Tecavüz Suçu – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Tecavüz Suçu – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

4 Temmuz 2021 Basit cinsel saldırının ispatı Cinsel suçlar Nitelikli cinsel saldırıda beraat Nitelikli cinsel saldırıda Yargıtay Kararları Sarkıntılığın cezası 2020 0
YASAL KISITLAMALAR – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Ağır cinayet kuralı

Bazı eyaletler, ağır cinayet kuralı olarak bilinen ek bir cinayet kategorisi kullanır. Bu kuralın iki temel şartı vardır: (1) Aktör, tehlikeli bir suç işlemiş olmalıdır ve (2) suça ilişkin fiiller, bir başkasının ölümüne neden olmalıdır.30 Ayrıca, bazı eyaletlerde, mağdur yaralanır ancak bu yaralanmaların yaklaşık bir sonucu olarak bir yıl içinde ölürse, aktör ölüme başka koşullar katkıda bulunmuş olsa bile cinayetle suçlanabilir.

UYGULAMA 15.3

Jim’in şiddet geçmişi vardı ve karısı onu uzak tutmak için bir yasaklama emri çıkardı. Öfkeyle karısını öldürmeye karar verdi ve karısının kaldığı anne babasının evine gitti. Kayınvalidesini öldürdü ama karısı bir arabada kaçtı. Jim trafikte karısını kovalıyor ve ona silahla ateş ediyordu. Kafa kafaya çarpışmada başka bir arabaya çarptığında polis tarafından kovalandı. Diğer otomobilin sürücüsü ise ağır yaralandı ve felç geçirdi ve solunum cihazına bağlı kaldı. Sonuç olarak, kalıcı olarak uzun süreli bir bakım tesisine yerleştirildi. Kazadan on ay sonra, yaralı sürücü hastaneye kaldırılırken bakteriyel bir enfeksiyon kaptı ve birkaç gün içinde öldü. Jim’in ağır suç eylemi, yaralanmaya neden oldu ve sonuçta diğer sürücünün ölümüne katkıda bulunan fiziksel durumla sonuçlandı. Sonuç olarak, yargı yetkilerini tanırken Jim, ağır cinayet suçlamalarına maruz kalacaktı.

Model Ceza Kanunu uyarınca Cinayet

Model Ceza Kanunu, cinayet davalarında suçluluğu belirlerken genel hukukla aynı temel önermeyi takip eder. Ölümcül yaralama kastından kaynaklanan cinayet, örf ve adet hukukunda birinci dereceden cinayetle hemen hemen aynı şekilde tanımlanır. Model Ceza Kanunu ayrıca ciddi bedensel zarar veya ölüme yol açan büyük umursamazlık durumlarını da öngörmektedir, ancak bu ikisi durumlar kanuna göre aynı şiddette suç olarak kabul edilir. Birincil fark, Model Ceza Kanununun ağır cinayet kuralı için hiçbir hüküm içermemesidir. Bunun nedeni, kişinin tek bir suç ve cinayet suçlamasıyla suçlanmak yerine, suça ek olarak cinayet veya adam öldürme ile suçlanması gerektiğidir. Gerçek suçluluk ve mens rea’nın bu yöntemle daha kolay ve adil bir şekilde belirlenebileceği düşünülmektedir.

Cinsel suçlar
TCK 103
Nitelikli cinsel saldırıda beraat
Nitelikli cinsel saldırıda Yargıtay Kararları
tck 102/1 yargıtay kararları
tck 102/1 cezası
Basit cinsel saldırının ispatı
Sarkıntılığın cezası 2020

Tecavüz

Son yıllarda, tecavüz suçu çeşitli nedenlerle büyük bir ün kazanmıştır. Tecavüz suçu geçmişte büyük ölçüde bildirilmemesine rağmen, tecavüz kalkanı tüzükleri ile birlikte toplumumuzda kadınların rollerindeki değişiklikler, artan sayıda cinsel saldırı bildirimine katkıda bulunmuştur. Daha önce, mağdurun bir şekilde sanığın davranışını cesaretlendirdiğini göstermek amacıyla mağdurun tüm cinsel geçmişinin sanığın duruşmasında ifşa edilmesi nadir görülen bir durum değildi. Bununla birlikte, eyaletlerin çoğu, bu tür bilgilerin kanıt olarak sunulmasını engelleyen tecavüz kalkanı tüzüğünü yürürlüğe koymuştur. Kadınlar, geçmişte neredeyse hiç duyulmamış olan tanıdıklarına tecavüz (randevu tecavüzü) suçlamalarıyla da öne çıkıyor. Hükümet şimdi tecavüzün tamamen yabancılar arasında gerçekleşmesi gerekmediğini ve genellikle olmadığını kabul ediyor.

Tecavüz (bazı yargı bölgelerinde bir tür cinsel saldırı olarak da bilinir), kadının rızası olmadan bir erkeğin bir kadına karşı zorla cinsel ilişkiye girmesidir. Tüm yargı alanlarında bir suçtur ve cezalar koşullara bağlı olarak birkaç yıldan ömür boyu hapis cezasına kadar değişir. Tecavüz eylemi veya hatta reşit olmayan biriyle rızaya dayalı ilişki, tipik olarak daha da ağır cezalar taşır.

Bir yetişkin ile reşit olmayan (yetişkin evli olmayan) arasında rızaya dayalı ilişki gerçekleştiğinde, yasal tecavüz suçu işlenmiştir. Buradaki varsayım, küçüğün cinsel ilişkiye rıza verip vermeme konusunda uygun bir karar verememesidir ve bu nedenle bir reşit olmayanla cinsel ilişki başlı başına suçtur.

Bir reşit olmayanın cinsel ilişkiye rıza göstermek için yeterli kapasiteye sahip olduğunun farz edildiği yaş, yargı bölgelerine göre değişir. Bazı yargı bölgelerinde, küçüğün yaşı hakkında yalan söylemesi de yasal tecavüz suçlaması için yeterli bir savunmadır.

CEZA

Ortak hukuk ve Model Ceza Kanunu benzer ceza kavramlarına sahiptir. Her birinin altında, genel kural, daha yüksek derecede özel niyetin, hüküm giymiş sanık için daha ciddi bir ceza aralığı ile sonuçlanacağıdır. En aşırı ceza olan ölümle ilgili olarak, Model Ceza Kanunu bunu içerir, ancak onu ne savunur ne de caydırır.

Ölüm cezasına ilişkin hüküm, ölüm cezasının şu anda ABD ceza hukukunun bir parçası olduğunun bir kabulü olarak eklenmiştir. Genel hukukun konumu, ölüm cezası konusunda değişiklik göstermiştir. Şu anda, belirli suç türleri için hükümet tarafından kabul edilebilir bir ceza şekli olarak kabul edilmektedir.

Diğer cezalar tipik olarak hapis, para cezaları, toplum hizmeti (toplumun geneline fayda sağlayan faaliyetler için harcanan zaman) ve tazminatı (kişisine veya mülküne zarar vermesi nedeniyle mağdura geri ödeme) içerir.

Ceza ne olursa olsun, değişmeyen bir şey var: Sekizinci Değişikliğe göre, işlenen suç için ceza acımasız veya olağandışı olmamalıdır. Örneğin, cinayet gibi diğer suçlar için hala caiz olmasına rağmen, tecavüz suçu için ölüm cezasının acımasız ve olağandışı bir ceza olduğu belirlenmiştir.

BEYAZ YAKALI SUÇ

İşyerinde de suç vardır ve bu tür suçların cezai sorumluluğu son yıllarda artan bir ilgi görmüştür. Şirketler genellikle cezai fiillerden özel olarak sorumlu olmasalar da, bu sorumluluğun olmadığı anlamına gelmez. Her ne kadar şirket hak eşitliği açısından kanun önünde bir kişi olarak kabul edilse de yine de hukuki bir kurgudur.

Şirket bir zihne sahip olmadığı için, suç işlemek için yeterli mens rea’yı formüle edemez. Bunu ancak kurumu temsil edenler yapabilir. Kanun, şirketi temsil eden kişilerin aslında şirketin zihni olduğunu kabul etti ve onlar aracılığıyla şirket çoğu suçtan mahkûm edilebilir.

Bir kişi bir şirket tarafından istihdam edilir ve onun adına hareket ederse, o zaman şirket, davalı üst teorisi uyarınca bu fiillerden sorumlu tutulabilir.

Fiil, kişinin istihdamı kapsamında gerçekleştirildiği ve doğrudan kurumla ilgili olduğu sürece, kişi ve tüzel kişi sorumlu tutulabilir. Bir şirket hapsedilemezse de, ağır para cezasına çarptırılabilir veya istemsiz olarak feshedilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir