Marka Değeri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Marka Değeri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

24 Kasım 2022 Marka değeri hesapla Marka değeri sıralaması Marka değeri sorgulama 0
Ticaret Disiplini

Marka Değeri

1990’larda yöneticiler, markaların şirket için gerçek değeri temsil ettiğini ve marka değerinin geliştirilmesine daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini giderek daha fazla fark ettiler.

Literatürde marka değerinin çeşitli tanımları ve açıklamaları bulunabilir, ancak özet olarak, marka değerinin tüm markalama faaliyetlerinin ölçülen sonucu olduğu ve finansal terimlerle ifade edilebileceği sonucuna varılabilir. Bir dizi marka varlığına dayalı olarak markanın (mali) değeridir. Bir marka yöneticisinin bakış açısından, marka varlıklarının yönetilebilmesi esastır.

Marka Varlıkları

Marka değerini katkıda bulunan dört faktöre veya marka varlıklarına bölün: marka farkındalığı, marka çağrışımları, algılanan kalite ve marka sadakati. Boyutlar bağımsız değildir. Örneğin, marka farkındalığı ve algılanan kalite, marka çağrışımlarını etkiler.

Marka çağrışımları, marka kişiliği, ürün özellikleri ve semboller gibi tüketicilerin markayla ilişkilendirdiği her şeyi içerir. Bir markanın algılanan kalitesinin marka karlılığı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğuna inanılır, ancak aynı zamanda marka bağlılığı (tüketicilerin bir markaya duydukları duygusal bağlılık ve tekrar satın alma davranışları) üzerinde de doğrudan bir etkiye sahip olması beklenebilir. ). Marka varlıkları ne kadar güçlü ve olumlu ise, marka değeri o kadar yüksektir.

Tüketici sadakati genel olarak şirket için olumlu ekonomik sonuçlarla güçlü bir şekilde ilişkilendirildiğinden, sadakat şirketin en önemli varlığı olarak kabul edilebilir. Marka bağlılığını savunmak veya artırmak, m-markalama faaliyetlerinin amaçlarından biri olmalıdır.

Kablosuz cihazlar, marka çağrışımlarını ve dolayısıyla sadakati oluşturmak ve geliştirmek için kullanılabilen yerelleştirme, güncellik ve rahatlık gibi benzersiz tüketici değerleri sunar. Ancak uzun süreli çalışmaların yokluğunda bu ilişkilerin varlığı ancak varsayılabilir. Marka sadakatini artırmak mobil pazarlamanın hedeflerinden biri olsa da, kısa vadeli kampanya sonuçlarının bu açıdan hayal kırıklığı yarattığı belirtilmelidir.

Varlıkların müşterilere tutarlı bir marka kimliği biçiminde iletilmesi gerekir. M-markalamada, markanın kimliğinin cep telefonunun öncü, teknolojik olarak gelişmiş veya iletişimsel gibi benzersiz yönleriyle eşleşmesi esastır.

Örneğin, Coca-Cola Company, Finlandiya’daki bir promosyon kampanyasında, promosyonu genç hedef kitle için daha çekici hale getirmek ve şirket ile sürekli yenilik arasındaki bağlantıyı anlatmak için mobil kanalı kullandı.

Genel olarak, cep telefonunun benzersiz yönlerinin belirli bir markanın ulaşmaya çalıştığı marka çağrışımlarıyla bağlantı kurup kurmadığını anlamak için markanın kapsamlı bir kimlik haritasının çıkarılması gerekir. Bağlantı olmadan, m-markalama kampanyalarının sonuçları muhtemelen hayal kırıklığı yaratacaktır.


Marka değeri hesapla
Apple marka değeri
Marka değeri Nedir
Marka değeri sorgulama
Marka değeri örnekleri
Marka değeri sıralaması
Marka değeri pdf
Marka değeri hesaplama yöntemleri


Marka Varlıkları ve Mobil Kanal

Marka varlıkları çerçevesi m-markalamaya da uygulanabilir. Özellikle, varlıklardan üçü, günümüzde mevcut olan m-markalama yöntemleriyle iyileştirme için doğrudan hedeflenebilir. Bunlar; marka farkındalığı, marka çağrışımları ve marka bağlılığıdır. Bize göre algılanan kalite, yalnızca marka bilinirliği ve marka çağrışımları yoluyla dolaylı olarak geliştirilebilir.

Tüketicilerin, ürün kalitesini anlamak için tat, şekil ve malzeme gibi içsel ipuçlarını ve fiyat, marka adı ve mağaza adı gibi dışsal ipuçlarını kullandıkları bilinmektedir. Tüketicilerin, özellikle mevcut ekranların sınırlamaları ve kalite hususlarını bu kanal aracılığıyla iletmenin sınırlı olanakları göz önüne alındığında, şirketin bir mobil iletişim kanalını kullanmasından ürün kalitesini anlaması pek olası değildir. Bununla birlikte, algılanan ürün kalitesi, tüketicilerin marka farkındalığını artırarak ve daha olumlu marka çağrışımları yaratarak dolaylı olarak geliştirilebilir.

Cep telefonunun sunduğu şey, diğer iletişim kanallarına ek olarak kullanılabilecek her zaman her yerde etkileşimli bir kanaldır. Son derece alakalı bilgiler sağlayarak ve cep telefonunun benzersiz yönlerinden yararlanarak marka çağrışımlarını geliştirebilir.

Tüm markalaşma faaliyetleri, marka varlıklarında iyileştirmeler elde etmek için tutarlı bir şekilde tasarlanmalı ve gerçekleştirilmelidir. Pazarlamacıların ayrıca gerçekçi olmaları ve bazı varlıkların geliştirilmesinin diğerlerinden daha kolay olduğunu anlamaları gerekir; marka sadakati en zor olanıdır. Şimdi dikkatimizi, günümüzde marka yöneticileri ve pazarlamacılar için mevcut olan belirli m-markalama yöntemlerine çevireceğiz ve bunların marka varlıklarını nasıl etkileyebileceğini göstereceğiz. Somut örnekler verilir.

Sponsorlu İçerik

“Kablosuz pazarlama mesajının tüm biçimlerinin tek başına veya içeriğe eşlik eden olarak iletilebileceğini” belirtir. Sponsorlu içerik, yerleşik ve/veya tanınmış bir markanın sponsor olduğu ve son kullanıcı tarafından cep telefonu aracılığıyla talep edilebilen içerikleri ifade eder. Sponsorluğa göre marka için görünürlük yaratır ve tüketicilerin marka çağrışımlarını geliştirir.

Sponsorlu içerik, marka ile örneğin yenilikçilik, ilerleme ve hareketlilik gibi olumlu özellikleri ilişkilendirerek marka bilinirliğini veya marka çağrışımları yoluyla marka bilinirliğini veya hatırlanmasını etkiler. Ek olarak, tüketici davranışı, her ne kadar uzun vadeli sadakat olmasa da, tüketiciler reklama göre hareket ettiklerinde başlar.

Yazarın m-markalama kampanyalarıyla ilgili kişisel gözlemlerinden ve deneyimlerinden birine dayanarak, tüketicilerin içerikle birlikte sunulan reklamlara, bağımsız kablosuz reklamlara maruz kaldıklarına kıyasla daha açık oldukları görülüyor.

Buna göre, sponsorlu içerik aynı zamanda daha az müdahaleci olarak algılanmaktadır. Pazarlamacılar, iyi tanımlanmış bir hedef pazara sahip olduklarında (örneğin futbol tutkunları) ve şirketi yenilikçi bir sponsor olarak farklılaştırmak istediklerinde sponsorlu içeriği kullanmalıdır.

Sponsorlu içeriklere somut bir örnek aşağıdaki gibi olabilir. Herhangi bir zamanda, evlerinde bir hokey maçı izleyen izleyiciler, TV ekranında görüntülenen belirli bir Kısa Kod Numarası aracılığıyla diğer hokey oyunlarının ara sonuçlarını talep edebilir. SCN, örneğin bir spor malzemeleri satıcısı gibi hokey oyununun sponsoru tarafından sunulabilir.

Tüketicinin aldığı mesaj, talep edilen içerik (diğer hokey oyunlarının sonuçları) ile birlikte mağazadaki belirli ürünlerde özel bir teklif veya indirim içerebilir. Bu örnekte tüketici, Kısa Mesaj Servisi (SMS, bir kısa mesaj servisi) aracılığıyla içeriği çeker veya talep eder. İçeriğe eşlik eden reklam mesajı göz ardı edilebilir veya üzerinde işlem yapılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir