilham kaynağı olarak kullanılacak en popüler anahtar kelimelerin listelerine odaklanır. Optimize edilmiş içerikteki büyük bir artış bazı satışlara yol açabilirken, aynı zamanda büyük ve yönetilmesi zor web sitelerinin yanı sıra müşteriler için anlamlı olmaktan çok mekanik bir içerik bütünü oluşturabilir.

Google, özellikle, Panda gibi, önemli sayıda sayfanın düşük kaliteli sayılması durumunda bir web sitesinin sıralamasını etkileyebilecek süreçlerin ve güncellemelerin uygulanması yoluyla düşük kaliteli içeriğe kaşlarını çatar. Kişisel yönlendirmeli içerik daha alakalı ve kullanışlıdır, bu nedenle hem arama motorlarına hem de müşterilere hitap eder. Cevap sadece kalite değil, okuyucuları harekete geçmeye teşvik eden, alakalı ve bulması kolay kaliteli içeriğin miktarıdır.

Kişiyi anlamak, ürünleri tanıtmaya yönelik kurumsal benmerkezciliğe daha az odaklanarak ve birinin satın alacağını umarak ve müşterileri satın almak istemeye neyin motive ettiğini anlamaya odaklanarak çevrimiçi pazarlama segmentasyonunu bir sonraki seviyeye taşır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir