Ticaret Piramidi 

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ticaret Piramidi 

12 Temmuz 2023 Network marketing saadet zinciri Piramit sistemi olan şirketler 0
Ticaret Piramidi 

Ticaret Piramidi 

Para Yönetimi (MM), herhangi bir metodolojinin ilk temel özelliğidir. Uygun MM politikaları olmadan hiçbir şey işe yaramayacaktır. Yüzde 99 başarı oranına sahip bir sistem (ki bu ne yazık ki fizik bilimleri dışında mevcut değil, bu başarı oranına sahip bir uçak pek popüler olmaz!) her ticarette sermaye.

Benzer şekilde, böyle bir sistemde çok az risk almak, normalde bekleyebileceğinizden çok daha azını üretir. Risk parametrelerinizi doğru belirlemek ilk adımdır ve bunun da kişiselleştirilmesi gerekir. Çoğu insan başarısız olur çünkü kendilerini çok fazla baskı altına alırlar, bu aşırı duyguya neden olur ve duygusal ticaret kaybedilen bir uğraştır.

Özel öneme sahip iki tür basınç vardır. Birincisi mali baskı; çok fazla parayı riske atarsanız, o zaman “ortalamalar kanunundan kaçan biri” olursunuz ve silinirsiniz, bu garantidir.

İkincisi psikolojik baskı, belki de finansal baskının bilinçaltında farkına varılması. Bunların her ikisinden de kaçınılmalıdır. Bunun kısmen deneyimle, kısmen de her ticaret için risk parametrelerinizle ilgisi vardır. Ticaret başına yüzde 1-2’nin doğru olduğunu düşünüyorum. Hala çok para kazanabilirsiniz ama baskı altında hissetmenize gerek yoktur.

“Piyasa sihirbazlarından” biri, hemen hemen tüm tüccarların ticaret boyutlarını derhal yarıya indirmesi gerektiğini söyledi, bu iyi bir tavsiyedir. Sırada Risk Kontrolümüz (RC) var. MM ve RC birbirine bağlıdır. Yukarıda belirtildiği gibi MM önemlidir, ancak genellikle MM politikaları RC’yi içerir.

Örneğin, bir zarar durdurma noktası (zihinsel veya “piyasada”) kullanmak riski kontrol eder, ancak risk miktarı bir MM meselesidir. Başarılı bir tüccar olmak için riski en aza indirmelisiniz. Bu nedenle, bir haberden sonra genellikle haberin kendisinin önerdiğinin tersi yönde keskin hareketler görürüz.

Çünkü riski minimuma indirerek bu yola çıkan büyük trader’lar pozisyon almadan önce haber gibi riskli konuların ortadan kalkmasını beklerler. Daha yüksek risk süreleri arasında, diğerlerinin yanı sıra, gece boyunca ve hafta sonu boyunca haberler yer alır. Beklenmeyen haberler, riski her zaman en aza indirmek dışında hiçbir şey yapamayacağımız şeylerdir.

Riski asla ortadan kaldıramayız ve gerçekten de istemiyoruz çünkü risk olmadan ödül de olmaz. Tüccarlar gibi olmak zorunda
ip cambazları Pek çok insan ip cambazlarının denge kurmayı öğrendiğini düşünür ama öğrenmezler. Bunun yerine, bir tacirin riskle yaşamayı öğrenmesi gerektiği gibi, onlar da dengesizlikle yaşamayı öğrenirler.

Bu bizi genellikle “ticari sırlar” olarak adlandırdığım üç basit kurala götürür. Bir şeyi saklamak için en iyi yerin herkesin görebileceği açık alan olduğunu görüyorsunuz. Böyle şeyleri hep görüyorsun ama kıymetini anlamıyorsun.

Bu, üç basit kural için tamamen doğrudur. Bunları iyi bilirsiniz:

1 Kayıplarınızı azaltın.
2 Kârınızı çalıştırın.
3 Ticaret seçiciliği.

Bunlar, tüccarların geçtiği üç aşamaya karşılık gelir, ancak bu aşamalar farklı şekillerde açıklanabilir. Bir Tüccarın Evrimi bu üç aşamayı “açgözlülük odaklı”, “korku odaklı” ve “risk odaklı” olarak tanımlar. Bu üç aşama, üç basit kurala bağlanabilir.


Piramit sistemi para kazanma
Network marketing saadet zinciri
Saadet zinciri nedir
Saadet zinciri dolandırıcılığı
Saadet zinciri sistemi
Türkiye saadet zinciri
Piramit sistemi olan şirketler
Saadet zinciri örnekleri


Ticaret deneyimini tanımlamanın başka bir yolu da üç basit kurala bağlanabilir. Bu, Duygusaldan Mekanikten Sezgisele, ancak kendimizi biraz aşıyoruz. Benim görüşüme göre, üç basit kuralı takip etmeyen herhangi bir metodoloji etkili olmayacaktır. Bunu söyledikten sonra, bazı tamamen mekanik yaklaşımların iyi sonuç verdiği bilinir, ancak ticaret seçiciliğini doğru yaparsanız çok daha iyi performans gösterirler.

Şimdi sistem parametrelerine bakmamız gerektiğinden, ancak şimdi piyasa analizi hakkında konuşabiliriz. Ancak tüm temel özellikler zaten yerinde ve bir kez yerleştirildiklerinde sistem parametrelerinde gerçek bir zorluk yaşamayacağız çünkü kendimizi daha iyi tanıyacağız, nasıl ticaret yapmak istediğimizi bileceğiz, bu şekilde ticaret yapmak için neye ihtiyacımız olduğunu bileceğiz ( sadece en parlak broşür veya en iyi satış konuşması ile yazılım paketini satın almak yerine) ve bunu yapabilmek ve bu son aşama en aza indirilmemelidir.

Bana göre analizin amacı genellikle yanlış anlaşılmaktadır. Pazar analizi için değil, sisteminizi yerine oturtmak içindir. Nasıl ticaret yapmak istediğinize karar vermelisiniz; vadeli işlemler, opsiyonlar, korunma, uzun vadeli, kısa vadeli, hepsi bununla ilgili faktörlerdir. Trend ile işlem yapmak istediğinize karar verebilir ve piyasa koşullarına bağlı olarak işlemleri üç gün ile üç hafta arasında tutabilirsiniz.

Yaklaşımınızda bir tür trend göstergesinin yararlı olacağına karar verebilirsiniz. Alternatif olarak, benim yaptığım gibi piyasa hareketlerini gözlemlemeyi ve buradan uygun sonuçlar çıkarmayı tercih edebilirsiniz. Ancak hangi stili benimserseniz benimseyin, sizi bir ticarete neyin teşvik ettiğine ve ayrıca nasıl çıkacağınıza karar vermeniz gerekir.

Şahsen ben bunun bir kısmını sezgilere bırakıyorum ama bu konuda mükemmel olmaktan çok uzağım. Ancak belirtmek istediğim nokta, bu aşamada bir miktar esneklik olduğu ve önemli olan, sistemin/metodolojinin piramidin bu noktaya kadarki tüm aşamalarında ortaya konan ilkeleri izlemesi, ticaretinize uygun olmasıdır. 

Durum bu olduğunda, sisteminize sahip olursunuz ve yalnızca çalışmaya başlar. Artık asıl sorunlar başlayabilir. ABD’de Joe Ross adında bir tüccar var. Diğer pek çok şeyin yanı sıra, “Düşündüğünüzle değil, gördüğünüzle ticaret yapın” dedi. Operasyon söz konusu olduğunda anahtar ifade budur. Tüccarlar ne olabileceğine ikna oldukları için pek çok alım satım yapılıyor, o büyük düşüşten veya o büyük ralliden akacak zenginlikleri hayal ediyorlar. Bilgelik, görebildiklerine bağlı kalmakta yatar.

Bazı tüccarlar ticaretlerinde bloklar geliştirir. Ancak bu konuyu tanıtmak için, bu sorunlardan bazıları çözülmesi gereken karmaşık düşünce süreçleriyle, bazıları uygulama yoluyla inşa edilebilecek güvenle ve bazıları da düzgün bir şekilde ele alınması gereken geçmiş deneyimlerle ilgilidir. Bazen bir ticaret psikoloğu yardımcı olabilir ve bununla ilgili bir bölüm de vardır.

Piramidin tepesi sonuçtur: karlar veya kayıplar. Ne yazık ki çoğu kayıp veriyor ama bu kaçınılmaz. Negatif toplamlı bir oyun olduğu için herkes mükemmel olsaydı kimsenin para kazanamayacağı ticaretin muammalarından biridir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir