REKABET ANALİZİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

REKABET ANALİZİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mayıs 2023 Rekabet analizi örneği Rekabet analizi tablosu 0
Piyasalar ve Ticaret

ENDÜSTRİ ROL MODELLERİ REKABET ANALİZİ

Sosyal medya denetiminizden elde edilen rakamlarla karşılaştırmalı bir analizden neler çıkarılabileceğini görmek için sektörünüzdeki benzer kuruluşların sosyal medya faaliyetlerini analiz etmenin değeri vardır.

Pazar payı liderliği, yenilikçi pazarlama veya belki de sosyal medya faaliyetlerindeki liderliği nedeniyle rol model olarak kabul ettiğiniz bu sektör oyuncularının sosyal medyadaki varlığına bir bakış, şüphesiz aşağıdaki noktalardan bazılarını ortaya çıkaracaktır.

• Şu anda çoğu şirket zaten bir sosyal medya varlığına sahiptir. Bununla birlikte, kullanılan sosyal medya kanalları ve bir blogun varlığı (veya yokluğu), özellikle Google+, Pinterest ve Instagram’ın yeni ortaya çıkan sosyal medya kanalları dikkate alındığında hala büyük farklılıklar göstermektedir.
• Platform başına sosyal medya erişimi, sıklığı ve etkileşimi büyük farklılıklar gösterir.
• Rakiplerin sosyal medya varlıklarını web sitelerinde nasıl sergiledikleri büyük ölçüde değişir.

Bu verileri derlemek zaman alır, ancak analiz için hazır bulundurmak yatırıma değer. Çoğu şirketin durumunda, sosyal medyaya yönelik kapsamlı ve stratejik bir yaklaşımın mevcut olmadığını göreceksiniz.

Bir blogun olmaması veya bir web sitesinde tüm sosyal medya kanallarının tek bir yerde bulunamaması bunu en bariz şekilde gösterir. Bu stratejik olmayan yaklaşım bazen platformlar arasında büyük ton farklılıklarına neden olur. Aynı şekilde, şirketinizin hedef demografinizin kullandığı platformlarda bulunmadığı veya şirketinizin her bir platformun kullanımını en üst düzeye çıkarmadığı anlamına gelebilir.

Böyle bir stratejik analizden ortaya çıkan ayrıntılar, rakiplerinizin sosyal medyayı kullanma amacının ne olduğuna dair pek çok soruyu gündeme getiriyor.

Geçmişte, şirketlerin takipçileriyle herhangi bir etkileşim kurmadan sadece kendi içeriklerini tanıttığını, sosyal medyayı bir basın bülteni yayınlar gibi kullandığını ve hatta takipçileriyle tek yönlü bir iletişimmiş gibi konuştuğunu gördüm.

Bu analiz alıştırmasını tamamladıktan sonra, sektörünüzde kimlerin sosyal medya programlarında daha etkili göründüğü ve mevcut sosyal medya kullanıcılarının ve rakiplerinin muhtemelen markanızı nasıl gördüğü konusunda muhtemelen farklı bir görüşe sahip olacaksınız.

Bu analizdeki zorluk, kendi sosyal medya stratejiniz için kullanılacak anlamlı ve eyleme geçirilebilir ölçümler bulmaktır. Her platform için, erişim ve katılım açısından en iyi performansı gösteren rakibi bulmanızı öneririm. Bu şirket ne sıklıkla gönderi yayınlıyor? Sosyal medya hayran kitlesinde en iyi yankı uyandıran içerik türü hangisidir?


Rekabet analizi örneği
Rekabet analizi Teknikleri
Rekabet analizi tablosu
SWOT analizi
Rakip analizi sunumu
Mevcut Durum Analizi
Mevcut durum analizi Nasıl yapılır
Rekabet bilgileri analizi


Şanslıysanız, şirketinizin belirli bir platformda sektörünüze liderlik ettiğini görebilirsiniz, ancak çoğu şirket kendi sosyal medya stratejileri için taklit edecek pek çok rol model bulacaktır. Oluşturduğunuz ölçümler, sosyal medya stratejinizin tartışacağımız o bölümüne dahil etmenizi önerdiğim karşılaştırmalı ölçümlerin bir parçası olacaktır.

Bununla birlikte, devlerin omuzlarında durmanın ve sosyal büyük verilerin hepimize sağladığı iş zekasından yararlanmanın büyük bir hayranıyım. Bunu şirketinizin yararına kullanmazsanız, rakipleriniz kullanabilir.

Artık sosyal medya ayak izinizi denetlediğinize ve programınızı rakiplerinizin halka açık verileriyle karşılaştırdığınıza göre, şüphesiz sosyal medya stratejinize neleri dahil edeceğiniz ve önceden var olan sosyal medya programınızı nasıl optimize edeceğiniz konusunda pek çok fikir üretmeye başladınız. Şimdi bu verileri alma ve bir sosyal medya strateji belgesinin kalbini doldurma zamanıdır.

Sosyal Medya Stratejinizdeki Temel Unsurlar ve Kavramlar

Kapsamlı bir sosyal medya stratejisi oluşturmak için kendi sosyal medya stratejisi danışmanlığı deneyimime dayanarak, asıl belgede olması gereken belirli unsurlar veya kavramlar vardır.

Bu kavramlar arasında genel bir örtüşme olsa da, okuyucunun hepsinin birlikte nasıl çalıştığını daha iyi anlaması için sosyal medya stratejisinde ayrı ayrı listelenmesi gerekir. Bu bölümlerin her birinin uzunluğunun değişeceğini ve şüphesiz en büyük alanı kanallar bölümünün kaplayacağını unutmayın.

Marka ilkelerini sosyal medyaya yaymanın önemi bu kitapta daha önce tartışılmıştı. Artık marka bilinci oluşturma yönergeleri, aşağıdaki alanlarda sosyal medya dikkate alınarak uyumlu hale getirilmelidir:

• Adlandırma
• Renk şeması ve görüntüler
• Ses

Adlandırma

Sosyal medyadaki her hesabın şirketinizle aynı adı taşıması gerektiğini söylemeye gerek yoktur. Ancak dikkate alınması gereken üç özel durum vardır:

1. Kullanıcı adı alanına yazacağınız isim, firmanızın adından daha kısa olduğunda, ki bu Twitter’daki birçok firma için geçerlidir. Bu durumda, şirketiniz için kısaltılmış bir isim hazırlamanız gerekir.
2. Kullanacak fazladan gayrimenkulünüz varsa, arama motoru optimizasyonunu (SEO) artırmak ve başkalarının hesabı keşfetmesine yardımcı olmak için sosyal medya hesabınızın ad alanını anahtar kelimeler eklemek için kullanın.
3. Geleceğe yönelik olarak, dili yerelleştirmek veya sosyal medya hesaplarının amacını bölümlere ayırmak için gerekli olabilecek diğer adlandırma şemalarını düşünün.

Başlangıçta, hesaplar tüm şirketi temsil edecek şekilde tekil olmalıdır. Ancak, karakter sınırlaması ve potansiyel SEO değeri açısından seçtiğiniz adın farkında olun.

Renk Şeması ve Görüntü

Bir markanın sosyal medya varlığına ilişkin renk şeması ve görseller, marka yönergelerinde açıkça belirtilmeli ve benzer şekilde sosyal medyada da buna uyulmalıdır. Bununla birlikte, görsel emlakta iki alan özellikle ilgi çekici olabilir ve muhtemelen geleneksel marka yönergelerinde tartışılmaz:

• Facebook sayfasının ve Google+ marka sayfasının bir parçası olarak yükleyebileceğiniz, alanı genişleten kapak fotoğrafları
• Twitter ve YouTube arka planları

Bunların her ikisi de işletmelerin, kullanıcıları diğer alakalı bilgilere yönlendirmeye yardımcı olmak için görsel marka bilgileri ve telefon numaraları, URL’ler ve diğer bilgiler sunmasına olanak tanır. Bu, mümkünse, halkı sosyal medya kanallarında bulunan içeriğin ötesindeki diğer yararlı kaynaklara yönlendirmeye yardımcı olmak için kullanılmalıdır.

Bir kez daha, geleneksel marka yönergeleri, şirketinize burada kullanılacak görsel imgeler açısından gereken tüm rehberliği sağlar, ancak değerini en üst düzeye çıkarmak için bu gayrimenkulden yararlanmanız gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir