Fikri Mülkiyet – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Fikri Mülkiyet – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

29 Kasım 2022 Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Fikri ve sınai mülkiyet hakları nedir kısaca 0
Ticari Düşünceler

Fikri Mülkiyet

E-pazarlamacılar, WIPO ve DTÖ gibi anlaşmalar ve uluslararası kuruluşlar tarafından desteklenen daha tekdüze yasalar yoluyla daha fazla mülkiyet korumasına yönelik trendin tadını çıkaracaklar. Yine de, e-pazarlamacılar, e-pazarlamacıların neden olduğu ve maruz kaldığı artan ihlal olasılığını kabul etmelidir.

E-pazarlamacılar, kendi ülkelerinde ve her hedef pazarda tescil yoluyla telif haklarını, ticari markaları ve patentleri korumalıdır. Ticari sırlar internetten tamamen uzak tutulmalı ve internet izinsiz paylaşımlara karşı izlenmelidir.

Tersine, e-pazarlamacılar, derin bağlantılar, meta etiketler, alan adının kötüye kullanılması ve yetkisiz dosya paylaşımı ve veri tabanı istismarı gibi mahkemelerin ihlal olarak değerlendirdiği belirli pazar yönlendiren uygulamalardan kaçınmalıdır.

Bilgi Yönetimi

Bilgi toplama veya yayma işlemlerinden kaynaklanan mahremiyet ihlali, izinsiz giriş ve iftira, dünya çapında yasaların ele almaya başladığı giderek artan hassas konulardır. Web sitesi tarafından veri toplanması katı E.U. ABD’deki gizlilik direktifleri ve toplu dava ve FTC yaptırımları E-pazarlayıcılar, kendi ülkelerinde ve hedef pazarlarda gizlilik yasalarına uymalıdır.

Veri toplayan web siteleri, gerçeğe uygun gizlilik politikaları yayınlamalı ve en azından bilgi toplamayı devre dışı bırakma hakkına izin vermelidir. AB’ye pazarlama yapılırken, üçüncü taraf gizlilik kaydıyla Güvenli Liman’a uyulması önerilir.

E-pazarlamacılar, birçok ülke tarafından giderek izinsiz giriş ve dolandırıcılık olarak kabul edilen yetkisiz toplu e-posta gönderirken dikkatli olmalıdır. E-pazarlamacılar özellikle hedef pazar seçiminde seçici davranarak ve oradaki kanunları dikkatle izleyerek karalama ve ürün kötüleme eylemlerini en aza indirmeye özen göstermelidir.

E-Sözleşme

Kanun, yerleşik denenmiş ve doğrulanmış sözleşme ilkelerinin uygulanmasını artırarak tarafsızlığa doğru devam edecektir. Tüketicilerle yapılan sözleşmeler, özellikle e-pazarlayıcıların yüksek adalet standartlarını sürdürmelerini ve sözleşme hükümlerinin tam olarak açıklanmasını gerektirir. Yabancı giysiye maruz kalma, büyük ölçüde Web sitesi etkileşim düzeyine bağlı olacaktır.

Bu nedenle e-pazarlamacılar, pasif bir Web sitesi kullanarak maruziyeti azaltmak veya bunun yerine, daha yüksek bir Web sitesi etkileşimi düzeyiyle ancak takım elbise maruziyetinin yan etkisi ile daha fazla pazar etkinliğinin tadını çıkarmak arasında karar vermelidir. İkinci tür Web sitesini seçen e-pazarlamacılar, yabancı davaların maliyetini ve olasılığını azaltmak için hukuk seçimi ve forum seçimi maddelerini kullanmaya teşvik edilir.

Bu, e-pazarlama ve yasal ortamıyla ilgili birkaç ana konuyu gözden geçirdi. E-pazarlama fırsatları büyüdükçe, fikri mülkiyet, bilgi yönetimi ve sözleşme ile ilgili sorunlara ve fırsatlara karşı dikkatli olunmalıdır.

Daha yaşanabilir bir yasal ortamın daha tek tip ve şeffaf bir yasa ile sağlanması için çaba sarf edilirken, yakın gelecekte e-pazarlamacıların da e-pazarlamanın küresel olduğunun ve hem yerel hem de küresel kuralların sorumluluk için bir temel sağlayabileceğinin farkında olması gerekmektedir.


Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları pdf
Fikri Mülkiyet Hakları örnekleri
Fikri ve sınai mülkiyet hakları nedir kısaca
Fikri ve Sınai Mülkiyet hakları
Fikri mülkiyet hakkı nasıl alınır
Fikri ve sınai mülkiyet haklarının teknolojik ilerlemedeki önemi
Fikri ve sınai Mülkiyet Nedir
Fikri mülkiyet haklarının korunması


Çevrimiçi Pazarlar için ABD ve AB Arasındaki Mevzuat ve Pazarlama Zorlukları

İnternetin pazarlamacılar için ticari potansiyeli istikrarlı bir şekilde artıyor. Forrester Research, 2004 yılına kadar küresel çevrimiçi ticaretin hem işletmeler arası hem de işletmeler arası işlemlerde 6,8 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

E-ticaret yoluyla küresel fırsatları genişletmek, özellikle çok sayıda yabancı ülke kısıtlaması nedeniyle geleneksel kanalların çok pahalı veya engelleyici olduğu durumlarda cazip görünmektedir. Bu, özellikle pazarlamacıların küresel tedarik zincirlerindeki maliyetleri azaltabilmeleri, küresel müşteri ilişkilerini geliştirebilmeleri veya daha güçlü ve daha tutarlı bir küresel marka oluşturabilmeleri durumunda söz konusu olabilir.

Her büyüklükteki ABD firması için, e-ticarete olan artan ilgisi ve kullanımı göz önüne alındığında, Avrupa pazarı caziptir. Küresel çevrimiçi pazarın artmasıyla birlikte, Avrupa Birliği ülkeleri boyut ve kapsam açısından önemli bir pazarı temsil ediyor.

Özellikle Almanya, Fransa, Hollanda, Finlandiya ve İsveç’teki çevrimiçi kullanıcılar, yüksek gelirleri ve teknolojiden anlayan nüfusları ile tüketim malları için en umut verici gelişmeleri sunuyor. Birleşik Krallık ve İrlanda, ABD ile güçlü kültürel bağları olan İngilizce konuşan ülkeler oldukları için özellikle davetkardırlar. Gelecekte, AB yeni üye ülkeler ekledikçe ve toplam 25 üye ülkeye yayıldıkça bu pazar büyümeye devam edecektir.

İnternet, çeşitli stilleri, zevkleri ve ürünleri yansıtan küresel pazara ulaşmak için ideal bir araçtır. ABD’deki Dell, Amazon.com, Yahoo!, e-Bay ve Land’s End gibi daha başarılı e-ticaret firmalarından bazıları, İnternet teknolojisini iş modellerine dahil etti.

İşlerinin doğası, İnternet ile birleştiğinde, kendisini küresel pazarlara kolayca ödünç verir. Bununla birlikte, firmalarının pazarlama stratejisini küresel e-ticaret pazarlarına uyarlamak isteyenler için e-ticaret tarafından sunulan yeni fırsatlar vardır.

İnternetin artan kullanımı, müşterilere çok sayıda ürün veya hizmetin iletilmesi veya satılması gibi e-pazarlama uygulamalarını geliştirmiştir. Aynı zamanda, coğrafi dağılıma rağmen, internet aracılığıyla nüfusun benzer zevklere sahip küçük kesimlerine ucuza ulaşılabilir.

ABD’deki e-pazarlamacılar dış pazarları değerlendirdikçe, mevcut pazarlama hedeflerini ve stratejilerini değerlendirmeleri ve bunları belirli bir ülke veya bölgeye uyarlamaları gerekecektir.

Bu hedefler şunları içerebilir:

1. Yeni müşteriler çekmek: Web siteleri, e-pazarlamacılara mallarını veya hizmetlerini tanıtmaları için başka bir kanal sağlar; bu kanal sayesinde potansiyel müşteriler, kendilerini özel olarak ilgilendiren bilgilere göz atabilir. Açıkçası, yabancı müşterilerin bir ürün kendilerine kendi dillerinde anlatılırsa ve yerel damak zevklerine hitap ederse satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Yerli ve yabancı Web siteleri geliştiren firmalar, içerik, dil ve teknoloji ile ilgili sorunlarla karşılaşabilirler. Avrupalı ​​müşterinin deneyimini geliştirmek ve sadakat oluşturmak için politikalar Web sitesinde açıkça belirtilmelidir. Örneğin, politika sorunları, nakliye ve iadelerle ilgili şikayetleri çözmek için kişisel bilgilerin nasıl kullanıldığını onlara bildirerek müşteri gizliliğine saygı göstermekten farklı olabilir.

2. Mevcut müşterilerin müşteri sadakatini oluşturmak: İnternet, çevrimiçi pazarlamacıların mevcut müşterilerle ilişkiler kurması için bir iletişim aracıdır. Elektronik-müşteri ilişkileri yönetimi (e-CRM), ilişkilerin internet üzerinden yönetilmesidir.

Çalışmalar, farklı ilişkisel pazarlama araçlarının (örneğin, doğrudan posta, kişilerarası iletişim ve somut ödüller), tüketicinin bir ilişki algısı ve bir firmaya nihai sadakati üzerinde farklı etkileri olduğunu göstermektedir. Firmaların indirimler, çekilişler ve diğer promosyonların kullanımında müşterilerden kendini ifşa etme verileri sağlaması gerektiğinden, güven oluşturmak kritik bir faktör haline gelir.

İlerleyen bölümlerde göreceğimiz gibi, ABD ve AB’nin bu tür bilgilerin nasıl toplandığı ve tüketicilerin nasıl bilgilendirildiği konusunda farklı yaklaşımları var. Bu durumda, ABD firmaları bu tür uygulamalar hakkında AB tüketicilerini bilgilendirmeli ve/veya onlardan izin almalıdır.

3. Yerel ve küresel pazarlar için rekabetçi eğilimlerin izlenmesi: Çevrimiçi rekabet her yerden gelebilir, çünkü İnternet firmalara ürünlerini satmaları için daha fazla coğrafi erişim sunar.

Bir rakip belirlendikten sonra, bir rakibin ürün tekliflerinin ve fiyatlandırmasının çevrimiçi çabalarını izlemek, gelecekteki strateji hakkında bilgi sağlar. Hem Uluslararası Ticaret İdaresi hem de Küçük İşletme İdaresi ihracat, ülke bilgileri ve diğer hizmetler hakkında bilgi sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir