Sürekli Olasılık Dağılımları – İstatistikler Nedir? – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sürekli Olasılık Dağılımları – İstatistikler Nedir? – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

12 Ocak 2021 Kesikli Olasılık DAĞILIMLARI Sürekli OLASILIK DAĞILIMLARI nelerdir Sürekli Olasılık DAĞILIMLARI Örnek Sürekli rassal değişkenlerin olasılık dağılım fonksiyonları Sürekli tesadüfi değişkenlerin olasılık DAĞILIMLARI Süreksiz OLASILIK DAĞILIMLARI 0
Kernel Denkleminin Beş Adımı: Genel Bakış – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

Binom Dağılımları 

7. ∗ Aşağıdaki deneme dizisinin bir binom olasılık dağılımıyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağını belirleyin.

(a) 500 kişiyi aramak ve bir seçimde kime oy verdiklerini sormak.
(b) Voleybol takımınızda oynamaya istekli 2 kişi olana kadar tüm arkadaşlarınızı aramak.

8. Aşağıdaki deneme dizisinin bir binom olasılık dağılımıyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağını belirleyin.
(a) 500 kişiyi aramak ve belirli bir seçimde belirli bir adaya oy verip vermediklerini sormak.
(b) Ulusal Sağlık Enstitüsü, 2000 yılında belirli bir kanser türü olan 100 kişiyi kontrol eder ve hayatta olup olmadıklarını kaydeder.

9. ∗ Aşağıdaki iki terimli olasılıkları, iki terimli olasılık tablolarından birini kullanarak veya olasılığı formül kullanarak bir hesap makinesi veya yazılımla hesaplayarak hesaplayın.

10. Aşağıdaki iki terimli olasılıkları, iki terimli olasılık tablolarından birini kullanarak veya olasılığı bir hesap makinesi veya formül kullanarak bir yazılımla hesaplayarak hesaplayın.

11.  Kartlar: Bir desteden (değiştirilerek) arka arkaya 10 kez bir kart çektiğinizi varsayalım. Tam olarak 4 kalp alma olasılığınız nedir?

12. ∗ Yalan Dedektörü: Bir yalan dedektörünün tüm yalanların% 20’sinin tespit edilmeden gitmesine izin verdiğini varsayalım. Sınava girip 10 yalan söylerseniz, 5 tespit edilmemiş yalan, alışılmadık derecede fazla sayıda tespit edilmemiş yalan olur mu? P (x veya daha fazla) ≤ 0,05 ise, bir sayının (x) alışılmadık derecede büyük olduğu kriterini kullanın.

13. T / F Testi: 10 soruluk Doğru veya Yanlış testini yaptığınızı ve her problemi tahmin ettiğinizi varsayalım. Sadece 2 tane doğru alırsınız. Bu alışılmadık derecede az sayıda doğru tahmin mi? P (x veya daha az) ≤ 0,05 ise, bir sayının (x) alışılmadık derecede düşük olduğu kriterini kullanın.

14. ∗ Fazla Rezervasyonlu Uçuşlar: Düşük Bütçeli Havada (LBA), geçmiş veriler tüm yolcuların% 95’inin uçağa binme zamanında geldiğini göstermektedir. Bu nedenle, her uçağı kapasitesine kadar doldurma umuduyla zaman zaman uçuşları fazla rezerve ediyorlar. Burada, bu tür bir sorunla ilişkili bazı olasılıkları ele alıyoruz. Küçük bir uçağın 20 yolcu kapasitesine sahip olduğunu varsayalım. Bu uçakta bir uçuş için 20 yolcu rezervasyonu yapıyorlar.

(a) Tam olarak 20 yolcunun gelme olasılığı nedir?
(b) Tam olarak 19 yolcunun gelme olasılığı nedir?
(c) En az bir boş sandalyeye sahip olma olasılıkları nedir?
(d) Yalnızca 17 yolcu gelirse, bu alışılmadık derecede düşük yolcu sayısı olarak kabul edilir mi?
P (x veya daha az) ≤ 0,05 ise, bir sayının (x) alışılmadık derecede düşük olduğu kriterini kullanın.
(e) Yalnızca 16 yolcu gelirse, bu alışılmadık derecede düşük yolcu sayısı olarak kabul edilir mi? P (x veya daha az) ≤ 0,05 ise, bir sayının (x) alışılmadık derecede düşük olduğu kriterini kullanın.

Sürekli Olasılık DAĞILIMLARI Örnek
Kesikli Olasılık DAĞILIMLARI
Sürekli olasılık dağılım fonksiyonu örnekleri
Sürekli OLASILIK DAĞILIMLARI nelerdir
Sürekli tesadüfi değişkenlerin olasılık DAĞILIMLARI
Süreksiz OLASILIK DAĞILIMLARI
Normal dağılım
Sürekli rassal değişkenlerin olasılık dağılım fonksiyonları

Binom Dağılımlarının Ortalama ve Standart Sapması 

Bu sorunları yaparken n · p ≥ 5 ve n · q ≥ 5 olduğunu doğruladığınızdan emin olun.

15. ∗ Kanser Sağkalım Oranları: Belli bir kanser türünün beş yıl boyunca 0.75 hayatta kalma oranına sahip olduğunu varsayalım. Bu, bu tür kansere yakalananların% 75’inin bundan beş yıl sonra ölmediği anlamına gelir. Şimdi, bu tür kanserli 130 kişiyi tanıdan 5 yıl sonra kontrol ettiğinizi varsayalım.

(a) Bu 130 kişilik gruplarda, beş yıllık sınırda hayatta kalanların ortalama sayısı nedir?
(b) Standart sapma nedir?
(c) Belirli bir hastaneden bu tür 130 hastayı kontrol ederseniz ve sadece 85’inin hayatta kaldığını görürseniz, bunu olağandışı olarak sınıflandırır mısınız?

16. Sigortasız: ABD’deki tüm yetişkinlerin% 16,6’sının sigortasız olduğu tahmin edilmektedir. Belirli bir klinik tarafından görülen 250 yetişkinden rastgele bir örnek alırsınız ve 50 kişinin sigortasız olduğunu görürsünüz.

(a) 250 ABD’li yetişkinin bulunduğu gruplarda, sigortasız kalacak olanların ortalama sayısı nedir?
(b) Standart sapma nedir?
(c) Anketinizde 250 ABD’li yetişkinden 50’sinin sigortasız olduğunu buldunuz. Bu sayıyı alışılmadık olarak sınıflandırır mısınız?

17. ∗ Good-Buy Electronics: Good-Buy Electronics’in bir şubesine sahipsiniz ve Stevuski Televizyonlarının üreticisi tarafından bir yıl içinde kendi markalarının sadece% 5’inin öldüğü söylendi. Şubeniz geçen ay bir satış sırasında bu tür 124 televizyon sattı ve bunlardan 16’sı iade edildi – ölü.

(a) Üretici tarafından belirtilen% 5 değerinin doğru olduğunu varsayarsak, 124 boyutundaki rastgele örneklerde bir yıl içinde ölen TV’lerin ortalama sayısı kaçtır.
(b) Sattığınız 124 TV’den 16’sı öldü. Bu alışılmadık bir sayı mı?
(c) Bu olağandışı olaya neden olabilecek birkaç şeyi söyleyin.

18. NHL – Doğum Günleri: Ulusal Hokey Ligi (NHL) oyuncularının büyük bir kısmının yılın ilk yarısında doğum günleri olduğu görülmüştür. Bunun, gençlik liglerine katılım için son tarihlerden kaynaklandığı öne sürüldü – daha önceki aylarda doğanlar yaşıtlarından daha yaşlı ve bu avantaj yıllar içinde daha fazla antrenman ve koçluk fırsatı ile artırıldı. 2008/2009 NHL sezonundaki 512 oyuncudan 159’u Ocak, Şubat veya Mart’ta doğdu.

(a) Genel popülasyondaki doğum günlerinin% 25’inin Ocak, Şubat veya Mart’ta gerçekleştiğini varsayın (bunlar aslında yılın günlerinin% 24,7’sini içerir). 512 kişilik rastgele örneklemlerde, Ocak, Şubat veya Mart’ta doğum günü olanların ortalama sayısı nedir?
(b) 512 NHL oyuncusunun 159’unun yılın ilk üç ayında doğduğunu kabul ederek. Bu, olağandışı bir şey olduğunu gösteriyor mu?

Sürekli Olasılık Dağılımları – Normal Dağılımlar

Bu bölümde bir tür sürekli olasılık dağılımına odaklanıyoruz; normal dağılım. Burada olasılıkları bir olasılık yoğunluk eğrisi altındaki alanla ilişkilendiriyoruz.

  • Sürekli veriler için, göreceli bir frekans histogramı düşünün.
  • Dikkat edin, göreceli frekansların toplamı birdir. Bunlar olasılıklar olarak düşünülebilir.
  • Burada sınıf sayısını artırıyoruz. Sınıf genişliğini azaltıyoruz.
  • Dikkat edin, olasılıkların toplamı hala birdir.
  • Çubuk grafik bir eğriye benzemeye başlar.
  • Oradaki olasılıkları sığdıramaz, ancak yine de toplamları bir olur.
  • Çubuklar yerine bir eğri elde ederiz.
  • Bu bir Olasılık Yoğunluk Eğrisidir. Eğrinin altındaki alan = 1 olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir