Marka Yöneticileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Marka Yöneticileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

4 Mart 2023 Aksesuar marka direktörlüğü tarafından yönetilen gruplar Marka Yöneticisi görev tanımı Marka Yöneticisi maaş 0
Pazarın Doğası

Marka Yöneticileri

Marka yöneticilerinin meslek olarak pazarlamayı seçmelerinin birçok nedeni vardır. Birçoğu, markalaşmanın entelektüel meydan okumasından hoşlanır. Diğerleri mesleklerinde daha yaşanabilir bir yaşam tarzı ararlar. İşte pazarlama ve marka yönetimi alanında bir kariyerin temel özelliklerinden bazılarına bir göz atın.

Saatler söz konusu olduğunda, marka yöneticileri genellikle yatırım bankacılığı, risk sermayesi, medya ve danışmanlık gibi dünyayı fetheden diğer sektörlerden daha dengeli yaşam tarzlarına sahiptir. Birincisi, genellikle tutarlı saatleri vardır, yani sabah 3’te onlara Endonezya rupisinin düştüğünü veya belediye başkanının sarhoşken araba kullanmaktan tutuklandığını söyleyen bir telefon almazlar.

Marka yöneticileri tüketici araştırması, reklam çekimleri ve satış toplantıları için seyahat etseler de bu toplantılar çok önceden planlanır. Son teslim tarihleri yaklaşsa da, genellikle ofisten ne zaman ayrılabileceğinizi iyi bir şekilde kavrarsınız.

Marka saatleri 9 ile 5 arasında değişir. sezon dışında sabah 7’den akşam 10’a kadar. planlama mevsimi boyunca (planlama mevsimi, genellikle her ürün ekibinin bir sonraki yıl için pazarlama planları ve tavsiyeler geliştirmeye çalıştığı mali yılın ortasındaki üç aylık bir dönemdir).

Elbette, bütçe hazırlama sezonunda saatler yoğunlaşabilir: Bir marka müdür yardımcısı, yıllık bir plan hazırlarken iki veya üç hafta boyunca haftada 60 saatten fazla çalıştığını bildirdi. Büyük bir paketlenmiş gıda şirketinde bir pazarlama müdürü, “Genellikle o kadar da kötü değildir, ancak yoğun dönemlerde uzun saatler vardır” diyor.

Pek çok büyük tüketim malları şirketi denizaşırı ülkelere genişlediğinden, uluslararası görevler genellikle kendilerini gösterir. Büyük bir pazarlama şirketinden bir kişiye göre: “Yurt dışında en az beş ila sekiz yıl çalışmaya istekli olmalısınız.” Ve marka çalışanları genellikle çok uzun saatler çalışmak zorunda olmasa da, “gerekirse 7/24 ofiste kalacağınızı bilmek isterler.”

Pazarlama şirketleri genellikle kadınlar için mükemmel fırsatlar sunar. Temizlik ürünlerine odaklanan bir şirkette içeriden biri, “Marka yönetici meslektaşlarımın yarısı kadın ve küçük pazarlama rollerinde yaklaşık aynı oranda” diyor.

Başka bir tüketim malları şirketinden bir pazarlama uzmanı şöyle diyor: “Birçok kadın, aileleri varken yarı zamanlı çalışıyor. Burada bir sürü aile ve çocuklu kadın görüyorsunuz. Aileyi her şekilde destekliyorlar, bu da kadınlar için harika, çünkü gerektiğinde ayrılmakta ve meselelerle ilgilenmekte özgürsünüz.

Bürokrasi ve Rekabet

Pazarlama alanında her şey mutlu değil. Birçok önde gelen marka şirketi, stres ve rekabeti besleyen yukarı ya da yok politikaları uygulayarak pazarlama çalışanları için hayatı rahatsız ediyor. Bir şirkette, terfi ettirilmeyen çalışanlara (bazıları 10 yıllık gaziler) “özel görev” verilir, kendilerine bir telefon ve masa verilir ve başka bir iş bulmaları söylenir.

O şirkette bir marka müdür yardımcısı, “Müdürden gerçekten çok yardım alıyorsunuz,” diyor. “Arkadaşlarından o kadar yardım aldığını düşünmüyorum.” Başka bir önde gelen pazarlama şirketinden biri şöyle diyor: “Markada bir yukarı ya da yok politikası var. Ya sayılarınızı oldukça tutarlı bir şekilde yaparsınız ya da başka bir yerde iş aramaya başlamalısınız.

Yine başka bir pazarlama odaklı şirkette bir kaynak şöyle diyor: “Pazarlama, finanstan daha gergin olma eğilimindedir ve performans gösterme baskısı daha fazladır. Bir ‘yukarı veya aşağı’ zihniyeti olduğunu söylemek istemiyorum, ancak değerlendirmeler ve ikramiyeler marka performansının anahtarıdır.

Ve içerdekilerin gerçek bir yukarı ya da dışarı baskısı olmadığını söylediği bir şirkette bile, eski bir pazarlama çalışanı “Kesinlikle çok fazla siyaset yapıldığını düşünüyorum. Patronunuza cc’leme yapan çok sayıda e-posta var, bu nedenle patronunuzun her zaman ne yaptığınızı görmesini sağlıyorsunuz.


Marka Yöneticisi maaş
Aksesuar marka direktörlüğü tarafından yönetilen gruplar
Marka Yöneticisi görev tanımı
Marka Yöneticisi Nasıl Olunur
Marka Yöneticisi is İlanları
Marka yöneticisi Nedir
Senior Brand Manager maaşları
Marka Yönetimi Eğitimi


Marka Yönetimi ve Danışmanlık

Danışmanlıkla karşılaştırıldığında, marka yönetimi çok erken bir aşamada uygulamalı iş deneyimi elde etmenizi sağlar. Yeni yöneticiler büyük resmi hemen öğrenmek zorunda kalıyor. Marka yönetimi ayrıca size pazarlama fikirlerini yürütme ve uygulamada çok fazla deneyim sağlar.

Danışmanlar teknik olarak durumu araştırmak, bir rapor yazmak ve tesisi terk etmek için tutulur. Pazarlamacılar, oluşturdukları planı gerçekten uygulayana kadar asla başarılı sayılmazlar. Pazarlamacıların ayrıca I-bankacılardan veya danışmanlardan daha iyi bir yaşam tarzına sahip oldukları söylenir. Marka yöneticileri seyahat ediyor, ancak danışmanlar kadar değil ve daha yönetilebilir saatleri olduğu biliniyor.

Ancak, pazarlama ile ilgili her şey pembe değildir. Yatırım bankacıları veya danışmanları kadar iyi ücret almıyorsunuz ve pazarlama hiyerarşisini aşmak zor. Büyük pazarlama şirketlerinin çoğu, performansı ne olursa olsun, yeni gelenlerin belirli bir ilerleme yolunu (iki yıl boyunca marka müdür yardımcısı, üç ila dört yıl boyunca bir marka yöneticisi vb.) Kendi rotasını belirlemeyi seven daha girişimci biriyseniz, daha küçük bir pazarlama firmasına veya yüksek teknoloji firmasına geçmenizi öneririz.

Ödeme ve Avantajlar

1999’da, MBA mezunları için ortalama başlangıç pazarlama maaşı yaklaşık 70.000 ila 74.000 dolar arasındaydı. En iyi marka şirketlerde MBA’li pazarlama yöneticileri için ödeme 60.000 ila 80.000 ABD Doları aralığındadır; bir pazarlama yönetimi pistindeki lisans öğrencileri için genellikle 30.000 ila 40.000 ABD Doları arasındadır.

Bu şirketlerin birçoğunun yaşam maliyetinin düşük olduğu bölgelerde yer aldığı düşünüldüğünde, bu maaş ölçekleri daha etkileyici. Bu şirketlerden birinden biri, “burada 40.000 doların San Francisco veya New York’taki 70 ila 80.000 dolar ile karşılaştırılabilir olduğunu unutmayın” diyor.

Benzer bir yerde bulunan bir şirkette bir marka yöneticisi, “Burası maaş açısından çok yaşanabilir bir şehir” diyor. Marka yöneticileri ayrıca genellikle potansiyel olarak kazançlı emeklilik planları ve kar paylaşım ikramiyeleri sunan büyük, halka açık şirketler için çalışır. Bir tüketim malları şirketinde içeriden biri, “Şirkette kalan insanları ödüllendirmek için tazminat artıyor” diyor.

Kâr paylaşım planı olan bir şirketten bir başkası şöyle diyor: “Uzun ömür lehine gerçekten çarpık. Gerçekten bildiğiniz tek şey, bir süredir orada olan herkesin ne kadar aldıklarını söyleyip durdukları önemlidir.

Kısacası, bir kişisel hijyen ürünleri şirketinin çalışanı şöyle diyor: “Teklif verdiğimiz adayların çoğu aynı zamanda danışmanlık veya yatırım bankacılığı ile ilgileniyor. Bu alanların her ikisi de daha fazla telafi etse de, bu kariyer seçimleriyle ilişkili önemli yaşam kalitesi sorunları var. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir