SOSYAL KİTLE SEÇİMİ

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

SOSYAL KİTLE SEÇİMİ

3 Temmuz 2023 Hedef kitle bulma Hedef kitlenin demografik özellikleri 0
Ticari Düşünceler

SOSYAL KİTLE SEÇİMİ

Etkili içerik pazarlamasının büyük bir kısmı, yalnızca iyi yazılmış ve çekici içeriğe sahip olmakla ilgili değildir. Bu içeriği önemseyen müşterilerin yanı sıra etkili olan ve ağlarına iletebilecek kişilerin önüne getirebilmelisiniz.

Sosyal ağlara yaklaşımınız, doğrudan etkileşim kurmak istediğiniz müşterilerin yanı sıra, mutlaka alıcılarınız olmayabilecek, ancak oluşturduğunuz tüm bu harika içerik hakkında iyi sözler yaymaya yardımcı olabilecek etkileyiciler hakkında düşünceli olmalıdır.

Sosyal etkileyicileri, her biri farklı derecelerde etkiye sahip üç kategoriye ayırır:

1. Sosyal yayıncılar (en üstte)
2. Kitlesel etkileyiciler (ortada)
3. Potansiyel etkileyiciler (piramidin en altında)

Listelenen etkileyicilerden, potansiyel etkileyiciler nüfusun yüzde 84’ünü oluşturuyor, bu nedenle bu geniş kitleyi içerik planınızın uzun kuyruk kısmında düşünmek mantıklı. Herhangi bir düzeyde sosyal etkileyicilerle bağlantı kurmak, bağlantıları, paylaşımları ve yeni müşterileri çekmek için optimize edilmiş içeriğinizin erişimini genişletebilir.

KİŞİLERİN VE MARKALARIN ROLÜ

Kendi markalarının yanı sıra bir şirket markasını da temsil eden bireyleri tanımlamak için türetilen bir terimdir. Marka bireylerinin çoğu çevrimiçi marka savunucuları olarak görülür, ancak kişisel marka kavramı ve bir işletmeyi geliştirmek için bir ağ oluşturmak yeni bir kavram değildir.

Ağızdan ağza iletişim ve yönlendirme yoluyla yapılan satışlar olduğu sürece, ürün ve hizmetleri tanıtmak için ağlarını büyüten bireyler olmuştur. Bugün, bağlantıları kurmak ve ilişkileri geliştirmek için sosyal ağlar gibi yeni araçlar var.

Müşteriler neden sosyal ağlarda markalarla bağlantı kuruyor?

• Anlaşmalar veya indirimler arıyorlar.
• Markayı seviyorlar ve takip etmek istiyorlar.
• Marka haberlerini takip etmek isterler.
• Marka/firma profilini takip eden başka birini fark ettiler.
• Sosyal ağlarındaki diğerleri bunu tavsiye etti.
• Bir reklam (basılı, TV, çevrimiçi) onları buna yönlendirdi.
• Bir yazıda bahsedilmişti.
• Profesyonel bir ilgileri vardır.
• Şirketin twitleri/paylaşımları eğlenceli.

BÜYÜK SOSYAL AĞLAR

İçerik pazarlaması ve sosyal tanıtım için tartıştığımız merkez ve merkez modelinde, merkez sosyal ağlar ve dağıtım kanallarından oluşan bir takımyıldızla çevrilidir. Optimize edilmiş içeriği sosyal kanallar aracılığıyla tanıtmak, ziyaretçileri, sosyal etkileşimi, paylaşımları ve bağlantıları çekebilir. Birçok çevrimiçi pazarlamacı, sosyal sinyallerin SEO için giderek daha önemli olduğuna inanıyor. Bu nedenle, optimize edilmiş içeriğin sosyal tanıtım fırsatlarını anlamak önemlidir.

Bir içerik pazarlama stratejisi bağlamında, büyüyen sosyal ağlara yönelik önerilen yaklaşımım, müşterilerinizin ve etkileyicilerinizin zamanlarını geçirdikleri en alakalı yerleri bulmaya dayanmaktadır. Popüler sosyal ağlar ve medya paylaşım siteleri, çevrimiçi sosyal ağ etkinliğinin büyük çoğunluğunu oluşturduğundan, bu bölüm, ilk beşin her birinde içerik pazarlaması için bireyler ve şirketler için fırsatların yanı sıra bir genel bakış sunar.

Tüm sosyal ağlar, ağ büyümesini, müşteri katılımını ve hatta gelir sonuçlarını da kolaylaştırabilen çeşitli reklam fırsatları sunar. Bu kitap için sosyal ağlara odaklanmamız organik ve içerik pazarlama fırsatları üzerinedir, bu nedenle Facebook reklam tavsiyesini Marty Weintrab ve onun kitabı Killer Facebook Ads gibi uzmanlara bırakacağız.

Sosyal ağlar hatta sosyal medya denilince akla ilk gelen markalardan biri 2004 yılında Harvard kampüsünde başlayan ve artık tüm dünyaya yayılan Facebook’tur. Facebook’un son sekiz yılda yaptığı dönüşüm, şaşırtıcı olmaktan başka bir şey değildir.

• Şu anda Facebook’un 800 milyondan fazla kullanıcısı var ve aktif kullanıcıların yüzde 50’den fazlası her gün giriş yapıyor.
• Her dakika 695.000’den fazla yeni durum güncellemesi, 79.364 duvar yazısı ve 510.040 yorum geliyor.
• Mart 2011’de Facebook.com’u bir önceki yıla göre yüzde 43 artışla 690 milyondan fazla ziyaretçi kullandı.
• Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, kullanıcı sayısına göre Facebook’u en çok kullanan beş ülke: Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya, Hindistan, İngiltere ve Türkiye.


Hedef kitle bulma
Hedef kitle örneği
Hedef kitle tablosu
Hedef kitlenin demografik özellikleri
Hedef kitleye göre yazarken hangi 3 sorunun cevabını aklımızda tutmak işimizi kolaylaştırır
Hedef kitle grupları
Instagram hedef kitle analizi
Hedef kitle analizi


Bireyler için Fırsatlar

Facebook, eski arkadaşlarla sohbet etmek, uzaktaki aileniz veya arkadaşlarınızla hayatınızın bazı bölümlerini paylaşmak, ruh haliniz veya ilişki durumunuzla ilgili güncellemeler paylaşmak, en sevdiğiniz restoranda check-in yapmak ve ” grupları, sayfaları veya markaları beğenin.

Birçok arkadaş grubu, partiler ve hatta düğünler gibi buluşmaları koordine etmek için Facebook’u kullanıyor. Tanınmış iş profesyonelleri, yazarlar, spor figürleri ve ünlüler için kişisel hayran sayfaları, Facebook’taki kişisel sayfalardan ayrı olarak sosyal ağlarda gelişme ve etkileşim kurma fırsatı yaratır.

Facebook’ta içerik yayınlama ve paylaşma fırsatları, 60.000 karakterlik durum güncellemelerinden fotoğraf ve videolara kadar uzanıyor. 2011’in sonlarında tüm kullanıcılar için etkinleştirilen Zaman Çizelgesi özelliği, bireyler hakkında diğer tüm sosyal ağlardan çok daha fazla tarihsel bilgi sağlar. Bireyler şu anda 5.000 “arkadaş” veya İşletme sayfalarının “beğenilerinden” oluşan ağlarla sınırlıdır, ancak bireysel Profiller, çok daha büyük sınırlar sunan bir İşletme sayfasına geçebilir.

Markalar ve Kuruluşlar İçin Fırsatlar

İşletmeler için Facebook uygulaması, birçok çevrimiçi pazarlama kampanyasının bir şekilde odak noktası haline geldi. Facebook’u bir pazarlama stratejisinin parçası olarak kullanmak, şirketlerin şunları yapmasını sağlar:

• Bire bir, birden çoğa veya çoktan çoğa konuşmaları kolaylaştırın
• Bireylerle bağlantılar ve ilişkiler kurun
• Marka hayranlarının neyle ilgilendiğini dinleyin
• Paylaşılabilir içerik oluşturun ve çapraz tanıtın
• Promosyonlar ve özel teklifler sunun
• Mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurun

Facebook pazarlamasını bir sonraki seviyeye taşıyan bir şirket örneği, bir sanal tur ve profesyonel fotoğrafçılık şirketi. Obeo, sayfasını beğenmek için özel fırsatlar, gösteriler için kolay kayıtlar, en iyi hayranların tanınması ve kullanıcıları sayfasına sık sık dönmeye teşvik etmek için haftalık trivia sunan çok etkileşimli ve görsel olarak çekici bir yaklaşım benimsemiştir.

Facebook İşletme veya Hayran Sayfaları, metin, resim, video ve uygulamaları (uygulamalar) kullanarak çeşitli içerik tanıtım fırsatları sunar. Facebook’taki markalar için sosyal ağ büyümesi, Facebook içindeki içerik ve promosyonlar, Facebook “beğenilerini” entegre etme yeteneği ve harici web sayfalarına ve çevrimdışı promosyonlara sosyal widget’lar ve yorum yapma işlevselliği dahil olmak üzere çok yönlüdür.

Başarılı Facebook varlığına sahip işletmeler, şirket web sitesini tanıttıkları her yerde Facebook İşletme Hayran Sayfalarını tanıtırlar. Promosyonun yanı sıra, yararlı, zamanında ve alakalı içerik yayınlayarak markanın müşteriler için yararlı olma vaadini yerine getirme yeteneğidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir