İnovasyon Soruları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İnovasyon Soruları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

5 Mart 2023 İnovasyon anket soruları İnovasyon ile ilgili Sorular ve cevapları 0
İnovasyon Soruları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

İnovasyon Soruları

İnovasyon, başarılı pazarlama yöneticilerinin en önemli özelliklerinden biri olduğu için, görüşmeciler ara sıra garip bir soru soracaktır. Bunlarla iyi eğlenceler. Görüşmeyi yapan kişi, sadece mizah anlayışınız olup olmadığını ve biraz stresli bir durumla başa çıkıp çıkamayacağınızı görmeye çalışıyor. Gerçek bir doğru cevap yoktur, ancak yanlış cevap beceriksizce veya savunmaya yönelik cevaptır. Aşağıdakilerin tümü pazarlama görüşmelerinden gerçek sorulardır.

• Bir hayvan olsaydınız hangisi olurdunuz?
• Sence birini iş hayatında başarılı kılan özellikler nelerdir?
• “Mükemmel” işi yaratabilseydiniz, bu ne olurdu? Bir işte sizin için en önemli şeyler nelerdir?
• Bir süpermarket tasarlıyor olsaydınız, onu nasıl düzenlerdiniz?
• Bay Whipple’ın müşterilerinin sıkmaması gerektiğine gerçekten inandığını düşünüyor musunuz?

Sorulacak Sorular

Görüşmeciler genellikle adaylara herhangi bir soruları olup olmadığını sorar; bunlardan bazılarıyla hazırlıklı gelin. İş uygulamaları hakkında akıllı sorular sormak için şirket hakkında araştırma yapmak şarttır. İşte bazı öneriler.

• Şirketinizi başarılı kılan şeyin ne olduğunu düşünüyorsunuz? Birinin şirketinizde başarılı olması için ne gerekiyor?
• Şirketinize gelsem beş yıl sonra nerede olurum?
• Şirketinizdeki kültür nasıl?
• Günlük bir işte uğraştığınız en büyük iş sorunları nelerdir?
• Hakkımda başka ne bilmeniz gerekiyor?
• Pazarlama hakkında sevdiğiniz/neden nefret ediyorsunuz? Ürününüz? Şirketin?
• Ürünle ilgili bir soru, örneğin “Bu kadar çok çocuğun kendi yemeklerini yapıyor olması tahıl işinizi nasıl etkiliyor?”

Vaka Görüşmesi

Görüşmeciler, her şeyden önce, bir markayı yönetmek için analitik yeteneğe ve pazarlama bilgisine sahip olup olmadığınızı bilmek isteyeceklerdir. Vaka sorularının kapsamı veya özgüllüğü farklılık gösterecektir, bazıları daha çok bir başvuru sahibinin uzun vadeli stratejiyi nasıl formüle ettiğini anlamaya yönelik olabilirken, diğerleri adayların potansiyel promosyonları fiyatlandırmasını gerektirecektir. Görüşmeciler hangi soruları sorabileceğinizi, hangi hipotezleri oluşturabileceğinizi ve hangi eylem planını önereceğinizi duymak ister.

Bir vaka sorusunu cevaplarken, yüksek sesle mantık yürütmelisiniz. Sorunun haritasını çıkarmak ve zihninizde organize etmek için bir veya iki dakikanızı ayırın, ancak ardından onlarla bir diyalog başlatın. 4 C ve 5 P, tüm önemli noktalara değindiğinizden emin olmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, çerçeveye açıkça atıfta bulunmayın. Bir analize “Pekala, ilk ‘P’ üründür” ile başlamak, görüşmecinizi etkilemeyecektir. Açık olmadan çerçeveleri kullanın.

Vaka Stratejisi Soruları

• Yılbaşı ağacı yetiştirseydiniz pazar payınızı nasıl arttırırdınız?

Bu tipik bir “pazar nasıl büyütülür” sorusudur. Görüşmeciler en çok sorduğunuz sorularla, yaptığınız varsayımlarla ve iş başındaki piyasa güçlerini sezgisel olarak anlamanızla ilgileneceklerdir. Şu anda her yıl kaç tane Noel ağacı satıldığını, insanların yüzde kaçının onları evlerinde tuttuğunu vb. bilmiyorsanız endişelenmeyin.

Görüşmeciler bu bilgiyi bilmenizi beklemiyor. Yapılacak en önemli şey, görüşmeciyi sesli düşünerek düşünce sürecinizden geçirmektir. Kafanızda ne kadar çok karar ve varsayım yaptığınızın farkında değilsiniz.

Görüşme sırasında bu varsayımları dile getirmeyerek kendinize bir kötülük yapmayın. Bu tür soruları yanıtlamanın en iyi yolu, yüksek sesle beyin fırtınası yapmaktır. Bu tür “çılgın” pazar boyutu sorularında yanıtların genişliği derinlikten daha önemlidir.

Başlamak için iyi bir yer, pazarın büyümesine yardımcı olacak beyin fırtınası yapmak olacaktır. X-mas ağaçlarının mevsimselliğini artırabilir misiniz? Bunu nasıl yapardın? Belki de ağaçların alternatif kullanımlarını (harika bir Sevgililer Günü hediyesi gibi) bulan bir reklam kampanyası başlatın.

Belki de Noel ağaçlarının daha uzun süre dayanmasını veya sıcak havalarda dayanmasını sağlamanın bir yolu olup olmadığını belirlemek için Ar-Ge ile birlikte çalışırsınız, böylece “yaz bitkisi” olarak da satın alınabilirler. Zany cevap verir, ama en azından yaratıcılık ve mantık sergiliyorsunuz.


İnovasyon ile ilgili Sorular ve cevapları
Geçmişten günümüze inovasyon
İnovasyon anket soruları


Görüşmeciniz için beyin fırtınası yapın.

Ağaçların daha büyük bir tüketici hedefine hitap etmesini sağlayabilir misiniz? Belki de ağaçları son moda ambalajlarla “paketleyebilirsiniz”, o kadar aniden genç gençler gerçekten bir tane satın almak isterler. Ya da ağaçları beş farklı renkte satarak “koleksiyonluk” hale getirebilirsiniz, belki insanlar bütün bir set toplamak isteyeceklerdir.

Fiyatı indirebilir misiniz? Kaç kişinin çok pahalı olduğu için ağaç satın almadığını veya maliyet daha düşük olsaydı kaç kişinin ağaç satın alacağını belirlemek için bir duyarlılık analizi yapmayı önerin.
Herhangi bir rekabet tehdidini ortadan kaldırabilir misiniz?

Pazar payını artırmanın bir yolu rekabetten kurtulmaktır. Şimdi rekabet var mı? İnsanlar gerçek şeyin yerine plastik ağaçları mı kullanıyor? Belki de tüketicilere taze bir ağaca sahip olmanın sahte bir ağaca sahip olmanın faydalarını anlatan bir bilinçlendirme kampanyası oluşturabilirsiniz. Etkili bir şekilde yapılırsa, bu rekabeti engelleyebilir ve pazar payınızı artırabilir.

Ağaçları daha erişilebilir hale getirebilir misiniz? Bu argüman tamamen dağıtımla ilgilidir. Ağaçların şu anda satılmamasının nedeni, onları satan satış noktalarının olmamasıdır.

Yılın belirli bir döneminde belirli bir caddede araba kullanmıyorsanız, Noel ağaçlarının satıldığını asla göremeyebilirsiniz. Neden sadece son iki haftanın aksine, Aralık ayı boyunca her köşeye bir ağaç dükkanı açmıyorsunuz? Bu, pazar payınızı oluşturmalı.

• Beğendiğiniz bir ürün seçin. Marka yöneticisi olduğunuzu farz edin, marka stratejinizi nasıl oluştururdunuz ve bu ne olurdu?

Stratejinizin hedefi ne olurdu? Hangi tüketici hedefiyle konuşuyor olurdunuz? Onları tuzağa düşürmek için en alakalı içgörü ne olurdu? Stratejinizi nasıl ve nerede iletirsiniz?

• CEO olsaydınız ve ürün yelpazemizi budamayı düşünüyorsanız, neleri budamak isterdiniz ve neden?

Şirket markasının neyi temsil ettiğini ve hangi ürünlerin bu marka değerini en iyi şekilde desteklediğini düşünün. Ayrıca eldeki işletmelerin büyüklüğü nedir, bütçeniz nedir ve rekabet nasıldır? Bu, müstakbel işvereniniz hakkında araştırmanızı gösterme fırsatınızdır.

• CEO olsaydınız, şirketimiz için en büyük tehdit ve fırsatlar olarak neleri görürdünüz?

Bu soruyu cevaplamak, görüşme yaptığınız sektöre bağlıdır. Makro düşünün. CEO, 7-11’de rafa yerleştirme konusunda endişelenmemeli; o daha çok tüketicilerin nereye gittiği ve tüketiciler oraya varmadan kendi şirketinin orada olup olmayacağıyla ilgileniyor.

Gıda şirketleri, peapod.com gibi çevrimiçi gıda satıcılarına hem heyecan hem de belli belirsiz bir endişeyle bakıyor. Temizlik ürünleri şirketleri, kadınların çalışıp da eskisi kadar temizlik yapmamasından biraz endişe duyuyor ve internet şirketleri, asla para kazanamayacaklarından endişe ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir