Sosyal Medya Denetimleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Medya Denetimleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mayıs 2023 Sosyal medya Nedir kısaca Tüm sosyal medya uygulamaları 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Sosyal Medya Denetimleri

Denetleyebileceğiniz pek çok şey olmasına rağmen, sosyal medya denetimlerini herkese açık verilere dayandırmayı seviyorum, böylece rakiplerinizle karşılaştırmalar yetersiz bilgi ile sınırlı kalmasın.

Bu nedenle aşağıdaki metrikleri incelemenizi tavsiye ederim:

• Müşteri tabanı/pazar payı: Açıkçası, müşteri tabanı/pazar payı ile ilgili halka açık bilgiye sahipseniz ve bunu rakiplerinizinkiyle karşılaştırabiliyorsanız, bu, sosyal medyanızın karşılaştırmalı bir analizini yaparken gördüğünüz metriklerdeki farklılıkları açıklamaya yardımcı olabilir.

• Web sitesi sıralaması: Bir blogun sosyal medya stratejinizin ayrılmaz bir parçası olduğunu varsayarsak, hedefiniz ne olursa olsun, sosyal medya stratejinizi uyguladıktan sonra web sitenizin trafiğinde genel bir artış göreceğinizi umarız. Kendi blogunuzla ilgili ayrıntılı web sitesi trafiği bilgisi almak için Google Analytics gibi web sitesi analizlerini kullanabilseniz de, rakiplerinizin bunu yapması imkansızdır. Bu nedenle mükemmel olmasa da Alexa bu metrik için başvurulabilecek bir hizmettir.

• Erişim: Facebook hayranlarının ve Twitter takipçilerinin, hem sahte hayran sağlama hizmetleri yoluyla hem de sosyal reklamlar yoluyla katılım yoluyla satın alınabileceğini kabul etmekle birlikte, hayran/takipçi sayısı, söz konusu sosyal medya kanalında hala potansiyel erişimin bir işaretidir ve hem dahili kullanımınız için hem de kendinizi rakiplerle karşılaştırırken temel bir ölçüm haline gelir.

Aşağıdaki platformları ve sayıları denetlemelisiniz:

○ Blog RSS aboneleri
○ Facebook hayranları
○ Twitter takipçileri
○ LinkedIn şirket sayfası takipçileri
○ LinkedIn Grubu üyeleri
○ Google+ marka sayfası çevreleyicileri
○ Google+ Topluluğu üyeleri
○ YouTube kanalı aboneleri
○ Pinterest takipçileri
○ Instagram takipçileri

• Sıklık: Sosyal medya kanallarınızın her birinde ne sıklıkla gönderi paylaşıyorsunuz? Buna hem proaktif gönderme hem de tepkisel katılım dahildir. Belirli bir zaman aralığı (hafta, ay, üç aylık dönem vb.) seçin ve her kanala kaç kez gönderi paylaştığınızı hesaplayın.

Bir denetimden sonra birçok şirket, her platformda yaptıkları gönderi miktarının, sosyal medya kanal stratejilerinde taahhüt ettikleri önceliklendirme ile tamamen dengesiz olduğunu fark eder. Bu, şirketinizin aynı hatayı yapıp yapmadığını belirlemenin ilk adımıdır.

• Etkileşim: Sosyal medya gönderileriniz ve hayranlarınız arasındaki etkileşim nedir? Herkese açık ve hesaplaması kolay olmasına rağmen, metrikler burada ölçebileceklerimizi sınırlar.


Sosyal medya Nedir kısaca
Tüm sosyal medya uygulamaları
Youtube sosyal medya mıdır
Sosyal medya Nedir makale
Sosyal medya zararları
Sosyal medya Neleri Kapsar
Sosyal medya uygulamaları
Geçmişten Günümüze sosyal medya


Aşağıda, denetiminiz ve programınızın rakiplerinizin programıyla karşılaştırılması için kullanabileceğiniz bazı kolay ölçütler yer almaktadır:

○ Blog: Gönderi başına kaç yorum alıyorsunuz? Gönderi başına hangi platformlarda kaç sosyal paylaşım alıyorsunuz? İçeriği büyütme ve katılım için bir ölçüt olarak sosyal paylaşıma kişisel olarak daha fazla değer veriyorum.

○ Facebook (PTAT/hayranlar): Herhangi bir hayran sayfası için, Facebook bize beğeni sayısının yanı sıra “bunun hakkında konuşan insanlar” (PTAT) sayısını sağlar; bu, bir sayfanın hayranlarının kaç tane Haber Kaynağı hikayesi oluşturduğunun bir göstergesidir. sayfayla etkileşimin bir sonucu olarak. PTAT sayısı, önceki yedi günün rakamını göstermesine ve dolayısıyla değişen bir metrik olmasına rağmen, hayranların yüzde kaçının bir sayfayla etkileşim kurduğuna ilişkin izlemek için iyi bir metriktir.

○ Twitter: Markanız kaç tane @ bahsi alıyor? İçeriğiniz ortalama olarak kaç retweet alıyor? Twitter’da aktifseniz, kesinlikle veri örneklemenizi sınırlamak isteyeceksiniz. Doğru ve doğrudan kaynaktan olduğundan emin olmak için bu verileri toplamak üzere Twitter.com’u kullanmanızı tavsiye ederim. Rakip verilerini de benzer şekilde alabilirsiniz.

○ LinkedIn: Her şirket sayfası gönderisi kaç beğeni ve yorum alıyor? Grubunuzda günde kaç tane tartışma oluşturuluyor? Söz konusu tartışmalara ortalama olarak kaç kişi katılıyor?

○ Google+: Her gönderi kaç +1, yorum ve paylaşım alıyor? Topluluğunuzda günde kaç tane tartışma oluşturuluyor? Söz konusu tartışmalara ortalama olarak kaç kişi katılıyor?

○ YouTube: Video başına kaç görüntüleme, beğenilme ve yorum aldınız? Markanız toplamda kaç YouTube videosu görüntülemesi aldı?

○ Pinterest: Son pinlerinizden bir örnek alın. Ortalama olarak kaç repin, beğeni ve yorum alıyorsunuz?

○ Instagram: Pinterest’e benzer şekilde, son resimlerinizden bir örnek alın. Ortalama olarak, kaç favori ve yorum alıyorsunuz?

• Facebook sekmeleri: Facebook’un genel stratejik önemi ve bir Facebook zaman çizelgesinin ön sayfasında dört adede kadar görünür sekmeye sahip olabilmeniz gerçeği nedeniyle, görüntülenen dört sekme nedir? Başka bir deyişle, Facebook hayranlarınız için harekete geçirici ana çağrılarınız nelerdir?

• Etki: Bir markanın sosyal medyadaki etkisini ölçmek için mükemmel bir algoritma olmasa da, ister kişi ister şirket olsun, herhangi bir sosyal medya kullanıcısının etkisini kamuya açık bir şekilde araştırmamıza izin veren üç platform vardır. Ancak, rakiplerinizin sayılarını da kolayca izlemek için, bu denetim amacıyla kullanılacak en kolay platform Klout’tur.

• Ana sayfanızdaki sosyal medya varlığı: Ana sayfanıza baktığınızda, sosyal medya simgeleriniz nerede? Hangi sosyal rozetleri gösteriyorsunuz? Sizi sosyal medyada nereden takip edeceğimi bulmak için bir bağlantı kataloğuna baksam, onları ne kadar kolay bulabilirim? Kolayca tanınan bir blogunuz var mı? Tüm sosyal içeriğinizi bir araya getiren bir “sosyal” sayfanız var mı?

Ana sayfanızdaki bir sosyal medya varlığıyla karşılaştırıldığında, dikkate alınması gereken iki düşünce okulu olduğunu belirtmekte fayda var:

1. Ana sayfamda bir sosyal medya varlığı göstermek istemiyorum çünkü değerli web sitesi ziyaretçilerimin onları dönüştürmeden ayrılmasını istemiyorum.
2. Web sitemi ziyaret edenlerin onların dilini konuştuğumuzu ve aktif oldukları herhangi bir platformda etkileşim için hazır olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Ayrıca, sosyal medyada bizimle etkileşim kurmak için sitemizden ayrılmak ille de kötü bir şey değildir, çünkü dönüşüm gerçekleştirmeden bizi takip etmeye başlarlarsa, en azından yumuşak bir dönüşüm elde etmiş oluruz, bu da gelecekteki bir dönüşüm için fırsatı açık tutar.

Hedef demografik grubunuz sosyal medyada aktif değilse, bu tartışma önemli değildir. Ancak hedef kitleniz böyleyse, ikinci maddede belirtilen politika sizin için oluşturmanız açısından önemli olacaktır.

Ben şahsen aşamalı bir yaklaşımı tercih ediyorum: Kampanyalarımız olduğu için sosyal olanı vurgulamak istediğim veya metrik hedeflere ulaşmak istediğim dönemlerde, sosyal medya simgelerini ve diğer widget’ları ekranın üst kısmına daha belirgin bir şekilde yerleştirmenizi öneririm. Bununla birlikte, sosyal erişim tatmin ediciyse, simgeleri bir alt gezinme çubuğuna veya yine de keşfedilebilir olduğu ancak o kadar belirgin olmadığı başka bir yere taşımayı düşünün.

Şirketinizin sosyal varlığını denetlemek, ne yaptığınızı not almanın ve hangi boşlukların doldurulması gerektiğini belirlemenin iyi bir yoludur. Ancak, şirketinizi sektördeki rol modellerle karşılaştırdığınızda ve yukarıdaki tüm bilgileri karşılaştıran bir elektronik tablo oluşturduğunuzda çok daha fazla değer kazanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir