Pazar Alanlarını Belirleme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazar Alanlarını Belirleme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

26 Ocak 2023 Müşteri değeri Örnek Müşteri İlişkileri Yönetimi Ders NOTLARI 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Profesyonellerle Çalışmak

Kendiniz yapmak, hepsini kendi başınıza yapmak anlamına gelmez. Müşteri araştırması yürütürken, profesyonel tavsiyeye yapılan yatırımın karşılığını aldığı yerler şunlardır:

» Anketler: Neyi keşfetmek istediğinizi belirleyin ve bir soru listesi oluşturun. Ardından, eğitimli bir pazar araştırmacısından soru ifadenizi, sıralamanızı ve biçiminizi gözden geçirmesini isteyin. Sorularınız belirlendikten sonra anketi kendiniz veya profesyonel yardım alarak dağıtabilirsiniz.

Her iki durumda da, tasarım uzmanlığına sahip birinin işletmeniz adına iyi bir görsel izlenim bırakan bir anket hazırlamasını sağlayın. Neden araştırma yaptığınızı ve cevapların gizliliğini nasıl koruyacağınızı açıklayan bir mektup veya giriş paragrafı ekleyin.

» Telefonla veya yüz yüze anketler: Profesyonel araştırmacılar, sonuçları çarpıtmayan sorular sorar. Soruları kolayca kendi kendinize sormanız önyargılarınızın, önyargılarınızın ve iş baskılarınızın sızıp yanıtları etkilemesine olanak tanır.

Artı, müşteriler üçüncü taraflara karşı daha samimi olmaya daha yatkındır. (Kanıta ihtiyacınız varsa, insanların yüzüne asla söylemeyecekleri şeyleri arkasından söylemeye istekli olduklarını düşünün. Aynı ilke müşteri araştırmalarında da geçerlidir.)

» Çevrimiçi anketler: Çok büyük anket gruplarına ulaşmak istemediğiniz sürece profesyonel çevrimiçi anket araçları ücretsizdir; bu durumda makul fiyatlı paketler mevcuttur. Müşterilerinizin yalnızca bir kısmı çevrimiçi olarak aktifse, İnternet kullanmayanların fikirlerini almak için çevrimiçi anketlere çevrimdışı anketlerle eşlik ettiğinizden emin olun.

» Odak grupları: Yeni bir ürün fikri hakkında gelişigüzel konuşmak için bir grup favori müşteriyi bir araya getiriyorsanız, bunu tek başınıza yapabilirsiniz. Ancak dışarıdan görüş almak veya müşteri hizmetleri veya fiyatlandırma gibi hassas konularda fikir edinmek için grup dinamiklerini yönetme konusunda deneyimli profesyonel bir kolaylaştırıcı kullanın, böylece tek bir baskın katılımcı grup sonucunu yönlendirmez.

Dışarıdan yardım almak için araştırma firmaları, reklam ajansları, pazarlama firmaları ve halkla ilişkiler şirketleriyle iletişime geçin. Neyi başarmak istediğinizi açıklayın ve şirketin sizin için araştırma yapıp yapamayacağını veya sizi doğru kaynaklara yönlendirip yönlendiremeyeceğini sorun.

Pazar Alanlarını Belirleme

Tüm işletmeler coğrafi olarak kısıtlı değildir. Çoğu İnternet işletmesi değildir; çoğu restoran öyle. Coğrafya işletmeniz için önemliyse, müşteri profilinize ulaşmada önemli bir bileşendir.

Pazarınızı coğrafi olarak hedeflemek için, “Potansiyel müşterileri nerede bulma olasılığım en yüksek ve pazarlama yatırımımı karşılayacak kadar satış ilhamını en çok nerede verebilirim?” diye sormalısınız.

Bu soruları cevaplamanıza yardımcı olacak bazı tavsiyeler:

» Mevcut müşterilerinizin adresleriyle başlayın. Nerede bir müşteri yoğunluğuna sahipseniz, muhtemelen potansiyel müşteri yoğunluğuna da sahip olursunuz. Halihazırda çok yüksek bir pazar payınız yoksa, bunlar reklam çabalarınızı yönlendirmeniz gereken alanlardır.

» Trendleri arayın. Google Trends, bir coğrafi alandaki arama trendlerini tanımlar.

» Sorularınızı takip edin. Sorular, gerçekleşmesini bekleyen müşterilerdir. Onlar, ilgilerini uyandırdığınız ve radar ekranlarını aktarmayı başardığınız tüketicilerdir. İlk hedefiniz, araştırma ilginizi satın alma eylemine dönüştürmek olmalıdır. Ayrıca, sorguların nereden geldiğini öğrenerek, gelecekteki pazarlama çabalarınızla hedefleyeceğiniz yeni coğrafi alanlar keşfedebilirsiniz.

» Yerel pazar alanınızda yeni müşteri adayları bulun. Mevcut müşterilerinizin profiline uyan ancak henüz sizden alışveriş yapmayan kişileri belirleyin. Bu potansiyel müşterilerin nerede yaşadığını keşfederek, potansiyel pazar genişlemesi alanlarını da keşfedersiniz.

•İş sektörünüze hizmet veren medya kuruluşları ile iletişime geçin. Müşteri profilinize uygun kişilerin yoğunlaştığı coğrafi bölgeler hakkında bilgi isteyin. Reklam temsilcileri, pazarlama mesajınızı doğru potansiyel müşterilere taşıyabilecekleri konusunda sizi ikna etmenin bir yolu olarak genellikle bilgi paylaşmaya isteklidir.


Müşteri odaklı pazarlama Örnekleri
Müşteri odaklı pazarlama Nedir
Müşteri ODAKLILIK
Müşteri İlişkileri Yönetimi Ders NOTLARI
Müşteri değeri Örnekleri
Değer TEMELLİ PAZARLAMA örnekleri
Müşteriye yönelik pazarlama
Değer yaratmak nedir


•Endüstri derneğinizle iletişime geçin. Tekliflerinize yoğun ilgi gösteren coğrafi bölgeleri detaylandıran endüstriyel pazar analizleri hakkında bilgi alın. Teklifinizi bölgesel pazarınızın ötesine ihraç edebilirseniz, aksi takdirde dikkate alamayacağınız ulusal veya uluslararası pazar fırsatlarını keşfedebilirsiniz.

• Kütüphane referans masanızı ziyaret edin. İnceleyin, pazar bazında zengin bir demografik ve yaşam tarzı bilgisi kaynağı ve 150 ABD posta kodunun ve ilçe bölgesinin nüfus profillerini ayrıntılarıyla açıklayın

Bu kaynaklar aracılığıyla, hedef müşteri profilinizle eşleşen yaşam tarzı ilgi alanlarına sahip sakinlerin yoğunlaştığı bölgeleri bulabilir ve hedefleyebilirsiniz. Genellikle halk kitaplığınızda bulunan diğer iyi kaynaklar arasında Merchant Nexus Veritabanı, D&B’nin Milyon Dolarlık Veritabanı, Info USA ve Reference USA yer alır.

İşletmenize kolay erişim sağlayan ve alıcı profilinize uyan sakinlerin yoğunlaştığı bir coğrafi bölgeyi her keşfettiğinizde, bölgeyi olası coğrafi hedef pazarlar listenize ekleyin.

 Müşteri Verilerini Toplama

Müşterilerinizin nerede olduğunu belirledikten sonraki adım, pazarlama kararlarınızı doğrudan müşteri profilinize uyan kişilere hedefleyebilmek için kim olduklarını tanımlamaktır.

Herkese pazarlamaya çalışmak, bütçeyi aşan bir önermedir. Bunun yerine, şu adımları izleyerek tam olarak kime hizmet ettiğinizi belirlemek için demografik bilgileri kullanarak müşteri tanımınızı daraltın:

1. Müşterilerinizi yaşlarını, eğitim düzeylerini, etnik kökenlerini, gelirlerini, medeni hallerini, mesleklerini, cinsiyetlerini ve ev büyüklüğünü nasıl tanımladığınıza bağlı olarak geniş terimlerle tanımlamak için kendi genel izlenimlerinizi kullanın.

Müşterilerinizle ilgili şu soruları yanıtlayın:

• Çoğunlukla erkek mi kadın mı?
• Çoğunlukla çocuklar mı, gençler mi, genç yetişkinler mi, erken emekliler mi yoksa yaşlılar mı?
• Öğrenciler mi, üniversite mezunları mı yoksa doktoralılar mı?
• Ev hanımı mı, öğretmen mi, genç profesyonel mi yoksa doktor mu ne yapıyorlar?
• Çoğunlukla bekar mı, evde çocuğu olmayan çiftler mi, aile reisleri mi, büyükanne ve büyükbabalar mı yoksa yeni boş yuvalar mı?
• Etnik kökenlerini ve konuştukları dilleri nasıl tanımlarsınız?
• Gözlemlerinize dayanarak gelir düzeylerini nasıl tanımlarsınız?
• Hizmetinize en çok ne zaman ihtiyaç duyuyorlar? Bir mevsim, bir ay, bir gün veya haftanın bir zamanı?

2. Pazarınızı, müşterilerin genellikle satın aldığı ürün türlerine veya genellikle sizinle iş yaptıkları yılın zamanına göre kategorilere ayrılmış alt gruplara ayırın.

Hafta içi öğle vakti müşterilerini ve akşam yemeği işletmesinin müdavimlerini analiz eden bir restoran, iki zaman diliminin önemli ölçüde farklı demografik profillere sahip müşterileri çektiğini keşfedebilir. Örneğin, belki de öğle yemeği müşterisi çoğunlukla yakın çevredeki iş adamlarından oluşurken, akşam yemeği trafiği büyük ölçüde turist aileleridir.

Bu bulgu, iki farklı ve yüksek oranda hedeflenmiş promosyonun geliştirilmesine yol açabilir: yakındaki iş çevresini hedefleyen ve ticaret odası bülteni ve diğer düşük maliyetli yerel iş yayınları aracılığıyla tanıtılan 5 dakikalık veya ücretsiz öğle yemeği teklifi; ve turistleri hedefleyen ve otel resepsiyon görevlileri ve yerel ziyaretçi yayınları aracılığıyla tanıtılan 7 yaşın altındaki Çocuklara ücretsiz yemek yeme teklifi vb.

Müşterileriniz hakkında demografik bilgiler toplarken, aynı olgusal tanıma uyan kişilerin satın alma modellerinde büyük farklılıklar gösterebileceğini anlayın. Bu nedenle, bir sonraki psikografik yazımızda ele alınan müşteri yaşam tarzlarını ve satın alma davranışlarını da anlamanız çok önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir