Sosyal Medya Yönergeleri

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Medya Yönergeleri

22 Mayıs 2023 Sosyal medya Nedir? Sosyal medya Neleri Kapsar 0
Güvenilirlik Önyargısı

Sosyal Medya Yönergeleri Neden Önemli?

Büyük olasılıkla, çalışanlarınız sosyal medyaya diğerlerinden daha fazla dalmış durumdadır, bu nedenle sosyal paylaşımlarının işyerine yayılması ve yayılması için iyi bir şans vardır.

E-posta, 1990’ların başında ticari iletişimde o zamanlar yeni olan büyük gelişme olarak ilk kez tanıtıldığında, şirket yetkilileri, şirket bilgilerinin ve şirket sırlarının istenmeyen şekilde ifşa edilmesinden korktukları için, e-posta hesaplarını seçilmiş çalışanlarla sınırlandırdı.

Benzer alarmlar, özellikle halka açık forumlarda ve sosyal ağlarda paylaşılan veya yayınlanan herhangi bir içeriğin neredeyse geri alınamaz doğasıyla ilgili olarak, sosyal medya ve onun doğasında var olan bilgi yayma ve alışverişi kolaylığıyla ilgili olarak gündeme getirildi.

Tipik olarak geleneksel, yüksek kontrollü halkla ilişkiler ve pazarlama iletişimi işlevlerinden memnun olan şirketler, artık işletmelerin şeffaflık, özgünlük, dolaysızlık, açık diyalog, kolay erişim, bağlılık gibi yeni toplumsal çağ değerleriyle faaliyet göstermesini bekleyen müşteriler ve paydaşlarla karşı karşıya kaldı. ve güven.

Gerçek şu ki, elden teslim edilen ofisler arası notlardan ve “salyangoz posta”dan faks makinelerine ve ardından e-postaya, kısa mesajlara ve sosyal kanallara geçtiğimizde şirket bilgilerini paylaşmanın sağduyu kuralları değişmedi.

Aynı sağduyu kuralları sosyal dünyada da geçerlidir ve bu nedenle şirketinizin iletişim hedeflerini resmi bir sosyal medya kılavuz belgesinde yenilemeniz gerekir.

Sosyal medya yönergelerinizde pazarlama tercihlerinizi, iş tarzınızı ve sosyal paylaşım önerilerinizi kodlamak, işle ilgili iki temel kaygıyı ele alır: (1) üst düzey yönetim, çalışanların sosyal medya kanallarını şirket adına nasıl kullanmaları gerektiğini ayrıntılarıyla anlatan resmi bir belge olduğunu bilerek rahat uyuyabilir. şirket ve (2) çalışanlar, şirketinizi bir sosyal ağ lideri olarak konumlandırmak için tasarlanmış gerekli rehberlik ve sosyal ağ parametreleri ile güçlendirilecektir.

Dahası, şirketinizin sosyal medya yönergelerine ihtiyacı var çünkü ticari iletişiminiz artık yalnızca halkla ilişkiler ve pazarlama ekibinizin işlevi değil. İnsan kaynakları temsilcileri, çalışan adaylarını işe almak ve taramak için giderek daha fazla sosyal medyaya güveniyor.

Nihai düşük maliyetli odak grubu artık ürün geliştiricilerinizin müşteriler, ortaklar, yatırımcılar ve yeni iş beklentileri ile fikir alışverişinde bulunabileceği çeşitli sosyal forumlarda ve gruplarda bulunabilir.

Sosyal medya, satış sürecini önemli ölçüde değiştirdi; çok büyük hacimlerde müşteri verilerinin incelenmesi yoluyla elde edilen olası satışlar ve ürün güvenilirliği artık çevrimiçi katılım yoluyla inşa ediliyor. Ayrıca, son derece bilgili müşteriler ve potansiyel müşteriler, şirketiniz, müşterileriniz, hissedarlarınız ve diğer ilgili taraflarca paylaşılan bilgilerle satın alma döngülerini hızlandırabilir.

Müşteri hizmetleri için sosyal medya, genellikle gerçek zamanlı olarak bilgi iletmenin ve sorunları ve sorunları çözmenin yeni yollarını sunarak daha fazla müşteri memnuniyeti oluşturmak için fırsatlarda devrim yarattı.

Sosyal medya söz konusu olduğunda çalışanlar, bir şirketin pazarlama, satış, halkla ilişkiler, müşteri hizmetleri ve insan kaynakları programlarını güçlendirmek için marka elçileri olarak kullanılabilecek inanılmaz derecede değerli bir varlıktır.

Sosyal medya yönergeleri önemlidir ve çalışanlarınızın sosyal medya ekibinizin güçlü uzantıları ve geliştirmeleri olarak hareket etme yollarını resmileştirmek için son derece etkilidir; ayrıca markanızı küresel olarak nasıl sergileyeceğiniz konusunda yön verebilirler.


Sosyal medya Nedir kısaca
Tüm sosyal medya uygulamaları
Youtube sosyal medya mıdır
Geçmişten Günümüze sosyal medya
Sosyal medya nedir makale
Sosyal medya uygulamaları
Sosyal medya zararları
Sosyal medya Neleri Kapsar


Sosyal Medya Yönergeleri Nelerdir?

Sosyal medya yönergeleri, çalışanlar için bir dizi işletim prosedürü ve tavsiyeden daha fazlasıdır. Yönergelerinizi sosyal kolaylaştırıcılar veya marka elçileri olarak şirketiniz adına çalışanların aktif katılımını teşvik etmek, teşvik etmek ve desteklemek için bir araç olarak düşünün.

Muhtemelen, çoğu çalışan günlük rutinleriyle o kadar meşgul ki, şirketinizin sosyal medya programlarının tam kapsamının ve nasıl katılabileceklerinin farkında değiller. Matematik zorlayıcıdır. Şirketinizin her birinin sosyal ağlarda 500 takipçisi olan 100 çalışanı varsa, bu 50.000 kişilik potansiyel bir pazarlama erişimi anlamına gelir.

Şirketinizin resmi bir dizi yönerge oluşturmayı seçmiş olması, sosyal medyayı olması gerektiği gibi şirketinizin pazarlama iletişiminin önemli bir stratejik unsuru olarak gördüğünün önemli bir kabulüdür.

Yönergeler şirket arkadaşlığını canlandırabilir, morali yükseltebilir ve çalışanları ortak iş hedefleri etrafında birleştirebilir. Bu bağlamda bakıldığında, sosyal medya yönergeleriniz, şirketinizin pazarlama mesajlarını çok çeşitli halka açık forumlarda ve sosyal ağlarda güçlendirme ve genişletme ortak hedefiyle tüm çalışanların kolektif potansiyelini sıralayarak sosyal medya programınızı geliştirmek için tasarlanmalıdır.

Sosyal medya yönergeleri bu nedenle iki yönlü bir amaca hizmet edebilir: tüm çalışanları sosyal medya erişiminizin tam kapsamı hakkında bilgilendirebilir ve çalışanları şirketinizin dahili veya harici blogları için yazmaya teşvik ettiğinizde veya yayın yapmak için yardıma ihtiyaç duyduğunuzda katkıların güvence altına alınmasına yardımcı olabilirler. haberler, güncellemeler ve bilgiler, sosyal olarak bağlantılı bir çalışan tabanı aracılığıyla geniş kitlelere sunulur.

Yayınlanan yönergeler, şirketinizin sosyal medya taahhüdünü etkili bir şekilde güçlendirebilir ve çalışanların aktif (ve gerekli) katılımcılar olarak kaydedilmesine yardımcı olabilir.

Sosyal medya yönergeleriniz, sosyal katılım için tutarlı bir strateji oluşturabilir. Çalışanlarınız, sosyal kanallarda çevrimiçi sorgulara yanıt verdiklerinde ve tartışmalara veya yorumlara katıldıklarında çeşitli düzeylerde destek ve geri bildirim sunarak markanızın savunucusu olacak ve müşteri hizmetleri programlarınızın paha biçilmez uzantıları olarak hizmet edecekler. Müşterilerin ve paydaşların Twitter, Facebook ve diğer sosyal ağları kullanması alışılmadık bir durum değildir.

Kanallar, bir markayla ilgili sorunları, soruları veya sorunları ele alan tweet atarak veya durum güncellemeleri yayınlayarak çağrı merkezleri ve e-posta gibi geleneksel müşteri hizmetleri araçlarından kaçınır. Tek bir sosyal topluluk yöneticisi veya küçük bir ekip her zaman ilk müdahaleyi yapan kişi olmayabilir. Yönergeleriniz, çalışanlara, şirketinizin genel ticari iletişim stratejisiyle tutarlı bir şekilde yanıt vermeleri veya bunlarla ilgilenmeleri için gereken güveni ve becerileri sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir