KAPSAYICI SOSYAL KÜLTÜR

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

KAPSAYICI SOSYAL KÜLTÜR

22 Mayıs 2023 KAPSAYICI EĞİTİM dersi konuları Kapsayıcı eğitim Nedir 0
Ticari Düşünceler

KAPSAYICI SOSYAL KÜLTÜR

Yine de, gerçekten kapsayıcı bir sosyal kültür yaratmak, bu duyuruyu yapmanın ötesine geçer. Her çalışanı sosyal medya programınızın bir parçası olmaya davet edin ve her çalışanı bunu yapma becerisiyle güçlendirin.

Açık ve güven kültürüyle tanınan Zappos gibi bir şirket olabileceğinizi bir gecede önermiyorum (bazıları CEO’nun çalışanları şirket adına tweet atmaya bile zorladığını söylüyor), atabileceğiniz belirli adımlar var. Sosyal girişimleriniz için daha davetkar bir kültür yaratmak ve ayrıca tüm kuruluşa fayda sağlamak için başkalarını dahili olarak sosyal medya programınıza katılmaya davet edin:

• Dahili kaynak bulma hikayeleri (ve fikirleri): Önceki bölüm, içeriğin yanı sıra yetenek ve dahili kaynak sağlama kavramını kısaca tartıştı. Dahili bir kanal oluşturun ve düzenli olarak çalışanların hikayelerini paylaşabilecekleri bir dahili harekete geçirici mesaj oluşturun; ister blog gönderilerine dönüştürülebilecek uzun hikayeler, ister tweet’ler için ilham kaynağı olabilecek kısa anekdotlar veya markanızın hedeflerinizi daha iyi bir şekilde maksimize etmesine yardımcı olabilecek fotoğraflar olsun. 

Sadece orada durma. Sosyal medya hiç bitmeyen deneyler gerektirdiğinden, çalışanlarınızın kampanyalar, platformlar veya tutku duydukları başka herhangi bir şey hakkında sahip oldukları yaratıcı fikirleri açıkça karşılayın. Mümkünse, fikir yaratıcısının uygulamaya rehberlik etmesine de izin vermek isteyebilirsiniz.

• Çalışanları marka elçileri olarak kullanmak: En büyük hayranlarınız için bir marka elçisi programı düşünüyorsanız, neden çalışanlarınızı da bu programa dahil etmiyorsunuz veya onlar için benzer şekilde hazırlanmış bir program oluşturmuyorsunuz?

Tıpkı hayranlarınıza yaptığınız gibi sadık ve tutkulu çalışanları ödüllendirerek, tamamlayıcı bir hedef kitleye yönelik içeriğin benzer bir şekilde genişletilmesini sağlayabilir ve sosyal medyada güvenilir bir demografiyi, yani çalışanlarınızın arkadaşlarını hedefleyen markanıza yönelik tutkunun ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

• Çalışanları sosyal medya ekibinizin resmi bir uzantısı olarak kullanmak: Çalışanlarınızı marka elçileri olarak kullanma kavramına benzer şekilde, çalışanların sosyal medya ekibinin bir uzantısı olmasını sağlamaktır. Çalışanların katılmalarına ve mesajlarınızı topluluklarıyla resmi bir şekilde paylaşmalarına olanak tanıyan yeni platformlar oluşturuldu.

Örneğin, çalışanlarınızdan Jobvite gibi bir platforma kaydolmalarını isteyebilirsiniz; bu platform, çalışanlarınızın haberleri kolayca paylaşmasına olanak tanıyarak yeni iş ilanlarını duyurmalarına yardımcı olabilir. Benzer şekilde, GaggleAMP gibi bir platform kullanmak, tüm çalışanlarınızın şirketinizin en son blog gönderilerini ve sosyal medya güncellemelerini kendi kişisel ağlarında kolayca paylaşmasına olanak sağlayabilir.

Bu şekilde, şirketinizin adını duyurmaya yardımcı olmak için şirket içi çalışanlarınızın potansiyelini resmi olarak etkinleştirebilirsiniz ve umarız onlara ve ağlarına değer sağlamaya da yardımcı olmuş olursunuz.

Sosyal medya, herkesin gerçekten katılabileceği bir ortam olduğu için şirket kültürünüzü güçlendirme potansiyeline sahiptir. Şirketinizdeki herkesin sosyal medya programına katılması için eşit şans tanıyarak, herkesin şirkete fayda sağlayan bir sosyal sese sahip olduğu daha güçlü bir kültür yaratma fırsatına sahip olursunuz.

Sosyal medya stratejinizi uygulamaya başladığınızda, şirketin sosyal medya stratejinizin şirket çapındaki potansiyelinden gerçekten yararlanmasına yardımcı olmak için tüm çalışanlarınızın dijital IQ’sunu yükseltmeye ihtiyaç duyulacaktır.

Bu nedenle, çalışanlara, oluşturduğunuz sosyal medya stratejisi ile avukat onaylı bir sosyal medya politikasında belirtilen yasal kısıtlamalar arasında bir yerde yön vermek için dahili yönergeler geliştirilmelidir.

Bu belgeye Sosyal Medya Yönergeleri adı verilir ve çoğu şirket muhtemelen böyle bir belge oluşturmuş olsa da, yeni oluşturulan sosyal medya stratejisi ışığında ona yeni bir göz atmanın zamanı gelmiş olabilir.


Kapsayıcı eğitim Nedir
Kapsayıcı eğitim MEB
KAPSAYICI EĞİTİM dersi konuları
KAPSAYICI EĞİTİM ders Notları
Kapsayıcı eğitim PDF
Kapsayıcı eğitimde öğretmenin rolü
Kapsayıcı eğitim makale
Kapsayıcı eğitim Kimleri kapsar


SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ 

Hiç şüphesiz, herhangi bir şirket veya kuruluş için en etkili sosyal medya stratejisi, her çalışanı sosyal medya pazarlama ekibinin destekleyici bir uzantısı olarak dahil edecektir. Bu bölümün başlarında, şirketinizde kapsayıcı bir sosyal medya kültürü oluşturmanın önemini ve başarılı işletmelerin neden çalışanlarını sosyal medya kanallarına coşkuyla katılmaya teşvik ettiğini öğrendiniz.

Bir sosyal medya pazarlama programı, geleneksel kurumsal hiyerarşiler ve departman silolarının yarattığı bölge savaşları yerine tüm çalışanların katılımına değer veren ve onu besleyen düz bir organizasyon yapısı lehine terk edildiğinde en iyi şekilde çalışır.

Ancak bu demokratikleşmiş sosyal medya dünyasında hala uymamız gereken kurallar var. Bu kitaptaki ayrı bir bölüm, sosyal medya topluluklarının yasallıklarına ayrılmıştır; şirketinizin markasını ve rekabetçi pazar konumunu korumak için uygulayacağı politikalar.

Bu, sosyal medya yönergelerine veya hem çalışanları işe almak hem de onları markanızın, müşterilerinizin, paydaşlarınızın, ortaklarınızın, potansiyel müşterilerinizin ne olduğunu bilmeye dayanır.

Herhangi bir işletme veya kuruluş için sosyal medya yönergeleri, başarılı bir sosyal medya pazarlama stratejisi için gerekli olan kritik bir katılım kitlesini teşvik ederek çalışanları güçlendirebilir. Tersine, katı sosyal medya yönergeleri, insanları müşterilerinizle etkileşim kurmak için en önemli yeni iletişim araçlarından birini kullanmaktan caydırabilir.

Elbette, sosyal medya söz konusu olduğunda işletmeler genellikle çelişkili gibi görünen sorunlarla boğuşur: markalarını korurken aynı zamanda çalışanlarının ifade özgürlüğünü desteklemek isterler.

Düzgün oluşturulmuş sosyal medya yönergeleriyle, her iki hedefe de ulaşamamanız için hiçbir neden yoktur. Anketler, büyük şirketlerin ve kuruluşların yüzde 70’inden fazlasının, genel kurumsal iletişim faaliyetlerinin bir parçası olarak sosyal medya yönergeleri oluşturduğunu gösteriyor.

Sonunda, sosyal medya her işletmenin pazarlama ve satış dokusuna dahil edildiğinden, yönergeler çalışan el kitabı veya yeni işe alma oryantasyon kılavuzu kadar yaygın olacaktır.

Politika ve prosedür belgeleri, Twitter, Facebook, LinkedIn, Google+, YouTube ve diğer sosyal medya kanallarının kullanılması ve yapılmaması gerekenleri belirtse de, şirketinizin “yönergeleri”, çalışanlara doğrudan nasıl yardımcı olabileceklerini göstererek eşit derecede önemli bir amaca hizmet edecektir.

Şirket tarafından barındırılan bloglar ve tartışma forumlarının yanı sıra şirket tarafından yönetilen LinkedIn gruplarında, YouTube video kanallarında veya Facebook, LinkedIn, Google+ ve diğer sosyal platformlarda oluşturulan işletme sayfalarındaki sosyal varlığı aracılığıyla işletmenizi tanıtmanız gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir