Sosyal Medyada Satış – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Medyada Satış – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

28 Ocak 2023 Sosyal medya satış Siteleri Sosyal medya satış Teknikleri 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Sosyal Medyada Satış

Örnek ürünlerin incelenmesi

Aşağıdaki bölümlerde, sosyal medya aracılığıyla ürün satmak için mevcut olan birçok özel araç ve üründen bazıları tartışılmaktadır. Mevcut ürün yelpazesindeki bu öğeleri örnek olarak düşünün. Kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünleri araştırmalı ve değerlendirmelisiniz.

Ecwid

Ecwid, web siteleri, bloglar, Facebook, Tumblr ve daha fazlası için eksiksiz bir e-ticaret çözümüdür. Facebook’tan alışveriş yapanlar, ödeme dahil tüm süreci Facebook’ta tamamlar. Facebook, Twitter, Pinterest, Google+ ve Tumblr için satın alınanları paylaşmak ve ürünleri önermek için ek sosyal medya entegrasyonu da mevcuttur.

Web mağazanızın içeriği birkaç siteye yansıtıldığı için, ürün kataloğunuzu tüm sitelerde aynı anda kolayca güncelleyebilir ve tüm çevrimiçi konumları tek bir panodan yönetebilirsiniz. Fiyatlar, on ürüne kadar ücretsizden sınırsız ürün için ayda 99 ABD dolarına kadar değişmektedir. Tüm paketlere ücretsiz bir Facebook mağazası dahildir.

Shopify

Shopify, Facebook kullanıcılarının kataloğunuza göz atmasına ve ürünleri doğrudan Facebook’tan satın almasına olanak tanıyan tam özellikli bir mağaza oluşturucudur. Aylık web tabanlı planlara ücretsiz bir Facebook mağazası dahildir; başlangıç paketi 14 ABD Doları ile sınırsız depolama için 179 ABD Doları arasında değişir.

Hâlihazırda web tabanlı bir mağazanız yoksa veya istemiyorsanız, ayda 9 dolardan başlayan sınırsız ürünlerle yalnızca Facebook’a özel bir plan seçebilirsiniz. Ayrıca işlem başına kredi kartı ücreti alınır. Tüm planların 14 günlük ücretsiz deneme süresi vardır.

Web siteniz için bir vitrin çözümü seçerken, hangilerinin aynı çözümü sosyal medya platformlarında kullanma yeteneği sunduğunu veya sosyal medya uyumluluğu için pencere öğeleri sağladığını araştırın. Pek çok firma gelen talepler doğrultusunda bu özelliği eklemiştir.

Facebook için özel olarak üretilen Storefront Social, kredi kartları için PayPal, Google Checkout veya Authorize.net kullanarak doğrudan Facebook’tan satış yapmanıza olanak tanır. Satın alma işlemini tamamlamak veya ek ürünleri görmek için alışveriş yapanları web tabanlı mağazanıza yönlendirebilirsiniz. Yedi günlük ücretsiz deneme ve 100 ürün için 9,95$’dan 1.000 ürün için 29,95$’a kadar sabit aylık ücretler sunan Storefront Social, küçük ve orta ölçekli mağazalar için ekonomik bir satış çözümüdür.

StoreYa, bir satışı tamamlamak için ana mağazanıza bağlantılar içeren Facebook’ta, bloglarda, web sitelerinde ve/veya mobil ortamda satış yapmak için uygun maliyetli bir çözümdür. StoreYa, ürünlerinizi diğer e-ticaret programlarından içe aktarmanıza olanak tanır.

Mağaza istatistiklerinin yanı sıra satışları artırmak için birden fazla sosyal medya pazarlama aracı içerir. Fiyatlandırma, kataloğunuzdaki ürün (SKU’lar) sayısına göre değişir; 20 ürün için ücretsiz sürümle başlayıp kurumsal düzeye kadar yükselir ve aralarında birkaç makul düzey bulunur. 14 günlük ücretsiz deneme süresi sunar.


Sosyal medya satış Teknikleri
Sosyal medya satış Siteleri
Instagram satış vergi muafiyeti 2022
Evden satış yapanlar kargo
Komisyon Almayan satış siteleri
Link ile satış
Shopier
Ağ pazarlaması yoluyla satış Nedir


Sosyal medyada satış yapmak için diğer kaynaklar

Kontrol etmek isteyebileceğiniz diğer e-ticaret widget’larını, vitrinleri ve kaynakları listeler.

Doğrudan bir tweet’ten çevrimiçi satın almayla ilgili Twitter haberlerini izleyin. Twitter kısa bir süre önce, mobil cihazlardan alışveriş yapmayı eğlenceli ve basit hale getirmek için bazı test ortaklarıyla bir Satın Al düğmesini test etmeye başladı.

Sosyal medya sitelerinden gelen veri saldırısı bunaltıcı olabilir. Tüm gürültüden bir miktar değer elde etmek için, şirketiniz hakkında söylenenleri izlemek için belirli araçlardan yararlanabilirsiniz.

Ne zaman endişelenmeye başlamalısın? Bazı uzmanlar adınız, markanız veya ürününüzle ilgili bir Google aramasında ilk 20 sonuç arasında yer alan olumsuz bir yorumun bir sorun işareti olabileceğini öne sürüyor. Küçük bir siteye tek seferlik olumsuz bir yorum için endişelenmeyin.

Sosyal medya takibi, kimin ne söylediği ile ilgilidir. Markanız, ürünleriniz ve itibarınızla ilgilidir. Trafik istatistikleri, dönüşüm oranları ve yatırım getirisi (YG) ile ilgilenen sosyal medya ölçümü ile aynı şey değildir. Bu bölümler, başkalarının işletmeniz hakkında söylediklerini izlerken neyin önemli olduğuna daha yakından bakar.

Kullanıcı geri bildirimlerini doğrudan size getirin. http://shoutbox.widget.me veya http://getbarometer.com adresinden sitenize ücretsiz bir geri bildirim widget’ı yerleştirin. Bu özellik biraz programlama bilgisi gerektirir; göreve hazır değilseniz, programcınıza sorun. Belirli hizmet türleri için bazı izleme araçlarını aşağıdaki bölümlerde bulabilirsiniz.

Yapacak başka bir şeyiniz yoksa, her şeyi izleyebilirsiniz. Bu durum gerçekçi değil, bu nedenle bazı kısıtlamalar belirlemeniz gerekiyor. Hedefinizle başlayın ve kendinize neyi başarmak istediğinizi sorun.

Örneğin :

» Şirketiniz ve ürünleriniz hakkında olumlu ve olumsuz söylenenleri takip edin.
» Rakip veya pazar araştırması yapmak.
» Sektörünüzde olup bitenlerden haberdar olun.
» Bahsetme, ilgi konuları veya yorum hacmi açısından trendleri izleyin.
» Rekabet avantajı elde edin.
» Belirli bir basın bülteninin, medya kampanyasının veya ürün tanıtımının başarısını izleyin.
» Ticari marka veya diğer fikri mülkiyet haklarının ihlalini izleyin.
» Ürün ve hizmetlerinizi iyileştirebilmek için müşteri geri bildirimi alın.

Hedefinize karar verdikten sonra, hangi arama terimlerinin veya anahtar kelimelerin izleneceği açık olmalıdır. Listeniz şunları içerebilir:

” Şirket ismin
» Alan adınız
» Kamuoyuna konuşan yönetici ve personelin isimleri
» Ürün adları ve URL’ler
» Rakiplerin isimleri
» anahtar kelimeler
” Konu etiketleri

Hangi araçların kullanılacağına karar verme

İzleme araçlarının sayısı neredeyse gözden geçirdikleri veri miktarı kadar fazladır. Seçeneklerinizi araştırın ve birden çok sosyal medya türünü izleyen en az bir araç seçin. Kullanmakta olduğunuz sosyal medya hizmetlerine bağlı olarak, her uygun hizmet kategorisinden de bir tane seçmek isteyebilirsiniz.

Bu araçların sonuçlarını kontrol etme sıklığınız, şirketinizin genel görünürlüğüne, farklı hizmetlere başvurularınızın zamanlamasına ve sosyal medya varlığınızın genel yoğunluğuna bağlı olacaktır. Bazı şirketler için günlük bir görev olabilir.

Diğerleri için haftada bir hatta ayda bir kez yeterli olacaktır. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, web’i izlemek için haftalık Google Alerts ve sosyal medyayı izlemek için günlük uyarıları ile başlayın. Aktif olarak kullanıyorsanız veya insanların kendi başlarına işletmenizden bahsettiğini düşünüyorsanız, bloglar ve Twitter için birer araç ekleyin. Gerektiği gibi ayarlayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir