Sosyal Medya Markaları

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Medya Markaları

22 Mayıs 2023 Sosyal medya Marka Endeksi Sosyal medyayı en iyi kullanan markalar 2022 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Sosyal Medya Markaları

Şirketinizin sosyal medya yönergelerini oluşturmaya gelince, belki de en uygun strateji, bir markayı koruma ve kontrol etme ihtiyacı ile markanızı geniş çapta pazarlamak ve tanıtmak için sosyal medya kanallarından yararlanma arzusu arasında bir denge kurmayı düşünmektir.

Neyin pratik, mantıklı ve belirli durumlarda uygulanabilir olduğunu seçmek zorunda kalabilirsiniz. Ve belki de isteyeceğiniz son şey, sosyal medya yönergelerinizin markanız için potansiyel bir yükümlülük haline gelmesidir.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından yayınlanan sosyal medya yönergeleri, seyirciler ve hatta atletler yönergelerin çok kısıtlayıcı olduğundan şikayet edince, haber medyası hikayelerine ve sosyal medya tartışmalarına konu oldu. mütevazı sosyal medya etkileşimi.

Uluslararası sporcu topluluğu için IOC, tweet’lere kısıtlamalar getirdi, müsabaka sırasında yasaklanan canlı gönderiler ve yorumlar, Olimpiyat köyünde video paylaşımını yasakladı, Olimpiyat logosunun kullanımını kısıtladı ve hatta Olimpiyat kelimesinin nerede ve ne zaman kullanılabileceğini belirledi.

Zorunlu olmayan tarafta, izleyiciler herhangi bir sosyal medya kanalında canlarının istediği fotoğrafları yayınlayabilir, ancak video yayınlayamaz. Olimpiyat yetkilileri daha sonra bu izleyici (yani müşteri) “kılavuzundan” geri adım attılar ve asıl amacın ticari kuruluşların uluslararası spor etkinliğinden kar elde etmesini engellemek olduğunu açıkladılar.

Sözleşme gereği, dünya çapında 13.000’den fazla çalışanı olan Kuzey Karolina merkezli bir iş analitiği ve yazılım firması olan SAS, sosyal medyayı müşteri değeri ve yeni iş geliştirme açısından değerlendiriyor.

Sosyal medya yönergeleri, çalışanları katılmaya teşvik ediyor çünkü pazardaki ek şirket seslerinin, ürün ve hizmetlerinin değerini iletme biçimini geliştirdiğine inanıyor.

Şirket, sosyal medya aracılığıyla kişisel ve profesyonel yaşamlarımızın birleştiğini kabul ediyor ve farklı kitlelere hitap etmek için farklı kanallar kullanarak kişisel olanı profesyonelden ayırmanın pratik yönlerine yaklaşıyor, ancak çevrimiçi olarak yayınlanan herhangi bir şeyin bağlantılı olabileceğini her zaman dikkate alıyor.

7/24 bağlantılı bir dünyada yaşadığımızı ve çalıştığımızı kabul eden SAS, sosyal katılımın bir çalışanın iş sorumluluklarının bir parçası olarak etiketlendiği çalışma saatlerinde sosyal medya faaliyetlerini desteklemektedir.

Şirketinizin Sosyal Medya Yönergelerini Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Çalışanlarınız için sosyal medya yönergeleri oluştururken, neyin uygun neyin uygun olmadığını açıkça detaylandırın. Çoğu zaman sağduyu hakim olsa da, şirketiniz için neyin en iyi olduğunu açıklamak için örnekler kullanın.

Şirketinizin sosyal medya programının kapsamını detaylandırın ve bir çalışanın yorum, güncelleme, video, makale bağlantısı, fotoğraf veya tweet gönderme hakkında soruları olması durumunda iletişim bilgilerini sağlayın. Aynı sosyal kanalda yinelenen gönderileri önlemek için sosyal medya ekibinin günlük olarak neler yaptığını tartışın. Amacınız, şirketinizin sosyal medya erişimini koordine etmek ve düzenlemek olmalıdır. Yönergeleriniz, sosyal medya gönderi görgü kurallarının nüanslarını açıklamada uzun bir yol kat edebilir.

Politikalarınızı ve yönergelerinizi bir boşlukta oluşturmanız için hiçbir neden yoktur. Şirketinizin sosyal medya yönergelerini hazırlamadan önce, bireysel veya küçük çalışan gruplarıyla toplantılar yapmayı düşünün. Sorularını, önerilerini, endişelerini ve ilgi alanlarını taslağa dahil edin.

Çalışanlarla yüz yüze görüşmeler, çalışanların sosyal deneyim seviyelerinin ölçülmesine yardımcı olacak ve şirketiniz için marka elçileri olarak hizmet veren çalışanların hedeflerini doğrudan açıklamanıza olanak sağlayacaktır.


Sosyal medyayı en iyi kullanan markalar 2022
En iyi sosyal medya hesapları
Instagram’ı en iyi kullanan markalar
Sosyal medya Marka Endeksi
Başarılı markalar
Sosyal medyayı en iyi kullanan markalar 2021
Sosyal medya sıralaması
SocialBrands


Yönergeleri yayınlamadan önce çalışanların görüşlerini almak, revizyon ve güncelleme yapma ihtiyacını azaltacaktır, ancak sosyal medya ortamındaki değişikliklerin yanı sıra yeni iş stratejileri ve hedeflerini hesaba katmak için yönergeleri düzenli olarak gözden geçirmeyi ve güncellemeyi planlayın.

Değişiklikleri iletmenin ideal bir yolu, çalışan yorumlarını ve tartışmalarını teşvik eden dahili bir blog kullanmaktır. Bloga gönderilen güncellenmiş yönergelerle ilgili bildirimler, çalışanların değişikliklerin ve tavsiyelerin ardındaki düşünceyi daha iyi anlayabilmesi için gayri resmi, sohbet tarzında yazılmalıdır.

Şirketinizin yönergelerini oluştururken, sosyal medyayı kullanmanın doğru ve yanlış yolları hakkında açık ve net bir rehberlik sağlayın. Çalışanların şirketiniz için maksimum etkiyi yaratabilecekleri sosyal ağlara odaklanarak, farklı sosyal kanalların artıları ve eksileri hakkında tavsiyeler sunun.

Özellikle çalışan izleme ve işe alma alanlarını kapsıyorsanız, yönergeleriniz yasal incelemeye tabi olabilir. Ancak, davadan kaçınma yönünde hata yapan ve yönergelerinizi, çalışanların sosyal medyaya katılımını engellemeyi garanti eden bir hukukçu karmaşasına dönüştüren avukatlara karşı dikkatli olun. Bu çalışmanın ayrı bir bölümünde ele alınan bir politika belgesi değil, ipuçları, tavsiyeler ve rehberlik geliştiriyorsunuz.

Sosyal medya yönergeleriniz, mevcut şirket misyon beyanınızın bir uzantısı veya iş hedeflerinin bir özeti olarak başlayabilir. Şimdi sosyal katılımı artırmanın yollarını tartışarak sosyal medya bileşenini ekleyin.

Sosyal medya yönergeleriniz, markanızı sosyal medya kanallarında tanıtmanın üç temel parçası olduğunu vurgulamalıdır: nasıl görünürsünüz, ne paylaşırsınız ve nasıl paylaşırsınız. Gösteriş yapmak, kendinizi ve şirketinizi nasıl tanıttığınız anlamına gelir.

Her çalışan, uygun bir kişisel/iş bilgi karışımı olduğundan emin olmak için sosyal profil fotoğraflarını ve biyografilerini incelemelidir. Müşteriler ve potansiyel müşterilerle sosyal etkileşimi en üst düzeye çıkarmak için çalışanların Google, LinkedIn ve diğer araçlar aracılığıyla aramayı nasıl kullanabileceklerini tartışın.

Yönergeleriniz, tartışmaları teşvik etmek ve nihayetinde şirketinizin web sitesine trafik çekmek için çalışanların değerli içeriği takipçileriyle nasıl paylaşabileceklerini tartışmalıdır. Kurumsal sosyal medya yönergeleri geniş çapta yayınlanmaktadır; bunları şirket yönergelerinizin yapımında referans belgeler olarak kullanın.

İşte çalışanların sosyal medya kanallarında iş potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak için yönergelerinize dahil edebileceğiniz öneriler:

1. Rakiplere olumsuz atıfta bulunmaktan kaçının. Bir iş etkinliğinde veya sosyal toplantıda söylemeyecekseniz, bir sosyal medya gönderisinde paylaşmayın.
2. Sosyal medya katılımı, doğrudan ürün veya hizmet satışı değil, tartışmalarla ilgilidir. Okuduğunuz bir konuya, fikre veya makaleye ilgi uyandırmanın yollarını düşünün. Bir makale veya blog gönderisi bağlantısı paylaşıyorsanız, yalnızca bağlantıyı bırakmayın, “Harika makale!” ve ayrıl. Buna arabadan geçiş gönderisi denir ve bazı sosyal çevrelerde spam olarak görülür. Makalenin neden önemli olduğunu veya hangi konuları gündeme getirdiğini açıklayın veya makale hakkında sorular sorun. Gönderinize trafik çektiğinizde, markanıza potansiyel müşteriler sunabileceğinizi unutmayın.
3. Geliştirme, fiyatlandırma veya birleşme, devralma veya ortaklık planları konularında ürün veya hizmetleri tartışmaktan kaçının.
4. Müşterilere atıfta bulunuyorsanız, bunu dikkatli bir şekilde yapın.
5. Ürünleri, hizmetleri ve müşterileri tartışmanın istisnası, şirket basın bültenlerinde, vaka incelemelerinde, videolarda, kayıtlı web seminerlerinde veya şirket tarafından tanıtılan diğer pazarlama iletişimlerinde yayınlanan bilgilerden bahsetmek veya bağlantı vermektir. İyi sözü yayın, ancak aynı gruplarda veya sosyal kanallarda iş arkadaşlarınız tarafından yinelenen gönderilere dikkat edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir