Piyasada Tanınmak

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Piyasada Tanınmak

12 Temmuz 2023 Piyasa Yapıcı bankalar 2023 Piyasa Yapıcı Nedir 0
Piyasada Tanınmak

Piyasada Tanınmak

Piyasalarda ustalaşmalarını sağlayan inançlar nelerdir? Bu görevleri etkili bir şekilde yerine getirebilmeleri için nasıl düşünüyorlar?

Başarılı bir şekilde doğru bir model geliştirip geliştirmediğinizi belirlemenin son adımı, modeli başkalarına öğretmek ve aynı sonuçları alıp almadığınızı belirlemektir. Geliştirdiğim ticaret modeli, ev eğitimim olan Zirve Performanslı Ticaret Kursumun bir parçası.’ Modeli ayrıca Zirve Performanslı Ticaret Atölyemizde öğretiyoruz. Ve bazı inanılmaz derecede başarılı tüccarlar yaratabildik, böylece modeli doğruladık.

Geliştirdiğim ikinci model, büyük tacirlerin ve yatırımcıların mesleklerini nasıl öğrendikleri ve araştırmalarını nasıl yaptıklarıdır. Bu kitabın konusu bu. Çoğu insan bunu ticaretin psikolojik olmayan kısmı olarak düşünür. Sürpriz, kendileri için doğru olan bir sistemi bulma ve geliştirme görevinin tamamen zihinsel bir görev olmasıdır. Çoğu insanın bunu iyi yapmaya karşı pek çok önyargısı vardır. Aslında, genel olarak, bir kişinin ne kadar çok terapötik çalışma yaptığını, o kişinin bir sistem geliştirmesinin o kadar kolay olduğunu görüyorum.

Doğru ticaret sistemini aramaya başlarken birincil görevlerinizden biri, sizin için çalışacak bir sistem tasarlayabilmeniz için kendiniz hakkında yeterince bilgi edinmektir. Ama bunu nasıl yapıyorsun? Ve kendiniz hakkında yeterince bilgi sahibi olduğunuzda, sizin için neyin işe yarayacağını nasıl anlayacaksınız? Bunlar açıklayacağımız konulardan bazıları.

Geliştirdiğim üçüncü model, büyük tacirlerin bir ticaret boyunca paralarını nasıl yönettikleri veya pozisyon büyüklüklerini nasıl belirledikleri. Para yönetimi konusu her büyük tüccar tarafından konuşulur. Para yönetimi üzerine birkaç kitap bile var, ancak bunların çoğu konunun kendisinden çok para yönetiminin sonuçlarından biri hakkında konuşuyor (örn. risk kontrolü veya optimum kâr elde etme).

Para yönetimi, esas olarak, sisteminizin pozisyon büyüklüğünüzü belirleyen, “ne kadar?” Sorusuna cevap veren kısmıdır. ticaret boyunca. “Para yönetimi” teriminden doğabilecek olası karışıklığı ortadan kaldırmak için bu kitabın geri kalanında bu konuyu “pozisyon boyutlandırma” olarak adlandırmayı seçtik.

Bir kez daha, çoğu insan yanlış yapmaya mahkumdur. Sahip oldukları psikolojik önyargılar nedeniyle konum boyutlandırma açısından önemlidir. Örneğin, bunu yazarken sekiz Asya şehrinden oluşan bir konuşma turundayım. Her şehirde, izleyicilerin çoğunun konum boyutlandırmanın önemini anlamadığı açıktır.

Çoğu kurumsal tüccarlar ve yine de birçoğu ne kadar para ticareti yaptıklarını bile bilmiyorlar. Birçoğu işlerini kaybetmeden ne kadar kaybedebileceklerini bile bilmiyor. Sonuç olarak, konumlarının ne kadar büyük veya küçük olması gerektiğini yeterince belirlemelerinin bir yolu yoktur.


Piyasa Yapıcı bankalar 2023
Piyasa yapiciliği Nedir
Piyasa Yapıcı Nedir
Piyasa yapıcı banka Nedir
SPK lisanslı Aracı Kurumlar listesi
SPK yasaklı listesi
Piyasa YAPICILIĞI kotasyon yöntemi Nedir
SPK Onaylı Forex Aracı kurumlar


Sistem geliştirmenin önemli bir parçası olduğu için bu kitapta konum boyutlandırma ile ilgili temel unsurları öğreneceksiniz. Son model, hala üzerinde çalıştığım bir model, ancak konu hakkında mükemmel seminerler verecek kadar bilgimiz var.

Çoğu insanın sahip olduğu ve onları uygun pozisyon boyutlandırmasından alıkoyan önyargılardan biri, düşük riskli bir fikir olarak tek bir pozisyona bile sahip olmak için yeterli paralarının olmamasıdır. Sonuç olarak, ticaret dışında başka yollarla da para kazanmalarına yardımcı olacak seminerler tasarladım. Bir kez daha, çoğu insan psikolojik olarak tüm yanlış şeyleri yapmaya programlanmış görünüyor.

Örneğin servet edinmenin ilkelerinden biri, bileşik faizin gücünü kendi tarafınıza koymaktır. Örneğin, 20 yaşında olan ve her gün bir doları vergisiz bir hesaba yüzde 15 faiz ödeyen biri, emekli oluncaya kadar birçok kez milyoner olacaktır.

Yine de, ortalama bir Amerikan ailesinin döner kredi kartı borcu vardır – bu, ortalama ailenin buna karşı çalışan bileşik faiz gücüne sahip olduğu anlamına gelir. 65 milyon Amerikan ailesinin – yaklaşık 200 milyon insanın – aile başına 7.000 $ tutarında döner kredi kartı borcu olduğu tahmin ediliyor. Bu borç için yüzde 18’e varan faiz ödüyorlar, dolayısıyla kesinlikle onlara karşı işleyen bileşik faizleri var.

Ancak zenginlik konusu bu kitabın konusundan biraz farklı. Ancak bu kitabın tüm bu hayati konuları, özellikle de ilgili psikolojik konuları anlayan birinin bakış açısıyla yazıldığını bilmenizin sizin için önemli olduğunu düşünüyorum.

Yatırımcılar ve tüccarlar, özü bulmadan önce genellikle iki aşamadan geçerler. Öncelikle, pazarda tam olarak neyi alıp satacaklarını söyleyecek birini bulmaları gerekiyor. İkincisi, onlara bunu nasıl yapacaklarını söyleyecek birini ararlar! Bu iki süreçten hiçbiri işe yaramadığında, hayatta kalan birkaç kişi son aşamaya geçerek kendileri için doğru olan bir ticaret sistemi bulabilmek için kendilerini bir ruh haline sokarlar.

Piyasalar, çoğu insanın inandığı gibi akademisyenlere göre metafor tamamen kendinizi bulmakla ilgilidir. Benzer şekilde, piyasalardaki karları açığa çıkarmanın anahtarı tamamen kendinizi bulmakla ilgilidir.

Kilidini açmak için kendi düşünme ve benzersiz olma yeteneğinizi takdir etmeniz gerekir. İnsanlar kendilerini bularak, potansiyellerini gerçekleştirerek ve piyasanın akışını takip edebilmek için kendilerine uyum sağlayarak para kazanıyorlar.

Kendinizle uyum içinde olmak, iç huzuru bulmak demektir. Kâr ve zarar arasında bir denge bulmak demektir. Kutsal Kâse büyülü bir ticaret sistemi değildir; bu bir iç mücadeledir. Bunu keşfettikten ve mücadeleyi çözdükten sonra, sizin için çalışacak bir ticaret sistemi bulabilirsiniz.

Kendi içinizde olabileceğiniz bir yere ulaştığınızda, bu çalışmanın anahtarlarını anlayacaksınız: (1) kazançlarınız ve kayıplarınız için çıkışların önemi; (2) öz sermayeniz için pozisyon boyutlandırmanın önemi; ve (3) her şeyin yolunda gitmesi için disiplinin önemi.

Piyasada para kazanmanın dört anahtarını modelliyoruz: (1) ticaret süreci; (2) ticari araştırma yapma süreci; (3) pozisyon boyutlandırma çalışması yapma süreci; ve (4) zengin olma süreci.

Bütün bu süreçler çok psikolojiktir. Bu, pazarlarda kendi içinizde bir yolculuk olduğunu bir kez daha göstermektedir. Yolculuğu tamamlamak için bu kavramı anlamalısınız. Kendi iç mücadelenizde ustalaşana kadar piyasalar ve wgith sistemleri ile her zaman bir dışsal mücadeleniz olacaktır. Bu, kişisel ticaret sisteminizi aramanın anahtarıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir