Ticaret Alanı 

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ticaret Alanı 

12 Temmuz 2023 Kısmen ticaret alanı Ne demek Ticaret alanı nedir 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Ticaret Alanı 

Ticaret arenasına girdiğimizde başka hiçbir yerde olmayan bir ortama giriyoruz. Normal dış dünyada yaşadığımız kurallar artık geçerli değil ve gerçekten de bize zarar verecek. Piyasalardan para çekmeye çalışırken motivasyonumuz en büyük düşmanımız olabilir.

Dış dünyada bütün bir yapıyı (kişiliği) yerleştirdiğimiz gibi, piyasalarda başarılı olmak için bütün bir yapıyı yerleştirmemiz gerekir. Ticaret Piramidi tam da böyle bir yapıdır. Ama nasıl çalıştığını açıklamaya başlamadan önce, size normal davranışlarımızın ve motivasyonlarımızın neden piyasalarda bize yardımcı olmayacağına dair iki örnek verebiliriz.

Pek çok insan, başka bir yerde başarılı bir kariyer veya iş hayatı geçirdikleri için pazarlara giriyor. Bu noktada hayattan biraz sıkılabilirler ve yeni bir meydan okuma arayışına girebilirler. Bu çok normal ve hepimizin zaman zaman hissettiği türden bir uyarandır.

Ama bir dakikalığına şunu düşün. Ticarete başlayan böyle bir birey, muhtemelen, diğer birçok tüccar gibi, başlangıçta oldukça gelişigüzel bir şekilde ticaret yapacaktır. Ben bu tür ticarete “duygusal” diyorum çünkü tüccarlar hangi yöntemi kullandıklarını düşünürlerse düşünsünler, nihai karar genellikle daha duygusaldır.

Bunu daha sonra bu kitapta daha ayrıntılı olarak açıklayacağım. Yani genel mantık “kişi canı sıkıldı ve ticaret yapmak istiyor” şeklinde tanımlanabilir. Peki bir daha can sıkıntısı başladığında ne olur? Bir kez ticaret yapabilen bir kişinin, sıkıldığında tam da bunu yapmak için duygusal bir karar vermesi çok olasıdır. Bu zamanlamanın düşük riskli bir ticaret fırsatına karşılık gelmesi olası değildir; Ayrıca bu çalışmanın ilerleyen kısımlarında onlar hakkında çokça konuşacağız.

Bu nedenle tacirlerin kendilerine sormaları gereken ilk soru “Neden ticaret yapıyorum?” Bu basit sorunun cevabı size bir servet kazandırabilir.

Şimdi ikinci örneğe. Hepimizin istediğimiz gibi ve istediğimiz zaman tatmin aradığı bu modern dünyada, bize güzel bir şey teklif edildiğinde ne yaparız? Onu alıyoruz. Gerçek dünyada hoş olmayan bir şey başımıza geldiğinde ne yaparız? Ertelemeye çalışıyoruz ve zamanın etkisini azaltabileceğini umuyoruz.

Bu eğilimler piyasada ne yapacak? Çok hızlı kar elde ettiğiniz ve çok yavaş kayıplar aldığınız anlamına gelecekler. Evet, karınızı kesecek ve zararınızı karşılayacaksınız. Gerçek dünyada işe yarayan, piyasada işe yaramaz. Bunlar, tüm tüccarların Ticaret Piramidine ihtiyaç duymasının birçok nedeninden sadece ikisidir.


Ticaret alanı nedir
Planlı Alanlar İmar YÖNETMELİĞİ
Son imar yasası
planlı alanlar tip imar yönetmeliği’ kaldırıldı.
planlı-alanlar imar yönetmeliği değişiklik
yeni imar yönetmeliği /2023 pdf
Planlı Alanlar İmar YÖNETMELİĞİ Resmî Gazete
Kısmen ticaret alanı Ne demek


Ticaret Piramidi

Ticaret Piramidi gösterilmektedir. Her seviye bir sonrakinin üzerine inşa edilir ve gerçekten de bir sonraki seviye devreye girecekse çok önemlidir. Her tüccarın zaten böyle bir yapısı vardır, ancak ticaret ve kaybetme durumunda piramidin bu çalışmada tam olarak açıklanacak olan doğru hatlar boyunca yeniden inşa edilmesi gerekir.

Bu bölümde tek amacım genel konsepti tanıtmak ve sonraki bölümlerde her seviyeye ayrıntılı olarak bakacağım. İlk seviye sensin. Belli ki yerinde değilsen, yoksan o zaman olmayacak, daha fazla seviye eklemek mümkündür. Ancak genel yapıyı da siz belirlersiniz, çünkü genel kişiliğinize uygun bir şey inşa etmeniz gerekir.

Bu nedenle, her zaman ortak özellikler olacağına inansam da, her bir tüccar biraz farklı bir yapıya sahip olacaktır. Bu nedenle, tüccarların her birinin kendi tarlasını sürmesi çok önemlidir. Danışmanlık müşterilerime sık sık, atmaları gereken en önemli adımlardan birinin, benim veya bir başkasının pazar hakkında söylediklerine ilgisiz kalmayı öğrenmek olduğunu söyleriz.

Ticaret yapınız benimkinden veya başkalarınınkinden farklı olacağından, kendi ticaretlerinizi başlatmayı ve yönetmeyi öğrenmelisiniz, başka hiçbir şey işe yaramayacak. Dolayısıyla, bu modelin nasıl yararlı hale geldiğini şimdiden görebiliyoruz, bize ticaretin nasıl çalıştığına dair fikir veriyor.

Bir sonraki seviye bağlılıktır. Ticaret zor bir iştir, bence en zorlarından biri. Ve bu sadece doğru, çünkü aynı zamanda yüksekten uçanlar için dünyada ödenen en yüksek maaş, bu yüzden zor olmasını beklersiniz. Eğer yolunuza devam edecekseniz, o zaman kararlı olmanız gerekecek. Ama bu kitabı okuyacak kadar ileri gitseniz bile, o zaman muhtemelen çoktan kendinizi adadınız. Bu, kolay olmayacağını zaten kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Ardından, ticaret piyasalarında önemli bir faktör olan disiplin gelir. Kendi duygularınızı öğrenmeli ve onları kontrol etmelisiniz. Bu disiplin gerektirir. Size avantaj sağlayan bir metodoloji geliştirmeniz gerekiyor ve bunu kullanacaksanız, bunu yapmak için disipline ihtiyacınız olacak. Bu da başka bir noktayı ortaya çıkarıyor çünkü yapabileceğimiz bazı şeyler var, yapamayacağımız şeyler de var.

Kendimiz için gereksiz yere zorlaştırmamıza gerek yok, bu yüzden metodolojimiz bize uygun olmalı, aynı zamanda uzmanlaştığımız bir metodoloji olmalıdır. Bu iki koşul yerine getirildiğinde, disiplin uygulama ve sistemlerimizi takip etme yeteneği çok daha kolay hale gelir, ancak disiplinin kendisi esastır. Ancak bu, piramidin çeşitli seviyelerinin birbiriyle nasıl ilişkili olduğunun bir örneğidir. Ayrıca bu, yapının organik olduğunu ve ticaret becerilerimiz ve deneyimimiz arttıkça nasıl geliştiğini gösterir.

Metodolojimiz, kısmen, farklı pazar stratejileri deneyimlerimizin ve kendimiz ve kendi duygularımız hakkındaki bilgilerimizin bir işlevidir. Biz (siz) geliştikçe, bu, sistemimize/metodolojimize, disiplin düzeyi ve diğer tüm düzeyler üzerinde de etkisi olan bir geri bildirim döngüsü oluşturur.

Şimdiye kadar ilk üç seviyeye baktık ve bu seviyeleri “Kişisel” seviyeler olarak kategorize edebiliriz; partiye getirdiklerimizi içerirler. Bu üç seviyenin amaçları doğrultusunda, piyasalara hiç bakmamış, hiç ticaret yapmamış olabiliriz. Sonraki beş seviye, metodolojimizi geliştirmekle ilgilidir.

Alım satım üzerine sadece sistem tasarımıyla ilgilenen birçok kitap var. Bazıları sadece analiz teknikleriyle ilgilenir – yine de bu, bu oyunun küçük bir parçasıdır, piramit içindeki seviyelerden birinin sadece bir parçasını oluşturur, bu seviye Sistem Parametreleridir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir