Taahhüdü Destekleyen Düşünce – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Taahhüdü Destekleyen Düşünce – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

28 Haziran 2021 Iraksak düşünme özellikleri Türkiyedeki Vehhabiler kimlerdir Yakınsak düşünce Nedir Yakınsak düşünme özellikleri Yakınsak ıraksak Nedir 0
Uzun Kuyruk İçerik  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Yasal ve Uygulanabilir Bir Taahhüdü Destekleyen Düşünce

Belirtildiği gibi, bir sözleşme teklifi oluşturmak için tüm maddi koşulların mevcut olması gerekir. Bu şartlardan biri bedeldir: Taraflardan birinin vaadi veya performansı karşılığında elde ettiği fayda. Esasen, bedel, bir kişiyi bir sözleşmeye girmeye teşvik eden unsurdur. Kişi, başka bir şekilde almaya yetkili olmadığı bir söz veya ifa karşılığında, yapmak zorunda olmadığı bir şeyi vaat eder veya yapar.

Spesifik sözleşme için bedelin değeri belirlenebilir olmalıdır. Bu sadece bir tarafın vaat veya performans karşılığında değerli bir şey elde etmesini sağlamak içindir. Esasen böyle bir tespit, masum tarafların aldatılmasını önlemek için gereklidir. Mahkemeler, bedelin tanımının belirsiz olduğu veya bedelin değerinin ölçülemez olduğu bir sözleşmeyi kabul etmeyecektir.

Mahkemeler genellikle bir bedelin değeriyle veya bir tarafın diğerinden daha fazla fayda sağlayıp sağlamadığıyla ilgilenmez. Bu, tarafların müzakere etmesi gereken bir konu. Bununla birlikte, yasa, bir sözleşmenin tarafının, alınacak bedelin değerini, miktarını ve kalitesini makul bir şekilde belirleyebilmesini gerektirir. Bu, tarafın sözleşmeye girip girmeme konusunda bilinçli bir karar vermesini sağlar.

Değerlemenin yasal olarak uygulanabilir olması için, yasanın bir sözleşme için uygun bir temel olarak kabul edeceği bir şey olmalıdır. Genel olarak bu, değerlendirmenin yasa dışı olabilecek veya tarafı yasa dışı davranışlarda bulunmaya zorlayacak bir şey olamayacağı anlamına gelir.

Örneğin, bir taraf başka bir tarafa bir daktilo çalma karşılığında 50 dolar vaat ederse, geçerli bir sözleşme olmaz. Bir tarafın değerlendirmesi yasa dışı bir eylem olduğundan, bir sözleşmenin kurulması için gerekli olan dördüncü unsur (yasal olarak uygulanabilir bir vaadi destekleyen düşünce) karşılanmaz.

Ek olarak, dikkate gerçek bir şey olmalıdır. Bir tarafın değerlendirmesinin, diğer tarafın sunduğu değerlendirmeyle karşılaştırıldığında görünüşte yetersiz olması önemli değildir. Hukuk, değerlendirmenin yeterliliği ile ilgilenmez.

Bunun tek istisnası, düşüncenin gerçek makale olarak sunulması ve aslında sahte olması olabilir. Eğer değerlendirme, başka bir tarafı aldatmak amacıyla sahte olduğu ortaya çıkan bir söz ise, geçerli bir bedel olarak değerlendirilmeyebilir ve sözleşme uygulanmayacaktır.

Yakınsak ıraksak Nedir
Yakınsak düşünce Nedir
Vehhâbîlik görüşleri
Vehhabilik nedir kısaca Tarih
Yakınsak düşünme özellikleri
Yakınsak ne Demek
Türkiyedeki Vehhabiler kimlerdir
Iraksak düşünme özellikleri

UYGULAMA 13.5

Ken bir müzayedecidir. Planlanan bir müzayedenin ayrıntılarını tartışmak için sık sık müşterilerin evlerini ziyaret eder. Böyle bir ziyarette, müşteriyle çiftlik ekipmanlarının müzayedesini görüşmek üzere bir ahırı geziyor. Çiftçi öldü ve ona yardım edecek kimsesi olmadığı için yaşlı ve fiziksel olarak hasta dul her şeyi satıp bir huzurevine taşınmayı planlıyor. Ken bir köşede büyük bir şeyin üzerindeki muşambayı fark eder ve sorar.

Dul, muşambayı kaldırır. Ken, seksen yaşında bir araba bulmak için şok olur. Araç kilometre sayacında sadece 100 km’de. Ken, dul kadına satmak isteyip istemediğini sorar. Kesinlikle diyor çünkü araca ihtiyacı yok. Hatırlayabildiği kadarıyla, kocası arabayı ayda bir kez çalıştırır ve garaj yolunda bir aşağı bir yukarı sürerdi.

Çift, onlarca yıl önce Amish yaşam tarzını benimsemiş ve tüm motorlu ulaşımdan vazgeçmişti. Daha fazla incelemede, orijinal satış faturası arabada bulunur. Satın alındığında, 450 dolara mal oldu. Ken, kullanılmış bir araba olduğu için dul kadına 400 dolar teklif ediyor. O katılıyor. Ken daha sonra arabayı 25.000 dolara satıyor. Kanun, değerlendirmenin yeterliliği ile ilgilenmediği için, Ken tarafından kandırılmaya çalışıldığına dair başka bir kanıt olmaksızın satış geçerli sayılacaktır.

SÖZLEŞMELERE ÜÇÜNCÜ TARAF KATILIMI

Bazen taraflar, sözleşmeye doğrudan dahil olmayan kişilere fayda sağlamak amacıyla bir sözleşme yapacaklardır. Bu tür bir anlaşma, üçüncü kişi sözleşmesi olarak bilinir ve sözleşmeden doğan faydalara hak kazanan kişi, üçüncü taraf lehtar olarak bilinir.

Başka bir durum, bir tarafın bir sözleşmeye girmesi ve daha sonra sözleşmeden doğan menfaatini üçüncü bir tarafa devretmesi durumunda ortaya çıkar. Bu son olaya atama ve delegasyon denir. Bu tür durumlarda ilgili herkesin hak ve görevlerini belirli kurallar belirler.

Üçüncü Taraf Sözleşmeleri

Üç tür üçüncü taraf sözleşmesi mevcuttur. Bu tür sözleşmelerdeki üçüncü kişiler, bağış lehdarları, alacaklı lehtarlar ve arızi lehtarlar olarak bilinir. Bağış lehdarı, sözleşmeden menfaati vaat edenlerden birinden hediye olarak alır. Alacaklı lehtar, mevcut bir borcun diğer vaat edenden karşılanması olarak bir vaat verenden fayda elde eder.

Tesadüfi lehdar, taraflarca doğrudan sözleşmeden yararlanmayı amaçlamaz, ancak faydayı sözleşmenin bir yan etkisi olarak alır.

Çeşitli lehtarlar, sözleşmenin yerine getirilmesindeki hakları açısından ayırt edilir. Bağış yapan veya alacaklı lehtar, sözleşmeyi menfaati sağlamakla yükümlü olan tarafa karşı uygulayabilir. Alacaklı lehdar, menfaati borçlu olan tarafa veya sağlamayı taahhüt eden tarafa karşı sözleşmeyi icra edebilir.

Tesadüfi lehdarın, sözleşmenin taraflarından herhangi birine karşı hiçbir hakkı yoktur, çünkü hiçbir zaman sözleşmeyi bu tarafa fayda sağlamak amacıyla yapma niyeti yoktur. Sözleşme, belirli bir lehdarın katılımı olmaksızın yerine getirilebiliyorsa, taraflar, menfaatin sağlanamaması nedeniyle hiçbir şekilde tazminat ödemek zorunda değildir.

UYGULAMA 13.6

Henry sonbaharda üniversiteye gitmeyi planlıyordu. Büyükannesi, vergi kredisi almaya hak kazanacağı için öğrenim ücretini doğrudan üniversiteye ödemeyi kabul etti. Henry, büyükannesinin yardımını takdir ettiğini göstermek istedi. Henry, büyükannesinin en iyi arkadaşı Laura’ya doğum günü hediyesi olarak bir dönüm arazide bir sebze bahçesi teklif ettiğini biliyordu.

Büyükannesi Laura ile tatile çıkana kadar bekledi. Humpty Dumpty hırdavatçısına gitti ve planı için gerekli tüm malzemeleri satın aldı. Büyükannesi ve Laura yokken, bir dönümlük bir sebze bahçesi kurdu.

Bu durumda, kolej alacaklı lehtardır. Henry’nin alacaklısıydı ve Henry’nin büyükannesi tarafından yapılan ödemeden yararlandı. Laura, Henry’nin büyükannesine bahçe malzemeleri ve işçilik maliyeti şeklinde bir hediye aldığı için bağıştan yararlanan biriydi. Humpty Dumpty mağazası, Henry’ye mal satışından kâr etmesi bakımından tesadüfi bir hak sahibiydi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir