Standart Sapma – İstatistikler Nedir? – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Standart Sapma – İstatistikler Nedir? – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

11 Ocak 2021  İstatistiksel Veri Analizi Evren standart sapması Makalede standart sapma ÖSYM standart sapma HESAPLAMA Standart Sapma NASIL HESAPLANIR Standart sapma NASIL yorumlanır Standart sapma sembolü 0
Web Sitesi Sunucusu – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Bir Binom Dağılımının Ortalama ve Standart Sapması

• Binom olasılık dağılımının ortalama ve standart sapması:

Tek bir başarı olasılığı olan n denemeyi içeren bir binom olasılık dağılımı, ile verilen ortalama başarı sayısına (μ) ve standart sapmaya (σ) sahiptir.

Örnek 1: Büyük bir kutu karışık kuruyemiş% 60 oranında kaju içerir. Bu kutudan rastgele seçilmiş 20 fındıklık gruplarda, elde edilen kaju sayısının ortalama ve standart sapması nedir?
• Themeanisμ = np = 20 (0.6) = 12.0.
• Standart sapma σ = √n p q = 􏰤20 (0.6) (0.4) = √4.8 = 2.1908902 → 2.2

• Olağandışı Başarı Sayısının Kısayolu (n · p ≥ 5 ve n · q ≥ 5 ∗ sağlanır) Formül ile belirli bir başarı sayısı (x) için z-skorunu hesaplayabiliriz.

Z 2’den büyük veya -2’den küçükse, x’in alışılmadık bir başarı sayısı olduğunu düşünüyoruz † Örnek 2: Büyük bir kutuda% 60 kaju fıstığı var ve rastgele 20 fındık seçiyorsunuz.

(a) 6 kaju fıstığınız varsa, bu alışılmadık bir durum mu?
İlk olarak, n = 20, p = .6 ve q = .4. Oğul · p = 12andn · q = 8arebothgreaterthan5. Goodtogo.
Sonra, μ = 12 (yukarıda) ve σ = 2.2 (yukarıda), yani z = x – μ = 6-12 ≈ −2.73. σ 2.2
Bu -2’den az olduğu için 6 kaju fıstığının olağandışı olacağı sonucuna vardık.
(b) Sıranız: 9 kaju fıstığınız varsa, bu alışılmadık bir durum mu?
(c) Sıranız: 18 kaju fıstığınız varsa, bu alışılmadık bir durum mu?

• Sizin Sıranız: Ulusal bir araştırma, Amerikalıların% 48’inin işlerinden memnun olduğunu iddia ettiğini ortaya çıkarmıştır. 220 çalışanı olan bir şirketiniz var. Bir anket yapıyorsunuz ve bunlardan sadece 85 tanesi tatmin olduğunu iddia ediyor. Ulusal ortalama% 48 ise, memnun çalışan sayınız olağandışı mı?

Standart Sapma NASIL HESAPLANIR
Standart sapma nedir
Standart sapma NASIL yorumlanır
Standart sapma ne işe yarar
Standart sapma sembolü
ÖSYM standart sapma HESAPLAMA
Makalede standart sapma
Evren standart sapması

 Tartışmalar

1. Çalışanların Planlanması: Bir catering şirketiniz olduğunu varsayalım. Yerel üniversiteden sunucu olarak hareket etmeleri için geçici çalışanları işe alırsınız. En güvenilir çalışanlar olmamakla birlikte, herhangi bir sunucunun planlanmış bir etkinlik için gerçekten görünme şansı% 80’dir. Belirli bir Cumartesi günü planlanan bir düğün için en az 5 sunucuya ihtiyacınız var.

(a) 5 çalışan programladığınızı varsayalım, 5 çalışanın da işe gelme olasılığı nedir?
(b) 7 çalışan programladığınızı varsayalım, en az 5 kişinin işe gelme olasılığı nedir?
(c) En az 5 kişinin işe geldiğinden% 99 emin olmak için kaç çalışan planlamalısınız? İpucu: Bu sorunun cevabı için tek bir formül yok, bir çeşit deneme yanılma kullanmalısınız.

2. Tam Olarak Bir ve En Az Bir Olasılıklarını Çözme

ABD Ulaşım Güvenliği İdaresi’nin (TSA), bir uçağa binmeden önce tam bir tarama için tüm uçak yolcularının% 10’unun rastgele seçilmesini istediğini varsayalım. Şimdi, önümüzdeki yıl 8 kez uçakla seyahat edeceğinizi varsayalım.

(a) Tam olarak bir kez taranma olasılığınız nedir?
(b) En az bir kez taranma olasılığınız nedir?
(c) Tam olarak bir kez taranma olasılığınız (>% 50) sizin lehinize mi? En az bir kez taranma olasılığınız (>% 50) olumlu mu?

3. Adil Para: Diyelim ki bir madeni paranın adil olup olmadığını görmek için test etmek istiyorsunuz. Bunu 40 kez çevirerek yaparsınız. Kafaların sayısı alışılmadıksa bunu haksız sayacaksınız. Madeni paranın adil olarak geçmesine izin vermek için kabul edilebilir tur aralığı ne olabilir? İlk başta madalyonun adil olduğunu varsayın.

Özet Çalışma

1. Rulet: Bir rulet çarkında 40 yuva vardır, 19’u kırmızı, 19’u siyah ve 2’si yeşildir. Kırmızıya 1 $ bahis koyup kazanırsanız, 2 $ (orijinal 1 $ ‘nız ve ek 1 $) iade alırsınız. Kırmızı üzerine 1.00 $ ‘lık bir bahsin beklenen değeri nedir?

2. Hayat Sigortası: Şirketiniz hayat sigortası satmaktadır. 50 yaşındaki bir erkeğe bir yıllık 100.000 $ poliçe için 75 $ alıyorsunuz. Önümüzdeki yıl ölürse 100.000 $ ödersiniz. O yaşarsa, 75 doları sende alırsın. Geçmiş verilere (göreceli sıklık tahmini) dayanarak, ortalama 50 yaşındaki bir erkeğin yıl boyunca yaşama olasılığı 0.9997’dir.

(a) Bu politikadan beklenen kârınız nedir?
(b) Böyle bir politikanın başabaş fiyatı nedir? Yani Beklenen sıfır kar elde etmek için hangi fiyatı ödemelisiniz?

3. Jordan Sports Equipment Company, genel nüfusun% 10’unun solak olduğunu tespit etti. Aşağıdaki soruları yanıtlarken uygun şekilde iki terimli tabloyu veya formülü (altta) kullanın.

(a) 20 kişi rastgele seçilirse, tam olarak 3 kişinin solak olma olasılığını bulun.
(b) 8 kişi rastgele seçilirse, en az birinin solak olma olasılığını bulun.
(c) Golf dükkanınıza rastgele 15 kişinin girdiğini varsayalım.

i. Dört solcu, 15 kişilik bir grup için alışılmadık derecede büyük bir sayı olarak kabul edilir mi?
ii. Beş solcu, 15 kişilik bir grup için alışılmadık derecede büyük bir sayı olarak kabul edilir mi?

(d) 22 kişi rastgele seçilirse, tam olarak 2 kişinin solak olma olasılığını bulun.
(e) Rastgele seçilmiş 60 kişilik gruplarda solak insanların sayısı için ortalama ve standart sapmayı bulun.
(f) Rastgele seçilmiş 60 kişilik bir grupta sol elini kullanan 9 kişinin olması olağandışı olur mu?
(g) Rastgele seçilmiş 60 kişiden oluşan bir grupta 12 sol elini kullanmak olağandışı olur mu?

Problem Seti

Kesikli Rastgele Değişken ve Olasılık Dağılımları

1. ∗ Madeni Para Çevirme: Aşağıdaki tablo, adil bir jetonun dört atışındaki tura sayısı için olasılık dağılımını verir.

(a) Bunun gerçekten bir olasılık dağılımı olduğunu doğrulayın.
(b) Olasılık dağılımının ortalaması nedir.
(c) Bir yazı tura atarsanız, aldığınız tur sayısı için beklenen değer nedir?

2. Bir Kalıbın Rulosu: Yanlara 1-6 rakamları basılmış tek bir altı kenarlı zarı yuvarladığınızı varsayalım. Her iki tarafın da eşit yuvarlanma olasılığına sahip olduğunu varsayın.

(a) Bir kalıbın bir rulosunda gösterilen sayı için bir olasılık dağılımı oluşturun.
(b) Bu olasılık dağılımının ortalamasını hesaplayın.
(c) Numarayı her seferinde yüze kaydederken böyle bir zarı tekrar tekrar yuvarlasaydın, tüm bu sayılardan ne beklenirdi?

3.  Piyango: 10 $ ‘a 200 çekiliş biletinden birini satın alıyorum. Sponsorlar daha sonra rastgele 200 $ değerinde bir büyük ödül, her biri 100 $ değerinde iki ikinci ödül ve her biri 50 $ değerinde üç üçüncü ödül seçerler. Bu çekiliş için ayrık olasılık dağılımı aşağıdadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir