Pazar Araştırması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazar Araştırması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

23 Aralık 2022 Girişimcilik pazar araştırma Pazar araştırması örnek 0
Ticari Düşünceler

Pazar Araştırması

Tüketici Anketleri

Az önce açıklanan yargılama yöntemleri, kendileri nihai alıcı olmayan kişiler tarafından yapılan tahminleri içerir. Bazı gözlemciler bu gerçeği bir zayıflık olarak görür ve sözü doğrudan “atın ağzından” almayı önerir.

Tüketici satın alma niyetleri anketleri, geçmiş eğilimlerin (enerji tüketimi gibi) devam etme olasılığının düşük olduğu ve/veya geçmiş verilerin (yeni bir ürün veya pazar gibi) bulunmadığı durumlarda özellikle uygundur.

Bu teknik, büyük dayanıklı tüketim malları ve endüstriyel sermaye harcamaları için en iyi sonucu verir, çünkü bu tür satın alma kararları önemli miktarda planlama ve teslim süresi gerektirir ve yanıt verenler kendi davranışlarını makul bir doğrulukla tahmin edebilirler.

Ancak, bazı tüketici satın alma türlerinin yeterince önceden planlanmadığı durumlarda, bu tahminler tahmin olarak son bulur. Ayrıca, görüşülen kişiler görüşmeciyi memnun etmek isteyebilecekleri veya alışılmadık bir durumda kendi davranışlarını tahmin edemedikleri için keyfi bir yanıt verebilecekleri için önemli bir önyargı söz konusu olabilir.

Muhtemel alıcıların niyetlerini açıklamak istemeyebilecekleri olası dezavantaja ek olarak, verilen cevapların gerçek davranıştan ziyade geleceğe ve dolayısıyla varsayımsal davranışa atıfta bulunduğu unutulmamalıdır.

Test pazarlaması

Doğruluk sorunu, yeni bir ürünün veya yerleşik bir ürün için pazarlama karmasındaki bir varyasyonun sınırlı sayıda test lokasyonunda sunulduğu test pazarlama yaklaşımı kullanılarak çözülebilir. Yani, planlanan tüm pazarlama programı ulusal bazda yürürlüğe konulur, yerel düzeye kadar küçültülür, ancak bunun dışında reklam, fiyatlandırma, paketleme vb. dahil olmak üzere her ayrıntıda aynıdır.

Yeni pazarlama çabası artık gerçek bir satış ortamında rekabet etmek zorundadır. Varsa satın almalar gerçektir, varsayımsal değildir. Dikkatlice seçilir ve izlenirse, test pazarları, planlanan değişikliğe tam ölçekli tepkinin önemli bir minyatürünü sağlayabilir. . Test pazarlarındaki fiili satış sonuçlarına dayalı olarak, satış tahminleri basitçe uygun faktörlerle yükseltilir.

Satış tahminleri oluşturulduğunda, artık fiyatlandırma stratejilerini ele almak için nitelikli bir konumdasınız. Aşağıda, hem yeni hem de mevcut ürünler için strateji seçmek için kullanabileceğiniz ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır.

Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesiyle birlikte yüksek fiyatlı bir pazara sıyrılmak, düşük fiyatlarla girmek, tek veya çift fiyatları kullanmak veya pazar liderini takip etmek, çok çeşitli faktörlerin belirlediği stratejilerdir.

Bu tür faktörler şunları içerir:

• Pazar payı ve rekabetçi konum
• Ürün resmi
• Pazara giriş hızı
• Yatırımınızı geri kazanmak için gereken süre
• Benzer bir ürün girişi ile rekabetin ne kadar gerisinde olduğu.

Size fiyatlandırma stratejilerini tanıtmak için, kendi pazarına genel piyasa fiyatlarının %30 ila %40 altında fiyatlar satan offshore rakipleriyle uğraşmak zorunda kalan bir şirketin aşağıdaki durumunu düşünün.


Pazar araştırması örneği
Pazar araştırması örneği pdf
Pazar araştırması pdf
Girişimcilik pazar araştırması
Pazar araştırması nedir
Pazar araştırması nasıl yapılır
Pazar araştırması Türleri
Pazar ARAŞTIRMASI Raporu örneği


Cummins Motorları

Ağır hizmet tipi dizel motor üreticisi Cummins Engines, iki zorlu Japon rakibe karşı agresif bir şekilde mücadele ediyor: Komatsu ve Nissan. Sorunla ilgili ilk kelime Cummins’in müşterileri Navistar ve Freightliner’dan geldi. Her iki şirket de Japon orta boy dizel kamyon motorlarını test ettiklerini bildirdi.

Japonların bir pazara dolaylı bir yaklaşım kullanma stratejisini bilen Cummins, orta boy motoru stratejik bir tehdit olarak gördü. Giriş, Cummins’in ağır hizmet dizel kamyon motorları için Kuzey Amerika pazarındaki hakim payına girmesine yol açabilir.

Cummins yöneticileri, Japon rakiplerinin stratejisinin geliştiğini gördü:

• Pazar payını hızlı satın almak için mevcut fiyatların %40 altında fiyatlarla pazara girdiler.
• Girilecek orta büyüklükteki motorlarda yetersiz hizmet verilen ve gelişmekte olan bir pazar segmenti buldular.
• Kaliteli bir ürün geliştirdiler ve ürün hatlarını genişletmeye hazırlandılar.

Sorunla karşı karşıya kalan Cummins yöneticileri aşağıdaki önlemleri aldı:

1. Dört yeni motor modeliyle orta ölçekli kamyon motoru pazarına girdiler. Ancak bu zamanlama tesadüfi oldu. Cummins, orta büyüklükte dizel motorlar kullanan bir tarım makinesi üreticisi olan J.I.Case ile ortak girişim yoluyla bu pazara girişi beş yıldır planlıyordu.
2. Cummins, motorların fiyatını derhal Japon seviyesine indirdi. Yönetimin gözlemlediği gibi, ‘Japonlara büyük bir fiyat avantajı sağlamazsanız, içeri giremezler’.
3. Cummins maliyetleri üçte bir oranında azalttı. Bu eylem, tamamen verimli bir üretim operasyonu olarak algılanan en zor işti. Daha esnek makineler kullanmak ve fazla stoğu 60 günlük tedarikten 4 güne düşürmek tedarik yükü azaltıldı.
4. Cummins yöneticileri, maliyetlerin düşürülmesine ilişkin öneriler konusunda tedarikçilerden katılım sağladı. Sonuç: malzeme maliyetlerinin %18 oranında düşürülmesi. Bu etkileyici azalma, tedarikçilere yönelik geleneksel düşmanca tutumun, işbirliğine dayalı ilişkileri teşvik eden bir tutumla değiştirilmesiyle sağlandı.

Strateji, özellikle Cummins’in ağır hizmet dizel işiyle ilgili endişesiyle ilgili olarak etkili bir savunma işlevi gördü.

Eylem Stratejisi

Cummins davasından ne öğrenebilirsiniz? Durumdan bir dizi strateji dersi çıkıyor:

İlk olarak, bir fiyat saldırısına karşı size açık seçenekler var. Yukarıdaki eylemlerden bazılarını gözlemlediniz. Ancak eylem, ‘karşı koyma’ ve savaşmadan değerli pazar payından vazgeçmeme zihinsel bir tavırla başlamalıdır.

İkincisi, aşağıdaki gibi alanlarda yenilikçi stratejileri göz önünde bulundurun:

• Müşteri servisi
• Geliştirilmiş teslim süresi
• Uzatılmış garantiler
• Satış şartları
• Satış sonrası destek
• Ambalajlama
• Yönetim Eğitimi.

Veya aşağıdaki gibi somut olmayan alanlarda yenilikçi stratejiler düşünün:

• Güvenilirlik
• Resim
• İşi güzel yapan itibarlı
• Güvenilirlik
• Prestij
• Kolaylık
• Değer
• Sorunlara duyarlılık
• Firmanızdaki kilit kişilere erişim.

Dersler

Cummins örneğinin ana mesajı, fiyatlandırma stratejisinin asla pazarlama karmasının diğer bileşenlerinden ayrı olarak türetilmediğidir. Bir diğer önemli husus da fiyatlandırmanın, müşterinin zihnindeki ürünün imajını nasıl etkilediğidir. Cummins, ürün kalitesi aracılığıyla sağlam bir pazar imajı oluşturmuş ve sürdürmüştür. , yenilik ve sınıfının en iyisi hizmet.

Hattınızdaki yeni ürünleri fiyatlandırırken şunları sormalısınız:

• Düşük fiyat ve yüksek fiyat uyumlu olabilir mi?
• Müşterinin zihninde bir çelişki mi yaratıyorsunuz?
• Müşteriler, ürününüzle ilgili akıllarında hangi algıyı veya imajı taşıyor?

Bir ürünü yeni bir kategoriye yerleştirirken ve geleneksel modellere karşı bir fiyatlandırma stratejisi geliştirirken bu soruları dikkatle değerlendirin. Bazı kuruluşlar, imajı değerli bir faktör olarak kabul eder ve örneğin lüks ürününün imajına zarar verme riskini almak yerine çatışmayı önlemek için düşük fiyat kategorisinde yeni bir marka yaratır.

Genel olarak, aynı marka için, toplu ticari satış noktaları aracılığıyla düşük fiyat promosyonlarıyla seyreltildikten sonra, birinci sınıf bir fiyat konumunu yeniden kazanmak zordur.

Bu nedenle, yeni bir ürün girişi için bir strateji şekillendirirken, devam eden geri bildirimi sürdürmek akıllıca olacaktır İstediğiniz pazar konumu hakkında. Buna karşılık, seçtiğiniz pazar konumunun nihai olarak ürününüzün imajı üzerinde sonuçları vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir