Hukuki Görüş – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hukuki Görüş – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

23 Mayıs 2021 Bakanlığa görüş yazısı nasıl yazılır Görüş nedir Hukuki görüş nedir Hukuki görüş yazısı örneği MEB Görüş Yazısı örneği 0
Usule İlişkin Alt Sınır – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Aşağıda iki hukuki görüş yer almaktadır. İlk görüşten sonra bir vaka özeti verilmiştir.

DAVA

Aşağıdaki durumda, bir ilk derece mahkemesinin yasal standartları uygulamadaki eylemleri, temyiz mahkemesi tarafından incelenir.

. . . 17 Aralık 2003’te Sandra Leckington, on sekiz yaşındaki oğlu Curtis Jenkins’in yaklaşan gözetim süresini “kutlamasına” yardımcı olmak için yarım galon votka satın aldı. Jenkins ve bir grup arkadaşı, Dominic Major’ın dairesinde bir parti için “orman suyu” yapabilmek için daha fazla votka ve alkol aldılar.

On bir gün sonra Sandra, küçük oğlu Shawn Yuille’in arkadaşı Travis Talbot’un geceyi evinde geçirmesine izin verdi. Ertesi gün, on üç yaşındaki iki çocuk Leckington’daki evden ayrıldı ve birkaç evden Travis’in evine gittiler, böylece Travis annesini kontrol edebildi.

Öğle yemeğinden sonr, çocuklar, Dominik Binbaşı’nın evine gitti. Travis ve Shawn, video oyunları oynamaya ve arta kalan votkayı içmeye başladılar. Travis 3-4 bardak votka içti ve Binbaşı için sorun olmaya başladı.

Saat 14: 07’de Binbaşı Sandra’yı aradı ve ona iki çocuğu almasını söyledi çünkü Travis “epey dağınıktı.” Major’ın dairesine giderken Sandra, yerel marketten kocası Mark Leckington’ı aldı.

Sandra daireye geldiğinde, Travis o kadar sarhoştu ki ayakta durmakta ve yürümekte güçlük çekiyordu. Bir noktada düştü ve başını apartmanın sütunlarından birine çarptı. Binbaşı Travis’i apartmandan arabaya taşıdı. Travis arabanın arka koltuğuna oturduğunda hemen yere yığıldı.

Bir tanık, Travis arabaya konduğunda bilinçsiz olduğunu düşündü. Mark, Travis’in içki içip içmediğini sordu ama Sandra, kendisine Travis’in çok pis olduğu söylenmiş olmasına rağmen ”dedi. Mark, Travis’in içmediğini söyledi. Mark daha sonra Shawn’a Travis ile ilgili sorunun ne olduğunu sordu.

Shawn ona etrafta güreştiklerini söyledi ve Travis kafasını vurdu. Sandra, Leckington’ın evine kadar sokağın etrafından dolaştı. Sandra, Mark ve Shawn’a göre Travis yardım almadan arabadan çıkıp eve girdi. Çocuklar eve girdikten sonra, Sandra ve Mark ayak işlerini yapmak için ayrıldılar.

Travis, Leckington evine girdikten sonra mutfağın zeminine yığıldı. Shawn, boğazından aşağı süt dökerek Travis’i canlandırmaya çalıştı. Bu işe yaramadığında, dışarı çıktı ve Travis’i küvete yukarı taşımaya yardım edecek bazı arkadaşlar buldu. Çocuklar daha sonra onu diriltmek umuduyla Travis’e soğuk su döktüler. Travis uyanmadı ve ağzından köpürmeye başladı.

Çocukları evlerinde bıraktıktan yaklaşık bir saat sonra Sandra ve Mark eve döndü. Mark evin arka tarafındaki bir odaya gitti. Evdeki çocuklardan biri Sandra’ya Travis’in “öldüğünü” ve küvette yattığını söyledi.

Hukuki görüş nedir
Hukuki görüş yazısı örneği
Bakanlıktan görüş isteme yazısı örneği
Bakanlığa görüş yazısı nasıl yazılır
Hukuki Ne Demek
Görüş yazısı nedir
MEB Görüş Yazısı örneği
Görüş nedir

Sandra “çıldırdı.” Oğlanlara Travis’i küvetten ve evden çıkarmaları gerektiğini söyledi. Travis’in merdivenlerden aşağı sürüklenmesine yardım etti, ancak çocuklar Travis’i soğuk Aralık havasına sokmasına yardım etmeyi reddettiler. Sağlık görevlileri geldiğinde, Travis’in nabzı çok zayıflamıştı, ağzı sıkılmıştı, aşırı derecede üşümüştü, teninde mavi bir renk vardı ve kıyafetleri ıslaktı.

Travis öyleydi, pediatrik yoğun bakıma yerleştirildi. Travis on dört saat sonra kendine geldi. Bir doktor, hastaneye ulaştığında kandaki alkol içeriğinin yaklaşık 0,3 olduğunu ve kanındaki yüksek alkol seviyesi nedeniyle ölüm riski altında olduğunu ifade etti.

Sandra Leckington, ciddi yaralanma, bakmakla yükümlü olunan bir kişinin ihmal edilmesi ve reşit olmayan bir kişiye alkol sağlama suçunun daha az olmasıyla sonuçlanan çocuk tehlikesinden mahkum edildi. Mahkeme, onu çocuğu tehlikeye atma ve ihmal suçlamalarından 10 yıl ve reşit olmayan bir kişiye alkol sağlama suçundan bir yıl süreyle eş zamanlı olarak hapis cezasına çarptırmıştır.

Sandra, bağımlı bir kişinin ciddi şekilde yaralanmasına ve ihmal edilmesine neden olan çocuk tehlikesine ilişkin mahkumiyetinin çeşitli unsurlarını destekleyen kanıtların yeterliliğine meydan okur.

Çocuğu tehlikeye atma ve ciddi şekilde yaralanma ile sonuçlanan mahkumiyetle ilgili olarak, şunları kanıtlamak için yeterli kanıt olmadığını iddia ediyor: (1) Travis’in “kontrolüne” veya “velayetine” sahip olduğunu; (2) bilerek Travis için risk oluşturan bir şekilde hareket etti; (3) Travis’i sağlık bakımı veya gözetiminden isteyerek mahrum etti; veya (4) eylemleri Travis’e ciddi şekilde zarar vermiştir.

Bağımlı mahkumiyetin ihmal edilmesiyle ilgili olarak, Travis’in velayetini aldığını veya Travis’i bilerek veya pervasızca Travis’i kendisinden makul olarak beklenemeyecek bir tehlikeye veya tehlikeye maruz bıraktığını kanıtlamak için yeterli kanıt olmadığını iddia ediyor. kendini koru. Her tartışmayı sırayla tartışacağız.

Sandra’yı ciddi yaralanma ile sonuçlanan çocuğu tehlikeye atma suçundan mahkum etmek için jüri şunları bulmalıydı:

  • (1) Sandra ebeveyn, vasi veya Travis üzerinde velayete veya kontrole sahip olan kişiydi;
  • (2) Travis on dört yaşın altındaydı;
  • (3) Sandra, bilerek, Travis’in fiziksel, zihinsel veya duygusal sağlığı veya güvenliği için önemli bir risk yaratacak şekilde hareket etmiştir veya Sandra, makul şekilde yapabildiğinde, Travis’in yaşına uygun gerekli sağlık bakımı veya denetiminden isteyerek mahrum bırakmıştır. Travis’in fiziksel, zihinsel veya duygusal sağlığına önemli ölçüde zarar veren gerekli hükümler ve mahrumiyet; ve
  • (4) Sandra’nın hareketi, Travis’e ciddi şekilde zarar vermiştir.

Sandra, Travis’in (votka) riskini yaratan araçların kontrolüne sahip olmadığı için Travis’in “kontrolüne” sahip olmadığını iddia ediyor. Travis votkayı içerken orada olmadığını ve Devletin Travis’in gerçekten tükettiği özel votkayı satın aldığını kanıtlamadığını belirtiyor.

Sandra’nın Travis üzerinde kontrol sahibi olması, Binbaşı’nın Travis’in “epey dağınık” olduğunu söylemesinin ardından Major’ın evine gidip onu almaya karar vermesiyle başlar. Daha sonra, savunmasız durumundaki Travis’i farklı bir yere taşımayı seçtiğinde, Travis’in denetimini üstlendi ve bu nedenle çocuğu tehlikeye atma suçu için gerekli kontrolü sergiledi.

Sandra, Travis’in sağlığı için önemli bir risk oluşturacak şekilde hareket ettiğine dair bilinçli bir farkındalığa veya gerçek bilgiye sahip olduğunu kanıtlamak için yeterli kanıt olmadığını iddia ediyor. Söz konusu kanun, “çocuğun veya reşit olmayanların fiziksel, zihinsel veya duygusal sağlığı veya güvenliği için önemli bir risk oluşturan bir şekilde bilerek hareket etmeyi” yasaklamaktadır.

(a) Bu yasadaki “bilerek” kelimesini “sanığın, çocuğun güvenliği için önemli bir risk oluşturduğunu bilerek hareket ettiği” anlamına gelecek şekilde yorumluyoruz. Özünde, bilginin “bilmemesi gereken” olandan daha fazlasını gerektirdiğini iddia ediyor. Travis bu noktada savunmasız bir konumda olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir