SOSYAL MEDYA ORGANİZASYONU

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

SOSYAL MEDYA ORGANİZASYONU

22 Mayıs 2023 Profesyonel sosyal medya Yönetimi Sosyal medya yönetim programı 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

GELECEĞİN SOSYAL MEDYA ORGANİZASYONU

Sonunda, sosyal medya bir şirket içindeki hemen hemen her departmana dokunur. Önceki bölümde tavsiye edilen fonksiyonlar arası ekipleri oluşturmanın dışında, tüm organizasyonunuzu sosyal medya çabalarınız etrafında nasıl organize etmelisiniz?

Altimeter’in araştırması6, sosyal medya çabalarınızı şirket içinde organize etmenin beş yaygın yolu olduğunu gösteriyor, dolayısıyla sosyal medya kuruluşunuzun tasarımı hakkında düşünmeye başlamak için burası iyi bir yer. Beş model merkezi olmayan, merkezileştirilmiş, merkez ve merkez, çoklu merkez ve merkez (karahindiba) ve bütünseldir.

Beş farklı yaklaşım olmasına rağmen, en popüler üçü (istatistiklere ve kendi kişisel deneyimime göre) merkezileştirilmiş, merkez ve tekerlek ve karahindiba.

Merkezileştirme

Merkezi bir organizasyonla, bir departman tüm sosyal medya faaliyetlerini dahili olarak yönetir. Şimdiye kadar muhtemelen birçok şirketin sosyal medya programlarını resmileştirmeye başladıkları yerin burası olduğunu fark etmişsinizdir. İlk sosyal medya stratejinize yeni başlıyorsanız, muhtemelen şirketinizin şu anda geldiği veya gitmekte olduğu yer burasıdır.

Başlangıçta mantıklı görünse de bu yaklaşımın sorunu, sosyal medyanın şirketinizdeki diğer her şeyle örtüşen bir araç olmasıdır. Sosyal medyadan sorumlu bir pazarlama departmanı, müşteri hizmetleri, bilişim veya markanızla ilgili diğer departmanlardaki sosyal medya faaliyetlerini nasıl yönetebilir?

Bu görevler ideal olarak söz konusu belirli departmanlardaki kişiler tarafından yönetilmelidir. Bu nedenle, bu departman organizasyonu, normalde bir şirket daha sosyal bir iş haline gelmeden önce sosyal medya deneyimi kazanmak için evrimsel bir aşamadır.

Bu çok basit ve göründüğü gibi çalışıyor. Altimeter’e göre, merkez ve uç, “merkezi bir konumda oturan ve iş birimleri gibi çeşitli düğümlere yardımcı olan işlevler arası bir ekiptir.” Bu düğümler farklı departmanlar da olabilir.

Bu, daha önce bahsedilen sosyal medya liderinin dahil olduğu yerdir, ancak bir şirketin sosyal medyaya bakış açısı daha stratejik hale geldikçe, bu muhtemelen şu anda sosyal medya mükemmeliyet merkezi dediğimiz bir organizasyona dönüşecektir.

Sosyal medya mükemmellik merkezleri, merkezi bir konumda bulunan ve dahili olarak tüm şirkete hizmet veren çapraz işlevli ekiplerdir. Buradan öğrenilecek birçok erken benimseyen rol model var.

Bu çoklu merkez ve bağlı birim organizasyonu, sosyal medyayı farklı iş birimleri, markalar, bölgesel konumlar veya ülkeler arasında ölçeklendirmek istediğinizde uygundur. Burası, diğer merkez ve bileşen kuruluşlarla birlikte çalışan küresel bir sosyal medya mükemmeliyet merkezine sahip olduğunuz yerdir.

Merkezi merkez en iyi uygulamaları paylaşır, diğer merkezleri yönetebilir ve sosyal medya aracılığıyla marka içinde bir miktar küresel birlik olmasını sağlar. Bu, sosyal medya stratejisinin iş birimi, marka veya lokasyondan bağımsız olarak aynı şekilde uygulanmasını sağlar.

Dikkate alınması gereken bir nokta da, sosyal medya çoğu departmanın yönettiği ve sonunda kendi uzmanlıklarını geliştirdiği ortak bir görev haline geldikçe, sosyal medya organizasyonunuzun doğal olarak gelişeceğidir. buradaki evrimsel deneyimleri. Çoğu şirket gibi Dell’in de sosyal medyayı dahili bir taban çabasıyla başlattığını ve daha sonra merkezileştiğine dikkat çekiyor.

Zaman içinde bir merkez ve bağlı bileşen modeline geçmek mantıklı geldi ve şimdi Dell’in sosyal medyası, tamamen entegre olduğu ve kuruluş genelinde dağıtıldığı bir noktaya kadar dağıtıldı. Merkezi olmayan merkez, her ekip üyesinin doğrudan organizasyonun ilgili bölümlerine taşınabilmesi için yakın zamanda dağıtıldı.

Eski merkez artık yalnızca, uyum sağlamak için düzenli olarak bir Sosyal Medya Liderlik Konseyi toplantısı ile işin çeşitli alanlarında oturan sosyal medya çalışanlarından oluşan sanal bir ekip olarak var.


Sosyal Medya Yönetim Paketleri
Sosyal medya yönetim programı
Sosyal medya yönetim fiyatları
Profesyonel sosyal medya Yönetimi
Sosyal medya yönetimi Ne iş Yapar
Sosyal medya Yönetimi Nasıl Yapılır
Sosyal medya Hizmetleri
Sosyal medya Yönetimi hizmeti


Hub-and-display modeli şirketlerin ihtiyaçlarını sosyal medya yolculuklarının başlarında karşılasa da, Dell’in deneyimi bir noktada her departmanın sosyal medyayı uygulamak için yetkilendirilmiş ve eğitilmiş olduğundan emin olunması gerektiğinin ipuçlarını veriyor. kendi başına. Bu, çoğu büyük işletmenin ilerlediğini gördüğüm yön ve gelecekte sosyal medya kuruluşunuz için mükemmel bir potansiyel rol modeli olarak hizmet ediyor.

Şirketin sosyal medya çalışmalarına kimin öncülük edeceğine, sosyal medya planının dahili olarak nasıl işletileceğine, plan üzerinde kimin dahili olarak çalışacağına ve çok yönlü çalışmanın nasıl yapılandırılacağına karar vermek, başarılı bir sosyal medya stratejisinin merkezinde yer alır.

Sosyal medyanın yatırım getirisini görmeye ve programlarınızı uygun şekilde ölçeklendirmeye başladığınızda, şirketiniz büyük olasılıkla faaliyetlerini hızlandıracak ve bu kararlar daha önemli hale gelecektir. Bunu yapmanın doğru ya da yanlış bir yolu yoktur, ancak temel organizasyonel seçenekleri ve şirketlerin nasıl geliştiğini önceden anlamak, şirketinizin gelecekte işe yarayacak bir sosyal medya stratejisi oluşturmasına ve uygulamasına yardımcı olacaktır.

Sosyal medya stratejinizi başarılı bir şekilde uygulamak, şirketinizin doğru personel rollerini ve sorumluluklarını oluşturmasını ve sosyal medya programını içeren ve çalışanların bildiği ve takip ettiği sosyal medya yönergelerini içeren etkili iç iletişim yoluyla kapsayıcı bir sosyal medya kültürü tasarlamasını gerektirir. Ancak o zaman oluşturduğunuz sosyal medya stratejisi şirketinizin kültürünün gerçek bir parçası haline gelebilir.

Tavsiyeyi aldıysanız ve şirketinizin sosyal medya stratejisini tüm departmanlardaki paydaşları içerecek şekilde genişlettiyseniz ve sosyal çabaları denetlemeye yardımcı olmak için çeşitli ekipler oluşturduysanız, şirketinizde sosyal medya kullanımını başarılı bir şekilde genişletme yolundasınız demektir. 

Sosyal medya yönergeleri oluşturun ve şirketteki herkesin sosyal medya stratejisi hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak için dahili iletişim ekibinizi kullanın.

Tartışılan çeşitli ekipler de dahil olmak üzere sosyal medya kuruluşunuzu tüm şirket için açık ve şeffaf hale getirin ve ideal olarak üst düzey liderliğin bu mesajı iletmesini sağlayın. Şirketiniz çok büyükse veya coğrafi olarak dağılmışsa, bu bilgiyi yaymak için dahili bir video oluşturun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir