Müşteri Bilgileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Müşteri Bilgileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

26 Ocak 2023 Müşteri odaklı pazarlama Nedir Müşteri odaklı pazarlama Örnekleri 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Müşteri Bilgileri

Mevcut müşterilerinizin profiline sahip kişiler de müşteri olmaya eğilimlidir. Bu nedenle hedef pazarlama müşteri bilgisi ile başlar. Küçük işletmeler iki gruba ayrılır: müşteri veritabanlarına sahip olanlar ve adlarını ve adreslerini asla ele geçiremedikleri müşterilere hizmet verenler. Bir tıbbi klinik veya oto tamircisi birinci gruba girer.

Müşteri adlarını ve bilgilerini otomatik olarak toplamayanlar bile değerli müşteri verilerini toplamak için sadakat programlarını veya yarışmaları kullanabilse de, bir sandviç dükkanı veya market muhtemelen ikinci gruba girer.

Mevcut müşteriler hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, onlar gibi daha fazla insanı hedeflemek ve onlara ulaşmak için o kadar hazırlıklı olursunuz. Biraz araştırma yaparak başlayın. İşletmenizin ön kapısından çıkmadan müşteri araştırması yapmaya iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Müşteri iletişimleri ve iletişim bilgileri aracılığıyla toplayabileceğiniz bilgilere odaklanarak başlayın:

» Müşterileri konuma ve satın alma türüne göre gruplandırmak için sevkıyat etiketlerinden ve faturalardan adresleri toplayın.
» Gelen telefon aramalarının kaynağını izleyin. Potansiyel müşteriler işletmenizi aradığında, nereden geldiklerini ve sizi nasıl bulduklarını öğrenin.

Soruları konuşkan ve kısa tutun. Müşterilerin araştırma konusu olmak için değil, bilgi almak için aradıklarını unutmayın.

• Gelen telefon numarası ön ekini ve alan kodunu toplamak için telefonunuzdaki arayan tanımlama özelliğini kullanın; bu, müşteri aramalarının coğrafi kaynağını izlemenizi sağlayabilir.
• Telefon servis sağlayıcınız, referansınız için gelen arama alan kodlarının veya arama öneklerinin listelerini sağlayabilir.

» Reklamlara ve doğrudan postalara verilen yanıtları izleyin. Bir tepkiye ilham veren bir harekete geçirici mesaj ekleyin. Potansiyel müşteriler yanıt verdiğinde, yalnızca bir veritabanı değil, aynı zamanda bir sorgulama profili oluşturmak için adreslerini ve diğer bilgileri toplayın.
» Web sitenizin ziyaretçileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için web raporlarını inceleyin.

Mevcut raporları ve topladığınız bilgileri nasıl çıkaracağınızı tartışmak için sitenizi barındıran ve yöneten firma ile birlikte çalışın. Ayrıca, coğrafi kökenleri, dilleri ve diğer bilgiler dahil olmak üzere site ziyaretçileri hakkındaki verilere erişmek için web adresinizi Google Analytics’e girin.


Müşteri odaklı pazarlama Örnekleri
Müşteri odaklı pazarlama Nedir
Müşteri ODAKLILIK
Müşteri İlişkileri Yönetimi Ders NOTLARI
Müşteri değeri Örnekleri
Değer TEMELLİ PAZARLAMA örnekleri
Müşteriye yönelik pazarlama
Değer yaratmak nedir


Bununla birlikte, bazı İnternet sağlayıcılarının, kullanıcıların coğrafi kökenini “tanımsız” etiketi altında gizlediğini ve diğerlerinin tüm trafiği bir araya topladığını unutmayın; bu, işletmenizle alakalı olmayan uzak bir konumdan çok sayıda site ziyaretçisi görebileceğiniz anlamına gelir.

» Satıcı işleyici şirket ile kontrol edin. Kullanabileceğiniz müşterilerle ilgili geçmiş işlemlerle ilgili verilere sahip olabilir.
İşletmenizin coğrafi kökenleri için açıklayıcı işaretleri incelemenin ötesinde, küçük işletme avantajınızı kullanın ve şu yaklaşımları kullanarak müşterilerinizle fiilen konuşun.

» Müşterilerinizi araştırın. Çeşitli şablonlar arasından seçim yapmanıza ve 100 kişiden on adede kadar sorunun yanıtını ücretsiz olarak toplamanıza olanak tanıyan sitelerde bulunan çevrimiçi anket hizmetlerini kullanın. Veya kendi başınıza bir anket oluşturup müşterilere e-postayla gönderebilir veya bilgi toplamak için yarışma formlarını kullanabilirsiniz.

İşletmeniz yaya trafiği çekiyorsa, müşterilerle yüz yüze anket yapmayı düşünün. İster tüm müşterileri araştırın, ister çabanızı her n’inci müşteriyle (örneğin her onda bir) sınırlayın, soru süresini kısa tutun, yanıtları takip edin ve bulgularınızın çeşitli gün ve haftalarda müşterilerden gelen yanıtları yansıtması için görüşmeleri zamanlayın.

Müşterileri araştırırken şu uyarıları aklınızda bulundurun:

• Müşterilerinize topladığınız bilgilere saygı duyduğunuzu ve bu bilgileri koruduğunuzu garanti etmek için şirketinizin gizlilik politikasını oluşturun ve paylaşın.

• Çevrimiçi bilgi topluyorsanız, Çevrimiçi Gizlilik Birliği’nin web sitesini ziyaret edin ve politika yönergeleri için “İşletmeler İçin”i tıklayın.

• Müşterileri şahsen sorgularsanız, uzun süredir devam eden müşterilere işletmenizin yabancıları gibi davranma riskini almayın. “Bu ilk ziyaretiniz mi?” “Resepsiyon alanını taşıdığımızdan beri burada mıydınız?” gibi sorular sorarak dolaylı olarak cevaba ulaşmaya çalışın. veya “Şarap resepsiyonumuza başladığımızdan beri bizimle kaldınız mı?” Bilgili restoran işletmecilerinin hiç sorması gerekmez.

Bir müşteri tuvalete gitmek için yol tarifi isterse, o kişinin büyük olasılıkla ilk kez müşteri olacağını biliyorlar. Öte yandan, bir müşterinin belirli bir menü maddesini masa arkadaşına tavsiye etmesine kulak misafiri olan bir garson, müşterinin tekrar gelen bir konuk olduğunu kesin olarak tahmin edebilir.

• Resmi olmayan araştırmaların istatistiksel olarak geçerli olmadığını, ancak müşteri kitlenizin en azından gayri resmi olarak bir araya getirilmiş bir kesitini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ilginç içgörüler sağladığını fark edin.

• Bir uyarı daha: Pek çok satıcı, hem dolandırıcılığı önlemeye yardımcı olmak hem de müşteri verilerini elde etmek için kredi kartı işlemlerini işleme koymadan önce posta kodu ister. 2011’de California Yüksek Mahkemesi bu tür taleplerin yasa dışı olduğuna karar verdi. Soruyu sormadan önce eyaletinizdeki kuralları öğrenin.

» Müşterilerinizi gözlemleyin. Tek bir soru sormadan, müşteri davranışını gözlemleyerek çok şey öğrenebilirsiniz. Müşterileriniz ne tür arabalar kullanıyor?

İşletmenize her ziyaretlerinde ne kadar zaman harcıyorlar? Kendileri mi yoksa başkalarıyla mı geliyorlar? Tek başına gelenler, başkalarıyla birlikte gelenlerden daha fazla mı yoksa daha az mı satış yapıyor? İşletmenizde nerede duraklıyorlar veya duruyorlar?

Web sitenizde Google Analytics yüklüyse, ziyaretçilerin web sitenizde veya web mağazanızda nasıl hareket ettiğini görmek için “akış şeması” özelliğini kullanabilirsiniz.

Gözlemleriniz, aşağıdaki örneklerde gösterildiği gibi, müşteri profilinizi tanımlamanıza yardımcı olurken aynı zamanda ürün kararları vermenize de yardımcı olur:

• Küçük bir tema parkı, çoğu ziyaretçinin iki saat ve 15 dakika kaldığını görebilir, bu da bir şeyler yemek veya içmek için yeterince uzundur. Bu, bir kafe veya restoran açma kararına yol açabilir.
• Bir satıcı, diğer kadınlarla alışveriş yapan kadınların daha fazla zaman ve para harcadığını fark edebilir, bu da haftanın belirli günlerinde alışverişten sonra iki kişilik öğle yemeği sunan bir promosyona yol açabilir.
• Amotel, konukların sık sık durakladığı koridor girişinde bir restoran sergilemeye karar verebilir.

Mevcut ve en iyi müşterilerinizin profiline uyan olası müşterileri yerel pazar alanınızın neresinde bulabileceğiniz konusunda size bilgi veren, müşteri verilerinizin gücünü ortaya çıkaran çevrimiçi kaynaklara dokunun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir