Pazarlama Planı Kurma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 Pazarlama Planı Kurma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

31 Ocak 2023 PAZARLAMA planı ÖDEVİ PAZARLAMA planı örneği 0
Pazarın Doğası

 Pazarlama Planı Kurma

Önce sosyal medya pazarlamasına dalabilir ve ne olduğunu görebilirsiniz. Veya yaklaşımınızı araştırmak, planlamak, yürütmek ve değerlendirmek için zaman ayırabilirsiniz. Gösterilen Sosyal Medya Pazarlama Planı, ikinci yaklaşımı benimseyen kişiler içindir.

İşinizi planlayın; planını çalıştır. Karmaşıklığına ve desteğin kullanılabilirliğine bağlı olarak, aşağıdaki adımları tamamlamak için 3 ila 12 aylık bir zaman çizelgesi olarak düşünün. Zamanınızın yarısını planlama aşamasında, dörtte birini uygulamada ve dörtte birini değerlendirme ve değiştirmede harcayacağınızı tahmin edin.

Kendi özel sosyal medya pazarlama planınızı oluşturmak için şu adımları izleyin:

1. Pazar araştırması ve çevrimiçi gözlem yapın.
2. Formu kullanarak pazarlama hedeflerini, hedeflerini ve pazarlama planınızı taslağı yapın.
3. Pazarlama ördeklerinizi şirket içi hazırlıklara alın.
• Şirket içi personel alımı, dış kaynak kullanımı veya seçimi
• Eğitim
• Takım oluşturma
• Bir sosyal medya politikası belgesi yazmak
4. Hazırlık geliştirme görevlerini tamamlayın.
• Reklam yaratıcıları tasarlama
• İçeriğe genel bakış (ne zaman göndermek istediğiniz pazarlama mesajlarının ana hatları)
• Ölçüm planı ve metrik uygulaması
• Sosyal medya araç seçimi ve pano geliştirme
• Sosyal medya etkinlik takvimi kurulumu (bu bölümde daha sonra ele alınacaktır)
•Mevcut web site(ler)inde gerektiği gibi programlama ve içerik değişiklikleri
5. Hesaplar ve bir pilot sosyal medya programı oluşturun.
6. Pilot programı değerlendirin, hata ayıklayın ve gerekirse değiştirin.
7. Sosyal medya kampanyanızı tek seferde başlatın ve tanıtın.
8. Sürekli geri bildirim ve yineleme sürecinde sosyal medyayı ölçün ve değiştirin.

Siber Sosyal Kampanyanızı Yönetme

Bir Sosyal Medya Pazarlama Planı oluşturduktan sonra, karşı karşıya olduğunuz önemli görevlerden biri çabayı yönetmektir. İşi yapan tek kişi sizseniz, en basit ve muhtemelen en zor görev, ona zaman ayırmaktır. Sosyal medyanın çok fazla ön geliştirme maliyeti taşıması gerekmese de, önemli bir işgücü maliyeti taşır.

Bu bölüm, sosyal medya etkinliğinizin tüm boş zamanınızı tüketmesini önlemek için nasıl bir program oluşturacağınızı tartışır. Çalışanlarınız varsa, sosyal medya görevlerinin bir kısmını onlara devrederseniz hem siz hem de şirketiniz fayda sağlayabilir. Şirket içi personelinize, dışarıdan gelen profesyonellerden sınırlı yardım alarak da destek sağlayabilirsiniz.

Küçük işletmeler için bu sizin paranız veya hayatınızdır. Sosyal medyada çalışmak için yardım almaya gücünüz yetmiyorsa, iş gününüze iki saat daha eklemek istemiyorsanız, diğer pazarlama faaliyetlerine ayırdığınız zamandan ayırırsınız.

Son olarak, bu bölüm bir uyarı içeriyor. Bir sosyal medya kuruluşunda gönderi paylaşan herkesin, şirketin itibarını ve gizli materyallerini nasıl koruyacağınızın yanı sıra, neyin kabul edilebilir olup olmadığına ilişkin politikanızı bildiğinden emin olun. Pazarlama teknenizi sosyal medyanın çalkantılı sularına indirirken, herkesin yasal bir can yeleği giydiğinden emin olmalısınız.

Sosyal Medya Programınızı Yönetme

İş deneyiminizden de bildiğiniz gibi, bir şey planlanacak kadar önemli değilse, asla yapılmaz. Pazarlama çabalarınızın geri kalanı gibi sosyal medya da günlük talepler tarafından kolayca yutulabilir. Bunun için zaman ayırmalı ve belirli kişilere görevler vermelisiniz.

Sayfalar kurup bırakmak yerine sosyal medyaya katılacaksanız haftada en az iki saat ayırın. Aksi takdirde, kurulumdaki ilk yatırımınızın geri dönüşünü görmezsiniz. Fazla zamanınız yoksa, zaten yapmakta olduğunuz pazarlamaya devam edin.

Zaman taahhüdünün kontrolü

Sosyal medya bağımlılık yapabilir. Yaptığınız işi gerçekten seviyorsanız, zaman sorunu tersine dönebilir. Çok az zaman harcamak yerine çok fazla zaman harcarsınız. Sürekli olarak başkalarının işletmeniz hakkında söylediklerini okumanın veya tüm zamanınızı tweet atarak, yayınlayarak ve gönderi paylaşarak geçirmenin cazibesinden kaçınmakta zorlanabilirsiniz.

Başlangıçtaki dolar bütçenize sadık kaldığınız gibi, neyin işe yaradığını görene kadar en azından ilk ay için ilk zaman bütçenize bağlı kalın. Hangi tekniklerin en çok vaatte bulunduğunu belirledikten sonra, hem kendi çabalarınızı hem de ekibinizin çabalarını yeniden düzenleyebilirsiniz.

Sosyal medya pazarlaması, çevrimiçi pazarlama çabanızın yalnızca bir parçasıdır ve çevrimiçi pazarlama, genel pazarlamanızın yalnızca bir parçasıdır.


PAZARLAMA planı örneği
Pazarlama planı hazırlar
PAZARLAMA Planı Örneği PDF
PAZARLAMA planı ÖDEVİ
PAZARLAMA Planı PDF
Pazarlama planı Excel
Pazarlama planı nedir
Pazarlama Planı Şablonu


Etkinlik günlerinin seçilmesi

Sosyal medyada geçirdiğiniz zamanı kontrol etmenin bir yolu, bunun için belirli gün ve saatleri seçmektir.

Birçok iş insanı, ister rakip araştırması yürütüyor, ister bir sonraki hafta için basın bültenleri veya haber bültenleri yazıyor olsun, ister gelen bağlantıları elde ediyor olsun, pazarlamayla ilgili görevler için sakin bir Cuma öğleden sonra gibi düzenli olarak yinelenen zaman bloklarını ayırır. veya sosyal medya pazarlama görevlerini yerine getirme.

Diğer insanlar zamanlarını sabahın erken saatlerinde, öğle yemeğinde veya her akşam işten çıkmadan hemen önce ayırmayı tercih ederler. Twitter üzerinden kahvaltılık burrito siparişlerini kabul etmek gibi zamana bağlı bir hizmet sunmuyorsanız, seçtiğiniz zaman aralığı genellikle önemli değildir.

Durum ne olursa olsun, Sosyal Medya Etkinlik Takviminizde her görev için zaman ayırın ve ardından görevi yürütmekten sorumlu kişinin adının baş harflerini yazın.

Hızlanma süresine izin verilmesi

İlgili tek kişi siz olsanız bile, resmi sosyal medya lansman tarihinizden önce önemli bilgileri bulmak için zaman ayırın. Planınızı uygulamaya koymadan önce herkesin gözlem yapmak, yeni araçlarda ustalaşmak, gönderme ve yanıtlama alıştırması yapmak, denemek ve neyin işe yaradığına karar vermek için zamana ihtiyacı vardır.

Yeni sosyal medya mekanlarınızı birer birer çevrimiçi hale getirin. Bu strateji, yalnızca hangi sosyal medya ortamının işe yaradığını değerlendirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sizin ve çalışanlarınızın üzerindeki stresi de azaltır.

Sosyal randevu defterinizi geliştirme

Şirket sayısı kadar sosyal medya etkinliği planlamanın birçok yolu vardır. Neye karar verirseniz verin, programınızı şansa bırakmayın.

Daha büyük şirketler, gelişmiş proje yönetimi yazılımları kullanabilir. Basecamp ve Smartsheet gibi bazıları ücretsiz deneme sunarken, diğerleri MOOVIA gibi ücretsiz tescilli çözümler gibi açık kaynak programları olarak mevcuttur.

Alternatif olarak, elektronik tablo yazılımını kullanarak görevleri planlayabilirsiniz. Ancak, en basit çözüm en iyisi olabilir: Çoğu ücretsiz olan takvim yazılımı ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Ücretli seçenekler, programları daha fazla kişi için birleştirebilir ve özelleştirilmiş rapor biçimlerine izin verebilir. Birkaç seçenek listelenir.

İzin veren bir çözüm arayın:

» Güne, haftaya veya aya veya daha uzun süreye göre bir ekran seçin.
» Olayları veya görevleri kronolojik biçimde listeleyin.
» Farklı zaman dilimlerini kolayca seçin.
» Tekrarlanan etkinlikleri, yinelenen veri girişi gerektirmeden kolayca planlayın.

Birkaç kişi önemli bir sosyal medya çalışmasına dahilse, Google, Yahoo!, Mozilla Lightning ve diğerleri gibi bireysel takvimleri senkronize etmenize izin veren takvim yazılımını seçin. Yahoo! kullanan basit bir sosyal pazarlama takvimi örneğini gösterir.

Takvim, sorumlu kişinin adının baş harflerini gösterir. Bir olaya veya göreve tıklandığında, göreve ayrılan süre, paylaşım düzeyi ve bir hatırlatıcının gönderilip gönderilmediği ve kime gönderilip gönderilmediği dahil olmak üzere öğe ayrıntıları gösterilir. Bir Google takviminde bir etkinlik ayrıntı listesi örneği sunar.

Not: Google ve Yahoo! takvimlerini kullanmadan önce bir hesap oluşturmanızı gerektirir.

Takviminizi özel olarak ayarlayın, ancak sosyal medya programınızdan haberdar olması gereken herkese erişim verin. Sosyal medya programınızın tasarımına bağlı olarak, bazı dış taşeronların kendi üretim tarihlerini planlamak için takviminize erişmesi gerekebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir