MARKA YÖNERGELERİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

MARKA YÖNERGELERİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mayıs 2023 Sınai Mülkiyet Kanunu Türk Patent ve Marka Kurumu 0
Pazarın Doğası

MARKA YÖNERGELERİ

Sosyal medya stratejinizin genel kurumsal stratejinizle uyumlu olması gerektiği gibi, sosyal medya stratejiniz için marka bilinci oluşturma yönergeleri de genel kurumsal marka yönergelerinizle uyumlu olmalıdır.

Normal olarak, marka yönergeleriniz tek bir belgede yer alabilir veya görsel yönler için tasarım yönergeleri ve yazılı kelime için bir editoryal stil kılavuzu olarak ayrılabilir.

Sosyal medya yeni, daha fazla sohbete dayalı bir kanal olsa da, aynı marka bilinci oluşturma yönergeleri geçerli olmalıdır; unutmayın, kurumsal markalaşmanın mihenk taşı kanallar arası tutarlılıktır.

Ne yazık ki, marka yönergelerinizi bu mevcut kurumsal belgelerdeki yönergelerle mümkün olan en geniş ölçüde uyumlu hale getirmeniz tavsiye edilse de, şüphesiz yetersiz kalacaklar veya belirli açılardan değiştirilmeleri gerekecektir.

Bu alanlardan bazıları şunları içerebilir:

• Ses tonu: YouTube videoları, fotoğrafları ve çizimleri dışında, yazılı sözler sosyal medya faaliyetlerinizin birincil odak noktası olabilir. Birçok kurumsal marka yönergesinde ana hatları çizilen ton, sosyal medya için fazla tarafsız olabilir.

Facebook gibi sohbete dayalı belirli sosyal medya kanallarında etkileşimi artırmak için, bireysel gönderilerden alınan etkileşim ölçümlerine dayalı olarak daha sohbete dayalı bir ses kullanmak dikkate değer olabilir. Ayrıca hedef demografik grubunuzun farkında olmalı ve sosyal medyada kullandığınız sesin onların beklentileriyle uyumlu olmasını sağlamalısınız.

• Görüntü: Görüntü kullanımı, özellikle fotoğraf ve illüstrasyon, herhangi bir stratejik planın parçası olmalıdır, çünkü bu, sosyal medya kullanıcılarıyla ilişki kurmanın etkili bir yoludur.

Stratejiniz için ister Pinterest ister Instagram gibi görsel sosyal medya kanallarını kullanmaya karar verin, görseller en azından bloglar için (göze hitap eden) ve Facebook için (bir etkileşim aracı olarak) faydalıdır. Görüntülerle ilgili mevcut yönergelerinizin bunu dikkate aldığından emin olun; yapmazlarsa, bunu ele almak için bir ek oluşturun.

• Video: Bazı marka yönergeleri, videoyu yalnızca kurumsal bir web sitesinin özel duvarları içinde yaşayan statik içerik olarak ele alır. Bir sosyal medya stratejisi, videoyu, YouTube’un mevcut kısıtlamaları dışında herhangi bir zaman sınırlaması olmaksızın, öncelikle YouTube’a yüklenen gömülebilir bir teknoloji olarak kullanır. Bu yazının yazıldığı sırada, YouTube’un tüm kullanıcıların her biri 15 dakikalık videolar yüklemesine izin verdiğini, ancak YouTube’dan daha uzun videolar yüklemesini istemenin bir yolu olduğunu unutmayın.

• Sosyal medya: Şanslıysanız, mevcut marka yönergelerinizde sosyal medyayla ilgili bazı öneriler zaten yerleşik olacaktır. Bununla birlikte, çoğu şirket için öneriler, çeşitli sosyal medya kanallarındaki marka sayfaları için görsel bileşenleri (örneğin, kapak logosu kullanımı, sosyal medya kanalları için arka plan resmi ve potansiyel olarak dil ve üslup) oluşturma açısından muhtemelen asgari düzeydedir. Bu sosyal medya stratejisi için yeniden oluşturduğunuz herhangi bir marka bilinci oluşturma yönergesi, mevcut kurumsal marka yönergelerinize eklenmelidir.

Artık sosyal medya stratejimizin temelini tamamen geliştirdiğimize göre, kapsayıcı stratejinin ayrıntılarını doldurmadan önce bir sosyal medya denetimi yapmak çok önemlidir.


Sınai Mülkiyet Kanunu
Sınai Mülkiyet Kanunu yönetmeliği
Türk Patent ve Marka Kurumu
6769 sayılı Kanun
Sınai Mülkiyet Kanunu Nedir
Marka Kanunu
Çalışan Buluşları yönetmeliği
6769 sayılı Kanun Mevzuat


Sosyal Medya Programınızı Denetleme

Tıpkı sosyal medyaya girmeden önce dinlemenin önemli olması gibi, PDCA Deming döngüsünün önüne gözlem için O koyarak genişleten birçok kişi var. Diğerleri bu adımı “mevcut durumu kavra” olarak adlandırdı.

Bir denetim yalnızca kendi sosyal medya kanallarınızla ilgili olmamalı, bunun yerine tüm dijital mülkleriniz ve pazarlama kanallarınız hakkında olmalıdır. Bu çalışmada defalarca ifade edildiği gibi, sosyal medya programınız şirketinizde bir silo içinde bulunmamalı ve dışa dönük tüm varlık ve çabalarınızla entegre olmalıdır.

Ayrıca, denetim kavramı, rakiplerin sosyal medya mevcudiyetini de içerecek şekilde yaygınlaştırılmalıdır. Bunu yaparak, özellikle sosyal medyayı kullanmaya nispeten geç başladıysanız, işletmenize sosyal medya yolculuğunda rehberlik edecek bir rol model bulabilirsiniz.

MEVCUT DİJİTAL MÜLKİYETLER VE PAZARLAMA KANALLARI

Sosyal medyanın bunlarla nasıl daha iyi entegre olabileceğini anlamak için önce mevcut dijital mülklerinize ve pazarlama kanallarınıza bir göz atalım. Sosyal medya entegrasyonunu daha derinlemesine ele alacağımızı unutmayın.

Şirketinizin yerleşik bir işletme olduğunu varsayarsak, hem geleneksel hem de dijital alanlarda sosyal medyanın en iyi şekilde nasıl entegre edilebileceğine karar verirken göz önünde bulundurulması gereken bir dizi mevcut pazarlama kanalınız vardır.

• Web sitesi sosyal medya ile tam entegre olabilir.
• Bültenler sosyal medya ile entegre edilebilir.
• Kendi dijital mülklerinizin dışındaki satış noktaları için oluşturulan herhangi bir içerik, sosyal medya stratejinizin bir parçası olarak yeniden kullanılabilir ve kullanılabilir; buna, varsa, sosyal medya kanallarınızdaki potansiyel olarak imzanıza bağlantılar eklemek de dahildir.
• Her türden etkinlik, sosyal medya çabalarınızla pek çok heyecan verici şekilde entegre edilebilir.
• Google’da kullanılan tıklama başına ödeme (PPC) reklamları (arama sonuçlarında görünen ücretli reklamlar), marka bilinirliği ve kampanyalar için belirli demografik grupları mikro hedeflemek için sosyal medya web sitelerinde de kullanılabilir.
• Geleneksel yazılı, radyo ve televizyon reklamları, sosyal medya ile basitçe simgeler olarak veya isteğe bağlı olarak sosyal medya URL’lerinizi veya stratejik hashtag’lerinizi simgelerin yanına veya yerine ekleyerek entegre edilebilir.

Bu sosyal medya stratejisi denetiminizin bir parçası olarak mevcut dijital varlıklarınızın bir envanterini çıkarırken, oluşturduğunuz sosyal medya strateji planıyla tam olarak entegre edilebilecek ve entegre edilmesi gereken farklı kanalları not edin.

Markanızın mevcut varlığına dayalı bir sosyal medya denetimi, kendi sosyal medya stratejiniz için temel ölçümler oluşturmak ve rakiplerinizle nasıl karşılaştırdığınızı belirlemek için gereklidir. Sosyal medya denetiminizin bir parçası olarak oluşturulan temel ölçümler, bu bölümde daha sonra ele alınan sektör rol modellerinin oluşturulmasına da yardımcı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir